8/10
tundeey 2008 jan. 14. - 17:32:06 8/10
(39/119)
Én szombaton este láttam a filmet, nekem tetszett, de valami hiányzott belõle számomra, pontosan nem tudom megmondani,h mi, de ha az a plussz benne lett volna akkor mondanám azt, h nagyon, de nagyon tetszett a film .....a film törétnete és a poénok nagyon tetszettek és természetesen Riley szerencsétlenkedése :P ....
Barbiee 2008 jan. 10. - 21:31:11
(38/119)
Én tegnap láttam a filmet, nem volt rossz.
Bár az elsõ rész tényleg jobb volt.
De a Riley srác most is vicces volt. :)
bree-gee 2008 jan. 09. - 10:29:56
(37/119)
Egyet értek Dannius-al, elég mesterkéltre sikeredett.
Én többet vártam, az elsõ részt nagyon szeretem, de ennek már a vége felé azt vártam mostmár találják meg azt a kincset, DE GYORSAN!!

A vízlocsolgatós jelenet tette be nálam a kiskaput igazán.Nem volt túl ötletes...
delano 2008 jan. 08. - 19:04:48
(36/119)
Szerintetek az elképzelhetõ, hogy egyetlen budapesti moziban sem játszák ezt a filmet eredeti nyelven? Régen legalább a MOM parkra lehetett számítani...

Ezerszer jobb mindig eredeti hanggal és felirattal nézni egy filmet.

Ezekután inkább letöltöm, de szinkronos filmre be nem ülök.
10/10
Moknabt 2008 jan. 07. - 22:19:40 10/10
(35/119)
Ez egy szórakosztató jópofa, könnyed film. Vannak benne hülyeségek, dehát hol nincsenek? Mondjuk szerintem is több eredetiség volt az elsõ részben, amit én a második után láttam. De egyszeri nézésre ajánlom.
Dannius 2008 jan. 05. - 19:15:12
(34/119)
Szerintem jóval gyengébb, mint az elsõ rész(ami király volt)...izgalmas volt az igaz, de nem volt meg a talányok lenyûgözõsége (sokszor pofonegyszerû volt és nem jöttek rá, valami meg nehezebb és hopp rögtön tudják rá a választ) túl mesésre sikeredett, agyontûzdelve poénokkal (legalább lehetett rajta röhögni)....Sajnos egy típikus második résszel van dolgunk 5-6/10, egyébként szórakoztató film aki teheti nézze meg de ne pazarolja rá nagyon a pénzét...
3/10
sleepwalker77 2008 jan. 03. - 22:48:21 3/10
(33/119)
3/10
Az elsõ rész még nézhetõ volt, de ezért kár volt pénzt kiadnom.
Bíró Blani 2008 jan. 03. - 17:41:20
(32/119)
nekem nagyon tetszett a 2. rész, bár az eleje kicsit vontatott volt! a legnagyobbat most is Riley (Justin Bartha) alakította.
5/10
Tomute 2008 jan. 03. - 17:03:25 5/10
(31/119)
Ötletesen, jól kezdõdik, de utána teljesen „elúszik” a film. Igencsak vártam már a végét, addigra elfáradt a sztori. Unom már a jóságos USA elnököt is sokadszorra filmen látni…Továbbá erõs Indiana Jones beütés. (Szinkron: részemrõl nem volt zavaró, ahogy Bruce Willis esetében „evidens” Dörner György, úgy NC már rég „összenõtt” Józsa Imrével.)
palbence 2008 jan. 02. - 21:07:13
(30/119)
a film egy teljes adaptáció az elõzõ részbõl, a jelenetek rendben voltak, az izgalom végig megvolt, még a poénok is tûrhetõek voltak, csak én is valami újat vártam ... amit nem kaptam egyáltalán. 8/10
9/10
Manda 2008 jan. 01. - 13:06:59 9/10
(29/119)
nekem tetszett. Teljesen igaza van annak, aki azt mondja, hogy pontos mása az elõzõnek, egy kicsit több új elemet vagy szereplõt tehettek volna bele... dehát végülis itt volt Mirren, aki számomra mindent kárpótólt:) Csak ez a hülye szinkron... én nem értem, minek leszinkronizálni egy ilyen filmet. Szerintem akinek tetszett az elsõ vagy szereti ezt a stílust, az nézze meg, mert jó kikapcsolódás.
DP@i 2007 dec. 29. - 13:41:26
(28/119)
Még nem láttam az elsõ részt, így 8/10 :)
10/10
pikemen 2007 dec. 28. - 10:07:06 10/10
(27/119)
Sztem nagyon jó film, de egy-két dolgot nem értek (47.oldal). De erre lehet, hogy a köv részben kapunk választ ? A poénok elég gyengék, de a zárórész nagyon penge. 10/9 !
szisz 2007 dec. 27. - 12:26:01
(26/119)
Nos... nem éri meg a drága belépõjegyet. Az elsõ részt úgy néztem végig min. 100x, hogy majd be***tam az izgalomtól, ez meg hát... Újat vártam, és nem kaptam mást, mint az elsõ részt, csak sokkal töményebb, érthetetlenebb sztorival, ugyanazzal a zenével, ugyanazokkal a poénokkal, ugyanazokkal a szereplõkkel, egy szó, mint száz, telejen felesleges megnézni, mert kiköpött mása az elõzõ résznek, csak talán érthetetlenebb.
Az én se vágom, hogy mivel megtalálta a várost, ezzel hogy bizonyítja az ükapja ártatlanságát. + mi van a 47. oldalon a könyvben??? (amit az elnök annyira emlegetett)
szóval nem érdemes jegyet venni rá, majd egy kellemes vasárnap délután úgyis levetíti valami kereskedelmi csatorna. Annyi bõven elég
Dreaman 2007 dec. 27. - 11:44:06
(25/119)
Nem rossz...:) Az elsõ rész azért nekem jobban tetszett, de annyira ez sem marad el mögötte. Szóval érdemes megnézni. :)
kessy6 2007 dec. 27. - 01:09:15
(24/119)
Koszonom az ertelmes kritikat!!!
Eddig is meg akartam nezni,de mostmar biztosan megfogom! :)
En felek kicsit a szinkronoktol,mivel mindegyik szinesznek szeretem a sajat hangjat,de remeljuk az is jo lesz.:)
Aikidoka 2007 dec. 26. - 21:31:54
(23/119)
Én ilyen rossz filmet nagyon régen nem láttam, pedig elég gyakran járok moziba... Néhol az volt az érzésem, hogy vmi kalandfilm paródiát nézek. A poénok meg fantasztikusak :) Arra még nem sikerült rájönnöm, hogy a város megtalálása hogyan bizonyíthatja az ük(?)apja ártatlanságát. Igazából nem is érdekel... 2/10
8/10
Karolka 2007 dec. 26. - 20:48:28 8/10
(22/119)
most jövök a moziból és egyre jobban örülök, h megnéztem! :) mármint, h ezt a változatot választottam a megtekintésre! Moziba való film! Néhol unalmas részek, amúgy izgalmas volt (100 perc) ! :D
Nálam 10/8!!!
9/10
mrfaktor 2007 dec. 26. - 16:19:14 9/10
(21/119)
NEMZET ARANYA 2- A TITKOK KÖNYVE

Végre sikerült megtekintenem még karácsony elõtt a filmet.
Az elsõ részt megjelenése óta már megnéztem egy párszor, és még hatodszorra sem tudtam megunni. Valami olyan újat alkotott a rendezõ és Bruckheimer, amit az Indiana Jones óta talán még senkinek sem sikerült. Egy modern, okos, rejtvényekkel átszõtt két órát.

Kicsit bennem volt a félsz a második rész megtekintése elõtt, de amint kezdtek megjelenni a régi szereplõk, az ütõs beszólások és az ismert dallamok, megnyugodtam. Egy kicsit hiányoltam a régi szinkronokat pár szereplõnél (Abigeil Chaise, Gates apja, Sadusky). A színvonalat simán tartották, néhol szerintem még sikerült is felülmúlni, ami egy második rész esetében nagy szó. A film két órája alatt egy percig sem unatkoztam, összesen ha volt 5 perc fölös beszéd (miniszterelnökkel a csevej). A történet abszolút bejött, filmen talán még sosem kutattak az aranyváros után (vagy csak nekem hiányosak az ismereteim).
Az akciók száma több volt, hosszabbra, izgalmasabbra sikerültek, talán a rejtvények száma csökkent valamelyest. A látvány elsõ osztályú, fõleg a film végi Rushmore-hegy beli jelenetek, amik alatt a karfát szorongattam. Nagyon király volt a film közepe fele a Londoni autósüldözéses jelenet, amilyet már rég láttam a vásznon. Az új szereplõk csak emelték a színvonalat, Helen Mirren nem hiába kapott oscart. Ed harris kicsit lanyhább gonosz volt, de hozta a tõle telhetõ legjobbat. Rileyt sem tartottam egy percig sem idegesítõnek, szánalmasnak, ahogy a Vox rádióben gondolták. Tõle származott a legtöbb poén.

Egy szó mint száz, a filmet nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, nem fog benne csalódni. Igazi popcorn film a legjobbik fajtából.

93%

Szerintem a fórumon még nem igazán olvashattál igen negatív kritikát.
6/10
aliroma 2007 dec. 26. - 14:47:11 6/10
(20/119)
Ha mindezek a negativ kritikák igazak, akkor csalódás lesz nekem is valószinüleg...de azért még várom hogy megnézhessem...