Téma: A nõ

10/10
Laffanat 2014 febr. 13. - 20:30:02 10/10
(15/135)
Csak azért regisztráltam, hogy ehhez a filmhez hozzászólhassak (az elmúlt évek filmválasztásainak megkönnyítéséért hálás köszönet a hozzászólóknak :)).

Ez a film számomra nagyon kellemes csalódás volt. A mögöttes tartalom, a fordulatok, a kiszólások és az emberközeli, testközeli, sallang nélküli ábrázolás lenyûgözött. A film közepe felé úgy éreztem, a film messze hozta azt, amit vártam tõle, már csak amiatt aggódom, hogy a végét el ne szúrják valami sziruppal vagy szájbarágással. Majd ezt követõen újabb, váratlan dimenziókat nyitott a történet, új, szédületes filozófiai és érzelmi horizontokat, és a vége sem siklott ki.

Nagyon szeretem a jó, értelmes, nem felszínes és nem öncélú sci-fit, amiben mostanában sajnos nem volt részünk. A mûfajnak éppen errõl kellene szólnia: görbe tükröt tartani társadalmunknak, magunknak, embereknek. A film tökéletesen hozta a témát és több szinten is kibontotta a "mi lenne, ha..." játékot, mégsem esett szét egy pillanatig sem.

A színészi játék szintén kifogástalan, tökéletesen hiteles volt

Nálam az elmúlt évek legjobb filmélménye, hiába mentek ki páran a moziterembõl alatta.

Lafi
Metropoly 2014 febr. 11. - 21:57:53
(14/135)
Olyasmi ez mint a Jozef Viktor Schwartz: Bársonyos hang novellája?

Megnézem mindenesetre.
deepblue noir 2014 febr. 07. - 13:53:24
(13/135)
igazából spike jonze melankóliájáról meg félelmeirõl szól, esetleg még a nõkhöz való problémás viszonyáról
Superalonso 2014 febr. 06. - 18:02:08
(12/135)
Na de akkor abban egyetértünk, hogy nem szól szinte semmirõl, kvázi nem értem a Legjobb-film jelölést....a Captain Phillips sem szól semmirõl (egy síma túszdráma), de az legalább valós történet mégha dögunalmas is, ott a jelölés elfogadható, bár megjegyzem sokkal jobb filmeket meg nem jelöltek pl. The Butler, About Time, Inside Llewyn Davis, Mandela:Long walk to Freedom, Rush stb., amelyeknek nagyon szép vagy komoly mondanivalója is van......
deepblue noir 2014 febr. 06. - 16:22:13
(11/135)
ert ugye azt kellett volna bemutatni, hogy azért az igazi társ az mégiscsak egy hús-vér nõ, illetve hogy miért is jobb kapcsolatban élni, mint anélkül."

nem lett volna ez fõ funkciója. a baj az, hogy a film egy nagyon egyszerû sémát követ, de voltaképpen nem szól semmirõl, értelemmel közelítve vagy banális, vagy semmi sem stimmel. csak ráment egy olyan hangulatra és látványvilágra, amit a "hipsterek" vagy akárhogy nevezzük õket, igencsak szeretnek, és be is jött neki, és valszeg oscart kap a forgatókönyvért, amit nagyon nem érdemel meg.
Superalonso 2014 febr. 06. - 12:30:56
(10/135)
A film a funkcióját abszolút nem tölti be szerintem, mert ugye azt kellett volna bemutatni, hogy azért az igazi társ az mégiscsak egy hús-vér nõ, illetve hogy miért is jobb kapcsolatban élni, mint anélkül.
Ezek közül egyiket sem sikerült bemutatni normálisan (jobban kellett volna ütköztetni ezeket a képsorokat egymással és akkor talán).....a nõket magasztalni meg fölösleges dolog, mindenki tudja, hogy nélkülük szar volna a világ..

Összességében: rendkívül vontatott, lapos, semmilyen story-t kapunk, így utólag még az Oscar-jelölést is erõs túlzásnak tartom, legalábbis Legjobb-film kategóriában mindenképpen annak....
8/10
demden 2014 febr. 06. - 01:20:00 8/10
(9/135)
Szerintem a sztori zseniális!!! A hangulata is, de a világ, amit "teremtett" az már nem annyira... A színészek megérdemlik a 10-es értékelést (az is, akit nem is látunk) és a jelöléseket... bár szerintem is többet is ki lehetett volna hozni belõle, így nem tartom remekmûnek, de mindenképpen kötelezõnek!!!
wintermoots 2014 febr. 05. - 15:24:30
(8/135)
"A nõ filmként már közel sem olyan szórakoztató, mint feldobott témaként. Ahányszor eljön az idõ, hogy a hagyományos dramaturgia szerint bekövetkezzen némi-nemû kanyar a történetben, valójában egy újabb mindennapok-montázst tolakszik elõ arról, hogy nahát, ember és mesterséges intelligencia, még kirándulni is együtt mennek, mint a normális párok. A forgatókönyv aztán már csak a lezárással tud ismét életet lehelni magába"

írja a kritikus. csakhát akkor talán a 8 pont is túl sok rá:)
3/10
sipmester 2014 febr. 04. - 11:32:51 3/10
(7/135)
számomra fél óra után roppant hiteltelen lett a film. számomra elképzelhetetlen,h egy férfi szerelmes legyen egy test nélküli nõi hangba.
nyuszo04 2014 febr. 04. - 08:56:21 Előzmény kisgyo63
(6/135)
Köszönöm szépen! :)
k11zoltan 2014 febr. 02. - 21:20:15
(5/135)
Hát ez olyan semmitlen volt.
kisgyo63 2014 febr. 01. - 13:35:29 Előzmény nyuszo04
(4/135)
A film angol nyelven, magyar felirattal letölthetõ: teracod.com
nyuszo04 2014 jan. 24. - 19:55:36
(3/135)
Sziasztok! Honnan tudnám ezt a filmet letölteni? Ncore-on nem találom..:(
9/10
shenanigans 2014 jan. 15. - 05:12:21 9/10
(2/135)
Lenyûgözõ, újszerû, elgondolkodtató. Ennél többet nem várok egy filmtõl.
somersby 2013 dec. 13. - 20:55:37
(1/135)