ValeK 2016 jan. 08. - 08:23:50
(576/656)
Ma este 21:00, Péntek (január 8.) VIASAT3 A nyolcadik utas: a Halál - Rendezõi változat
Tehát Blindmouse által leírt összes + jelenet benne van elvileg,aki még esetleg nem látta így most pótolhatja :)
10/10
BBali06 2015 dec. 18. - 07:10:53 10/10
(575/656)
Örülök hogy befejeztétek :)
Rövid G. atya 2015 dec. 15. - 23:55:23
(574/656)
Azt sem tudtam, hogy a SW esetében voltak. Nem figyeltél: én digitális feljavításról beszéltem. Filmrõl/VHS-rõl vetítve kevésbé részletgazdag a kép, nem vagy nem annyira feltûnõ, hogy makettet, gumimaszkot látunk. Ez nyomokban tettenérhetõ szerintem az összes régi, sci-fi-nek eladott film, felújított változatán. :(
offtopic
zuhanas@gmail.hu 2015 dec. 14. - 23:28:04
(573/656)
Idegbajom elmúlt. A dokim azt mondta, hogy ilyenkor álljak bele térdig hideg vízbe pár percig.
7/10
sawyerx 2015 dec. 14. - 17:43:52 7/10
(572/656)
Nem értem, hogy húzhatod fel magad ezen, és akkor nekem kívánsz jobbulást cinikusan, sõt, még kritizálsz és elítélsz, mert nekem nincs saját weboldalam a dédelgetett filmedrõl... Pedig aztán direkt kihangsúlyoztam, hogy én nem anno láttam, de a mai trend nem hiszem, hogy annyira befolyásolna, ugyanis inkább a régebbi filmeket szeretem. Abban egyetértek, hogy sok filmben az a legfosatósabb, amikor nem látod a szörnyet, csak tudod, hogy ott van, és legtöbbször számomra az rombolja le az addig felépített atmoszférát, hogy kiderül, ez csak egy "sima" szellem, mutáns, gyilkos, egyéb lény, amit egyszerûen ki lehet nyírni. Qmpp fogalmazza meg a legjobban, és igaza van: " Ha te ezt nem tudod átérezni az a te bajod". A Ragadozónál átéreztem, még ma is befosok, ha Billy felnéz az "üres" fára, és állítja, hogy van rajt valami, vagy átérzem a Terminátor "hidegét", ahogy gátlástalanul irt ki egy egész rendõrséget, ITT nem. Fogadd el, fórumon nem csak dicsérni lehet, monitor mellé írd ezt fel egy cetlire, és ehhez mérten irkálj a továbbiakban, felhúzni meg nem kell magad ;-)
Blindmouse 2015 dec. 14. - 16:20:02
(571/656)
Szerencsére ebbe nem volt lehetõsége belerajzolni utólag George Lucasnak vicces lényeket ahogy táncolnak, énekelnek, mert nem az õ filmje.
Plusz jelentek vannak benne. tulajdonképp egy újravágás.
Ilyen különbségek vannak, a neten fenn a lista onnan másolom:

-A Nostromo hídján a legénység meghallgatja az idegen adást, majd Lambert beméri annak forrását, és Dallas kérésére ismerteti a bolygó fõbb adatait.
(az Alien Legacy csomagban és a Quadrilogy 9. lemezén is látható ez kivágott jelenetként, de a lejátszott adás ezekben teljesen másképp hangzik)

-Az idegen tojás vizsgálata közben Kane elõveszi lézerpisztolyát.

-Mialatt Dallas és Ash a Kane-re tapadt arctámadót vizsgálják, a folyosón Lambert összeverekszik Ripleyvel, amiért az nem akarta õket beengedni a hajóra.

-Miközben Brett a macskát keresi a C szinten, megpillanthatjuk fölötte az immár kifejlett idegent, amint a lelógó láncok között himbálózik.

-Közvetlenül miután az idegen elragadja Brettet, Parker és Ripley berontanak a helyiségbe, majd rájuk csöpög a technikus vére.

-A leghíresebb régi-új jelenet: Ripley végsõ menekülése során rábukkan az idegen fészkére, ahol megtalálja Brett és Dallas begubózott testét. A kapitány még él és a megváltó halálért könyörög, így a lány mindent feléget lángszórójával.
(annak idején Scott úgy vélte, hogy ez a felvétel lelassítaná a film végének tempóját, ezért most is csak egy rövidített verzió került be a rendezõi vágásba; a teljes változat megtekinthetõ a Quadrilogy "Laser Disc Archive" vagy a Legacy kivágott jelenetei között)

-Miután az idegen érdeklõdve nézegeti a dobozba zárt Jonest, vadul félrelöki a macska ládáját.
(ez tehát megmagyarázza, miért találja Ripley oldalra dõlve a dobozt)

-Az 1979-es eredetihez képest kivágtak két teljes jelenetet: amikor Ripley megkérdezi Asht, hogy megpróbálkozhat-e az idegen adás megfejtésével, illetve amikor Dallas az alien elpusztításának lehetõségeirõl és saját esélyeirõl kérdezi Anyát.
Rövid G. atya 2015 dec. 14. - 10:43:32
(570/656)
Mondjuk azon töröm a fejem egy ideje, hogy ebbõl hány változat van forgalomban. Nekem volt egy DVD-n, ami állítólag rendezõi, de nem volt feltûnõ a digitális feldolgozása. A tévében leadott, ugyanazon a tévén nézve... hát izé...
Rövid G. atya 2015 dec. 14. - 10:39:49
(569/656)
Arról beszélek, hogy feltûnõen, nyilvánvalóan mûanyag. Pl. a zenekar sem volt olyan, mintha a Muppet showból kivágott jelenetet látnék, eltéròen a felújított változattól.
Mindez elmondható a 8.utasról is. Eredetiben sokkal kevésbé éreztem mûanyagnak. Igaz, ez nem kizárólag a látványról szól.
Rövid G. atya 2015 dec. 14. - 10:13:19
(568/656)
Úgy látszik, te nem láttad az eredeti, nem "rendezõi" változatot.
Abban Greedo volt az egyetlen, nem túl sikeres alak, a többiek vagy egyáltalán nem szerepeltek (van ilyen is benne) vagy, mivel az még filmre készült, nem volt rajta ilyen mértékû, digitális utómunka, nem viltak feltûnõen mûanyagból.
moderator1 2015 dec. 14. - 09:52:37
(567/656)
Kedves Felhasználók!

Kérünk Benneteket, kerüljétek egymás sértegetését, különben még több hozzászólást kell majd törölnünk, a végsõ esetben pedig bezárjuk a topikot! Köszönjük!

Üdv,
PORT.hu
Fórum
zuhanas@gmail.hu 2015 dec. 14. - 09:50:19
(566/656)
Bocs hogy kissé háborogtam :) Béke, nyugodjunk meg :)
Rövid G. atya 2015 dec. 14. - 01:45:22
(565/656)
Mondd, olvasni nem tanultál meg ott, ahol írni?
Rövid G. atya 2015 dec. 13. - 23:46:17
(564/656)
Szerintem nem volt véletlen, hogy sohasem a rendezõi változat került a mozikba. Ha valaki sak a rendezõi verziókat ismeri, az lehet, hogy akkor is gyengének tart egy filmet ha eredetiben tetszett volna. Ebbõl én is csak a rendezõit ismerem, de pl. a Csillagok Háborúja... emlékszem, nem voltak benne azok a hiteltelen gumiszörnyek és hát a digitális felújítás sem tett jót a látványnak. Ez utóbbira épp ma jöttem rá: a tévében láttam pár másodpercet az eredeti filmbõl, talán VHS verzió lehetett, egyáltalán nem látszott rajta, hogy maketteket látunk. Az AXN-en ötvenszer leadott kópia annyira fel van javítva, hogy még az ócska CRT tévén is látszik, hogy minden makett.

A másik, hogy felháborodni azon, hogy valakinek nem tetszik egy ilyen film... hát ez már szánalmas.
zuhanas@gmail.hu 2015 dec. 13. - 23:34:20
(563/656)
Sawy, felhúztál, de gondolkodtam, és próbálok kultúráltan érvelni. Aki igazán szereti a SF-t, és a félelmen – nem végig a véren – alapuló horrort, tehát nálad jobban, az átérzi a következõket. Nincsen annál nagyobb, csontig hatoló rettegés, ha irdatlan messze a segítségtõl az ûrhajódon rejtezik egy fenevad. Ami ráadásul addig nem látottnál borzalmasabban nézki, meg a hajó sötét részei is félelmetesek. Aki ezt nem így látja, akinek ez nem így jön le, az máshogyan van bekötve. Lehet, nem õ tehet róla, hanem pl a mai, elferdített trend. Õ ebben nõtt fel, ehhez szokott hozzá. A banán az egyik legfinomabb gyümölcs, mégis találkoztam egy emberkével, aki útálta, mert neki cukrozott fõtt kukorica íze volt. Ez van.

Át tudod te is élni amit mondok, ha betartod a következõt. Igazán gondolj arra, mi lenne akkor, ha egyedül maradnál a valóságban! ezzel a szörnnyel, de most ne az jusson az eszedbe hogy lufibábú stb, hanem az a kép róla, ami a számodra a lehetõ leghitelesebb a filmben róla. Na akkor fosnád csak össze magad meg mi is, mindenki szerintem, és nem ilyenre gondolnál hogy csak ritkán tûnik fel, sõt! Ez még csak jobban stresszelne téged. Ezt a filmet direkte ilyenre készítették, ezen alapul. Üdvözöllek, és teljes meghasonlást, gyógyulást kívánok, õszinte szívembõl, tényleg jóindulattal. A Fûrészt meg hasonlókat meg felejtsd el.
7/10
sawyerx 2015 dec. 13. - 20:07:10 7/10 Előzmény zuhanas@gmail.hu
(562/656)
Mit nem értesz, mit nem tudsz abból felfogni, hogy nekem annyira nem jött be, mint a Terminátor vagy a Ragadozó? Korrekten leírtam, nem hurrogtam, de akkor kifejtem, hogy megértsd, miért nem istenítem és védem. A CGI-ról egy mukkot nem szóltam, semmi bajom a makettekkel, de semmi hatással nem volt rám, hogy a filmben többször is 5-10 percek mennek el azzal, hogy bóklásznak a sötétben, és semmi nem történik, de még csak nem is félelmetes. Magyarul néztem, a szinkronban tipikusan a régi filmek töltelékszövegeit nyomják például kaja közben, ami nem vicces, de õk jót mulatnak rajt. Aztán ami miatt nagyon, de nagyon nem tudom komolyan venni -hangsúlyozom, hogy anno biztos szétszartad magad rajt-, az az ÉLIEN megjelenése. Már amennyit látni. Amúgy sem nagyon mutatják, mert gondolom nehéz volt annak idején "feléleszteni" egy ilyen szörnyet, de a végsõ leszámolásnál az a dög teljesen úgy néz ki, mint egy búcsúban vett lufifigura. És igen, most is leírom, hogy ez mai szemmel lehet így, különben nem nyert volna olyan díjakat, amilyeneket, de neked meg felesleges "nem értem az ilyen embereket"-szöveget nyomni, ízlések és pofonok.
zuhanas@gmail.hu 2015 dec. 13. - 12:37:20
(561/656)
ÉÉLJEN RIPLEY! A Nostromót akarom a lakásomnak, az Idegent pedig a háziállatomnak!
zuhanas@gmail.hu 2015 dec. 13. - 12:31:26
(560/656)
Érdekes, amikor ide belépek, egyszer Spaceee, másszor meg zuhanas@gmail.hu (az egyik email-címem) nickkel léptet be :)
10/10
cellasto 2015 dec. 13. - 08:41:41 10/10
(559/656)
volt olyan is,aki azért húzta le,mert szerinte nem elég nõies ripley :D
mintha ez lenne a mérvadó ennél a filmnél :P
zuhanas@gmail.hu 2015 dec. 13. - 08:36:06
(558/656)
Ennek a portálnak két felülete van, és én az egyik felületén, ha ott rámegyek az Összes hozzászólás-ra, ott olvasgattam régebbi beíróktól
zuhanas@gmail.hu 2015 dec. 12. - 17:45:00
(557/656)
Ûrhajómakett?? mirõl beszéltek? Talán minden egyes részt életnagyságban, és fémbõl stb kellett volna felépíteni? Nem elég teljesítmény, hogy a Space Jockey-t és a termet amelyben volt, meg rengeteg dolgot megcsináltak életnagyságban a film kedvéért? Ezenkívül, tehetnek arról, hogy akkoriban nem volt eléggé fejlett a CGI? Ahhoz képest, nem sikerültek jól a makettek meg a helyszínek?

Na meg, hogy itt a zene rosszabb volt mint pl a Terminátorban. Miért? Az a szinti-zene mitõl jobb, mint Jerry Goldsmith varázsos-borzongató klasszikus hangszerelésû komolyzenéje? Na, mindezt részletesebben kifejtem az oldalamon, lejjebb már írtam a címét. De - és most senki se haragudjon meg - nem igazán értem az ilyen emberkéket sajnos.