Téma: A nyomorultak

lovely92 2013 febr. 11. - 11:49:56
(160/200)
http://www.**********.hu/victor-hugo-most-nagyon-buszke-lenne-epikus-alkotas-szuletett/ egy kis elemzést olvashattok a Nyomorultakról a Magic Style magazinban :)
spidermeeen001 2013 febr. 04. - 20:07:43
(159/200)
Erõs film volt ez.
Szándékos torzításokkal és képi megjelnítéssel.
Kifejezetten jó volt, hogy nem aranyhangú pasikák és édike cicukák játszottak a filmben. Egy tökéletlen világhoz kiemelkedõ teljesítmény volt megalkotni az alkotók sajátságos elképzelését. Egy kicsit másként, más képi világgal bemutatni a történetet.
Élveztem majdnem minden percét.
De egy biztos a történet önmagában is remekmû. Mint tudjuk.
Jó volt, hogy a színészek színházi elõadást vittek a mozivászonra a túlzott artikulációkkal, mozdulatokkal, mimikákkal.
1/10
ny5 2013 jan. 31. - 09:27:04 1/10
(158/200)
Elnyújtott giccsparádé, nagy csalódás volt. Annyira mesterkélt és nyálas, hogy könnyesre nevettük magunkat kínunkban.
9/10
offtopic
Semprini 2013 jan. 30. - 18:37:17 9/10
(157/200)
Nem esélytelen, ugyanis az akadémia szokta szeretni a musicaleket, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy eddig 9x nyerte el musical a Legjobb filmnek járó Oscart, a 6.

The Broadway Melody (1929)
Going My Way (1944)
Egy amerikai Párizsban (1951)
Gigi (1958)
West Side Story (1961)
My Fair Lady (1964)
A mutsika hangja (1965)
Oliver! (1968)
Chicago (2002)

Azt utlosó már 11 éve volt, épp ideje megint... :-)
ChrisAdam 2013 jan. 30. - 18:02:25
(156/200)
Ezt a filmet Oscarra jelölték "Legjobb film" kategóriában!
dll89 2013 jan. 29. - 20:22:58 Előzmény Viki1080
(155/200)
Moziban, de nekem ott se tetszett. Mondjuk nem mindig figyeltem, mert tudtam, mirõl szól , meg értettem a nélkül is, de néha szemet szúrt.
frenchbullie 2013 jan. 29. - 12:46:50
(154/200)
Üdv! Több mint 20 éve láttam a Rockszínházas Nyomorultakat, az elõadás végén megvettük a bakelit lemezt, ronggyá hallgattuk... Néhány éve Youtube-on találtam rá a Gyõri Színház Nyomorultak elõadására, azóta megvan DVD-n is, kb. havonta megnézem. Szerintem mindkét magyar darab jobb, mint ez az amerikai film. Sokkal, sokkal jobb. Nekem Koós Réka gyönyörû énekhangja, az a drámai erõ, amivel elõadja "Az álmodtam én egy álmot",jobban tetszik, mint Ann Hathaway szenvedése. Mert, hogy nagyon szenved, az kétségkívül meglátszik. Spoiler-féle, nehogy gond legyen:-)Nekem kicsit sok a - bocsánat, de ez van - taknyos orr... Gusztustalan, nem drámai. Nem kell. A tüdõbeteg zihálás sem, a dal elõadása közben. Tudom, hogy beteg, nincs szükség az ilyen erõltetett megoldásokra, hogy ezt bizonyítsák.

Láttam a francia-amerikai minisorozatot is Depardieu és Malkovich fõszereplésével. Malkovich zseniális Javert szerepében, a szinkronja úgyszintén. Charlotte Gainsbourg is tetszett nagyon, mint Fantine.

A korábbi három feldolgozást látva, nekem ez a musicalfilm, Jackman ide, Crowe oda, nem jött be.
10/10
Viki1080 2013 jan. 28. - 15:17:27 10/10 Előzmény dll89
(153/200)
Moziban nézted,vagy netes f@s felirattal?Csak mert a neten csak rossz és rosszabb feliratok vannak még hozzá,a moziban viszont sztem jó volt a felirat.
dll89 2013 jan. 27. - 09:23:12 Előzmény Viki1080
(152/200)
Értek angolul, és tényleg vannak hibái a magyar musical-szövegnek is, de szerintem még mindig fényévekkel jobb mint amit a film alá raktak...
Superalonso 2013 jan. 23. - 20:46:44
(151/200)
Nagyon szép film.....minden benne van, amit az életrõl tudni kell
10/10
Atti24 2013 jan. 23. - 20:26:25 10/10
(150/200)
Még valami, és ezt nem személyeskedésnek....Azok az emberek, akik ennél a filmnél hiszétriáznak, hogy nem írják ki a kommentelõk, hogy SPOILER,magukat minõsítik, vegyék már észre..A nyomorultak kb. a Rómeó és Júlia, vagy a Kis Herceg szintjén van, azt hiszem ezek történetét ismerni az alapmûveltség része, amihez nem kell sem mozi, sem színházjegyet váltani, csak kijárni az elemit...
10/10
Atti24 2013 jan. 23. - 20:17:12 10/10
(149/200)
Nekem a vásznon, hangsúlyozom a vásznon, és nem a színházban-eszemben sincs keverni a kettõt, még mielõtt valaki leszólna-, ez a legmélyebb, leggyönyörûbb musical, amit valaha láttam. A színészek brillíroznak, és a látványorgiára sem lehet egy szavunk sem. Ms. Hathawaynak minimum egy Oscar jár, ilyen mértékû lelki és fizikai összeomlást fél órában én még vásznon nem láttam. Bár Seyfried kisasszony sosem tartozott a személyes kedvenceim közé, az énekhangja elõtt kalapot emelek,túl nagy szerepe nem volt.Hugh Jackman és Anne Hathaway azonban akár ketten is lekötötték volna a figyelmem 160 percen keresztül. Az egész történetben egyetlen dolog volt, ami nekem sok (vagy kicsit kevés), az Cosette és Marius elsõ pillantásra eltiporhatatlan szerelme, és a rögtön "örökké egymásai" duett, az In my life, mely ettõl független a film egyik legszebb dala, pláne a háttérben meghúzódó Eponin-nel.Összességében én még egy jegyet váltok, ez az a film, ami bármilyen házimozirendszerünk is van, a mozi hangulata kívánja meg....nagy, monumentális, és kihagyhatatlan.
10/10
Bogi77 2013 jan. 22. - 20:51:13 10/10
(148/200)
Na. Elõször is szeretném közölni, h a musical nem véletlenül musical. az a LÉNYEGE, h énekeljenek benne. Másodszor is. Szerintem nagyon jól meg volt szervezve, korhû volt és magával ragadó. Rengeteg munkát fektettek bele, meg is érdemli a díjakat. Anne Hathaway és Hugh Jackman remekül játszottak, nekem a többiekkel sem volt bajom. Sõt, szerintem nagyon eltalálták a színész-karakter párosításokat. Amanda Seyfried kicsit sem volt béna, igenis jól énekelt, és az alakításával is meg voltam elégedve. Russel Crow sem teljesített rosszul. Sacha Baron Cohen és Helena Bonham Carter kiválóan alakították kocsmárosékat, minden jelenetükkel mosolyt csaltak az arcomra.
Összefoglalva, nekem nagyon tetszett, és várom már a dvd megjelenést.
10/10
illyria 2013 jan. 22. - 20:23:30 10/10 Előzmény Derky
(147/200)
A Rómeó és Júliánál sem jelzem a spoilert, amikor a végérõl írok...
A Nyomorultak aztán tényleg nem sokban tér el ettõl... nem írom ki, mert egy ilyen világirodalmi mûnél röhejes és kész :)
8/10
grace08 2013 jan. 22. - 17:22:05 8/10
(146/200)
Lehet, hogy túl nagy elvárásokkal ültem be a moziba, de sajnos kissé csalódnom kellett. Ennyi pénzbõl sokkal profibb, komolyabb filmet is ki lehetett volna hozni. Teátrális volt - egy-két jelenettõl eltekintve- olyan, mintha egy vetített színházi elõadást láttam volna. Nem nagyon értem ennek az okát, elvégre minden eszköz a rendelkezésükre állt, mégsem éltek vele.
A színészi játék hellyel-közzel rendben volt, Anne Hathaway és Hugh Jackman kimagaslóan alakított, az Eponine-t játszó lány és a gyerekszínészek (Cosette és Gavroche) játéka szintén meggyõzõ volt, mindannyian gyönyörûen énekeltek, Amanda Seyfried viszont harmat gyengén szerepelt, a többiek pedig tették a dolgokat. A Thenardier házaspár féle ripacskodást túlzónak éreztem, persze ez nem a színészek hibája.
Ugyanakkor nem lehet elmenni amellett, hogy a film tartalmazott gyönyörûen kivitelezett jeleneteket, köszönhetõen a színészeknek. Bár az a kis terem még félig sem volt, a végén nem sok szem maradt szárazon.:)
Egyszer valóban élmény volt látni, de ha Nyomorultak, akkor én maradnék egy másik verziónál...
10/10
Viki1080 2013 jan. 21. - 17:07:01 10/10
(145/200)
Nekem pont az volt a bajom a magyar musicallel hogy pocsék a szövege:D
Az eredetihez képest borzasztóan rossz,de ezt neked is tudnod kell,ha értesz angolul.Nekem pont az tetszett a filmben h végre nem a magyar szöveget használták,mert én a 25.évfordulósat is angol felirattal nézem emiatt.
dll89 2013 jan. 20. - 21:54:29 Előzmény Alkaline
(144/200)
De nem a könyv alapján csinálták, hanem a musical alapján (jó, a musicalt meg a könyv alapján, de az mind1)
dll89 2013 jan. 20. - 21:46:22
(143/200)
Nagyon vártam ezt a filmet! A 25. évfordulós díszelõadást is kismilliószor megnéztem.
Bizony még másodszori nézésre is elbõgtem magam nem egyszer. Éneklés szempontjából mindenkiben pozitívan csalódtam, a legnagyobbat Russel Crowe-ban. Én a zenéhez tök süket vagyok, úgyhogy énektechnikailag nem tudok hozzászólni, de érzelmileg nagyon ott volt!
SPOIlER!!!!!!!!
Egyébként Gavroche a darabban nem hal meg, vagy legalább is nincs külön jelenet erre, csak úgy ,,eltûnik", nem? Mert én nem emlékeztem ilyen részre a színpadiból... Minden esetre azon a jeleneten sírtam a legjobban...
SPOILER vége
Ami viszont borzalmas volt, az a magyar felirat. A díszelõadásos DVD-n a musical magyar verziója volt a felirat, ami nem csak, hogy jól meg van fogalmazva, de kijön rímben, ritmusban is. Ehhez képest itt kaptunk valami teljesen amatõr zagyvaságot ilyen mondatokkal pl, hogy ,,Innen új történet van".

Egyébként csak nekem volt furcsa, hogy ,,Borat" egy pénzéhes francia fogadós képében volt látható? :D
Derky 2013 jan. 20. - 00:47:43
(141/200)
Egyeseknek bátran tudom ajánlani, hogy alkalmazzák a SPOILER-t...