8/10
Ildikó Nóra 2021 nov. 21. - 19:59:16 8/10
(636/656)
A filmet érdemes megnézni, tetszett, érdekes, izgalmas történet. A szereposztás, szinkron tetszett. Sigourney W-nek jól állt a szerep.
10/10
Highlanders 2021 szept. 19. - 22:22:55 10/10
(635/656)
Minden idők egyik legnagyobb filmje számomra. Nálam atom 10-es!
7/10
offtopic
sawyerx 2021 szept. 06. - 09:32:33 7/10 Előzmény capt.nemo
(634/656)
Na ilyen jó írást és összefoglalást rég nem olvastam, köszi! Kedvem is szottyant az Alient újranézni, a kihagyott régi sci-fiket pedig bepótolni, igyekezve majd az általad leírt szemlélettel nézve.
10/10
offtopic
Tiberio 2021 szept. 05. - 13:20:13 10/10 Előzmény capt.nemo
(633/656)
Így, szó szerint! Respect és köszönet. A nyugat elérhetetlen minőségi fölényének sokkja volt ez nekünk, Pirx pilóta és a "Televíziós mesék felnőtteknek" audiovizuális világának nyomorúságában, igénytelen tehetségtelenségében, filléres ócskaságában. Az Alien nem a semmiből jött: angol látványstúdióban készült a 2001 A Space Odyssey és az Alfa holdbázis tv-sorozat is.
capt.nemo 2021 szept. 05. - 01:21:13 Előzmény k11zoltan
(632/656)
Nehéz érzékeltetni a mostani fiatalokkal milyen filmek voltak ezek anno 80 körül. Nem volt se internet, se mobil, se számítógép, de még csak színes tv is alig, kis képernyőkkel. Nem jutottál hozzá ha akartál se semmilyen vizuális infóhoz, mint most a google képkeresővel, 2db tv csatorna volt, délelőttönként és hétfőnként adásszünettel. Az újságokban többnyire fekete-fehér szegényes képanyag hatalmas raszter pöttyökkel nyomtatva, a mindennapok szürke utcaképe 5 féle autóval, konfekció ruhákkal, minimális termék palettával... Aztán beültél egy ilyen filmre, mint az Alien, és nem úgy nézted mint egy scifi filmet, hanem beszippantott totálisan és mintha a jövőbe találtad volna magad egy totál más világban valóságosan. A mai ízlésnek döglassú és unalmas részek is lenyűgözők és érdekesek voltak. Szinte kábán támolyogtál ki a moziból és konkrétan újra bele kellett rázódnod a jelenbe. Egy Star Wars film meg akkoribban semmihez sem fogható látványorgia volt, mint egy trip, hazafelé még mindig színes lézerek és fénykardok cikáztak a lelki szemeid előtt és azt se tudtad hogyan vitt a lábad automatikusan haza egy módosult tudatállapotban feldobódva. Napokig hetekig a film hatása alatt voltál, a suliban folytonosan erről témázgatva, kivesézve áradoztál és legszívesebben rohantál volna vissza a pénztárakhoz hogy újra átélhesd azt kivételes hangulatot élményt..

Ma meg megcsömörölve ásítozol a mostani cg kavalkádos filmeken, és már egy órával később se emlékszel mit láttál épp, már ha nem aludtál be rajta.
k11zoltan 2021 szept. 04. - 22:38:40
(631/656)
Most nézem újra az Alien mindenséget cakk un pakk Prometheusostól, meg mindenestől.
Ez a rész lehet, hogy már már elavult, de akkoriban nagyot szólt. (szerintem, mert még én sem éltem akkor :D )
10/10
gergely1999@iclud.com 2020 dec. 30. - 11:35:51 10/10
(630/656)
Nekem a kedvenc filmem!10/10
9/10
DoctorMorreau 2020 aug. 13. - 03:57:44 9/10
(629/656)
Nagyon jó film, alapmű ebben a kategóriában.
Nagyon jól van fényképezve, a film a színekkel, árnyékokkal is kifejező.
A szereplők jók, nem a mai kigyúrt, túl szép, hanem természetes karakterek

SPOILER

A bolygó és a "kaptár" nagyon jól megvolt csinálva, igaz nagyon sok kérdést nyitva hagyott, amire a későbbi részekben sem kapunk igazán választ.
A film gyengéje a finis, azt valóban kicsit jobban is megoldhatták volna



8/10
offtopic
Midnight67 2020 máj. 27. - 15:26:44 8/10 Előzmény Tiberio
(628/656)
Fontos információ, mert már aggódni kezdtem...:) Köszi!
10/10
Tiberio 2020 máj. 27. - 15:22:25 10/10 Előzmény Midnight67
(627/656)
Ja, ha Neked ez a fontos:

Igen, Jonesy megmenekült.


8/10
offtopic
Midnight67 2020 febr. 05. - 13:17:07 8/10 Előzmény BBali06
(626/656)
Jaj de jó, máris jobb napom van.:) Köszi!
10/10
BBali06 2020 febr. 05. - 07:35:11 10/10
(625/656)
Igen megmenekült, a második részben szerepel is.
8/10
Midnight67 2020 febr. 04. - 00:03:13 8/10
(624/656)
Kis híján elaludtam rajta, így nem mindenre emlékszem, de biztos bennem van a hiba (vagy az, hogy fárasztó napom volt, vagy az, hogy sokkal rémisztőbbnek tűnt emlékeimben). Nem szeretném újra megnézni, de nagyon aggódom, vajon a cica megmenekült-e??
8/10
offtopic
Midnight67 2020 febr. 03. - 21:37:29 8/10
(623/656)
Most már muszáj felelevenítenem ez az alkotást. Cirka 25 évvel ezelőtt szó szerint a falra másztam tőle, de a párom imádta és rendszeresen hódolt is eme szenvedélyének ( VHS-ről). Én meg még hallgatni sem bírtam, hátat fordítva a tv-nek próbáltam minél jobban a falra préselődni.:) Nem bírtam a horrorfilmeket. Most sem a kedvenc műfajom, de a klasszikusokat legalább egyszer megnézem (ahogy A Dolog c. filmet is). Úgyhogy most ezzel is ez történik (ha másért nem, legalább a macsek miatt), kíváncsi leszek, most hogyan tudom értékelni.
10/10
Attila1616 2020 jan. 04. - 20:14:44 10/10
(622/656)
Alien filmet amikor moziban vetítették akkor születtem!
A filmet sokkal később láttam,de így is a legjobb!!!
7/10
sawyerx 2019 aug. 28. - 20:33:36 7/10
(621/656)
Sikerült megnézni a rendezői változatot, ami érdekes módon nem hosszabb, hanem rövidebb az eredetinél. Megértem, hogy a rendező úr megvágta, a moziváltozatban bőven akadt felesleges időhúzás, így emészthetőbb, bár a végén Ripley 15 perces mászkálása fel-alá még így is kurva unalmas. Van pár érdekes plusz jelenet, amik igen bejöttek, de nem lövöm le a poént. Hangulat csillagos ötös, a karakterekből többet is ki lehetett volna hozni (néhány résznél ordenáré gagyi a dialógus, az alien kikelése előtti jópofizásnál főleg). Az alien addig jó, ameddig nem mutatják, a többi részben sem félelmetes, de ebben pláne röhejes, mert látni, hogy egy fószer van beöltöztetve, az űrbelövésnél meg valami lufi bábu lóg a kötélen...
Jó film, elgondolkodtató, mire voltak képesek anno a filmesek low budgetből, CGI nélkül, bárcsak több ilyen film lenne a mai szuperbaromságok helyett. Egyébként A nyolcadik utas: a Macska.
10/10
comment.elfy 2019 aug. 11. - 15:18:53 10/10
(620/656)
10/10 Nem tudom megmondani, hányszor láttam. Jó példa arra, hogy CGI nélkül is lehetett látványos és izgalmas filmet készíteni. A második része pedig még ennél is jobb :)
7/10
King Diamond 2018 dec. 26. - 22:31:14 7/10
(619/656)
A Halloween-széria után úgy döntöttem, ideje megnézni egy újabb kultikussá vált sorozatot is, így megvettem Blu-rayen az Alien steelbook, fémdobozos gyűjteményt, aminek tartalma az eredeti 4 rész mellett a Prometheus és az Alien-Covenant is. Az első négy filmnek a theatrical változata mellett rajta van a kibővített/rendezői változat is, ezeknél én a bővítettet néztem. Én ebből a szériából a Prometheus kivételével még egyik részt sem láttam korábban. Viszont, szerintem láttam még valamelyik Alien vs. Predator részt is, amit szintén meg fogok nézni, a Ragadozó részekkel együtt, miután teljesen végeztem az Alienekkel (ma néztem meg a negyedik részt, holnap következik a Prometheus és az Alien-Covenant). Gondoltam, hogy sok érdekesség és hozzászólás lesz mind az IMDb oldalán, mind pedig itt, így elolvasgattam őket, igaz, ha a többi résznél is hasonló lesz a helyzet, ott már nem biztos, hogy lesz türelmem hozzá.
A véleményemben, mint legtöbbször eddig is, próbálok objektív is maradni, a szubjektív gondolatok mellett.

SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Először mindjárt azzal kezdeném, hogy a négy részből nekem eddig a Bolygó neve: Halál tetszett a legjobban, utána pedig az első, harmadik és negyedik körülbelül azonos szinten van számomra. Érdekes, hogy egyik filmben sem hangzott el eddig magyar cím, csak a végén, a stáblista után volt kiírva az a magyar hangokkal együtt, mivel az sem hangzik el a stáblista alatt (ahogy mostanság szokás). A Blu-ray lemezeken a Menszátor Magdolnás szinkronok vannak rajta, amivel nekem egyébként komolyabb problémám egyik résznél sem volt.
El tudom képzelni, hogy ez a film annak idején, 1979-ben, 1980-ban, stb. moziban megnézve mekkora élmény lehetett. Nem volt még internet, alig lehetett tájékozódni/informálódni a megjelent filmekről, úgy ültek be az emberek a moziba, hogy előtte maximum a film plakátját látták, esetleg, ha volt már műsorújság, ott olvashatták a tartalmát is. Állat lehetett, biztos brutális élményekkel gazdagodhattak az emberek ily módon. Én hiába csak most néztem meg ezt az 1979-es filmet, nem fogom azért leszólni/lepontozni/negatívumokat felróni neki, mert "csak" most láttam és mai szemmel már nem annyira kemény, vagy nem állná meg a helyét a mai fiatalok körében/korban. Mert ez egy hülyeség.
Az első Alien film, a Nyolcadik utas: A Halál az egyik kedvenc filmemet juttatta sokszor eszembe, ami igencsak hasonló témájú, John Carpenter 1982-es Dolog című filmjét. Valószínűsítem, hogy ha nem azt a filmet látom előbb, hanem ezt, akkor jobban tetszett volna ez, így viszont nekem a Dolog hangulatát, atmoszféráját, feszültségét nem tudta überelni. Ez a film is remekül bemutatja a klausztrofób hangulatot, ami végig átjárja azt, a feszültségkeltése/teremtése zseniális, egyből bele tudja magát az ember élni a történtekbe. Az űrhajó, mint helyszín szintén remek választás (és nagyon jól meg is volt csinálva, ábrázolva), de nekem az antarktiszi bázison játszódó Dolog még ennél is ötletesebb volt egy kicsit. Az idegen lény, amiről itt nem sok mindent tudunk meg, látni is alig látjuk, meglehetősen félelmetesre és undorítóra lett megcsinálva, az egész költési folyamata nagyon ötletesen lett kivitelezve, a gyilkolásai nem kevésbé. Az, hogy a szájából nyílik/kijön még egy kisebb száj/szörny, szintén rendkívül ötletes. És ugye itt nem CGI volt, hanem jelmez.
A történet, ahogy halad előre, egyre inkább magában hordozza a vészjósló elemeket és végkifejletet, kezdve az elsőre segélyhívójelnek vélt üzenet észlelésével, az idegen űrhajó és a tojások megtalálásával, majd pedig Kane behozatalával/beengedésével az űrhajóra, miután az arcára rámászott a facehugger.
A színészek jók, Sigourney Weaver még ugyan dögös volt ebben a részben (de amúgy a többiben sem volt kevésbé az). Több, ismert színész is szerepelt benne: Ian Holm, John Hurt, Tom Skerritt, Harry Dean Stanton, Veronica Cartwright. A filmben van egy-két jelenet, aminél nem pontosan értettem, hogy miért így történik, a vége pedig kicsit vicces volt, ahogy az Alien ott fekszik a mentőkabinban és nem akar kijönni onnan, mikor Ripley elbújik előle a kapszulába. Itt ugye egy idegen volt, ami a második részben meghatványozódik, a harmadik részben megint csak egy van, a negyedikben pedig megint jóval többen vannak.
Ennél a résznél nem számottevő a rendezői változat bővített jeleneteinek hossza és aránya. Jó film, az kijelenthető, de nekem a Dolog jobban tetszett és nem tudom, hogy rendszeresen újranézem-e ezt a szériát a későbbiekben. Most úgy gondolom, hogy nem hiszem.
7/10
9/10
szucsgyula 2018 okt. 26. - 14:34:56 9/10
(618/656)
Megunhatatlan, korszakos klasszikus! (bár nekem A bolygó neve: Halál jobban bejött)
10/10
DireStraits 2018 szept. 20. - 21:53:12 10/10
(617/656)
Szerintem is top 1 film. '79-es és még ma is korszakalkotónak számít. Ebben a kategóriában alig van hasonló párja, talán a Carpenteres Dolog.