9/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 12. - 10:50:59 9/10
(556/656)
Az elõzõekhez hozzászólva, az én emlékem a filmrõl, mikor elõször láttam:
Magyarországi bemutató 1981. jan. 15.
Nos én erre az idõszakra, amit korábbi HSZ-ben linkelt oldal taglal, nem igazán emlékszem, és nem is akkoriban láttam a filmet elõször. (Egyedül a Csillagok Háborúja maradt meg bennem, az is a elképesztõ hosszú sor miatt az Olimpia mozinál.)
És ugyebár az elõírt életkor meglétének teljes hiányában nem is volt esélyem akkoriban 18 éven felüli filmek megnézésére. :)
Én jóval késõbb láttam a filmet (lásd kép - A mozijegy), mikor már nem két részben vetítették, és jegyûzérek sem voltak. Annak ellenére hogy még mindig jelentõs eltérés mutatkozott a mi életkorunk és elõírt életkor között, haverommal gondoltuk egy próbát megér, és õszinte elképedésünkre beengedtek minket. Hja kérem ha nincs telt ház, akkor olyan apróság, hogy néhány év eltérés, annyira már nem is fontos. :P
A film jellege ellenére, és életkorunkból adódó meglehetõsen infantilis hozzáállás következtében, ijedezés és rémüldözés helyett mi meglehetõsen sokat röhögtünk a film egyes jelenetein.
pl:
Étkezési jelentet.
Spagetti van valamilyen mártással.
A nyolcadik utas "kikel" az emberbõl.
Döbbent csönd a nézõtéren.
Haverom infantilis, ráadásul hangosan közkinccsé tett konklúziója: A szörny nem szereti a spagettit! :D
zuhanas@gmail.hu 2015 dec. 12. - 02:19:20
(555/656)
Cellasto köszönöm, az enyém az oldal. Engedelmeddel a kritikádat oda is felrakom a Fórumba. De írhattok ti is oda a Fórumba nyugodtan! :)
Rövid G. atya 2015 dec. 06. - 16:31:38 Előzmény fantyoyo
(554/656)
Egyetértek. A nyolcadik utat ma is megnézem bármikor, a prometheudt egyszer sem voltam képes végigézni
10/10
cellasto 2015 dec. 06. - 10:22:31 10/10
(553/656)
köszi,nagyon jó az írás
jó vol nosztalgiázni picit,hiszen a mozik valóban ilyenek voltak :)
legtöbb filmet fiatalkoromban a kultúra flmszinházban láttam
hosszabb filmekre vittünk párnát,mert fa székek voltak semmi puha boritás vagy ilyesmi

persze késõbb jöttek oda a filmek,mint a belvárosi mozikba,de legalább az a hely a miénk volt hidegkútiaké :)

egyébként a film elemzése is nagyon jó lett :)
Spaceee 2015 dec. 06. - 10:07:32 Előzmény caseyjones
(552/656)
Ez egy kitûnõ oldal, nehogy kihagyjátok! Mindenkinek kötelezõ.

http://a-nyolcadik-utas-a-halal.webnode.hu
9/10
fantyoyo 2015 szept. 15. - 20:51:50 9/10 Előzmény Sadenal
(551/656)
igen, elég idõtállóra sikerült. ellentétben a prometheusszal, amit már keletkezésekor mûvinek, sterilnek éreztem, és egészen biztos, hogy pár év múlva semmi emlékezeteset nem találunk benne.
9/10
Sadenal 2015 szept. 13. - 22:42:04 9/10
(550/656)
Oly sok év távlatából is korhûnek tekinthetõ, az effektjei messze megelõzték a kort amelyben született és egyáltalán nem tûnik régiesnek vagy avíttnak. Remek az atmoszférája és a színészek is (fõleg Ian Holm tetszett benne).


8.5/10
10/10
caseyjones 2015 júl. 19. - 14:40:15 10/10 Előzmény sawyerx
(549/656)
Szerintem a Predator és a Terminátor filmek semmivel se jobbak, mint az Alien. Én mindhármat egyaránt kedvelem. A zenéje az Aliennek is jó, és nem is unalmas a film. Bevezetõnek minden filmben lennie kell. Bár a Predatorban szerintem egy kicsit elnyújtották a bevezetõt, viszont amikor Schwarzi harcol az idegen ellen nagyon izgalmasra sikeredett. Az Alien is izgalmas szerintem, fõleg amikor rátalálnak az idegen ûrhajóra a bolygón.
Five Minutes Gameplay 2015 jún. 18. - 12:50:14
(548/656)
proklima 2015 ápr. 15. - 20:12:39
(547/656)
Mindegyik részt láttam, de szerintem ez volt a legnagyobb.
Akkor még nem volt ekkora filmdömping.
Ha jól emlékszem, a Filmmúzeumban vetítették.
Akkor még szájról-szájra járt a filmrajongók között, ha egy újdonság megjelent.
S tódultunk.
Eseményszámba mentek ezek a filmek minden kategóriában...
Például:
-A sárkány közbelép
-Cápa
-Kleopátra
-Nagyítás
-Zabriskie Point
-A Keresztapa
-Piedone, a zsaru (újdonság volt, halálra röhögtük magunkat).
S még lehetne sorolni.
Borzongató volt ez a film.
A 10-es skálán 10 pont (ts:10).
10/10
Al Bundy 84 2015 ápr. 15. - 19:26:23 10/10 Előzmény sawyerx
(546/656)
Az egyik legjobb horror ami valaha készült, 79-es a film és a mai agyontrükközött filmekhez képest nekem még üditõen is hat az "egyszerû" megoldások tárháza. Nagyon jó film és a folytatások is, habár szerintem a 3. résznél be kellett volna fejezni.
7/10
sawyerx 2014 dec. 19. - 16:54:25 7/10
(545/656)
Köszönöm is, hogy nem hurrogtok le, nekem annyira nem favoritom, na. Azt viszont elismerem, hogy a mai tucatgagyik közül bõven kiemelkedik. : )
10/10
cellasto 2014 dec. 18. - 18:16:04 10/10
(544/656)
szerintem nincs túl"hájpolva"egyáltalán
az említett filmek(predator,terminator)ráadásul teljesen más kategóriában vannak
ez a film horror,de nem a véresebbik fajtából
inkább az idegeket õrli szét(fõleg azét,aki nem látta)
remek rendezés,igaz mai szemmel ódivatú megoldások,viszont a szinészek is nagyon jól alakítanak
lehet nem szeretni,szive joga bárkinek :)
7/10
sawyerx 2014 dec. 18. - 17:30:34 7/10
(543/656)
Nyilván a film korszakalkotónak számított a maga korában, többször is láttam, ma megint megnéztem, még mindig azon a véleményen vagyok, hogy túl van hypeolva. Nyugodtan megvághatták volna a filmet 1-1,5 órába, akkor talán még izgalmas is lenne, de mikor fél órán át azt mutatják, hogy mennek az elhagyatott ûrhajómaketthez és alig látni valamit, elmegy az ember kedve a filmtõl. A karakterek hozzák a 80-as évek "minõségi" szövegeit, fõleg a patthelyzetekben, vicces. A hasas rész lett úgy-ahogy izgalmas, utána megint jöttek a nyújtott jelenetek, amik anno biztos nagyon félelmetesek voltak, de jelenleg k*rva unalmasak. Félreértés ne essék, ott van a Predator vagy a Terminátor, amik pár évvel késõbb készültek, azokon ma is összefosom magam, azoknál a rendezés és zene is sokkal profibb volt.

Anno 7-re csillagoztam, most változtatnám 5/10-re.
borkasztik 2014 nov. 10. - 22:39:21 Előzmény ceia
(542/656)
A kutya is intelligens még is állatnak nevezzük, sõt ha belegondolok az embereket is oda sorolnám :D
Egyébként meg teljesen egyet értek :)
De írtad hogy a 4. részben ugye felismerte a nyomógomb használatát, igen de azért ismerte fel mert tanulékony mert eredetileg õ az a lény v aki elõtt megnyomták azt a bizonyos "nevelõ gombot" :) VAgy pedig a fegyver felismerés a 2. ban igen egyértelmû volt mivel Reply elõtte lõt is vele hogy demonstrálja :)
Szóval egy nagyon intelligens idegen életforma :) és ettõl vállt olyan hátborzongatóvá. Látszólag egyszerû természetes ösztönök vezérelték ugye mint a legtöbb állatokat szaporodás létfenntartás, de közben ott van a hátborzongató intelligencia és kegyetlenség, ami lényegében túlélésükhöz nélkülözhetetlen. NA ez az a páratlan kombináció amit a filmesek akarva akaratlanul is de képesek voltak megvalósítani. Amitõl ilyen lenyügözõ és utánozhatatlan a mai napig.
ceia 2014 szept. 07. - 00:51:53
(541/656)
* * * S P O I L E R * * *

Jones nem tekinthetõ utasnak mivel nem a legénység tagja és állat. Valószínûleg illegálisan is volt ott, de nem ismerem a társaság ide vágó rendelkezéseit :P Ash természetesen utas, mivel a legénység tagja, és mivel intelligens, nem tekinthetõ tárgynak, maximum beosztottnak. Az arctámadó nem külön lény, inkább az idegen fejlõdési folyamatának egy szakasza. Úgy kell venni, mint az idegent magát, ami a korai szakaszban még arctámadó, aztán maga mögött hagyva (és akként tovább élve) egy (petét, vagy embriót?) egy gazdatestbe elhelyezve alakul át kifejlett egyeddé. Tehát az arctámadó maga az idegen, csak még egy korai fejlõdési szakaszban, pl. mint egy hernyó, amitõl aztán megszabadul a fejlõdõ lepke. Vagy talán a hernyó egy másik lény? Az idegen nem állat, aki ezt hiszi, az nem figyelt eléggé. Intelligens ragadozó lény, csak nekünk nagyon idegen az is, ahogy él. (nincs technika, tárgyhasználat) Az elsõ részben az erre a bizonyíték, hogy elõre elhelyezkedett a mentõkabinban, és elbújt, ahelyett, hogy csak úgy levadászta volna Ripleyt. A szellõzõ folyosókat használta közlekedésre - egy állat csak úgy szaladgált volna utánuk. A második részben látthattuk, hogy a királynõ utasítja õket, azok pedig engedelmeskednek. A királynõ egybõl rájött, hogy a tojásokra fogott fegyver mit jelent. Egy állat nem képes felfogni, hogy a fegyver hogyan mûködik. Na és használta a teherliftet, amivel Ripleyék után ment.. Ha pedig õ intelligens, akkor a többi sem állat. A negyedik részben két idegen megölt egy harmadikat azért, hogy annak kifolyó savas vére segítségével kiszabaduljanak. Mellesleg egyikük felismerte a nyomógomb használatát és annak következményét. Tehát a lény (potya)utasnak tekinthetõ, mert egy idegen intelligens életforma.

Érdekességek a filmbõl:
Valójában nem csak egy cicát használtak a forgatás során, legalább hármat. Weaver noha kedveli õket, allergiás a macskákra! Annál a résznél, mikor Brett megtalálja a cicust az pedig meglátja a lényt és megijed, fúj, valójában németjuhászt használtak, hogy megijesszék :D Voltak jelenetek, amikor a szereplõk is tényleg megijedtek: Az egyik Cartwright (Lambert) volt, amikor Kanebõl elõkerül a kis jövevény, túl sok mûvért spricceltek szét, és az rendesen beterítette a nõt aki ettõl úgy megijedt, hogy valódi hátast dobott a jelenetben! :) A másik Weaver (Ripley) és Kotto (Parker) voltak, de ez csak a rendezõi változatban látható. Amikor Brettet felvonszolja magával az idegen, az odarohanó Ripleyre és Parkerre mûvéresõ hullott alá, amirõl nekik nem szóltak elõre - ott õk is valóban megrémültek. Szintén kihagyott jelenet: Amikor azt várják a vizsgálón kívül, hogy mi van Kanenel, Ripley csak késõbb csatlakozik hozzájuk. Amint megérkezik, Lambert nekitámad, és behúz neki egy rendeset! Cartwright szerencséjére Weaver tudott uralkodni magán - ugyanis vele nem közölte elõre a rendezõ ezt az apróságot.. :D
3/10
Suziy 2014 szept. 06. - 14:59:45 3/10
(540/656)
meg kell venni (ha kapható), vagy le kell tölteni az eredetit.
gabesz2006 2014 szept. 05. - 23:22:27
(539/656)
Hát igen. Mozi változat, rendezõi változat és most láthattuk a Viasat3 változatot is.
gabesz2006 2014 szept. 05. - 23:15:53
(538/656)
Hoppá. Dallas megtalálása benne van , a "kill me" hiányzott.
gabesz2006 2014 szept. 05. - 23:11:34
(537/656)
Azt hiszem, hogy ha nincs külön kikötve (emlékeim szerint a Jurassic Park volt ilyen), akkor van annyi szabadsága a csatornának, hogy pár percet kivágjon a filmbõl.