Téma: A nõ

9/10
Shiviatar 2015 aug. 23. - 00:22:16 9/10 Előzmény teatea
(95/135)
(Nekem sem az asztalom. Felejtsük is el gyorsan.:) )
Aberráció lenne, haa nem rendelkezne önálló tudattal. A film elején többször is elmondják, nem egy MI, hanem önálló tudat. Nem csak hogy él, de önálló tudattal is rendelkezik. Innentõl nincs mirõl beszélni.
Most ha a tudatot egy cyborgba ültetik, ami úgy néz ki, úgy viselkedik mint az ember, az is aberráció?
Az ember mennyire különbözik a cyborgtól? Annyi hogy biológiai motor hajtja, nem pedig mechanikai. És ennyi.
Ha belegondolsz az emberi test is csak egy gépezet. Belsõégésû motor, amit a szénhidrát elégetése táplál. Az égés során elektromos áram meg hõ keletkezik, ami meghajtja a szivattyút (szív), aztán keletkezik ugye melléktermék is...stb. Mit sem érne a test, ha nem kapcsolódna hozzá tudat.

Szeretet nem csak ember és ember között lehet. A macskát is lehet szeretni. A kutya is szereti a gazdáját, vagy a macskát amivel együtt felnõtt. Valaki az autóját, vagy a csillagokat szereti....szeretet többféle van, és mindenütt jelen van.
teatea 2015 aug. 15. - 09:49:28 Előzmény Shiviatar
(94/135)
Túlzásnak érzem, hogy ennyire kiragadod a szeretetet, sõt, szerintem ott sem volt bár elméleti modellezésnek, asszociációnak elmegy. És igen, nincs sok értelme a szeretetnek, ha nem emberek közötti. Az istenszeretet nem az én asztalom, a többit inkább aberrációnak gondolnám. És maradnék a maradiságomnál. De ha gondolod, fejtsd ki bõvebben ezt a szeretetet, hátha csak nem emlékszem rá.
9/10
Shiviatar 2015 aug. 13. - 01:03:43 9/10 Előzmény marie1
(93/135)
Ugye nem gondoljuk komolyan azt, hogy a génállományunkra, a temperamentumunkra, sõt, a szociális fejlõdést, környezetet is felülíró módon hatással van az, hogy a Föld épp a nap körüli keringése során mely ponton volt, amikor kibújtunk anyuból (noha a fogantatás pillanatában már létrejött az egyedi dns ami meg 9 hónappal azelõtt volt), és ugye nem gondoljuk azt, hogy mindez kapcsolatban áll azzal, hogy innen sík vonalakkal összekötött csillagbeli beleképzelt alakzatok, melyek térben is millió fényévni távolságra szórnak egymástól....mindez hatással van az attitûdünkre.:) (teljes tévedés a kategóriázálás is, csak itt háromból három már homlokegyenest nem stimmel.:) )
Persze mindenki azt gondol, hisz, amit akar. A gondolati szabadság adott.:)
9/10
Shiviatar 2015 aug. 13. - 00:47:17 9/10 Előzmény nandelecki
(92/135)
Zseniális! Felsorolni nem lehet, mi minden értékkel rendelkezik a film.
Döbbenet hogy manapság is születhet ilyen teljes egészében egyedi remekmû (mely korban a hõssé válás, a pusztítás, a jó és a rossz bagatel dualista felfogása a jellemzõ). Nem véletlen hogy megkapta a legeredetibb forgatókönyv oscart, a többi temérdek díj mellett. És végre egy film a mi foglalkozik a legalapvetõbb univerzumra kiterjedõ esszenciális jellemzõvel, a szeretettel.

Lebilincselõ, profi színészi játék, magávalragadó hangulat, milliómódon elgondolkodtató forgatókönyv, a rendezésre meg nincs is szó. Mérõmûszer-pontossággal megrajzolt snittek. A látvány, a színek, a zene, a hangulat, a közlendõ tökéletes harmóniája.
Kellõképp provokatív, ami a gondolat ébresztést illeti, finoman adagolt tereléssel, nem hagyja teljesen magára a nézõt, de annyira azért igen, hogy saját gondolatok is szülessenek, és hogy belelehessen veszni a történésbe...

Vég nélkül lehetne elemezni a filmet, de talán a legnagyszerûbb, a tudat megjelenítése.
A filme elején elhangzik, nem csak egy oprendszer, önálló tudat. Remekül be is mutatja a film a szeretet materializmustól független lényegét, tértõl anyagtól független jellegét.
Remekül kirajzolódik a dualista korlátokból fakadó, önmagának szenvedést okozó emberi nemtudás, zavar.
A virtuális kapcsolat teóriáján is állásfoglalás nélküli bemutatással hullámzik a film, mely érdekes megítélésbe helyezi a jelenséget. Ha a szeretet lehet tértõl és anyagtól független, úgy a kapcsolat is miért ne lehetne embertõl független. Utópisztikus harmónia nyugalom és öröm lengi át a filmbeli környezetet. Az emberek kapcsolata teljes képet mutat, noha a fizikai érintkezés elenyészõvé vált. De mivel a választás szabadsága adott, az egyensúly megmaradt, sõt, kibõvült a tér. Bizarr, de elítélendõ, vagy elfogadható? A korlát csak bennünk van? A régi dolgokhoz való ragaszkodás, az új meg nem értése, el nem fogadása? Ezen a ponton megjelenhet túlzott befordulás képe, de a filmen ez egyáltalán nem érzõdik. Szabadság és lazaság.
Maga a fõtéma is gondolatébresztõ, de inkább a mellékszálak nüansznyi, jól irányzott tartalmi megejelenítése a legérdekesebb.
8/10
Hester 2015 aug. 04. - 20:57:27 8/10
(91/135)
Hmm, latom ez a film igazan megoszto a nezoi kozott, es mindket tabort meg lehet erteni. Kozel sem tokeletes ugyanis. Kivalo szineszi alakitasok, Scarlett szexi hangja es egy remek otlet is van, de a dolog valahol elcsuszik. Peldaul ott, hogy indokolatlanul hosszu, a cselekmeny ellaposodik es unalmas lesz. Egyszeruen nem tudja fenntartani az erdeklodest hosszu tavon, elmegy a szep kepek es a meggyozo latvanyvilag fele. Aztan a karakterek... igazabol egyikuk sincs kidolgozva es zavaroan keveset tudunk roluk. Theodore viszonylag jol megvan csinalva, de hat ez adott, mert kb az o pofijat nezzuk a film nagyreszeben. De a mellekszereplokrol, akik fontosnak vannak beallitva, alig tudunk meg valamit. Viszont az alapgondolat nagyon jo, es szerintem pozitiv uzenetet is kozol azaltal, hogy az ember el tud vonatkoztatni a fizikai dolgoktol ha tarsrol van szo, es a lelkiekre tud koncentralni. Ugynakkor az emberben osztonos a szaporodasi vagy kialakulasunk ota, ugyh aki attol retteg, hogy 20 ev mulva beleszeret a laptopjaba, azt hiszem alaptalan. Viszont azt is tok jol mutatja a film, hogy rengeteg embernek olyan tarsra van szuksege, akit kihuzhat a fiokbol es mindig ott van neki, erte, nem mint kulonallo szemelyiseg. En Theodore-ban inkabb ezt a fajta ragaszkodast es nem pedig szerelmet ereztem Samantha irant, ami normalis, hiszen egy program. Viszont sok kerdes is felmerult bennem... Peldaul egy altalunk letrehozott mesterseges intelligenciaval rendelkezo lenyen van jogunk uralkodni, ha o is erez? A tuljadonunk, vagy mar egy kulonallo szemelyiseg, akinek jogai vannak? Erezhet egyaltalan lelki fajdalmat, szeretetet, szerelmet? Ugyhogy mindenkeppen gondolatebreszto a film, egy picit talan elvont is es kell hozza egyfajta hangulat. Szoval ha szorakozni akarsz es kicsit kikapcsolni, akkor nem ajanlom megnezesre, inkabb valami gondolkodos, nyugis vasarnap delutanon, ha megfog a tema, akkor tetszhet :) 10/8at adok ra, nagyon 10/7et akartam adni, de Joaquin Phoenix miatt megerdemel a film eggyel jobbat :)
3/10
enber 2015 júl. 13. - 14:45:57 3/10
(90/135)
Második nekifutásra sem jártam sikerrel, így feladtam.
3/10
enber 2015 júl. 13. - 14:45:26 3/10
(89/135)
Második nekifutásra sem jártam sikerrel, így feladtam.
teatea 2015 júl. 06. - 20:38:27 Előzmény TitusLivius
(88/135)
Hm. Ez így jó sarkos. Neked lehet, hogy csak ennyirõl szólt a film, de elég nehéz leválasztani a szerelmi (?) történetet a környezetrõl, amibe ágyazódott, az oda-vissza hatásokról, a kérdésekrõl, amiket tulajdonképpen felvet a film, nagyon szûken értelmezve például a virtualitásról, mint test nélküli jelenlétrõl és legfõképpen arról a féloldalas helyzetrõl, hogy egy hús-vér férfi és egy nemlétezõ nõ kapcsolatáról van szó.

Nem pont idevágóan, de az jut az szembe, hogy irtó nagy a katyvasz az emberek fejében már most is a témával kapcsolatban, nemhogy a közeli-távoli jövõben. Minap a Csillagok között topikban ha jól rémlik, mert minden baromságot én sem jegyzek meg, valami olyan gondolatmenet látott napvilágot egy beírásommal kapcsolatban, hogy én mint nõ, gyenge.... hát azt ne bántsuk. Komolyan mondom, döbbenet. Ugyanis a virtuális térben a fizikai erõfölény nem létezõ fogalom, bornírtság ilyesmrõl beszélni. Akárcsak jellemfejlõdés, ami csak regényekben és filmes kritikákban létezik, szerintem.
9/10
TitusLivius 2015 júl. 04. - 12:45:18 9/10 Előzmény Cleo.
(87/135)
Én láttam, és fogalmam sincs mit zagyválsz itt össze.
9/10
TitusLivius 2015 júl. 04. - 12:42:38 9/10 Előzmény proklima
(86/135)
Nem arról szól a film, hogy az emberi kapcsolatok hogyan sorvadnak el a kütyük markában. Az ember halandóságának és jellemfejlõdésének kapcsolatáról, érzelmek birtoklásáról és megosztásáról szól.
Cleo. 2015 jún. 24. - 20:45:44 Előzmény franszoá81
(85/135)
Tévedsz, mert szeretem az ilyen jellegû filmeket (is), de a megvalósítás sikeredett - szerintem - gusztustalanra. De nagyon. Tovább nem ragozom, mert aki látta, az tudja, hogy mirõl beszélek.
franszoá81 2015 máj. 18. - 18:12:38 Előzmény Cleo.
(84/135)
a rambo I-II kiváló szórakozást nyújthat számodra, azok a neked való filmek.
proklima 2015 ápr. 19. - 11:31:50 Előzmény Cleo.
(83/135)
"Ez valakinek tud tetszeni?"
Nekem tetszett.
Mert gondolatébresztõ.
Amit mond ez a film, egy igen kemény társadalomkritika.
Arról, hogy miként sorvadnak az emberi kapcsolatok a technika fejlõdése során.
Sajnos, ezt nap, mint nap tapasztaljuk.
Szerintem ezekkel a folyamatakkal igenis szembesíteni kell az embereket.
A 10-es skálán 9 pont (ts:9).
Morfondír 2015 ápr. 19. - 08:48:46
(82/135)
...érdekes mennyire nem vagyunk egyformák, hogy így megosztja ez a film az embereket.
Részemrõl, az egyik legjobb filmek egyike, abszolút TOP 10-es!
Persze, megértem, ha valakinek nem tetszik, esetleg zavarja a képi világ, vagy túl mûvészieskedõnek tartja. Más a befogadóképességünk... Szerintem minden képkocka, minden hang tökéletesen a helyén van, minden jelentéssel és mondanivalóval bír, úgy hogy közben nem válik öncélúvá a film, vagy nagyon elvonttá.
De igaz ami igaz, kell egy megfelelõ alaphangulat a filmhez, nyilván én sem nézném meg bármikor. :)
5/10
wazzap 2015 márc. 31. - 22:00:20 5/10
(81/135)
Érdekes elképzelés, jó színészi alakítás, futurisztikus helyszín és mégis unalmas volt a film. Két óra hossza sok volt ebbõl a filmbõl, nem is bírtam egyben végig nézni. Más filmre számítottam a címe alapján egyébként és evégett csalódtam is mivel nem egy könnyed filmecske az biztos. 10/5
9/10
Attaca 2015 márc. 24. - 19:32:38 9/10 Előzmény Cleo.
(80/135)
Annak, aki csak "szórakozni" akar egy filmen, az nézzen Bud Spencert (amúgy semmi bajom vele). Aki meg gondolkodni, annak ez erõsen ajánlott. Jelenetei annyira ütnek a mai valósággal összehasonlítva, hogy az tényleg mûvészet. Eltalált párbeszédek, jó színészek.

Annak aki még nem látta:
Nem, nem akarsz majd a film fõhõse lenni, tehát aki ezt szokta érezni egy film nézése közben az hagyja ki.
Cleo. 2015 márc. 21. - 18:45:28 Előzmény nandelecki
(79/135)
Ez valakinek tud tetszeni? Egyszerûen undorító, bánom azt az idõt, ami rászántam. Gusztustalan hulladék, és még finom voltam. Hogy miket nem gyártanak manapság, hihetetlen. Ennél nincs lejjebb már a filmiparban.
9/10
nandelecki 2015 febr. 09. - 18:31:15 9/10
(78/135)
Egészen kiváló darab. Gyönyörû képek, lágy, de mégis szívbemarkoló zene és a színek ötvözésének mesteri játéka megteremtik a film sajátos hangulatát. Joaquin Phoenix zseniális alakítást nyújt, Scarlett Johansson hangja elragadó. A rendezés nagyszerû, a cselekmény rendhagyó és meglehetõsen hiteles, akárcsak a szerelmi szál. Futurisztikus, ámbár nem ennek antiutópiáján van a legnagyobb hangsúly. A film elsõdleges célja a párkapcsolatok bemutatása klisék nélkül, specifikus elemekkel, illetve az egyén fejlõdése, e fejlõdés mérföldkövei nagyon finom individualizmussal, mely ránk nyugatiakra annyira jellemzõ. Milyen paradox és abszurd helyzet, hogy az ember szerelmet mutat saját alkotása, a mesterséges intelligencia felé. Hiszen tudja, hogy csak illúzió, tudja, hogy valótlan, mégis szereti, és jobbá válik általa. E paradoxon teszi a filmet gyönyörûvé. Érzelmileg nagyon intelligens, és összességében is csodás film. 9/10.
deepblue noir 2015 jan. 23. - 00:38:28 Előzmény Catharin
(77/135)
én is lehúztam a filmet, de ne haragudj, a te véleményed annyira felháborítóan bugyuta, hogy nem lehet szó nélkül hagyni.
nem csak azért, mert részben ez a jövõ, nem is csak azért, mert itt (sajnos, és ez a film egyik legnagyobb hibája) az oprendszer inkább csak metaforikusan gép, sokkal inkább "szellem" lsd. pl. "ha igaz volna" -nem is annyira a film mint a könyv, de igazából csak testetlen variációja bizonyos nõi figuráknak, kicsit másképp, de ugyanezt meg lehetett volna csinálni valódi személlyel is, most a telefonos vagy az álmos verziót ne is említsük. vagy éppen különbözõ idõsíkok, lsd. éjfélkor párizsban
hanem azért,***moderálva***
3/10
Catharin 2015 jan. 22. - 10:54:48 3/10
(76/135)
Ritkán szoktam lehúzni egy filmet,de most mindenképpen meg kell tennem,hogy más ne essen abba a csapdába ,mint én,hogy végig nézi ezt az értelmetlen,semmit mondó vackot.
Biztos velem van a probléma,hogy nem tudtam értékelni ahogy egy felnõtt férfi szerelmes lesz egy hangba,egy programba. Elképesztõen beteg ez a film,és azok az emberek akik tovább gondolják.Hogy valami jót is mondjak, szépek voltak a képek,jók a színészi játékok és pont.
Vehetnénk úgyis,hogy koppintás ez a film,mert igazából teljesen olyan ,mint a Plasztik szerelem,adott egy férfi aki szerelmes lesz egy nem létezõ "dologba" ,ott ugyanis történetesen egy guminõbe. Kitalál mindenfélét róla,hogy mozgássérült azért van állandóan tolószékben stb. Szerintem hasonló mondanivalója volt és van a két filmnek,csak az elõbb említett film sokkal élvezhetõbb azon legalább lehet nevetni,ez meg annyira komolyan veszi magát.. na mindegy,remélem más nem veszteget majd el az életébõl ennyi órát egy ilyen unalmas,bugyuta filmre.