offtopic
Ezüstliliom 2012 júl. 01. - 22:32:51
(32/52)
Viszont közönséges.
7/10
convar 2012 júl. 01. - 03:22:05 7/10 Előzmény Ezüstliliom
(31/52)
"És ez Neked közérthetõ???"

Te vagy az elsõ aki nem értette :P


"Valóban" sokkal rövidebb.:D"

Am: 2 betû. Amúgy: 5 betû. Kevesebb mint a fele. Szal szted nem sokkal? ;D Pl. mit szólnál ahhoz ha a köv. hónaptól a jelenlegi fizetésed 40 %ért kellene dolgoznod? :P


"Fura ízlésed van. A legtöbb embertõl azt szoktam hallani - és osztom a véleményüket -, hogy az angol nõk a legcsúnyábbak Európában."

Én utálom az általánosításokat, sztem van amelyik nõ szép, van amelyik nem, de ennek semmi köze ahhoz hogy angol, német, francia, magyar, olasz vagy lett az illetõ.

Ott nem az angol nemzeten volt a hangsúly hanem az europid rasszon. Erre vonatkoztasd az ízlésem ne külön az angolokra.


"Az egy más kérdés, hogy sokszor rossz a színészválasztás, talán itt is, de már nem emlékszem rá."

Én igen, és sztem azzal nem volt semmi probléma.
7/10
offtopic
convar 2012 júl. 01. - 03:10:21 7/10 Előzmény Ezüstliliom
(30/52)
"Én meg sosem voltam érte oda."

Nõkre term. az ellentettje vonatkozik ;D (alapesetben :D)


"Bár ez a téma szerintem nem idevaló."

Dehogynem. U.az a hatásmechanizmus.
Ezüstliliom 2012 jún. 03. - 01:37:37 Előzmény convar
(29/52)
Jesszusom! Az "am" amúgyot jelent??? És ez Neked közérthetõ??? "Valóban" sokkal rövidebb.:D Engem a hideg kiráz ezektõl az sms szavaktól.:/

Fura ízlésed van. A legtöbb embertõl azt szoktam hallani - és osztom a véleményüket -, hogy az angol nõk a legcsúnyábbak Európában. De én hozzátenném, hogy világviszonylatban is a sor vége felé kullognak. Az egy más kérdés, hogy sokszor rossz a színészválasztás, talán itt is, de már nem emlékszem rá.
offtopic
Ezüstliliom 2012 jún. 03. - 01:28:50 Előzmény convar
(28/52)
Én meg sosem voltam érte oda. Bár ez a téma szerintem nem idevaló.
7/10
convar 2012 jún. 03. - 00:52:27 7/10 Előzmény Ezüstliliom
(27/52)
"Hû, micsoda skizofrén írás!:D (Csak viccelek, nem rosszindulatból írom!)"

Mondtam hogy rendhagyó lesz ;)


"Mert az angolok szebbek, mint a malájok??? Ezt Te sem gondolod komolyan.:) Vagy félreértelek?"

Sztem igen.

Persze, nem a szépsége lényeg, hanem hogy europid lévén ha egy olyan embert alakított volna akinek apja anyja mongoloid (hamár ennyire belemegyünk :D) az már túl hiteltelen lett volna.

Csak azért írtam mégis a "túl szép" jelzõt mert am igen, sztem az angolok szebbek mint a malájok. Nekem az europid típus jön be, ez van, én egy ilyen földhözragadt fickó vagyok :)


"És mi az az "am"? Szerintem nincs ilyen magyar szó."

Nincs hát, de mivel lusta vagyok így használok szórövidítéseket. Pl. am = amúgy, sztem = szerintem, 1xû = egyszerû, mind1 = mindegy
7/10
convar 2012 jún. 03. - 00:27:55 7/10 Előzmény Ezüstliliom
(26/52)
Lehet hát. Van aki egy idõ után még a p.nát is megunja. Én még nem unom :)
Ezüstliliom 2012 jún. 01. - 01:20:04
(25/52)
Hû, micsoda skizofrén írás!:D (Csak viccelek, nem rosszindulatból írom!)

"Jessica am tényleg majdnem túl szép benne, még az a szerencse hogy mint kiderül az apa angol volt."
Mert az angolok szebbek, mint a malájok??? Ezt Te sem gondolod komolyan.:) Vagy félreértelek?
És mi az az "am"? Szerintem nincs ilyen magyar szó.
Ezüstliliom 2012 jún. 01. - 01:14:43
(24/52)
Huh! Négy éve írtam ezt. Már nem is emlékszem a filmre.:D De attól még, mert a téma örök, még igenis meg lehet unni a sokadik feldolgozását. A bosszúra épülõ filmeket ugyanúgy, ha ezen kívül semmi egyedi nincs bennük.
7/10
convar 2012 máj. 31. - 22:13:52 7/10 Előzmény Ezüstliliom
(23/52)
Mert ez a téma örök. Az ilyen filmeknek u.azért van létjogosultságuk újra és újra mint a bosszúfilmeknek is pl. Mert akárhányx bele tudod élni magad, együttérezni a szereplõkkel, szurkolni nekik stb. Mert az alapvetõ érzékeinkre hat.
7/10
convar 2012 máj. 31. - 21:53:19 7/10
(22/52)
Rendhagyó filmkritika következik :) convar vs. convar :)


Alba fan convar: szép film. Azt hiszem ez rá a legjobb szó :)

a kritikus convar: túlzottan is. Túl festõi az egész, a bennszülöttek sztem túl egészségesek, szépek benne, Selimáról nem is beszélve :)

Alba fan convar: igaz, nem vmi életszagú a rendezés, de mivel ez egy romantikus film így sztem nem akkora probléma. Jessica am tényleg majdnem túl szép benne, még az a szerencse hogy mint kiderül az apa angol volt. Így még oké, ha azt akarták volna beetetni velem hogy 100% maláj azt már én sem vettem volna be :) Különben ennél a filmnék is megdöbbentõ volt látni hogy mennyi múlik a sminkeseken: mert félvérnek viszont tényleg hiteles volt, én elhittem hogy félvér nõt látok.

a kritikus convar: Jessica Albának különben nem volt nehéz dolga, nem volt vmi bonyolult a karaktere :)

Alba fan convar: a lényeg hogy megoldotta. Am meg pont az a lényeg hogy nem is vitt bele többet a karakterbe mint amennyit feltétlen szükséges volt. Más lehet hogy pont azzal szúrja el hogy többet akar belevinni és ezzel túljátssza a szerepét :)

a kritikus convar: a forgatókönyv sem egy nagy durranás. Tul.képp egy nagy kliséhalmaz az egész.


SPOILER

azt meg már kifejezetten erõltetettnek nevezném ahogy elkezd egy pec kimehetszt játszani hogy melyiket lõje le elõbb pfff

SPOILER VÉGE


Alba fan convar: ebben van vmi, de: én pl. az utolsó pillanatig nem voltam biztos benne hogy lesz-e happyend.. és ezt mindenképp értékelem. Kevés filmmel vagyok u.is így. Am az a rész amelyet a spoilerben említesz az már sztem sem kellett volna bele :)

a kritikus convar: szal sztem ez egy teljesen átlagos film, tehát 6*

Alba fan convar: sztem simán megér 7 csillagot. Oké, nem egy filmtörténeti mérföldkõ, és igen, vannak benne sablonok, de azért éreztem az igyekezetet a rendezõ részérõl. Igazából egy korrekt, jól sikerült iparosmunkának nevezném, amely nálam elérte a célját, mivel egy estére azon célnak hogy 104 percre kiszabadulj a hétköznapok szürke világából sztem tökéletesen megfelel ez a film.


Tehát akkor 7*, merthát ez egy Jessica film így nem kérdés hogy melyik énemet hagyom végül felülkerekedni :)
offtopic
imrenyibalazs 2012 máj. 07. - 02:58:05
(21/52)
Vigyázat! Lehet benne Spoiler!...
Amúgy bocs, hogy pont én prédikálok, de ezzel az idegen szóval mások is jelezzenek, ha pl. a történetrõl írnak... - engem is szóltak meg, hogy a Spoiler szót ki kell írni, ha a "poénokat" lövi le az ember).
Na szóval én erre a 2003-as darabra közepes szigorral is adnék 8 pontot, bár most éppen igaz, nem láttam az egészet... De DVDRip-ben megvan a Winchesteren, egyik nap megnézem rendesen, ha az egészségem engedi;... Bocs igen, elég jó trotty-kripli vagyok, leépült, meg rángógörcsös...
Szóval amit most láttam, az figyelemfelkeltõ volt, jó, érdekes; egyik színésszel sem volt komolyabb gond, rendezõi és operatõri munka ott volt;... De ami a lényeg (errõl ha pár napon belül meg tudom nézni, írnék), hogy rengeteg kicsit egy kaptafára menõ film készül valóban, ebben a romantikus és egyéb elemek ábrázolása, vagyis ábrázolásának technikája jó-pár szempontból nekem eléggé új volt. - Enyhe túlzással már-már mûfaj-teremtõnek éreztem ezt a darabot; nem kell ezzel egyet érteni, de ahogy a rém-játékban forradalmi a szinkronnal is játszható DOOM3 (a RoE lehet, hogy csak angolul), ez a filmmû is sok pozitívummal bír... - Azt mondanám, hogy az ilyen filmeknél azt kell nézni, hogy milyen életben is elõforduló dolgokat milyen képletes elemekkel, technikai bravúrokkal tud ábrázolni a film. Bocs, ha ez sértõ, de nem azon kell kiakadni, hogy mi olyat nem mutat a film, ami hogy nagyon nagyot szóljon, mindenképp teljesen valótlan (pl. egy Elektra-féle "turbó"-ember TMNT-stílusban földhöz vág egy végtelennek tekinthetõ erejû valamennyire emberszerû Földön kívülit) elemeket mutat; mondjuk a stilisztikai elemeket, azok összhangját lehetne nézni... - De természetesen meg van engedve, hogy valakinek ne annyira tetsszen az ilyen mûfajú és témájú film.
Spoiler! A végén a gonoszas figura legyõzése volt kicsit gyenge, erõltetett, legalábbis nekem.
adamnagysweetmovie 2012 máj. 06. - 11:19:51 Előzmény sanderb
(20/52)
10 díjra jelölték a "közismert" dvd X awardon.
Az X sajnos nem a nyuszifület jelöli, pedig Alba esetében csak ekkor érdekelne:)
6/10
sanderb 2011 aug. 23. - 15:55:57 6/10
(19/52)
A gyönyörû Jessica Alba miatt volt értelme megnézni, nagyon jó az optikája ennek a nõnek.
A történet sem rossz, de minden eredetiséget nélkülöz. A karakterek közepesen semmilyenek, amit a festõi helyszínek csak a szem számára ellensúlyoznak. Egyszer nézõs film romantikus lelkületûeknek is. 10/6
5/10
RoKKfish 2010 ápr. 15. - 10:04:23 5/10
(18/52)
Pont ez az a mozi, amibõl két nap múlva a világon semmire sem fogok emlékezni. Olyan szép nagy közepes, semmilyen, ahol mindenki teszi a dolgát jó szakmunkásként, a forgatókönyv-írótól kezdve egészen az aktorokig. "Na ez is megvót." - mondhatták a forgatás végén alkotóként azt, amit én a film végén...
Egyébként olyan jó lenne, ha a csudiszép J. Alba végre egyszer a színészi játékával is elkápráztatna, fõleg, ha már a szexjelenetekhez cicidublõrt alkalmaznak neki.
6/10
Tomek-017 2010 ápr. 10. - 18:01:14 6/10
(17/52)
Húúú, Alba nagyon...(szép) benne.
Catarina50 2010 márc. 16. - 18:26:08
(16/52)
A téma az utcán hever,ha hozzáértõ ember botlik bele, jó rendezõnek adja a forgatókönyvet, aki jó színészeket kér fel a szerepekre és jó operatõrt vesz maga mellé, akkor az eredmény egy ilyen film lesz. Díjesõ ugyan nem hullik rá, de szeretni fogja a közönség.
Malaska 2010 febr. 14. - 20:04:18
(15/52)
Tipikusan gáz magyar cím egy alapvetõen jó filmhez...:P Hugh Dancy viszont cukkeráj.
minerva9 2009 jún. 16. - 22:15:46
(14/52)
Igen ez is hasonló mint a vad orchideák,de még mindig finomabb vonalon,igy még mindig közelebb áll hozzám..:)
minerva9 2009 jún. 16. - 21:49:58
(13/52)
Az ágyban csak úgy ragad a nyelv,hát igen kinek hova ragad,meg kinek mire ragad..:))))))))))