Téma: A nõ

offtopic
Querelle 2014 jún. 13. - 16:52:43 Előzmény m3246
(35/135)
Valószínûleg valami bajom lehet, mert nekem sem tetszik a csontkollekció Olivia Wilde, maradok inkább a Scarlett mellett !
10/10
benvenuto1 2014 jún. 11. - 11:05:50 10/10
(34/135)
Spike Jonze ezért a legjobb eredeti forgatókönyvnek járó Oscart kapta, megérdemelte. Meg is rendezte, mághozzá minimalista eszközökkel, ahogyan õ elképzelte, ez egy jól megírt szöveg. Végig lekötötte a figyelmemet. Mert érdemes volt végiggolndolni.
Valóban kilóg a sorból. Egy amcsi film, és a fõhõsnek nincs a plakáton pisztoly a kezében :)
ReignMan 2014 máj. 03. - 15:24:52 Előzmény Viktor6665
(33/135)
Szerintem nem volt bizarr, emberek gyakran akkor élnek boldogan, amikor egy általuk elképzelt párral távkapcsolatban élnek, leveleznek, skypeolnak, sms-eznek, beszélgetnek, mely szép álomképet összetör az, ha 2 ember valóban együtt él.

A film szerintem nagyon lapos volt, férfiszemmel nem bírtam végignézni, tipikus melankólikus, szentimentális, vénlányos történet elválásról, lelki kötelékekrõl egy kis sci-fivel nyakonöntve, szépen fényképezve. Ép elméjû, racionális emberek befordulnak tõle, szerintem...
6/10
Viktor6665 2014 máj. 01. - 21:27:28 6/10
(32/135)
Ez nagyon bizarr volt. És ráadásul tök elképzelhetõ egy ilyen utópia.
AkkorMost 2014 ápr. 29. - 17:03:10
(31/135)
Magamban csak vigyorgok, mikor azt olvasom, ezt, vagy azt kellett volna bemutatni, meg kidomborítani... Ez egy termék, bementél rá (megvetted), haza se kell vinned, ott helyben fogyasztható, aztán vagy kell (örülünk), vagy nem kell (fikázunk). Ez egy ilyen világ.

Azt a csoportot gyarapítom, akit megfogott a film, nem feltétlenül a sci-fi felhangjai miatt. Alighanem nekem az emberek egymáshoz közel mégis távoli viszonyának filmbeli vonulata miatt volt bizsergésem. Meg talán azért is, mert a 30 évnyi házasság hoz közelséget, hoz sok hárítást is – persze hogy hasonlítgatok. A mozizó sötét magányosságába simán belefér, hogy saját döntéseimet újragondoljam, értékeljem, miközben a film pörög, és ami ott játék, nekem az újraélés saját valósága. Egy olyan telefonhanggal aki csak hozzád szól, akivel beszélgetsz, akivel valóban gondolatokat cserélsz, miért is ne lehetne mélyebb a kapcsolat igénye. Ja igen. Ez nem telefon hang, hanem egy operációs rendszer (önfejlesztõ ráadásul, akinek a rádhangolódás a legfõbb feladata).

Nagyon sok áltevékenységet végzünk a net által (homályosan), amit a szerzõk lám, egyel tovább gondoltak. Talán arra figyelmeztetnek, ami másutt is írva vagyon: pótszerekkel élünk. Az egyén számára lehet ez teljes értékû, nem ítélhetjük meg egyértelmûen hátrányosan. Vagy igen, de akkor fogadjuk el, mi is csak hasonlók vagyunk, szinte azonos gyarlóságokkal.

És a világ nem áll meg itt.
Carolin80 2014 ápr. 28. - 01:08:20 Előzmény Everet
(30/135)
Bár a film nem "Egy makulátlan elme örök ragyogása" de sokkal több annál amit mondasz. Sokkal több... A benne lévõ egyéni sors és annak a vívódásai csak egy dramaturgiai eszköz egy sokkal globálisabban elénk felvázolt disztópikus jövõkép megformálására. Egy olyan alternatív jövõ ami teljesen szürreális mégis esetlegesen elképzelhetõ. 30 éve telefon sem volt, jobbára fekete fehér tévék sorakoztak minden lakásban. A digitális forradalom olyan lavinaszerû, hogy ma olyan mobiltelefonokkal mászkálnak az emberek, amik elvezetnek mindenhova, ha kell lépést számolnak és pulzust mérnek, és kapcsolatban tartanak bennünket mindenkivel a közösségi oldalak által.Arcokat ismer fel, fotóz, felvesz, hang alapján vezérelhetõ és komplett operációs rendszer van rajtuk hatalmasra növelhetõ tárolókapacitással, miközben egymást pár méterrõl digitálisan "felismerik". Természetesen ez köszönõviszonyban sincs azzal ami a filmben van, de elgondolkodtató. Fõleg abból az aspektusból, hogy 15 éve egy színes kijelzõs telefon is csúcstechnológiának számított. És ebbõl visszakanyarodva a filmben, ha utat tör a mesterséges intelligencia ilyen formája, az egészen elképesztõ hatással lenne az egyénre, és globálisan az emberiségre. Az emberek magukban beszélve mászkálnak az utcán, az elméjükre telepedett szilícium, bár a jövõben talán már grafén alapú szuper intelligens nanotechnológiai eszközökkel. Szerelmi, baráti, de tulajdonképpen bármilyen célból fenntartott "viszony" beleképzelhetõ ebbe. Sokkoló és egyben tanulságos is. Jó példa arra amikor az ember bár egy igazán csodálatosat hoz létre de végsõ soron önmaga ellen fordítja a technikát...
2/10
Everet 2014 ápr. 21. - 00:05:31 2/10
(29/135)
Összefoglalva: ez a film egy érzelmileg labilis ember lelki kínlódásáról szól, aki irrealitásba menekül a valós élete, problémái elõl. Valahogy ez jött le a történetbõl, mely ráadásul elképesztõen vontatott volt. Aki azonosulni szeretne más lelki traumáival, annak ajánlom a történetet, aki viszont élni vagy túlélni szeretne, az ne ebbõl a filmbõl merítsen támaszt magának. Ellentétben a Napos oldal címû, egy szakítás és megújulás lelki súlyát reálisan bemutató történettel, ez nagyon gyenge volt, véleményem szerint.
6/10
m3246 2014 ápr. 13. - 23:05:55 6/10
(28/135)
Valóban nagyon érdekes a történet, azt hiszem mégcsak hasonlót sem láttam soha. Kapott is érte egy Oscar-t, bár ez mostanában nem igazán jelent semmit sem. Sokan sok filmre használják a "beteg" jelzõt, de még egy filmre se passzolt annyira mint erre! DE az egészben az a legijesztõbb, hogy nagyon is valóságos és részben vagy egészben nagyon valószínû, hogy ez a jövõben könnyen megtörténhet. Remélem én már nem érem meg :) Amúgy is ki az a suttyó aki Olivia Wilde helyett egy számítógéppel szexel? :) Húúú de beteg... JP eddigi filmjeiben szinte soha nem játszott épeszû karaktert, de mindig nagyon bírtam mert nagyon jól állt neki... Itt sem az a legkevésbé szinten se, de itt egyáltalán nem szimpatikus, sõt néha kifejezetten idegesítõ, úgy meg hogy szinte egyedül játszik a filmben kifejezetten kellemetlen... És hogy lehetsz akkora idióta, hogy beleszeretsz egy programba (még úgy is hogy a hangja valóban szuperszexi SJ)... aztán persze a program is hazudik, félrelép, megcsal majd lelép... Õrület... ráadásul a saját programod... A befejezés is összecsapott, azt nem mondanám hogy unalmas, de mindenképp vontatott, szóval nem ez lesz az életem filmje, még akkor se ha a téma bár érdekes eléggé gusztustalan és a bemutatott társadalom is... Szóval egyszer nézhetõ, mert újat mutat de közel sem annyira jó mint amennyire ajnározzák... 6/10
10/10
psytrance 2014 ápr. 05. - 10:18:20 10/10
(27/135)
Nagyon intelligens, eredeti és gyönyörû film. Tulajdonképpen egy olyan sci-fi, amiben a (nem hivalkodó, nem elnagyolt) hi-tech díszletek és berendezések között nem arra kíváncsi Spike Jonze, hogy milyen további effekteket lehet eldurrantani meg hogy milyen a jelenre vonatkoztatható ezermilliószor ellõtt társadalmi tanulságot lehet még egyszer átnyomni, hanem mindössze arra, hogy te jó ég, hogyan maradunk meg ugyanazok a meghittségre vágyó, gyámoltalan emberi lények, akik tulajdonképpen mindig is voltunk. Baromi jó húzásnak tartom ebben a filmben, hogy lényegében azt vetíti elõre, hogy a technológia egy ponton túl már nem fog csodákat létrehozni, nem fogunk más csillagrendszerekbe eljutni, és nem lesznek mindenféle hitech szarságaink, hanem mindössze az emberi érintkezésekhez fogunk gyártani egyre szofisztikáltabb protéziseket és szoftvereket. Spike Jonze iszonyú jól érzett rá a facebook, twitter, stb. generáció lényegére, de ennél nyilván sokkal többre is. Abban egyedülálló tehát a "HER", hogy a nézõjét minden szempontból felnõttnek nézi. Mivel a magyar társadalom szinte egésze nem tekinthetõ érzelmileg felnõttnek, ezért nem is csodálkozom azon, hogy kiválóságához képest mennyire le van pontozva a film. Sebaj.
deepblue noir 2014 márc. 03. - 14:55:37
(26/135)
milyen társadalomkritika? hol mutat mélyebbre?
társadalmi rétegek, korporatív kapitalizmus megjelenik? érdemben nem.
ember elmagányosodik? nem igaz+avítt ötlet
milyen nõi karakterek vannak itt????
mikorra samantha létrejöhet, már a testet is jó eséllyel meg tudják oldani, ez így kb. annyi mint egy telefonos barátnõ
eltávozik a felhõbe, édes istenem, szánalmas.
befejezés értelme? nem sok, csak hangulatos, meg lehet rajta töprengeni.
egyáltalán mi a fõhõs? hús-vér karakter? aligha. paródia? lehet de éppen az réteg imádja, akit esetlet parodizál.
még lehetne ragozni, de annyit nem ér...
deepblue noir 2014 márc. 03. - 14:51:58
(25/135)
legjobb eredeti forgatókönyv, 2013.
istenem.
10/10
next36 2014 márc. 03. - 13:45:25 10/10
(24/135)
"mert ugye azt kellett volna bemutatni, hogy azért az igazi társ az mégiscsak egy hús-vér nõ, illetve hogy miért is jobb kapcsolatban élni, mint anélkül." Najah, ez egy igen szubjektív elképzelés. Ez a film ettõl sokkal, de sokkal mélyebbre mutat. Mint elõttem írták sokan, egyrészt társadalomkritika, másrészt erõsen elgondolkodtat elemi és bonyolult érzelmi, valamint filozófiai kérdésekrõl. 10 pont nálam.
Ryry 2014 márc. 02. - 22:08:24
(23/135)
Szerintünk ez a film jóval több, mint aminek a plakátja, vagy a reklámja mutatja.
Ha érdekel a mélyebb tartalom, olvass tovább itt: http://zorkaszerint.blogspot.hu/2014/02/a-no-kritika.html
9/10
bmv 2014 febr. 19. - 18:31:44 9/10
(22/135)
Soha ne mondd,hogy soha!Cselekményszegény sci-fi - ha én ezt elõre tudom,be sem ülök a moziba.De nem tudtam,hát beültem....és nem bántam meg.Egyrészt nem merném állítani,hogy ez annyira távoli jövõ,amikor lesz majd egy ilyen intelligens szoftver,"aki" megpróbálhatja a társat,a szerelmet helyettesíteni.Nagyon is sokan élnek a számítógépek világában már most is-fõleg a felnövekvõ y és z nemzedék.Másrészt az érzelmek síkján mozog a cselekmény,s ez mindig az élet show-ja.A film nem direkt módon,tanmesével foglal állást,mondván: csak a hús-vér párkapcsolat az igazi,inkább azt sugallja,hogy emberi kapcsolat nincs konfliktusok nélkül.Mindig az adott helyzetre kell adekvát módon reagálni és választ adni. Amíg az ember nem képes gép módjára mûködni (szerencsére!),nem lehet képletekkel,egyenletekkel megoldani problémáit sem. Neki magának kell keresni a megoldást, bármilyen "okos" gép alkalmazása az emberi kapcsolatok helyettesítésére,zsákutca.
_goldie_ 2014 febr. 16. - 20:23:44
(21/135)
a lényeg lemaradt
--spoiler--spoiler--
a végén persze hõsünk rájön -amikor Samatha kivonul az életébõl-
..a valós életben kell a boldogságot megtalálnia...
és nem egy géptõl (vagy a netes kapcsolatoktól) várni a boldogságot
(és ez szerintem a lényege a filmnek)
_goldie_ 2014 febr. 16. - 19:36:29
(20/135)
a fõhõs nagy magányában beleszeret egy intelligens operációs rendszerbe..
(ez nem is olyan távoli jövõ..mint ahogy elsõ hallásra tûnik)

az elválás mindig fáj..és akit szeretünk azt nehezen engedjük el
és -bár hatalmas ûr marad- egy kicsit mindig ottmarad velünk
gondolatainkban..emlékképekben
--spoiler--
elhidegültek..a férfi magába zárkózott a változások miatt és így a neje egyedül érezte magát
de nem értettem milyen változások történtek a házasságuk alatt??
csak a szép emlékeket láthattuk..amire ennyi idõ után is szívesen emlékezett

..talán a részletek tanulmányozása vonta el figyelmemet
..az a biztosítótû..! na az tehet mindenrõl..:))
--spoiler--
és eddig is kerültem a döglött macskákat..és ezentúl sem teszek másként :))
..sõt! :D

kedvenc részletem (a téli táj a zene és ez a tánc!:))
--spoiler-- http://www.youtube.com/watch?v=Ml00a-o6VDI
nekem egy erõs 7-est megért a film
mapk 2014 febr. 16. - 18:34:50
(19/135)
Tetszett.
*SPOILER*
Mikor Samantha elbúcsúzott,a szívem összeszorult, majdnem sírtam, majdnem olyan volt, mint mikor K.I.T.T. elmerült a sósavas gödörben.
*SPOILER VÉGE*
10/8
_goldie_ 2014 febr. 15. - 09:38:28
(18/135)
..gyönyörûen látod a világot..
http://www.youtube.com/watch?v=qGaKPhOPYGM
..a szerelem tök hülyeség - társadalmilag elfogadott elmebaj..
10/10
Virgil80 2014 febr. 15. - 00:38:52 10/10
(17/135)
Csatlakoznék az elõttem szólókhoz. Nagyon jó film. Nem könnyû befogadni. Még most is a hatása alatt vagyok.
9/10
h.tibi91 2014 febr. 14. - 22:09:48 9/10
(16/135)
Hihetetlenül jó film!
Bár elsõre talán kissé elvontnak, vagy vontatottnak tûnhet, de nem az, mert ez igazából egy kõkemény társadalomkritika! Ez pedig nem más, mint a társadalmi elhidegülés, - na, jó meg egy kis kitekintés erejéig a tökéletes, robotikus anya szerep- Manapság mindenki egyre inkább csak a telefonjával, számítógépével és egyéb kütyüivel van elfoglalva, valahol már-már valóban elmondható, hogy komoly kapcsolatban állunk az eszközeinkkel, érzelmi és talán szexuális úton is, hiszen -közönséges lesz, bocsánat- talán a kütyüket sokan többet b@szogatják mint a párjukat. A valódi érzelmek háttérbe szorulnak csak a felszínes és virtuális valóság vonzó igazán. Like gyûjtögetés, posztolás, a szomszédban lakó haverral is csak a neten lógunk együtt. Azonban egyszer minden hóbort véget ér, vagy csak megunjuk, azonban addigra talán túl sok minden mellett mentünk el ami többet nyújthatott volna mint a kék oldal és 4-5"-nyi virtuális világ.
Kifejezetten tetszett a film, nem pörgõs, így jut idõ mindent alaposan megnézni, és ha szerencsénk van meg is látni!
Kicsit hiányolom a férfi alakítás jelölést, bár nem volt kifejezetten eget rengetõn "színészi munka" benne, de talán a listára fel fért volna Joaquin Phoenix.
Szerintem megérdemelné a film az Oscart legjobb film kategóriában -rendezésben meg pláne-, mert azon túl, hogy jó, még egy szélesebb réteghez is eljuthatna ez által.
Aki szeretne egy elgondolkodtató, társadalomkritikát látni, vagy csak unja hogy egy társaságban mindenki a telefonján banánozik mindenképp nézze meg!
9/10