A tábornok 2007 máj. 07. - 12:03:07
(36/656)
Biztos hogy az újraszinkronizált változat megy le, vágásokkal. Eddig mindig azt adták, a régi szinkronnal mindösszesen egyszer ment le az Alien 1995-ben az mtv-n.
Redfield 2007 máj. 07. - 11:50:57
(35/656)
Dehogynem. A hajóról jött le, (asszem onnan, amivel valszeg továbbmentek) és mivel már ott volt, bújócskázott egy kicsit, simán letehette. de sztem biztos nem logikai hiba ez a sztoriban. vagy így volt, vagy máshogy, de valahogy oda lett téve. Meg honnan tudod, hogy eleve tojás volt? Lehet, hogy az arctapadó mászott fel a hajóra, és bújt meg valahol.
markeco 2007 máj. 07. - 11:43:05
(34/656)
Tök jó ma lesz a nyolcadik utas, nem mintha nem lenne meg dvd-n, csak olyan nagy batár szélesvásznat tesznek rá...na mindegy!

De a királynõ nem tudta odacsempészni mert mikor kergette Ripley-éket nem volt nála semmi!!Tojás meg fõleg nem!!
10/10
smasszer 2007 máj. 07. - 07:39:06 10/10
(33/656)
Bocs, de azt hiszem egy "fórum"-nak tartott valamiben, arról lehet beszélni arról amirõl éppen akarok.
És azt talán nekem -ill. bárkinek- ne a D.SZ. szabja meg!
Akinek nem tetszik a hozzászólás(om) az max. figyelmen kívül hagyhatja...

A filmrõl akartam elolvasni a hozzászólásotokat, de amint látom -jó magyar szokáshoz hûen- egymássa hadakoztok...

GRATULA..!
JudgemenT1 2007 máj. 07. - 05:35:44
(32/656)
Engem csak az érdekel nem tud e valaki információval szolgálni arról hogy szétvagdalt reszinkes darabot láthatunk e majd a retekklub mûsorán vagy esetleg egy reklámokkal agyontûzdelt, de eredeti verziót?
Redfield 2007 máj. 06. - 22:16:35
(31/656)
Csak találgatni lehet, de a királynõ arrafelé császkált, szóval õ is becsempészhette húsvéti meglepetés gyanánt. :)
markeco 2007 máj. 06. - 21:49:32
(30/656)
Én igazat adok Refieldnek, hiszen nem gond az ha egy kicsit eltérünk a fórum témájától, hiszen az is az alien filmekhez tartozik, de persze az írjon rendszeresen a 3. rész fórumjához aki az iránt rajong, ilyen gyûlölködésnek pedik nincs helye itt, ilyen baromság miatt!!!!!!

Még egy uccsó kérdés: A sulaco mentõkompjára hogy került tojás a 3. epizód elején???????EZ NAGYON ÉRDEKELNE!!
Redfield 2007 máj. 06. - 20:35:32
(29/656)
tudtam, hogy írni fogsz, és szerettem volna elkerülni. :) Ha ebbe itt nagyon belemennénk itt menne minden, de sose érne véget a vita. Te ismered a nézeteimet errõl a dologról, és hogy sokkal rugalmasabban gondolkodok. Tisztában vagyok persze azzal, hogy minek mi a célja és a helye, és hogy mindennek megvan a sajátja, de azt mégis tartom, hogy a netes kommunikáció is egyfajta kapcsolatteremtés, amit nem jó teljesen bekorlátozni témára szabva, és kész, nincs tovább. Ismered a véleményem. :) Nincs értelme vitatkozni errõl.

Ha a moderátorok sem érzik helyénvalónak, kérem töröljék ezt a hozzászólásomat. köszönöm.
Redfield 2007 máj. 06. - 18:21:00
(28/656)
bocsánat, de ez mégiscsak túlzás picit szerintem. Mindenki azzal jön, hogy ez nem ide való, offtopic, stb, de már mindenre. Ha eszünkbe jut valami a harmadik résszel kapcsolatban, és szeretnénk megosztani egymással, másokkal, szal megvitatni, de az elsõ rész kapcsán fogalmazódik meg bennünk, akkor beszéljük meg csigalassan privát e-mail üzenetekben, hogy "te, gyere már át két résszel odébb, mert lenne egy hozzáfûzni valóm a véleményedhez, de az nem ehhez a részhez kapcsolódik". Kicsit túl bonyolúlt lenne szerintem, és szerintem senkinek sem célja ez. Ahogy nekünk sem az a célunk, hogy lázadást szítsunk, és felbomlasszuk a fórumot oda nem illõ szövegekkel, szánt szándékkal, mindössze leírjuk a gondolatainkat egymásnak, amik nem biztos, hogy kõkeményen ragaszkodnak az elsõ részhez.

Abban egyet értek, hogy a harmadik rész topicját díszítené szebben ez a pár comment. Átmásolhatom a sajátjaimat, ha gondolod, ez igazán nem nagy munkat. :)
A tábornok 2007 máj. 06. - 18:07:11
(27/656)
Jajj! A facehugger az arctámadó,ami az áldozat testébe juttatja a petét. A kutyából a mellkasrobbantó tör ki. Jó, hogy ilyen sokat beszéltek a harmadik részrõl, de ezt inkább a harmadik rész fórumán kellene.
markeco 2007 máj. 06. - 12:08:24
(26/656)
Amúgy tényleg nagyon f*sza rész a harmadik!!!!!!!!IMÁDOM!!! Amúgy nem nagyon teszek külömbséget az elsõ 3 rész között, mert ugyanúgy szeretem mindet esetleg a negyediket nem annyira, de jó az is!!!!!!
amozijo 2007 máj. 05. - 23:06:12
(25/656)
...és az operatõri munkája lenyûgözõ. Azt szerintem érdemes tudni, hogy az a Jordan Cronenweth kezdte el a filmet, aki a Szárnyas Fejvadászt is fényképezte...csak a betegsége ledöntötte a lábáról, és nem sokkal késõbb meg is halt. De a kézjegye nyílvánvalóan ott van az egész filmen.
És még egy kis érdekesség: a fia Jeff Cronenweth késõbb a Harcosok Klubját operálta Finchernek:)
amozijo 2007 máj. 05. - 23:01:09
(24/656)
Tökéletesen egyetértek. plusz a megerõszakolás réme (egyetlen nõ a férfiak között) amit majd egy még nagyobb, mindenkire rátelepedõ rém és rémület fog felülmúlni és ellenségekbõl sorstársakat, harcostársakat kovácsol. Remek darab szerintem.
Redfield 2007 máj. 05. - 16:29:33
(23/656)
és alapjaiban borzongató, hogy a forró, mocskos börtönbolygón, a nõ "terhes lesz a halállal."
Redfield 2007 máj. 05. - 16:21:30
(22/656)
Habár nekem nem az a kedvencem (hanem a második), de részben egyet értek, szerintem is nagyon jóra sikerült darab, és egyáltalán nem teljesített rosszul, mert azért voltak már elvárások támasztva... Hangulatában, képiekben sikerült újítania az elsõ kettõhöz képest (hát szal más lett) és eleve nagyon jó hatást értek el azzal, hogy harmadik részként tragédiával kezdõdik és azzal is végzõdik. Erõteljes darab, a börtönbolygó talán nem kínált annyi lehetõséget, mint az LV-423 (Asszem ez volt a másodikban), de a hitelesen megjelenített elítélt férfiak, a mocsok és a forróság, valamint a vallásosság érzete elejétõl fogva feszült hangulatot teremtett, arról nem is beszélve, hogy a bezártság ezerszer jobban érzõdött az sötéten-izzón megvilágított alagút-labirintus környezetben.
amozijo 2007 máj. 05. - 12:50:27
(21/656)
A harnmadik Alien az egyik kedvencem. mindenki lenézi, pedig a lehetõ legjobb lezárása a trilógiának. David Fincher elsõ nagyjátékfilmje az, és minden egyes stílusjegye ott van a filmen. Iszonyatosan jó hangulata van, az elsõ és a második közöt lebeg. Amúgy annak is zseniális a zenéje. a mai nagy "efektzenész" Elliot Goldenthal munkája! Csak hallgassátok meg azt a részt, amikor a kislányt és a pasit bepólyázva elhamvasztják a kohóban és közben meg a kutyából kibújik a facehugger! Zseniális...
markeco 2007 máj. 04. - 18:53:11 Előzmény amozijo
(20/656)
Amúgy igazad van!! Tényleg baromi jól megvannak csinálva a hangok a filmben!
Kár hogy a harmadik részben már nem nagyon fellelhetõ ez csak ritkán!
A resurrectionban meg már szinte egyáltalán nem!
amozijo 2007 máj. 03. - 22:10:17
(19/656)
a hegedûk ritka félrepengetése, az üstdob felszinének folyamatos és finom rezegtetése, vagy a bõgõsök monoton basszusa adja a film igazi atmoszféráját az audió részt illetõen. Így is kezdõdik: az ûr morajlását hagszerekkel... fantasztikus.
amozijo 2007 máj. 03. - 22:04:24
(18/656)
Jerry Goldsmith még fénykorának legteljesebb éveiben volt, amikor az Alien-hez zenét szerzett. Vagyis igenis van zene a filmben, méghozzá nem is kevés, a zsenialitás inkább abban van, hogy az egész olyan, mintha efekt lenne, zajok és zörjek, diszharmónikusság válik harmóniává a képekkel és a lassan folyó, feszültséggel teli, "nyugodt" kompozíciók folyásában. Aztán Goldsmith valami egészen másra váltott a 80-as években. A 70-es években több zseniális "zajos", "zörejes" zenét is csinált, pl. Majmok bolygója, vagy a kántálós Ómen. Az utolsó igazán remekmûnek számító zenéje a Poltergeist-hoz szerzett munkája. Bocsi a kitérõért:).
markeco 2007 máj. 03. - 20:43:26 Előzmény anci38
(17/656)
helo!
én is imádom az összes részt, de mégis csak az elsõ a legjobb.
az a baj hogy minden részben máshogy néz ki az "alien-kosztüm", de kibírható!

most a 2000.-ben megjelent feliratos változatokat akarom megvenni díszdobozban, de anyámék nem engedik sajnos, de mindegy!