Téma: A négyzet

10/10
hamvaspuzsér 2018 nov. 12. - 18:50:36 10/10
(18/38)
Az egyik legjobb film, amit az elmúlt tíz évben láttam. Sokrétű, sokkoló remekmű. Nem akar elmagyarázni semmit. Működéseket mutat, egyszerűen, tisztán, a jelentéseket a nézőre bízza. Ahol tart...
6/10
idõjós1010 2018 szept. 27. - 20:41:37 6/10
(17/38)
Egyetlen jelenetet (talán a legfontosabbat) leszámítva értettem én a filmet, de biztos hogy sokkal többet akart annál közölni, mint a amennyi sikerült neki. Hogyan működik jelen korunk társadalma, abból valami átjött, de közel sem volt teljes a kép. sznobizmust akarta volna még bedzegetni, de az szinte egyáltalán nem sikerült neki. Összességében nekem tetszett ugyan a film, ellenben 140 percnyi játékidő, a minimalista sztorit illetően abszolút pazarlás volt. A rendezés pedig hagyott némi kívánnivalót maga után. amikor úgy zajlottak jelenetek, hogy az teljes mértékben kívül került a kamera látóterén, az pl veszett idegesítő, és fölösleges volt. Ha van szabadidőtök bőven, akkor nézzétek meg a filmet, de ne várjatok tőle semmit. Akkor talán még a végére érve tetszeni is fog.
8/10
vandorbab 2018 márc. 09. - 14:39:16 8/10
(16/38)
Szokatlan tempójú és messze nem tökéletes film, de engem sokkolt, amit tükrözött. Az üzenet olyan erõs, hogy megkönnyeztem a végén.
Annyira nehéz szembesülni a modern világ mindenre kiterjedõ sznobizmusával (beleértem magamat is), hogy rendesen meggyalult engem ez a film.
Megértem azokat, akiknek nem tetszett és számtalan hibát fel tudnék róni magam(ban) is, de adjunk teret és idõt egy 2 és félórás megtorpanásra, hogy kik vagyunk valójában és mit gondolunk másokról. A film jó néhány pillanata olyan egyéni, hogy évek múlva is hivatkozni fogunk rá.
Bobby McFerrin zenéje pedig ráégett a jelenetekre.
Hegyirabló 2018 márc. 02. - 23:04:20 Előzmény Kucu77
(15/38)
Te milyen filmet néztél, ha ez a tök egyértelmû dolog nem esett le? Ja, hogy közben félig a telefonodat nyomogattad? Az más!
4/10
dukyka 2018 febr. 24. - 00:05:13 4/10
(14/38)
Ez a film akár jó is lehetett volna, ha nem csak gondolat foszlányokból állna, hanem lenne egy jól felépítettben történetvezetése. Arról nem is beszélve, hogy 30-60 percet ki kellet volna vágni belõle. Messze a leggyengébb az idegennyelvû filmek között, bár a The Insult-ot nem láttam még, de megelõlegezem neki.
k11zoltan 2018 febr. 23. - 23:52:46
(13/38)
Tetszett.
Bár túl hosszú, de van mondanivaló benne, és jók a komikus helyzetek.

---
A The Insult-ra leszek még kíváncsi, de eddig ez vezet a külföldi Oscar jelöltek közül nálam. (Igaz a transzfesztita filmet sem láttam még, de lehet nem is fogom. Az a téma nekem abszurd.)
5/10
kaanm 2018 febr. 12. - 08:33:42 5/10
(12/38)
Vacak film. Akadnak jó ötletek és jó jelenetek, de nem áll össze az egész, néha a történések is alig követhetõek. Zagyvalék. Tipikus esete annak, amikor egy rendezõ úgy el van telve magától, hogy azt hiszi bármit megtehet.
3/10
yaka 2018 jan. 27. - 22:52:25 3/10
(11/38)
Röviden: nem éri meg a majd 2 és fél órát. Van néhány jó jelenet, néhány jó mondat, de nem állnak össze. Nem annyira katyvasz, mint egy David Lynch film, de majdnem. Bármi is volt a mûvészi koncepció, én nem ezért nézek filmeket. Az ilyen filmet nézze az, aki a díjat adta rá, minõséget nem találtam benne, ellenben mennyiséget többet a kelleténél.
Edmond Dantes 2018 jan. 14. - 14:44:03
(10/38)
Egymás hegyére-hátára hajigált, szatírát abszurddal, cselekményest a végsõkig elnyújtottal keverõ témák követhetõ, de gyakran alig-alig elviselhetõ, roppant idegesítõ -de attól még nem okvetlenül színvonalas!- halmaza. Talán irdatlan hosszúsága is a polgárpukkasztást szolgálja, talán a vágóollót is a kiállításon felejtették...Olyan ez a darab mint a filmbéli kiállításon látható, homokkupacokból mértani alakzatot formázó "mûvészi installáció", amire a kutya se kíváncsi, a kutya se érti, de azért "muszáj"és roppant mûvészi... és aminek egy részét, az egyik homokkupacot egy takarító tévedésbõl, mert szemétnek nézte, szimplán kikukázza, aztán szépen visszalapátolják a kukából és ismét kész a "remekmû". Ezt a filmet nem lehet kikukázni sõt mint a már eddig besöpört díjesõ (Arany Pálma, Európai Filmdíj/ak) jelzi, még szeretni és tisztelni is kell(ene), különben jól megszólják az embert, hogy nem érti a magos mííívészetet. Ha Oscart is nyer(ne), annak nagyon rossz üzenete lesz/lenne: visszatérés(t) egy sûrû, lila ködbe burkolózó, fennhéjázó, a pórnépre és a pórnépet olümposzi magaslatokról lenézõ "mûvész"filmes világhoz.
4/10
Dubhe 2018 jan. 08. - 01:18:29 4/10
(9/38)
Óriási csalodas volt. Túl hosszú volt és idegesítõ.kb 60 perc kihagyható lenne. Akkor még nézhetõ lenne. Befejezetlen ötletek (kis gyerek nyavajgása, csimpánz a lakásban) fölöslegesen hosszú rágódás a skandináv konfliktus kerülés és ultra PC viselkedés jegyében. Az utolsó negyven percben már kimentem volna de legbelül ültem a sorban. A bemutató film becsapós abból úgy tûnik, hogy vicces film. 4 pontot érdemel.
5/10
tesz-vesz 2017 dec. 22. - 01:03:39 5/10
(8/38)
hol a virus video?
5/10
tesz-vesz 2017 dec. 22. - 00:48:27 5/10
(7/38)
egy kicsit azért túl van sztárolva a film. többet vártam volna, de a közepe és a vége nagyon amatõrt. vágni nem olyan nehéz dolog pedig, a felesleges részeket (iskolai tánc, köldöknézegetés, hosszú lényegtelen snittek) ki kellett volna vágni. és túl kevés van a jó részekbõl is. egy szolid film ez, sok díjat nem érdemel.
miért van majma Mossnak?
elemes 2017 dec. 11. - 16:10:25
(6/38)
"Iszonyatosan boldog vagyok, de nem tudom, érdemeltünk-e ennyi díjat" - nyilatkozta A négyzet rendezõje

http://index.hu/kultur/cinematrix/2017/12/09/europai_filmdijat_nyert_a_testrol_es_lelekrol/
9/10
NN1532 2017 okt. 31. - 23:43:27 9/10
(5/38)
Nagyszerû filmnek tartom. Nekem nem tûnt hosszúnak. 130 percnél néztem meg az órámat, de csak azért, mert úgy tûnt, a vége felé járunk, de nem láttam, mennyi idõ van a végkifejletre. Minden kis rezdülését tudtam értékelni, hatalmas volt a színészi játék, a rendezés is. Remek humora van, a finom fajtából. Találkoztam azokkal a konfliktusokkal a saját életembõl, amikkel nem lehet mit kezdeni. Szomorú voltam, hogy egy most Arany Pálmát nyert filmen kb. 20-an ültünk az Uránia nagytermében.
Kucu77 2017 okt. 15. - 23:14:59
(4/38)
Tetszett, bár túl hosszúnak éreztem.

SPOILER:

A bosszúszomjas kisgyerek ki a fene volt, és hova tûnt?
8/10
filmsomnia.hu 2017 okt. 09. - 18:50:35 8/10
(3/38)
5/10
itsme1 2017 okt. 07. - 09:05:40 5/10
(2/38)
Alapvetõen nem rossz a film, jó téma, jók a színészek, (bár Elisabeth Moss alig játszik benne) de baromi hosszú és helyenként túl vonatott, \"mûvészieskedõ\".
5/10
tesz-vesz 2017 szept. 27. - 19:20:50 5/10
(1/38)
Mi az hogy Szentendrén elõbb játsszák mint Pesten? legalább hétvégén is legyen