furfang 2018 ápr. 30. - 20:23:55 Előzmény stenimore
(39/39)
Azért így 4 év távlatából igencsak megdőlt a bankokkal kapcsolatban vallott elméleted. Jól állunk, a bankok is és adnak kölcsönt rogyásig.
6/10
Évibébi 2017 szept. 02. - 13:08:59 6/10 Előzmény p.tomi
(38/39)
Ugyanezt gondolom én is.
stenimore 2015 febr. 08. - 21:35:01 Előzmény Fefe1313
(37/39)
Mondani sok mindent mondanak.Egydolog hogy senkinek a fejéhez nem szorítottak revolvert ,amikor vállalta az árfolyamkockázatot ,amivel évekig baromi jól járt pl.meg aztán a másik hogy pl a német politikusokat is felkoncolták volna ha azt mûvelik amit az itteniek .Tehát az egy más kultúra más milliõ ,minden nép megkapja kvázi amire rászolgál.A legnagyobb gazemberek nálunk nem a bankok,õk csak a sor végén vannak.
6/10
p.tomi 2015 febr. 07. - 01:49:52 6/10
(36/39)
Megnéztem a filmet. Nekem nem tetszett.
Az eleje még olyan izgalmasan kezdõdik,de a közepe felé elkezd belassulni,és vontatottá válni.
Ezt 2 órából simán le lehetett volna faragni 1,5 órára.
A történet filmre vitele is sablonosra sikeredett,egy igaz történet megfilmesítésérõl többet vártam.
Nálam ez csak 10/6.
offtopic
Fefe1313 2015 febr. 06. - 19:44:47 Előzmény stenimore
(35/39)
Azért amikor a hazai leánybank feltételeit megmutattam Németországban az anyabanknak, annyit mondtak csak, hogy õket ekkora gazemberségért régen felkoncolták volna. A korrektség és a gazemberség nem egy tõrõl fakadnak..
Lilko03 2014 dec. 10. - 22:06:03 Előzmény stenimore
(34/39)
stenimornak teljesen igaza van!
stenimore 2014 aug. 18. - 21:51:20
(33/39)
Ténylg ámen ,mert ez alitánia amit itt elõadsz elég népszerû a nép egyszerû gyermekei körében,de attól még egy populista marhaság. Bankrendszerre szükség van és a bank sem azért dolgozik hogy ne legyen profitja ,ami manapság már realitás jelenlegi populista kormány agyonadóztatja a bankokat hogy ezzel bevágódjon a közgazdasághoz nem értõknél.Ugyanakkor ezzel tönkrevágja agazdasági növekedést ,mertilyen körülmények közt abank nem akar és tud hitelezni ,márpedig aki olvasta Széchenyi munkáját a Hitelt,az tudja hogy õ már akkaor rájött hogy ez afejlõdés kulcsa.Ahol irigykednek a bankokra és szabadságharcot folytatnak egy olyan szervezet ellen ,amelynek önkéntes tagjai és amelynek a pénzéért kuncsorognak ott csak idõ kérdése gazdasági csõd .Márpedig nálunk ez van ,és ez azért van mert itt is látható hogy sokn nem látnak tovább az orruknál,és még azt sem tudják hogy a bank a betétesi pénzét kezeli ,tehát aki tõlük rabol az egyszerûen egy tolvaj rabló.
witpen 2014 márc. 06. - 20:00:47
(32/39)
Senki nem kényszerít senkit hogy hitelt vegyen fel egy banktól. A bank nem rabló, legfeljebb tisztességtelen, de semmi több.
9/10
offtopic
Képkockaördög 2011 márc. 15. - 01:54:02 9/10 Előzmény Kak Zsolt
(31/39)
Nem is értem, amit írtál :D Hogy ez hogy jött ide :)

(Nekem tetszett a film, érdemes megnézni.)
10/10
Hala Real Madrid 2010 jún. 25. - 11:37:34 10/10
(30/39)
Nagyon jó film, és pláne hogy igaz sztorit dolgoz fel, az még 1 dobás rajta. 10/10
Natesz 2009 aug. 13. - 17:27:40 Előzmény Istenasszony
(29/39)
Szerintem jó kis film volt, én nagyon élveztem. Igaz, hogy nem pozitív hõsök, de érdemes más oldalát is megtekinteni a történelem egy-egy emberének. Kétségkívül õk voltak a világ legcsapnivalóbb banditái :D Szórakoztató volt, mert , de a film megmutatta a szerethetõ, humoros oldalukat. Nekem nagyon bejött :D
Nem vette fel valaki véletlenül? Örülnék neki....
10/10
Istenasszony 2009 júl. 29. - 20:32:16 10/10
(28/39)
Jó kis film.
9/10
szinhazimado 2009 júl. 29. - 15:34:43 9/10
(27/39)
Spoiler

Valószínûleg azért mert mindig megmenekülnek. A story tetszett nekem a legjobban, meg az is figyelemreméltó volt szerintem hogy milyen játszi könnyedséggel tették, amit tettek: bakrablók voltak a javából, de hogy nem kapták el õket. Az is tetszett, hogy utaztak, és egy idõ után már rájöttek a bankosok, hogy jobban be kell biztosítani a bankjaikat, és egy új biztosítást találtak ki a széfjeikre. Tele volt váratlan fordulattal, pl. amikor a testvérét lelövi az egyik kolléga, na az a rész is nagyon izgalmas volt, meg a vége, azok a bejátszások, amikor már nagyon öregek, vagyis megélték az öregkort, ugyanis mindenki tudja, hogy a bankrablók korán halnak.
manten 2009 júl. 27. - 08:36:24
(26/39)
Tényleg jó film... Szerintem legbelül egy kicsit mindenki szeretne olyan lenni, mint õk...persze ez csak az én véleményem:)
Polett 2009 júl. 26. - 14:48:25
(25/39)
Nekem tetszett, fõleg, mikor a végén elmondták, hogy kivel mi történt késõbb (pl. az egyik még 77 éves korában is bankot rabolt XD). Szerintem jó, érdekes film volt...
6/10
kgyuri0 2009 júl. 26. - 00:37:20 6/10
(24/39)
Hát, mi tagadás, nekem nem nagyon tetszett.
Az volt az érzésem, hogy egy NagyBalhé(Sting) utánérzés, de igen gyönge Newman és Redford nélkül, humor nélkül, atmoszféra nélkül.
A kibontakozgató morális jólmegmondjuk érdekes volt a maga nemében.

De szerintem két külön kérdés,hogy valakink mi a véleménye azokról a filmekrõl, amelyekben a bûnözõk rokonszenvesekre vannak véve, meg hogy rokonszenves-e egy RobinHood szerû figura.
Én sztem mindkét kérdésre is-is a válasz. Azaz, hogy attól függ, amitõl lóg.
Különben a filmbeli a szereplõk nekem nem voltak rokonszenvesek (emberileg), ez ahogy próbáltam rámutni Newman és Redford hiányára, tkp. egyik fõ „filmipari” kifogásom. A másik „filmipari” kifogásom, hogy én elég unalmasnak tartottam.

Egyébként sokat emlegetett szállóige Brechté: Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest?
Persze BBrechtnek sem volt mindig mindenben igaza, Naná, hogy nem.
Speciel a Newtonék által elkövetett rablások a korabeli amerikai államot, a társadalmat károsították meg.
Biztos akkor is volt korrupció, másfelõl akkor halmozódott föl a társadalomban(az amerikai államban és bankokban) az a gazdagság, ami mai napig az US-t a világ vezetõ hatalmává teszi, amely nálunk még mindig az emberek többsége számára elképzelhetetlen életnívót biztosít a benne élõknek. Tehát az itt elhangzott meglehetõsen zavaros bankrablás mellett kiálló érvelés utólag és innen nézve abszolút ostoba demagógia.
Kak Zsolt 2009 júl. 25. - 23:36:42
(23/39)
Nekem tetszett a film. Nem csak arról szól, hogy ki lop kitõl! Sok más értékrendje is van. Testvériség, odaadás, önfeláldozás, szerelem... Sorolhatnám még az erényeket amikre nem nagyon figyelünk oda!!!
8/10
Z 2009 júl. 25. - 23:18:53 8/10
(22/39)
Vegul a film vegszava: az egyik tolvaj lopott a masiktol!
8/10
Z 2009 júl. 25. - 22:46:56 8/10
(21/39)
Erdekes film! Kulon dicseret a korhu tancert! Bator cselekedet volt!
Egy kerdesem maradt: 1924-ben az automobilokban mar volt akkumulator? Mert ha nem, akkor nem ertem miert vilagitottak az ejszakaban az allo motorral varakozo jarmuvek reflektorai.
bitor 2009 júl. 25. - 21:59:56
(20/39)
Kedves "megmondóemberek", ha olyan határozott a véleményetek, akkor lennétek szívesek azt a filmrõl kifejteni. Ezért járunk ide jó páran nem pedig azért, hogy a morális értékrendetekrõl olvassunk szívszorító beszámolót. Egyébként is bosszantóak az ilyen "feketefehér" emberek, akik olyan szinten erényesek már, hogy véletlenül sem követnének el bûnt. Max embertársaikat sértegetik nyilvános fórumokon.


Akkor a filmrõl valami? Érdemes megnézni?

Thx!