Téma: A nyomorultak

10/10
ltrue73 2013 ápr. 07. - 21:13:03 10/10
(180/200)
Elkezdtem nézni, 15-20 perc után azon gondolkodtam végig nézzem vagy nem (nem gondoltam, hogy csak énekelni fognak egész végig, azt hittem több lesz benne a párbeszéd, utólag azt mondom így volt jó), hát jól döntöttem, hogy végig néztem. Másodjára még jobban tetszett, nagyon jó, pedig nem igazán szeretem a musical-t. Akit ez nem érint meg azt csak sajnálni tudom, attól függetlenül, hogy ismeri a történetet vagy sem. Valószínû, hogy még megfogom nézni egy párszor még, pedig egyáltalán nem szokásom többször megnézni egy filmet. Egyértelmû 10!
k11zoltan 2013 ápr. 06. - 21:51:57
(179/200)
Nem tetszett.
Kár volt zenésre megcsinálni, és a második fele unalmas.
Guatrau 2013 márc. 23. - 18:27:43 Előzmény Mr. D
(178/200)
Hány musicalt néz a kedves párjával Mr Mamusz? :D Lehet, ha abban találtam volna meg a szórakozást, hogy röhögök, 3.400-ért, akkor hadd röhögjek már!!! Én se mentem volna ki...
6/10
Danijel 2013 márc. 14. - 17:02:50 6/10
(177/200)
Szép film, én gyerekkoromban egy mese sorozatból ismertem meg ezt a musicalt (igaz az nem musical, de az alapsztori kb. passzol). Így jobban is élveztem volna a filmet, ha nem ez lenne a sokadik feldolgozás, vagy új keletû lenne, de ez kizárólag ennek tudható be. Azért meghatóak tudnak lenni a tömeg jelenetek fõleg még mindig. Legalább megérte Anne Hathaway-nek levágnia a haját, egy oscarért cserébe :)
shy62 2013 márc. 13. - 17:34:29 Előzmény Atti24
(176/200)
Minden szavaddal egyetértek. Nagyszerû a "helyettem írták" érzés.
Zozi77 2013 márc. 11. - 20:53:32 Előzmény beo71
(175/200)
Még nem ért meg 20 000 elõadást, 6680-nál járnak. Annyi köze van a színpadi musicalnek a filmvásznas darabhoz, hogy annak az adaptációja, tehát a dalokat a színpadi mûbõl emelték át a filmbe és mivel a dalok teszik ki a film nagyjából 90%-át. Úgy vélem, elég sok köze van a filmnek a színpadi darabhoz. Ráadásul túl sok külsõ helyszín nem is volt a filmben, így némi túlzással akár egy nagyobb színpadon is leforgathatták volna. Sõt, még élõben is énekeltek. Szerintem több a hasonlóság, mint a különbözõség. Nos, csupán ennyi
Nem, nem a tömegízlést követem. De kedves tõled, hogy egyetlen esetbõl következtetsz. Teljesen logikus. Attól még, hogy ebben az esetben a kettõ pont egybeesett, nem azt jelenti, hogy csak kasszasikereket nézek. Sõt, legnagyobb bánatom az, hogy akadnak jócskán olyan filmek, amiket nehéz beszerezni, mert nem a közizlést szolgálják és ezért alig vagy nem is vetítik mozikban. Hozzád hasonlóan, ami nekem tetszik, miközben mások utálják, engem nem zavar.
Nem írtam sehol, hogy nem fogtad fel a történetet. Nem tudom, ezt honnan vetted. Arra céloztam, hogy hozzád közelebb állnak a könnyedebb hangvételû filmmusicalek, mint a komolyabbak.
Felõlem az összes negatív jelzõvel illetheted Tom Hooper-t, nem vagyunk országos cimbik.
Pünkösdi Kató 2013 márc. 11. - 13:28:29
(174/200)
Én is láttam a filmet, vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban. Láttam már másik filmfeldolgozást, a gyõri, miskolci, kecskeméti, szegedi színházi elõadást is, de azt kell, hogy mondjam,a gyõri és a miskolci színházi viszi el nálam a pálmát. Nagyon vártam a filmmusicalt is, mert szeretem a zenés filmeket, de azért volt egy kis csalódásom. :(( Russell Crowe-t nem tettem volna a filmbe, ha már filmmusical, akkor tudjon énekelni, hiszen nem kifutófiú szerepe van. Hugh Jackman is hiteles Jean Valjean volt, de énekelne õ sem nagyon tud. Az egyedüli dalos pacsirta Amanda Seyfried, még a Mariust játszó Eddie Redmayne színész sem volt a legjobb a frizurájával, hangjával. Láttam már másik filmmusicalt, ott tényleg énekelnek tisztán, szépen, itt meg néha csak az orruk alatt. :( Samantha Barks, Eponine-t kihagytam, õ nagy meglepetés volt, neki való a szerep. Azt sem értettem, hogy miért nem tudnak végig énekelni, vagy a prózai részt mondani. De így, hogy a prózai se ének nem volt, se prózai, ez sok(k) volt nekem. Enjoras szerepe megfelelõ volt, õ benne megvolt minden, énekelt is rendesen, ott volt a tûz a szemében, ami a többiekébõl hiányzott. :(
Pünkösdi Kató 2013 márc. 11. - 13:21:11 Előzmény Atti24
(173/200)
Az utolsó mondatodon vigyorgok már percek óta... :))) De tényleg igaz, csak ki kell járni az elemit és tényleg ismeri az ember az ilyen nagyszabású alkotásokat.
4/10
beo71 2013 márc. 11. - 10:42:10 4/10 Előzmény Zozi77
(172/200)
Attól, hogy 20 000 elõadás volt színpadon, akkor ez már jó film ?
Mi köze van egy színdarabnak egy filmvásznas darabhoz ?
Te így értékelsz ? Amit sokan szeretnek az szuper ? Én nem így nézem a filmeket, rengeteg kedvencem van, amit szinte mindenki utál, de ez engem nem zavar, nem ez alapján döntök.A véleményem a filmrõl a sajátom, nem tetszett, sõt utáltam és engedtessék meg, hogy Tom Hoopert se szeressem!
Amit az élet árnyoldaláról írsz nem is értem, láttam egy pár Nyomorultakat,( nagyszerû Depardieu-vel ) egyértelmû, hogy maga a történet nagyszabású és érdekes.Azért, mert számomra ez a feldolgozás nem jött be, nem értem mi köze van a mai értékek, az élet alakulása...egyéb tucatszövegekhez.Úgy akarod beállítani, nem fogom fel mirõl szólt a film ?
Nos, nem ilyen bonyolult ! Én is egyet értek az emberi jóság és egyéb nagyszerû tulajdonságok bemutatásával, DE EZ A FILM NEM TETSZETT.

UI."Csóró vagyok, nem tagadom, bocsánat, hogy élek"
Zozi77 2013 márc. 07. - 20:35:22 Előzmény beo71
(171/200)
"A nyomorultak címû musical mindenben tiporta a mûfajt,"

Huh, azért ezt elég erõs túlzásnak érzem és nem is értem, hogy mire vonatkozik. Én azért elég sok éneket hallottam benne.

"a szereplõk nem tudnak énekelni"

Egy újabb erõs megállapítás. Lehet, hogy Russell Crowe nem egy Grammy-díjas énekes, de a saját hangnemébõl kihozta a maximumot és élvezhetõ volt. Szerintem Hugh Jackman, Anne Hathaway, Samantha Barks és a többiek bõven hozták a szintet.

Úgy látom, te inkább filmmusicalekre gondolsz, mint musicalekre, ugyanis az általad említett Hair, Moulin (és nem Muolin) Rouge valamint Grease nincs a Broadway-en játszott musical-ek top 10-es listájában, ellenben a "Nyomik" ott virítanak a harmadik helyen, de te majd biztosan bebizonyítod, hogy ebben is a Hooper család keze van...

"Augusztusban évrõl évre közzétesszük a Broadway-n legtöbbet játszott produkciók listáját és elõadásszámaikat. Az augusztus 14-ei adatok szerint a jelenlegi Broadway-toplista élmezõnye így fest:

1. Az operaház fantomja - 9795 elõadás (jelenleg is mûsoron)
2. Macskák - 7485 elõadás
3. Nyomorultak - 6680 elõadás
4. A Chorus Line - 6137 elõadás
5. Chicago felújítás - 6107 elõadás (jelenleg is mûsoron)
6. Oh! Calcutta! felújítás - 5959 elõadás
7. Az oroszlánkirály - 5709 elõadás (jelenleg is mûsoron)
8. A szépség és a szörnyeteg - 5461 elõadás
9. Rent - 5124 elõadás
10. Miss Saigon - 4097 elõadás"

(Forrás: vivalamusical.hu)

Vagy az a baj, hogy ez az élet árnyoldalát mutatja be és igen, az élet évszázadokkal ezelõtt nem volt olyan, mint napjainkban. Nagyobb volt a nyomor, az éhezés, a szegénység, a bûnözés. Nem volt TB, sem szociális háló, de mégis voltak olyanok, akik ennek ellenére igyekeztek emberek, emberségesek maradni és másokon segíteni. Én örülök, hogy valaki(k) vetté(k) a bátorságot és volt tehetségük ahhoz, hogy ebbõl olyan musicalt írjanak, ami nyomorult emberi sorsokat úgy ábrázol, hogy az ember nem úgy áll fel a székbõl, hogy megy és a kardjába dõl, hanem azt látja, hogy a nyomorúságos felszín alatt olyan magasztos tulajdonságok húzódnak, mint a tisztesség, becsület, megbocsátás, önfeláldozás. Elhiszem, hogy ezekkel a tulajdonságokkal nehéz azonosulni, mert a mai világban ritkák, mint a fehér holló. A szerelem, bujálkodás, a testi élvezetek sokkal könnyebben emészthetõbbek, hiszen a csapból is az folyik. Biztos vagányabb a politikai rendszer ellen lázadozni (Hair), a testi vágyaknak élni (Moulin rouge) vagy a tinikori hormontúltengéses idõszakról andalogni (Grease), mint annak erõteljes ábrázolását látni, ahogy az ember a saját létéért küzd. Könnyebb is ilyenkor a fejet elfordítani, mint az utcán is szokás.
Meklód fia 2013 márc. 03. - 09:55:52
(170/200)
Elõre tudni lehetett hogy kap 3-4 oscart úgyis, akármilyen is lesz a film. mert a díjátadók erre a mûfajra masztiznak, ettõl vannak úgy begerjedve.
4/10
beo71 2013 febr. 25. - 18:51:41 4/10 Előzmény illyria
(169/200)
A musical mûfaját kedvelem, a kellemes dalok vagy remek táncosok igazán szórakoztatóak, ha még érdekes történet is van mellé tökéletes lehet a végeredmény.
A nyomorultak címû musical mindenben tiporta a mûfajt, az ezerszer látott történet csak az újszülötteknek lehet érdekes, a szereplõk nem tudnak énekelni, zeneileg rossz, idegesítõ és hozzá jön ez a túlértékelt Tom Hooper, aki az Oscartól fátyolos szemével egy ripacs, a gusztustalan hatásvadász hozzá állásával atomjaira zúzta még a "jobb" részeket is.
A musicalben az a legjobb, hogy "elvileg" örök életû, bármikor elõ vehetsz egy Hair, Muolin Rouge, Grease-Pomádé, Ének az esõben, stb...darabot, ugyanúgy érezheted magad (jól ) a csodás zenék vagy akár Fred Astair, Gene kelly mozgása vagy Barbra Streisand lénye elvarázsol 10év, 20 év, de 50 év múlva is.
Na, most nekem, SZÁMOMRA, ez a 3 órás szösszenet, pont az ellenkezõjét nyújtotta, rossz volt, alig bírtam végig nézni és szinte szégyelltem, hogy szeretem a musicaleket és hirtelen megijedtem, hogy a régi kellemes élményeim ennek a fájdalomnak a hatására megcsúnyulnak, de azért ez a veszély nem áll fenn.
Egyébként az Akadémia mondhatja, hogy szereti a musicaleket, csak éppen visszatetszõ, a Közepes Chicago elhalmozása,az isteni Moulin Rouge hanyagolása mellett.
mulao 2013 febr. 25. - 15:20:11
(168/200)
Szerintem ez a film nem fog simán azért tetszeni valakinek, mert szereti a musicaleket vagy éppen A nyomorultakat, mint történetet. Ez kimondottan azoknak készült, akik szeretik A nyomorultak musicalt. Ez egészen más, mint amit filmmusicaltõl eddig megszoktunk, talán a Miss Saigonnal karon öltve az egyetlen klasszikus színpadi musical, aminek igazi, komoly története van. Tom Hopper viszont tuti tõlem lopta az ötlete, mert én már vártam egy ideje, hogy készítsenek olyan filmmusicalt, amiben élõben énekelnek. Így minden sokkal jobb, a színészek arc mimikája, szájmozgása, stb mind egyszerre történik, hatásosabb. Nálam ez volt a 2012-es év filmje. Anne és a többiek, minden szereplõ remekül alakított és jó volt látni, hogy szívbõl énekelnek és készítik ezt a filmet.
10/10
illyria 2013 febr. 25. - 15:05:18 10/10 Előzmény beo71
(167/200)
A musical, mint mûfaj, vagy A nyomorultak, mint musical megszégyenítése?
Mert nem mindegy, melyik kérdésben szállok vitába veled ezt követõen :)
gladiolus 2013 febr. 25. - 12:21:06
(166/200)
Hogy miért nézem? Elmondtam, mert kíváncsi voltam az alakításra. De lehet, hogy nem fogalmaztam világosan, persze, ez lehetséges. A musical-ekben a dünnyögõs holtrészeket nem szeretem, ami ebben a filmben is bõven akadt, amikor olyan részeket is énekelgetnek, amiket jobb lenne csak simán elmondani. Dehát ez a mûfaj sajátossága, ezért kellett azt mondanom, hogy a mûfajt nem szeretem. Ugyanakkor az I dreamed a dream egy valódi dal, aminek van értelme, van szépsége, van drámai katarzisa, és azt már valóban nem elégséges szavakban kifejezni, hanem énekelni kell. Hát ezek azok az indokok, amik miatt megnéztem.
9/10
Semprini 2013 febr. 25. - 11:45:11 9/10
(165/200)
Hát igen, sok mindenen lehet vitázni, van akinek kedvence a musical, van akit a világból ki lehet vele üldözni (de kérdem én, akkor MINEK NÉZI????), de az azért meglehetõsen ritkán fordul elõ, hogy már a filmrõl megjelent kritikák zöme leírta, hogy Anne Hathaway-nek Oscart KELL kapnia ezért az alakításért. Miután több tucatnyi egyéb díjat már besöpört - köztük természetesen a Golden Globe-ot is, nagyjából biztosak lehettünk benne, hogy be fog jönni a papírforma és megkapja a jól megérdemelt Oscarját - be is jött.
Maga a film a nõi mellékszereplõi díjon kívül sajnos csak két technikai díjat kapott mindössze: a hangkeverésért és sminkért. Én minimum 4-5 díjra számítottam, legalább még a jelmez és a díszlet megérdemelte volna. De ne legyünk telhetetlenek, 8 jelölésbõl három díj nem is olyan rossz arány, fõleg ha belegondolunk, hogy az idei díjátadó nagy vesztese Spielberg Lincoln-ja volt, amelynek az idén rekordnak számító 12 jelölésbõl mindössze kettõt, tehát csupán az az egyhatodát sikerült díjra váltania.
gladiolus 2013 febr. 25. - 10:52:41
(164/200)
Nem szeretem a mûfajt, az olyan mûfajt, amiben minden mondatot énekelnek, ettõl feláll a hátamon a szõr, de Anne Hathaway Oscarja miatt kíváncsi lettem. És hát igen. Ez az Oscar díj most valóban jó helyre került. Ment ez a film, mint a verkli, aztán az I dreamed a dream eléneklésénél megállt minden egy pillanatra, mert oda kellett figyelni. Anne Hathaway hangja nem profi, de nem is volt rá szükség, mert ez így, a maga természetes drámaiságában jobb volt, mintha operásan elkáricálták volna. Magyarul ott volt minden, aminek ott kellett lenni, a csalódás, a bánat, a rettegés, a halálos fájdalom, a beteges soványság, a könnyek, a tehetség. Ez volt a film legkiemelkedõbb pontja, legalábbis számomra.

Maga a film nem volt nagy durranás, nem is volt türelmem mindent végignézni, bár a látványtervezés az elején, a hajókkal nagyon megfogott.Voltak benne giccsbe hajló, fárasztó jelenetek is, viszont Hugh Jackman is elég tisztességesen beletette a maga részét, fõleg az elején, kis kopi fegyenc fejjel. A film talán egyszer nézhetõ, Anne Hathaway prezentációja viszont sokszor.
TSuzie 2013 febr. 23. - 16:16:13 Előzmény beo71
(163/200)
Sajnos csak most volt alkalmam megnézni. Egyszerûen tökéletes. A színészi alakítások, a diszlet, a jelmezek. Csodálatos.
4/10
beo71 2013 febr. 22. - 09:52:53 4/10
(162/200)
A musical megszégyenítése.
A Hair, Moulin Rouge, Grease és társai nevében kikérem magamnak ezt a színvonalt.4/10.
Az ezerszer lerágott sztorit a férfiak végig dünnyögik, a nõk végig vinnyogják, Tom Hooper egy pöcs.
A Gladiátor!Istenem!Nem írok róla semmit ( talán annyit, ha olyan nagy verekedõs, ennek a ratyi rendezõnek beverhetne néhányat, miattunk és saját maga megaláztatása miatt is ), lóarc Anne GG-díja vicces (egy indulóból elsõ lett, hihetetlen míves eredmény ), de még a Táncoló talpak Istenje Hugh Jackman is felemás.
Helena B.Carter és Sacha B.Cohen megjelenésénél megörültem, de hamar elszállt, az egyetlen jó dolog ebben a ripacs filmben, az õ ripacskodásuk.
Ki ez a Tom Hooper ? Ha ezt a foshalmazt is leOscarozzák, mint a Király beszédét, akkor végérvényesen kiderül a kis homi végig szopta az akadémia tagjait!!!
10/10
hugica03 2013 febr. 13. - 16:01:43 10/10
(161/200)
Ennél jobb filmet szerintem nehezen lehetne készíteni. Minden tökéletes benne, a színészek, a dalok, a látvány. Nagy hatással van az emberre ha megnézi. Egyszerûen imádom.