Téma: A nyomorultak

Naphinel 2013 jan. 06. - 18:32:58
(120/200)
1. ezt nem kellett volna moziban nézni. Kábé végigbõgtem az egészet...
2. egy-két kivétellel nagyon tetszett. Imádom a musical mûfajt, úgyhogy, alap volt, hogy meglesem. Az énekek zöme szép volt, a színészek majdnem kivétel nélkül remekeltek, a szereposztás is hibátlan volt. Elsõ pár percben kellett szokni a feliratot, de hol nem? :)
3. ami gáz volt: Amanda Seyfried. Nos, szépen énekel õ, csak ne operát kívánjanak tõle, mert a magas hangokkal nagy gondjai voltak - majdnem sikítás-szinten nyomta. Pedig ki lehetett énekelni azt szépen is, mert az Eponine-t játszó lánynak ment. Pár dialógus elfért volna, mert néhol rettentõen irritált, hogy a sima beszédet is énekelik.
10/10
leeladam 2013 jan. 06. - 12:29:17 10/10
(119/200)
Nekem nagyon tetszett! A színészek mind nagyot alakítanak (kivéve szegény Amanda Seyfriedet, aki szintén nem rossz, de a többiek teljesen lefocizzák a pályáról...), és az énekhangok is elmennek, bár azért nyilván érezzük, hogy színészekrõl van szó. A kézikamerázás és a rengeteg közeli nagyon hatásosan növeli a feszültséget, az pedig külön tetszett, hogy nem vesztek el az akciójelenetekben, pl. az egész forradalom egyetlen utcában játszódik.
Egyetlen dolog hiányzott a filmbõl nagyon: a szünet! 160 perc nagyon hosszú, különösen, ha ilyen intenzív, felkavaró, érzelmes történetet néz az ember. Félliteres üdítõt bevinni öngól, papírzsebkendõ viszont kötelezõ! 10/10
6/10
Ezekiel 2013 jan. 06. - 00:02:56 6/10
(118/200)
Viccet félretéve nem volt ez rossz film, csak lehetett volna szerintem sokkal jobb is. Nagyon elnyújtották.
6/10
Ezekiel 2013 jan. 05. - 23:27:57 6/10 Előzmény Jaseroque
(117/200)
Szóról szóra egyetértek veled :D
fanni22 2013 jan. 05. - 21:59:38
(116/200)
Nem tudom miért támadjátok Russellt. Tény hogy füstõs a hangja de ha kiereszti van neki. Volt egy zenekarja a TOFOG abban a stílusban elég jól énekelt. Nem lehet mindenben kifogástalan.A musical az amúgy is egy elég nehéz mûfaj.
1/10
Alkaline 2013 jan. 04. - 22:34:08 1/10
(115/200)
Csupa olyan színész akit kedvelek, sõt...
Ehhez képest ha nem az utolsó sor szélén ülünk a moziban 10 perc múlva kimentem volna.
Ennyire unalmas egy szart sose láttam. Pedig lehetett volna a regény alapján egy jó filmet csinálni belõle, de ez másképp nem tudom kifejezni SZAR volt
9/10
horanti 2013 jan. 04. - 15:44:29 9/10
(114/200)
Szerintem remek lett a film, pedig féltem kicsit a hozzászólások alapján. Nagy élmény volt! Megérte megnézni. Persze a színházban azért nagyobb hatással volt rám, de ez a nyelvnek is betudható, láttam Gyõrban is színházban és Londonban is, de a gyõri elõadás összeségében jobban teszett!
Balage74 2013 jan. 03. - 22:43:19 Előzmény blaze86
(113/200)
Még valami eszembe jutott blaze86 írását olvasva:
igaza van, a zenei sáv elég halk volt, valahogy nem voltam kibékülve az egész film alatt, de nem csak ezzel, hanem valahogy a hangban ahogy elnéztem eléggé a naturalitásra törekedtek (noeffekt) viszont valahogy ezzel agyonütötték azt például mikor a templomban énekel Jean Valjean az elején. Jó, ettõl még hallgatható volt az egész,csak én néztem kicsit "szakmaibb" szemmel:D
Balage74 2013 jan. 03. - 22:31:12
(112/200)
Lehet hogy most megkapom a magamét, de nekem nem igazán jött be, pedig magát a mûvet szeretem.
Elõször is a legnagyobb hibának Russell Crowe-ot tartom a filmben, a boci képével és nyálas hangjával elég nehezen tud hiteles lenni egy fanatikus üldözõ szerepében, írom ezt úgy, hogy a gladiátorban szerettem....
Másodszor - már elõttem is leírta valaki - hiteltelen a Marius-Cosette kettõse ezt én már nem fejtegetném bõvebben. Jean Valjean néhol hiteles, néhol nem a filmben, menekülõ gyártulajdonosként már elég elfogadható, azért a végére (mikor meghal) még talán meg is szerettem. A kis Cosette-t játszó gyerekszínész nagyon jó viszont Eponine alakítása kiváló, ha másért nem, hát miatta azért érdemes volt megnézni a filmet, nagyon jól játszotta a reménytelen szerelmest. Hát igazából a kocsmároséktól sem voltam eltelve, kicsit többet várna ettõl a szereptõl az ember, Sacha Baron Cohen sajna nem tudta hozni.
A rendezéssel is vannak apróbb gondjaim (itt ott azért kellett volna egy kis hatásszünet a számok között, mégsem reklám mûfaj ez, hogy bele kell férnie bizonyos idõtartamba....)
Összegzésként én egy gyenge 4-est adnék rá egy 10-es listán, ezt megköszönheti a rendezõ Samantha Barks (Éponine)-nak és Isabelle Allen (a gyermek Cosette)-nek a többiek felejthetõ alakítások.

u.i.: Kicsit szigorú voltam, de hát ez van.
7/10
arabellaf 2013 jan. 03. - 21:37:17 7/10
(111/200)
Jó film volt, ha összegésében az élményt nézem, de voltak részletek, amelyek rendkívül zavaróak voltak, ezért sem tudtam megszeretni a filmet.
Például Cosette teljesen el volt nyomva, mintha valami háttérénekes lett volna. Semmi karaktert nem hagytak kibontakozni. Mariussal való szerelme pedig tökéletesen hiteltelen volt számomra. A két színész nem is nagyon passzolt össze, nem látszottak szerelmesnek, mintha csak egymás mellé rakták volna õket.

Ennek ellenére egyszer érdemes megnézni, Hugh Jackman, Anne Hathaway hatalmasat alakított, emellett pedig Ephonine-t is kiemelném, szerintem nagyon szerethetõ volt, egyszerûen csalódott vagyok mert sokkal jobb is lehetett volna ez a film.
síva72 2013 jan. 03. - 14:52:18 Előzmény Redocut
(110/200)
Köszönöm, hogy leírtad, így nekem már nem kell csapkodnom a klaviatúrán - ugyanezen a nyomvonalon haladtam volna.
7/10
xylon 2013 jan. 03. - 00:05:51 7/10
(109/200)
Nyomorultak musicalfilm nem rossz, de nem is tökéletes. Szerintem sokkal többet is ki lehetett volna belõle hozni, bár lehet, hogy az én elvárásaim voltak túl magasak.
Sajnos a nagy nevek énekhangja nem az igazi, de van jó pár dolog ami miatt érdemes megnézni. (7/10)
Anne Hathaway és Samantha Barks szerintem fantasztikus, Helena Bonham Carter és Sacha Baron Cohen pedig tökéletesen hozta a vicces karaktereket.

Viszont ne nézzétek meg moziban, várjatok amíg kiadjak DVDn, vagy üres moziban nézzétek:
A terem tele volt ma este parasztokkal, akik nem tudták, hogy musicalra ülnek be, így végig beszéltek, felröhögtek az átkötõ énekeknél és pattogatott kukoricával csörögtek az érzelmes részeken.
1/10
Viktor6665 2013 jan. 02. - 13:10:16 1/10 Előzmény vondermonarchie
(108/200)
Az csak azért volt, mert nem mertem Chuck Norrist tökéletesnél gyengébbre értékelni. És idézem a kommentemet: "Komolytalan film volt, de jót szórakoztam rajta."
10/10
illyria 2013 jan. 02. - 07:56:53 10/10 Előzmény Redocut
(107/200)
Kit is érdekel, ha Nyomorultak zenéjét akarom hallgatni, úgysem a film "soundtrackjét" teszem be, a filmen meg majd kárpótol Crowe színészi játéka. :)

Egyébként nem ez az elsõ musicalszerepe, fellépett színházban Eddie-ként a Rocky Horror Picture Show-ban (már a videó bizonysága szerint). :)

http://www.youtube.com/watch?v=oQkih3oAJq0

0:39-tõl
10/10
illyria 2013 jan. 02. - 07:41:11 10/10 Előzmény Chereguevara
(106/200)
Ez teljesen szubjektív, belém kötni ezért nem érdemes.

Miller alakítása az én szememben túl megjátszott (és ez még gyenge kifejezés), ami Forgáchról nem mondható el, a másik színészét, akit említesz pedig még nem láttam, viszont a Madáchos Nyomorultakon nõttem fel és a gyõrit is többször megnéztem, szóval természetes, hogy ezek közül hoztam fel példának egyet :)

A kecskeméti elõadást is ismerem, mégis egyedül Feke Pál Valjeanját irigylem, arra oltárira kíváncsi lennék :)
8/10
blaze86 2013 jan. 02. - 00:15:09 8/10
(105/200)
Egészen elképesztõ hozzászólásokat olvastam az interneten errõl a filmrõl.
Az már eleve "veszett fejsze nyele", ha valaki azt meri leírni bármelyik fórumon, hogy a filmben "túl sokat énekelnek", meg, hogy "túl szomorú". Még a cro magnon-i õsember is kikéri magának ezt a bunkóságot.
Majd jönnek azok, akiknek a romantika korszaka nem mond semmit, illetve az érzelmi intelligenciájuk sem éri el a mû befogadásához szükséges küszöböt. Velük hasonszõrûek azok, akik más értékrendeket nem tudnak értelmezni, pl. ugyanúgy kifogásolnak más kultúrákat, mint más gondolkodásmódokat, filozófiát attól, amit õk a magukénak gondolnak.

..ezeken a sötét rétegeken keresztüljutva érünk el ahhoz, akik érdemben tudják véleményezni ezt a musicalfilmet. Személy szerint nem tartottam hosszúnak és vontatottnak, ez megint értelmetlen viszonyítási alap, fõleg, hogy más "epic" filmnél meg se kottyan a kedves nézõknek a 2-3 óra. Nos, ez is az.

Russel Crowe tényleg felejthetõ volt, nem csak énekileg. Jackmannak viszont megbocsátható, hogy pl. egy olyan 'musicalslágert', mint a "Bring Him Home", nem a megszokott fél-falsettón, hanem a saját hangján énekelte. Hogy miért? Mert nagyon emberi, nagyon közeli, és rendkívül tehetséges színészi játék kísérte. Ez a "naturalista" megközelítés olyan, mint, hogy ma elvárják az operaénekesektõl, hogy egyben jó színészek is legyenek. Változnak az idõk - ez most trend, és érdekes - nem baj, hogy nem playbackeltek. Á propos, naturalizmus: már-már túl minimalisták voltak a szólók, rengeteg a közeli, semmi vágókép vagy más szög, de megérthetõ, ha már tényleg ez a koncepció.

A zenéjét én kifejezetten szeretem, Schönberg - akinek mellesleg a szülei magyarok - igazi klasszikust írt, igaz pár helyen klasszikusokat is idézett (pl. a már fentebb említett "Bring Him Home" Puccini Pillangókisasszonyából van). Én keveselltem a zenekari hangsáv erõsségét.. mióta 5.1, Dolby, DTS, ésatöbbi rendszerek süvítenek a mozikban, lakásainkban, mintha valahogy nehezebb lenne a hangkeverés. Még a moziban is értelmetlen helyeken volt egy-egy hangsáv halk, máskor hangos, ezt nem tudom felfogni, miért van így..

Áldom az Eget, hogy ma már nem olyan ízléstelenül használják a szûrõket, mint mondjuk, 10 évvel ezelõtt. (Akkor egy jelenet vagy kék vagy sárga volt, esetleg zöld.) Nagyon szép képek vannak a filmben (már amikor nem premier plánt látunk, errõl írtam fentebb).

Dramaturgiailag-rendezésileg a szerelmi szál és Eponine története egészen elsikkadt, talán az a legnagyobb hiányossága a filmnek, ezt fel lehet róni a készítõknek...

A nyomorultak olyan témákat vet fel, mint a megbocsátás, a tisztesség, az önfeláldozás, a hõsiesség, a kötelesség, a szerelem, az igazságosság, az önkeresés... talán ezek ma már nem divatosak. (?) Hiszen a regény, megjelenésekor igazi "bestseller" volt. Sajnos nincsenek benne fingós poénok, sem divatos nagyvárosi szinglik, ha ilyenekre vágyik valaki, az másik terem.

8/10
10/10
vondermonarchie 2013 jan. 01. - 21:36:06 10/10
(104/200)
Bezzeg az általad 10 csillagra értékelt Feláldozhatók2-ben igazán rengeteg logikus, elfogadható, életszerû dolgokat cselekednek. Igaz az nem is musical :))
Mr. D 2013 jan. 01. - 21:23:07
(103/200)
Nos, végül is egy 1862-ben megjelent klasszikus regény adaptációjáról beszélünk, aminek volt már 1000 és egy filmfeldolgozása, színpadi adaptációja, és musical-feldolgozása, amit lassan 30 éve mutattak be. Szóval SPOILER: EZ UGYANAZ A TÖRTÉNET. :D
1/10
Viktor6665 2013 jan. 01. - 18:38:58 1/10
(102/200)
Nem a Cosettre gondoltam, hanem Mariusra.
Northop 2013 jan. 01. - 18:33:32
(101/200)
Bassza meg, itt senki nem ismeri a SPOILER fogalmát? Láttam a filmet, de gondoljatok már arra is, aki még nem!