5/10
donbosco 2010 ápr. 24. - 19:08:49 5/10
(24/84)
Annyira nem rajongok a romantikus filmekért, mert általában túl kiszámíthatóak. Ezt mégis megnéztem, mert egyedinek tûnt. Végülis valahol az is, nagyon jó az ötlet, csak a megvalósítás nem tetszett, túlzások túlzása volt a film, túlságosan a két véglet. Egyik oldalon a sikeres nõ (az evezõsverseny végén az ugribugri már kész röhej), a másikon meg a beszürkült melós.
Paltrow meg egyenesen tenyérbemászó, bár asszem ilyen a karaktere, valszeg én is csak szerencsétlen nõi szerepeket adnék neki.
Olyan nagy mondanivalója szerintem azért nincs, mert mindenki tudja, hogy ha ez vagy az nem úgy történik az életben, akkor minden másképp alakul, nem? Sõt, nekem inkább azt sugallta, hogy húú, de milyen jó kilépni a régi kapcsolatból, például azért, mert megcsalnak, mert egybõl kivirul a nõ, éveket fiatalodik, beindul a karrier, új pasi, új hobbik, hatalmas új baráti társaság.... áhhh, na ez azért nem így van, erre értettem a túlzásokat.

Kár, hogy annyi jó forgatókönyvet elcsesznek a klisékkel!

De azért a romantikus lelkületûeknek ajánlom! :)
Sziluett2 2009 dec. 05. - 15:05:10
(23/84)
A film két síkon fut. Akinek nem lenne világos a lényeg röviden, hogy az ember életét apró döntések, helyzetek viszik elõre. Minden megváltozhat egy szempillantás alatt. A film vége szerintem nagyon ott van. Ahogy a csaj a semmibõl megtud válaszolni a pasinak és akkor a lift ajtó bezáródik.
Ha valaminek meg kell történnie az meg is fog. Döntéseink csupán vagy elõrébb hozzák vagy még húzzák.
G. Paltrow-t nem szeretem. Mindig olyan komor szerepeket játszik. John Hannah azonban nagyon jó. Akinek meg a film hangulata nem tetszik, annak csak annyi, hogy ez nem egy akció film vagy vígjáték.
Anteris 2009 aug. 27. - 22:10:15
(22/84)
ja, biztos jó film ahogyan írják itt egyesek, kár hogy nekem olyan 20 perc után elegem lett belõle ami egyrészt köszönhetõ az ellenszenves mekegõs makogós dadogós férfiszereplõnek - ezeket de tudom utálni bármelyik filmben - másrészt meg a dögunalomnak amit áraszt magából ez a film. Meg különben is, nem a kedvenceim ezek a könnyed kis játékfilmek, a fájdalom átérezhetõ ezek meg csak úgy elszállnak ez ember mellett.
Zsúbaba90 2009 júl. 01. - 18:48:06
(21/84)
Ma néztem meg DVD-n. Elsõre nagyon zavaros volt, egyes részeknél egy picit uncsi, de egészében véve érdekes, és "misztikus"(pozitív értelemben). A végét kicsit üresnek éreztem, vagy csak én nem tudtam megfejteni, hogy mi lenne a lényege. A végérõl nekem még hiányzott vmi. Nem a csókjelenetre vagy a Happy end feliratra gondolok :-), vmire, ami feltette volna az i-re a pontot
minerva9 2009 jún. 10. - 22:01:09
(20/84)
Tényleg nagyon klassz,bár sok helyt elakadtam,na megyek megnézem mégegyszer..:)
10/10
Rajty7 2009 febr. 25. - 13:35:07 10/10 Előzmény Nafi
(19/84)
Ilyen végét:):(!Pedig én szurkoltam a "szõke nõ-s" változatnak:)
Nagyon szép film,mindenkinek ajánlom...persze csak annak,aki szereti a romantikus filmeket!!!!
Nafi 2009 febr. 01. - 14:15:54 Előzmény ApRoka8
(18/84)
a filmet nem adták ki dvd-n, csak újság mellékletben álítólag.Én is évekig kerestem, aztán rátaláltam egy nagyon véletlen folytán.
wolfmarimba 2008 dec. 30. - 21:26:40
(17/84)
A kedvenc filmem.
1/10
Vérbeli 2008 nov. 25. - 19:18:31 1/10
(16/84)
Nagy remekmû! Olyan jól tud indulni és utána akkora egy nagy üres idõrabló, és eseménytelen story, hogy az valami ritkaság! Én senkinek sem ajánlom még nagyon borús és esõs vasárnap sem! Kár hogy nem lehet nevén nevezni...
kisminden 2008 nov. 02. - 21:14:54
(15/84)
ApRoka8 2008 okt. 11. - 15:03:30
(14/84)
Nem tudja valaki,hogy hol lehetne megvenni ezt a filmet DVD-n?
Köszi...
kisminden 2008 okt. 04. - 19:26:15 Előzmény smalldave777
(13/84)
Kik a felsõ kategóriások? A jó színészek, vagy a multimilliomos világsztárok????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Seela-chan 2007 aug. 25. - 21:48:03
(12/84)
"Hazajövök, és azon kaplak, hogy tökig benne vagy egy lompos nõlompos alfelében! Én hülye dolgozom magam, hogy eltartsalak, amíg te állítólag írod az elsõ regényedet! Mióta tart? Ha? Szerelmes vagy? Inkább ne mondd meg, nem érdekel. De, mondd meg, mégis érdekel! Csak azért kérdem, mert pontosan akarom tudni, mekkora balek is vagyok tulajdonképpen."

"Te valami meghatározhatatlan fajtájú, kezdetleges üregesfejû vagy! Két okod is van a fejfájásra. Egy: ez bizony meleg volt. Nagyon meleg. Egyszerû nyelven szólva majdnem rajta kapott. Kettõ: és ez még aggasztóbb, mint az elõzõ. Megint a tükörképeddel beszélgetsz. Ez nagyon rossz jel."

"Senki sem számít a spanyol inkvizícióra! Elsõ számú fegyverünk a meglepetés! A meglepetés és a félelem! A két elsõ számú fegyverünk a meglepetés és a félelem! Meg a könyörtelen eredményesség! A három elsõ számú számú fegyverünk a meglepetés, a félelem és a könyörtelen eredményesség! És most elölrõl!"

"Lydia egyre követelödzõbb lesz, miközben te szenvedsz, mert Helen éjjal-nappal dolgozik, hogy legyen valami a kasszában. Hivod Helent, hogy tartson veled Dorset-be a tanulmányútra, tudván-tudva, hogy nem mehet el. Így tehát leplezhetõ, hogy valójában Lydia-t viszed el. És dacára annak, hogy Lydia felmentést adott a telefonban, amit te nem fogadtál el, most erkölcsi dilemmában vagy. Gerry, te erkölcsileg egy fekete lyuk vagy."

"Nem találod ki, Gerry? Nem találod ki, hogy mit próbálok elérni?! Kezdettõl fogva azon vagyok, hogy a barátnõd lehessek, azon vagyok, hogy visszahódítsalak, hát igazán egyszerû, nem?! Szépen kiálltam a peronra a központi limbón a szivemet meg a lelkemet egy bõröndbe tuszakolva, és arra várok, hogy egy nyavalyás Gerry-expressz beguruljon, és megmondja, hogy érvényes-e még a jegyem, vagyis felszállhatok-e a vonatra! Csak hogy az a rohadt hangosbemondó folyton azt ismételgeti, hogy a vonatom elõre láthatólag késni fog, mert a masiniszta egyszerûen súlyos pánikba esett a Hogyan-tovább állomáson! Kérjük, ha tehetik, menjenek busszal! Tudd meg, hogy ezen töröm magam, te isten átka! Csak hogy elég nyilvánvaló, hogy erre sosem fog sor kerülni. Így van? Nincs válasz. Hm, nagyszerû. Így aztán nem vagyok hajlandó tovább várni, Gerry. Visszaváltom a vonatjegyemet, és felülök a buszra! Aztán pedig megmondom minden barátomnak, hogy sosem megyek vissza! Azt hiszem, bediliztem... Légy szíves, ne hívj egy ideig... Sõt, ha lehet, egyáltalán ne hívj többé! Soha többé! Ezzel vége! Megint..."

"Nem tudja? Akkor megmondom. Meglátta magát, James, a kórháznál a feleségével! Tudja, akinek jegygyûrût adott! Miért csinálják ezt, nyomorult férfiak?!"

Ennyi, többet nem is szólnék hozzá... Kitûnõ film a férfi-nõ kapcsolatokról, és a tipikus/nem tipikus hibákról/megoldásokról. Szerintem zseniális. Tény, hogy a magyar szinkron nem tökéletes. És talán egyszerûnek tûnik. De nekem az egyik kedvencem, abszolút idézhetõ, és sokat tanultam belõle. Csak ajánlani tudom ;)
mona_lisa 2007 aug. 23. - 10:07:06
(11/84)
Egyetertek. En csak Gwyneth miatt neztem meg, nagyon szep es tehetseges szineszno, ezutan a film utan szerettem meg igazan
DRusza 2007 jún. 04. - 22:55:41
(10/84)
Az egyik kedvenc filmem azok közül, amelyeket többször is meg lehet nézni. Gwyneth Paltrow természetességét egyszerûen jó nézni ezen a mozin, ha nem történne benne semmi, miatta akkor is jó lenne a film....Nem osztom, hogy ebben a filmben akárcsak egyetlen alsó-közép kat. színész is játszana, John Lynch és John Hannah valóban nem világsztárok, csak egyszerûen jó szinészek, akik bármelyik mega amerikait lejátszanak a filmvászonról.... Az alapötlet már 1998-ban sem volt egetrengetõ, de ennek a filmnek lett valami sajátos fílingje.... a mondanivaló meg nem lett volna kidolgozva?... ja persze, mert a "mi lett volna ha"-nak sokak szerint nincs értelme....valóban mindeki ugyanúgy végzi, ez igaz, csak nem mindegy, hogy hogyan jutunk el odáig....
smalldave777 2007 máj. 04. - 07:20:35
(9/84)
Sziasztok!

Szerintem nagyon gyenge film volt....
Fõleg a lapos sztori és a alsó-közép kategóriás színészek...
A sztori alapötlete jó volt de a kidolgozás sem volt az igazi....
A végén kap tartalmat az egész ami mondjuk meg õszintén elég messze van a végétõl :)

Szép Napot Mindenkinek
Bov 2007 máj. 01. - 18:50:32
(8/84)
Tetszett, hogy két szálon fut a cselekmény, valóban ez tette egyedivé, és kevésbé unalmassá, és túlromantikussá...
Érdekes, és ajánlom mindenkinek!
zszoltan 2007 márc. 22. - 16:37:20
(7/84)
Kivételesen tényleg jobban elkapta a lényeget a magyar ferdítés, mint az eredeti cím. Bár minden filmre elmondhatnánk...

Ezért az alapötletért kár volt! A film szerintem túl gyenge lett e remek ötlet kivitelezéséhez. Nem elég szórakoztató, hogy azért nézze meg az ember. A történet pedig túl... lapos, vagy mi. Nincs eléggé kimunkálva a mondanivaló. És a színészi játék sem üti meg az 'emlékszem az arcára, ahogy kimondta, hogy...' szintet. De kár volt érte!

Forma:3 + Tartalom:1
5/10
Lulu00 2007 febr. 09. - 21:08:13
(6/84)
Ez a film zseniális.Nagyon elnyerte a tetszésemet.A története is nagyon jó.Milyen sok minden is múlik egy másodpercen...
Newcastle United 2006 aug. 30. - 10:33:19
(5/84)
Akkor ebben kicsit hasonlítunk, mert én sem szeretem a romantikus filmeket és drámákat részesítem elõnyben. Viszont ez a film szerintem nem volt egy megszokott romantikus csöpögés, a két szál nagyon eredetivé tette. Hát igen, könnyed történet meg minden, de ez van. Azért jobb lett volna egy kõkemény filmdrámába bedobni ezt az ötletet.:)