Teréz anyu 2014 máj. 18. - 23:44:15 Előzmény bartval
(32/72)
SPOILER


Egy dolog igaz rám, abszolút nem tett rám nagy hatást a film.
Nagyon új dolgot sem tudtam meg, nem éreztem a sötét világ és a sátán jelenlétét sem, amiket emlegetsz.
Viszont tetszett, vasárnap délutáni darab.
Féltem a végétõl, hogy majd nem hagy nyugodni, de tökre nem kellett volna, úgy éreztem a helyére kerültek a dolgok.
Meg kéne már értenie a férfiaknak, hogy attól még, hogy nekik f*szuk van, nekünk meg p*nánk, nem b*szhatnak csak úgy meg.
Teréz anyu 2014 máj. 18. - 23:40:06
(31/72)
Kerestem a wikipédián is, de mindenhol együtt említik a nimfomániát és a szexfüggõséget.

Én korábban úgy tudtam a nimfomán, azt jelenti, hogy kielégíthetetlen, szóval megdugják és orgazmusa van, de nem elég, hanem újra akar.
A szexfüggõ viszont, aki boldog boldogtalannal baszik, de nem is élvezi.

Nemtom igazából mi volt a csaj, mert eléggé össze-vissza volt.

Pl. õ akkor nem érzett semmit, amikor a szerelmével b*szott...fura...
Teréz anyu 2014 máj. 18. - 23:36:55
(30/72)
SPOILER

Mielõtt megnéztem volna a filmet, olvastam egy baf*sz miatt, mi lesz a vége. Úgy tûnt, nagy felháborodást váltott ki az emberekbõl.
Sõt belõlem is, amíg nem láttam a legvégét, hiszen ez az ember segített rajta, meghallgatta és megértette a nõt.
Viszont a legvégén simán kiderül, hogy a f*szi bizony még sem értette meg a nõt, ahogy elõtte mondta, ha egy férfi tenné ugyanezt, nagy ívben lefosná (és fossa is)a világ, de ha egy nõ, az szentségtörés.

Azok után, hogy meghallgatta a nõt és mondta neki a nõ, hogy nem akar így élni blabla, bement a löttyedt f***val, hogy megtöcskölje?

Kurvára megérdemelte az öreg.

Amit nem nagyon értek az P. miért tette ezt, miért baszatta meg magát elõtte a nõ szerelmével, miért ment oda lehugyozni.
Ennyire meg akart felelni Jerome-nak? Vagy wtf? Az se volt közel se 100-as az fix, de közel jár a pszichopatához szerintem.
menyhard 2014 ápr. 21. - 13:54:32
(29/72)
Az öreg szerintem az európai kultúrát képviselte. A nõ erkölcstelenségében is tisztább volt mint a társadalom, aminek õ is a részese volt, csak õ legalább õszinte és átlátszó. A vége arculcsapása mindannak amiben szentül hiszünk, leomlik az álarc és az ösztön én diadalmaskodik, végül is õ is egy ember aki ba...i akar.
7/10
sandacsacsa 2014 ápr. 06. - 13:57:57 7/10
(28/72)
Érdekes film volt,szerintem nem csak a provokációról szól. A fõszereplõ provokatív karakter, de amikor a saját életét meséli el Seligman-nek, talán életében elõször nem provokálni akar (aztán mégis sikerül). Sok kérdés vetõdött fel bennem a 2. rész végén a két karakterrõl és a film humora is tetszett.
delfinoraptor 2014 márc. 30. - 17:49:38
(27/72)
Szerintem ütõs, helyenként határokat feszegetõ, ám egyáltalán nem perverz ez a film. Stacy Martin és Mia Goth szenzációsak, az utalások, beszólások elgondolkodtatóak, nagyon jól sikerült, a Dogville mellett a másik kedvenc Trier filmemmé vált.

SPOILER:

Pedofília, mint téma, aztán P, mint Lolita? Trier Antikrisztus c filmjébõl lemásolt jelenet? Merész. Mitõl lett P ellenséges? Mitõl lett Seligman mégis vágyakozó?...Talán a rendezõi változatból megtudjuk.
9/10
biggles 2014 márc. 21. - 21:10:52 9/10
(26/72)
Én valahogy nem érzem azt, hogy ez a film olyan rettenetes és borzadályos lett volna. Valóban erõs volt a képi világa, de a gondolati világa is, és rám ez utóbbi hatott erõsebben. Kifejezetten jó filmélményt kaptam mindkét résztõl, de valahogy mindkettõtõl egy kicsit másfélét.
nmarci 2014 febr. 22. - 09:41:25 Előzmény mehdi
(25/72)
Akinek negatív véleménye van egy filmrõl, de nem látta, az valójában azt jelenti, hogy nagyon is érdekli a film, csak ezt rettentõ cikinek tartja bevallani. És persze ez nemcsak filmekre érvényes. :)
bartval 2014 febr. 19. - 18:17:00
(24/72)
Háát... az elsõ rész nekem nagyon tetszett. elfojtott vágyak, teljesen hétköznapi érzések. de a második rész nagyon brutál volt. az egyik elõttem hozzászóló írta, hogy maradandó lelki sérülést okoz a film megnézése :) ha nem is maradandó, de tényleg lelki sérülés éri az embert, annyira ledöbbentõ az egész. sátáni vonal... én nem ajánlom semmilyen szín alatt 25 év alatti fiatalnak. beteges, aberrált, a szexualitáshoz semmi köze a filmnek. tény és való, hogy a célját elérte az író-rendezõ, mert az biztos, hogy 10 és 20 év múlva is fognak az emberek erre a filmre emlékezni, annyira sok volt benne a rettenet. biztos létezik ennyire beteg ember a világon, beteg történettel, de azért szerintem ez igen ritka...
10/10
Kimura 2014 febr. 13. - 11:32:01 10/10 Előzmény eIemes
(23/72)
még nem vetítik, de majd talán, kíváncsi vagyok mi lehet az a még egy filmnyi ami még kimaradt.

este óta még gondolkodtam róla, és jött még egy pár érzés az egésszel kapcsolatban. szerintem itthon a megítélése alapvetõen negatív lesz, és elmondom miért. mert sajnos a magyar emberek nem túl befogadóak, és olyan álszent prûdségben élnek, hogy az nemigaz. a szexualitás megélése nem egyenlõ azzal, hogy megdugunk-e valakit a klotyóban, vagy nem. még mindig ott tartunk, hogy ha valaki nem úgy néz ki ahogy elvárnánk, akkor kinézzük, vagy ha nem úgy viselkedik, ahogy atársadalmi elvárás lenne, legyen az akármilyen téma. személyes tapasztalatom vegetáriánusként, hogy az emberek még ezt a témát sem tudják helyén kezelni, pedig csak nem szeretem a húst, akkor hogyan tudnának olyan dolgokat, mint a különbözõ szexuális aberációk, vagy vágyak, esetleg a homoszexualitás, ami szintén megjelenik a filmben.

érdekes, hogy a film ezt a témát is boncolgatta, amikor Joe-t elküldték terápiára. az itteni párbeszédek elég erõteljesek voltak, nem idézek, de a lényege az volt, hogy amit nem értünk attól félünk, és amitõl félünk, azt megpróbáljuk megváltoztatni. érdekes volt nézni, ahogy Joe a film elején a még teljesen ösztönös viselkedésébõl gyakorlatilag a végére felébred, elfogadja magát, és megtanul együtt élni a lelkével.
eIemes 2014 febr. 13. - 05:13:39
(22/72)
Kimura,
Jó ez az összefoglaló.
Nem tudod, játsszák itthon valahol a Lars von Trier féle változatot is...?
Vagyis nem a producerek által rövidített változatot, hanem a teljes filmet.

(Múlt héten lett volna alkalmam külföldön megnézni, de annyi volt a munka, hogy sem idõm, sem erõm nem volt rá.)
10/10
Kimura 2014 febr. 12. - 23:57:09 10/10
(21/72)
pár szó, és megpróbálok nem spoilerezni

a két résznek egymás nélkül semmi értelme, így aki csak az elsõ látta, szerintem ne ítélkezzen. a második után úgy jöttem ki a moziból, mintha egy teljesen szürreális világban sétálgatnék, és semmi nem lenne valódi, annyira tarkónvágott. nem szeretem a hosszú és vontatott filmeket, de ez eléggé lebilincselt

egyet kell értenem az elõttem szólóval, hogy ennek a filmnek a megértéséhez nem elég egy alap transformerses filmmúlt, annyi szimbolika van benne. annyi visszautalás, visszatérõ elemek, még ha teljesen más formában is, mint ahogy elõször láttuk. nem véletlenül egy aszexuális emberrel beszélget Joe, aki az egész életét könyvek között élte.. ezernyi olyan kis dolog van benne, amit elsõ megnézésre talán észre sem veszünk

a film egyáltalán nem izgató, a második rész alatt egyszer sincs olyan érzése az embernek, hogy nah erre most felállna... a szex semmi más, csak eszköz a filmben, hogy bemutassa egy ember lelkét. nem jelent többet mint húskapcsolat, kielégülés, amibõl mindig csak több kell.

az egész film alapfelvetése, hogy ez a nõ rossz-e vagy jó, és a történet alapján, amit elmesél, nekünk kell eldöntenünk, hogy is van ez. ez nem olyan mint a szodoma 120 napja, ahol egyértelmûen tudjuk, hogy a fõszereplõk negatív hõsök... Joe végig tökéletesen lavírozik a történeten keresztül, és irányítja az életét, néha megsajnáljuk, néha nem. vele nem történnek a dolgok, minden ami a filmben van, az õ döntésének a következménye, és a véletleneknek nem sok köze van az egészhez. az összes jó és rossz ami történik az õ döntésének a következménye, ami alapján kialakíthatunk egy képet, hogy õ most akkor áldozat, vagy tettes. vicces, hogy egy kicsit a karmának is van köze ahhoz, ahogy alakult az egész történet. az utolsó snittben, amikor elmegy a kép, mindenki átgondolhatja, hogy a pillanatnyi habozás miért volt ;)
10/10
Conor Oberst 2014 febr. 11. - 17:49:04 10/10
(20/72)
Kiváló mû, ám annak ócsárlását elkerülendõ, nem említeném megnézésre javallottnak, mivel a legtöbb ember nem rendelkezik a mû intepretálásához szükséges készségekkel, így az értelmezésbõl (ami valójában nem az vagy téves) csakis negatív kritika születhet.
9/10
nyuunya 2014 febr. 08. - 18:35:04 9/10
(19/72)
Nekem is nagyon tetszett!
Csacsoa 2014 febr. 08. - 18:21:14 Előzmény Csacsoa
(18/72)
Ezek szerint akkor én érzéketlen vagyok,mert imádtam...olyan film... amire szerintem életem végéig emlékezni fogok...ilyenbõl meg nem sokat tudnék mondani... Oldboy talán ilyen még... Bátran ajánlom mindenkinek...ha kijön egyszer még biztosan megnézem a vágatlan verziót :)
Csacsoa 2014 febr. 07. - 18:58:51
(17/72)
engem magával ragadott a film...nem beszélek be semmit...de nagy hibát követ el valaki,ha nem nézi meg...

Nálam az elsõ rész 10/8 ez viszont 10/9 zseniális film volt :)))))) nézze meg mindenki aki megteheti.
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 03. - 14:26:15 Előzmény mehdi
(15/72)
mondjuk Romániában már be is tiltották, nálunk meg talán csak Budapesten adják ezeket a filmeket
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 03. - 14:25:23 Előzmény mehdi
(14/72)
meg is írom majd a véleményem, addig nem pontozok, és a rendezõ munkásságára értettem a *sz*rjai jelzõt, de meglátjuk milyen is ez a film, Lars-tól eddig csak botrányos filmet láttam
10/10
mehdi 2014 febr. 01. - 23:25:57 10/10 Előzmény _Freddy_
(13/72)
Ebben egyetértünk, most nem tudom pl te láttad -e magát a filmet, de ha nem akkor egyszerûen nem tudlak titeket komolyan venni, mint pl sonic-ot, teljesen abszurd, hogy te már decemberben láttad volna. Pont te? Aki szerint szar, fos az egész? Na ne röhögtess.
Továbbá a tipikus portos elõre pontozásokat sem értem.
Ha tudod, hogy nem neked való ne foglalkozz vele, de ha már úgymond valamirõl normális komolyan vehetõ véleményt szeretnél formálni esetleg nézd meg, és azok után leírhatod amit akarsz és én azt el fogom fogadni akár negatív akár pozitív, csupán ennyit mondok. De persze folytathatjátok nyugodtan, ez csak az én véleményem.