9/10
n4poleon 2012 jan. 31. - 12:47:59 9/10
(21/81)
Egészen kiváló film,de személy szerint egy trilógiában fejtettem volna ki a három generáció életét. Pár esemény kifejtetlen, például a kikeresztelkedés után,hogy jutnak el a lagziig stb..
10/10
desira 2011 márc. 13. - 14:36:21 10/10
(20/81)
Abszolút elfogultan Szabó István és R. Fiennes iránt, nagyon szeretem ezt a filmet. Szabó nagyon jó érzékkel válsztja ki a fõszereplõit, magyar, és nemzetközi szinten is, csodálom ezért is. Nagyon nagyon várom "Az ajtót".
perry 2011 febr. 09. - 19:54:07
(19/81)
Miért is ?
Mr. D 2011 febr. 09. - 18:36:27
(18/81)
Akármekkora színész is Ralph Fiennes, nekem nagyon nem tetszett, hogy ebben a filmben a család három generációjának férfitagját is õ játszotta. Persze tökéletesen hiteles volt mindegyikben, szóval egy percig sem volt kérdéses, hogy épp kit alakít, viszont nekem ettõl hiteltelenné vált az egész film.
9/10
tünõ 2010 jún. 16. - 01:21:12 9/10
(17/81)
Igazán nagy és fontos film. Talán az egyetlen jó "történelmi" filmünk a rendszerváltás óta. Általánosan készült a magyar és bármilyen nemzetû nézõnek: nem emel fel egy rendszert sem, és nem szépít meg semmit. Abszolut humánus marad, és személyes. Egy zsidó családon keresztül mutatja be Mo. sorsát, és ezért mindegy, hogy milyen származású ember nézi meg, mert annál sokkal szebb film, hogy ideológiai vita tárgya legyen. Bár nem hibátlan, néha kissé csapongó, de büszkék lehetünk rá. "Ha Isten nincs és soha nem volt, miért hiányzik annyira?" A magyar film egyik legnagyobb mondata.
ikoo 2010 ápr. 15. - 19:31:10
(16/81)
Szerintem is nagyon jó ez a film,megfogom többször nézni biztos.Ebben a filmben is jól játszik Ralph Fiennes.
10/10
Thickleg 2010 márc. 21. - 04:32:09 10/10 Előzmény mazoli
(15/81)
Az ember manapság (is) ki van éhezve a jó filmekre. Ez pedig az volt, a legjavából. Hiába volt 3 órás, mégis gördülékeny és lebilincselõ. Csak szuperlatívuszokban lehet róla beszélni ezért nem is kezdem a felsorolást, a nagyját már ti úgyis leírtátok. Nekem nagyon tetszett, és olyan jó volt végre ennyi magyar színészt látni egy ilyen produkcióban.
mazoli 2009 jún. 12. - 20:06:37 Előzmény lyudyth
(14/81)
Maximálisan egyetértek. Nem a múlton kell rágódni, hanem tanulni az esetleg vétett hibákból.
Jó lenne már csak elõre tekinteni. A múlt visszahúzza a jövõt. Aki csak a múlton rágódik, rövidebb lesz a jelene, s jövõje még kevesebb.
10/10
Jagdglück 2008 nov. 03. - 18:24:15 10/10
(13/81)
Ezt a filmet soha nem tudom megunni...nagyon igényes, hiteles, a színészek nagyon jók benne (fõképp Ralph Fiennes, aki egyébként a kedvenc színészem, mert hihetetlenül sokoldalú). Aki ezt a filmet unalmasnak vagy rossznak tartja, valószínûleg nem érti a lényegét:)
10/10
lyudyth 2008 aug. 07. - 09:51:23 10/10
(12/81)
Szeremcsémre láthattam azt a filmet, ami azt hiszem az egyik leghitelesebben mutatja be azt a közel 1 évszázadot, amit az akkor élt embereknek át kellett élniük. Az egyoldalúság nem igaz. Soha nem is volt az. Emberek szenvednek majd megtorolnak. Ez mindig így volt. Szerintem érthetõ módon. És ezt a film nagyon hitelesen bemutatja. Ralph Fiennes egy kitûnõ arc volt mindehhez és persze a forgatókönyv brilliáns. Számomra, sokkal többet adott ez a film, mint amit eddig láttam vásznon errõl a korszakról. Véleményem szerint, a magyarok túl sokat tekintenek vissza, talán nagyon sokszor nagyon feleslegesen. És néha ez nagyon érezhetõ a magyar filmeken is. Nem kell már foglalkozni azzal a kommunizmussal ami eltelt, ami megtörtént. És nem kell folytonosan szörnyûlködni a múlton. Ahogy a fim is sugallja, tovább kell lépni és meg kell keresni az életben az értéket. Szerintem ez az üzenete a filmnek.
June87 2008 jún. 10. - 13:52:46 Előzmény Newcastle United
(11/81)
szerintem a többi színész játékára sem kell panaszkodni...nagyon jól megcsinálták a filmet, érdemes rászánni azt a pár órát!
StJust 2007 máj. 13. - 23:03:02
(10/81)
Remek film Ralph Fiennes az egyik legsokoldalúbb színész,akit ismerek,hihetetlen,hogy õ játszotta Amon Goeth-öt is a Schindler listájában! Szeretem a családregényeket,így az ilyen témájú filmeket is,fõleg,ha ekkora igényesség társul hozzájuk,mint ebben az esetben. És ez az a film,amelyikben utoljára láthattuk,az ekkor már nagyon beteg Juhász Jácintot.
Newcastle United 2007 márc. 30. - 14:01:40
(9/81)
Ralph Fiennes a hátán viszi ezt az egyébként is jól megrendezett, összerakott filmet.
Zolkó 2007 márc. 29. - 21:22:18
(8/81)
Teljes mértékben egyetértek az általad leírtakkal. Gyönyörû film, szerintem Szabó István legjobb filmje. A Mephisto is nagyon jó, de ez Fiennes miatt egy picivel még jobb lett. Minden cseppje kincs.
morzsa 2007 márc. 29. - 20:29:33
(7/81)
az egyik leghosszabb film, de azok közül a legnézhetõbb is. mert Ralph Fiennes nemcsak a hátán viszi a filmet, hanem õ maga a film. zseniálisan alakítja a 3 generációt, látod, hogy ugyanaz a színész mégse hiszed el, mert annyira más.
gyönyörû a Tavaszi szél vizet áraszt.. címû örök-klasszikus fel-feltünedezése a filmben, a reményt csöpögteti minden csepp Napfény ízébe..
Szabó István (egyik) legnagyszerûbb rendezése a családi kapcsolatokról, szerelemrõl és gyávaságról és csúnya érdekekrõl és az összetart(oz)ásról a világháború legsötétebb, legmélyebb bugyrai által körülölelve.
ez az a film, amire nem szabad sajnálni azt a 170percet az életbõl.
ingakari 2007 jan. 02. - 19:08:45
(6/81)
Gyönyörû film...
Athelas 2007 jan. 02. - 00:36:51
(5/81)
Szeretem ezt a filmet, igazán jó történelmi leckének is. És persze Ralph Fiennes, hmmm :) De olyan kár, hogy a végén a kukába kerül a receptesfüzet, én mindig reménykedem benne, hogy talán csoda történik és Iván felveszi:) Persze, tudom, hogy komoly jelentése van annak, hogy nem találja meg.
huba1 2006 dec. 30. - 20:39:38 Előzmény kobold
(4/81)
Hát igen.
Egy színész attól jó, hogy jól játsza a szerepét, és hitelesen.
Legyen az negatív, vagy pozitív figura.
huba1 2006 dec. 30. - 20:38:05
(3/81)
Én régen láttam, de ha jól emlékszem 4 generációnyi idõt beszél el a film, és jó ötletnek tartottam, hogy a fõszereplõt, mindig ugyan az a személy alakítja.
Magyar filmhez képest (pedig nem szeretem a magyar filmeket) elég jó film, érdemes megnézni.
Történelmi jelentõségû, tanulhat az ember belõle.
Zsófi 2006 dec. 30. - 19:39:40 Előzmény kobold
(2/81)
Én nem láttam a filmet, de biztos vok benne hogy jó, mert ha egyszer Ralph Fiennes játszikbenne... :)