7/10
arpi_nj 2007 dec. 25. - 23:00:11 7/10
(19/119)
egyszer nézhetõ,de nem volt vmi extra 10/7
hoge 2007 dec. 23. - 23:48:02 Előzmény kobax
(18/119)
Hátt nagy csalódás volt!Pfff...Unalmas...Habos... 3/10 De csakis N.C. miatt..Ennyi!
9/10
kobax 2007 dec. 23. - 10:37:55 9/10
(17/119)
Kifejezetten kellemes csalódás volt az 1. rész után.

Megmondom õszintén, az elsõ részbõl már gyakorlatilag semmire nem emlékszem (ez bizonyára azért van, mert az egyáltalán nem fogott meg), csak az rémlik, hogy annak idején, mikor megnéztük, kifejezetten idegesített, egyenesen irritált, már-már viszkettem tõle.

Szóval, eléggé vonakodva ültem be erre a részre, de mint mondtam, kellemesen csalódtam.
Ahhoz képest, hogy az az érzésem most is megvolt végig a film közben, hogy elég nagy bárgyúság - na nem a sztori lényege, hisz az tulajdonképpen az Indiana Jones filmekben is az -, a bárgyúság szerintem abban rejlik, hogy ennek a kincsvadász csapatnak valahogy mindig minden elsõre és könnyen sikerül, nem botlanak igazán nehéz rejtvényekbe, ha mégis, szinte isteni sugallatra azonnal jön valahonnan a megoldás (azért Jones doktornak sokszor igencsak vért kellett egy-egy helyzetben izzadnia).

Mindenesetre az biztos, hogy ha a következõ részre (már ha lesz) ismét 4-5 évet kell várni, ebbõl sem fogok sokra emlékezni akkor.

Hát, hiába na! A jenkiknél ma már egyáltalán nem divat a gondolkodásnak nevezett agyi tevékenység...

Ezt leszámítva kifejezetten kellemes, közel 2 órát ülhet végig, aki megnézi.
Szerintem 8,5/10, de annyi sajnos nem lehet, így 9/10.

PS: Azt azért elárulhatná valaki, hogy a film végén Cage, gyakorlatilag a semmi közepén, miután mindenük ronggyá ázott, honnan szerzett mûködõképes mobiltelefont? (Persze lehet, hogy a Rushmore-hegy gyomrában is akad egy "sarki GSM" üzlet...)
9/10
ligam 2007 dec. 22. - 15:31:09 9/10
(16/119)
Én a premier napján megnéztem, nem akartam halogatni.. :)

Szerintem az elsõ rész kissé pörgõsebb volt, ennél fogva jobban magával ragadott a story. Ennek ellenére ez a film is nagyon tetszett, csak egy hajszállal maradt le nálam az elsõtõl. 9/10
És elképzelhetõ lesz folytatás, ugyanis nem tudtuk meg mi van a 47. oldalon!!!:))

Összefüggés nincs a két rész között. (Talán csak Riley Ferrarija:) ) Úgyhogy nem kell a 2.-hoz az elsõ ismerete.
Csutka 2007 dec. 22. - 13:26:16
(15/119)
Ha nem láttam az elsõ részt, akkor is érdemes megnézni? Van összefüggés a kettõ között, vagy elhanyagolható?
duplapa 2007 dec. 21. - 23:59:04 Előzmény duplapa
(14/119)
hihi

én is ma láttam a filmet. Mindenképp jó film, nagyon jó. Szerintem viszont az elsõ részt semmiképp nem mulja felül, semmilyen értelemben sem.
Jó szórakozást emberkék, és Kellemes Ünnepeket kivánok!!!
10/10
King Diamond 2007 dec. 21. - 21:41:12 10/10
(13/119)
Ma láttam a filmet és azt kell hogy mondjam, nekem jobban tetszett, mint az elsõ része. Már az sem volt rossz, de ez a két óra úgy elröppent a moziban, mint a sicc. Egy percig sem volt unalmas, kiváló kalandfilm és egyben folytatás. Szerintem még az sem baj, hogy leszinkronizálták, mert a már megszokott hangokat hallhatjuk viszont a moziban a színészeknél. A szereposztás tényleg nagyon el lett találva, Nicolas mellett a többiek is megállták a helyüket, bár nem nehéz olyan kaliberû színészeknek mint például Ed Harris, Harvey Keitel vagy éppen Jon Voight.
Szerintem elképzelhetõ, hogy még tovább viszik a történteket, de ez még a jövõ zenéje.
10/10
10/10
susan88 2007 dec. 16. - 10:40:58 10/10
(12/119)
Teljes egyetértéssel állithatom,hogy a Nemzet aranya sok sok év után a legkiválóbb kalandfilm.(Számomra az Indiana Jones óta).
Már én is csomószor végignéztem,és nem birok betelni vele.Nicholas Cage egy fantasztikus tehetségû szinész,akihez nagyon jól áll ez a karakter,(bár hozzá az eddigi összes jól állt,mert nagyon jól el tudta játszani).A többi szinészt is jól kiválasztották.Na jó,még áradozhatnék itt egy csomót,de a 2. rész ia nagyon jó lesz:)
duplapa 2007 dec. 07. - 14:57:19 Előzmény real_madrid
(11/119)
Hi

Régen láttam olyan szintû kalandfilmet mint az elsõ rész. Számomra a tökéletes ebbõl a fajtából. A 2. rész is berángat a moziba, de nehéz lesz tulszárnyalni az tutttti.

éljen a haza
9/10
real_madrid 2007 okt. 25. - 21:32:29 9/10
(10/119)
na, nem is tudtam hogy van második része, remélem bemutatják hazánkban is. az elsõ naon pöpec volt.
sipka 2007 okt. 25. - 19:43:15
(9/119)
Bár nem tudom, hogy te tudod-e amit én tudok, mondjuk lehet, hogy senki sem tudja azt amit tudok, de most már megfogják tudni, mivel én most leírom amit tudok, és lehet, hogy örülni fog azaz ember aki még nem tudta azt amit én tudok.... :DDDD (Egy kicsit belezavarodtam...) Tehát a film bemutatója december 20.-án lesz!! Már várom!!! :)
Tika 2007 okt. 25. - 00:32:55
(8/119)
Én ezt találtam...
Tika 2007 okt. 25. - 00:18:15 Előzmény sipka
(7/119)
Köszi hogy feltetted! Most esett le hogy Walt Disney film... nahát-nahát, tényleg így vissza gondolva! na mindegy...

Imádtam az elsõ részt, van olyan párbeszéd amit kívülrõl fújok már, 'rongyosra' néztem a DVD-t. Nick szegény már öregecske egy picit, de a tehetsége az fordítottan arányos az idõvel. Remélem ebben a részben Riley is megtalálja a nagy Õt... Ráférne, kicsit lúzer a karaktere.
sipka 2007 okt. 01. - 18:59:26
(6/119)
Itt egy másik (már valamivel többet sejtetõ) plakát!!!!
devilzuglo 2007 aug. 26. - 14:31:58
(5/119)
Hurrá nemzet aranya 2. -titok könyve!!! Tudtam hogy lesz második résszben!!! Várom ez a film
sipka 2007 aug. 19. - 10:04:40
(4/119)
Hát mindenképp várható volt, hogy lesz folytatása. (Mivel a film bevétele, jócskán felülmúlta a gyártási költséget. Plussz még az is hozzájárult a folytatáshoz, hogy az emberek nagy részének tetszett a film.) Én sem gondolom, hogy olyan rossz lett volna. Ha jelemeznem kéne a filmet (hogy mely más alkotás jut róla az eszembe), akkor azt mondanám, hogy az "Indiana Jones" illetve a "Da Vinci-kód" keveréke. (Mondjuk a "Da Vinci-kód" késöbb készült, mint "A nemzet aranya". Szóval onnan egyáltalán nem "lophattak" ötleteket a készítõk. Hacsak nem a "Da Vinci-kód" nevezetû könyvbõl.) Felteszem a filmnek a plakátját. (Mondjuk nem sokat árul el a filmrõl :) Valamelyik nap láttam az elözetesét is. Nagyon jó!!!!!!!! :)
wysiwyg 2007 aug. 14. - 00:18:40
(3/119)
Én se számítottam második részre. Nagyon remélem, hogy szinten tud maradni és nem rontják el. Az elsõ rész tényleg jó volt és most itt az ideje reménykedni, hogy a második is az lesz.
10/10
King Diamond 2007 aug. 04. - 00:20:54 10/10
(2/119)
Szerintem nem baj, hogy lesz folytatása. Az elsõ rész nekem nagyon bejött, Nicolas Cage az egyik kedvenc színészem. Ha már legalább annyira jó lesz, mint az egy, megérte. Már várom, igaz még jó sokáig kell várni. Bár nem siették el a bemutatást, hisz az elsõ rész még 2004-ben ment a mozikban.
Tika 2007 márc. 17. - 19:44:55
(1/119)
Csak nem bírják ki, hogy csináljanak egy második részt "A nemzet aranya"-ból??? Ejjj, na mindegy, azért remélem bemutatják Mo.-on is! :D Ezzõl a Book of Secrets-rõl a Harry Potter 2. része ugrik be, már az Chamber volt, de mégis... :D