Téma: A nyomorultak

10/10
vondermonarchie 2012 dec. 31. - 00:31:22 10/10
(80/200)
A "t" kimaradt : Jean Marít...
10/10
vondermonarchie 2012 dec. 31. - 00:29:36 10/10
(79/200)
Nem wikipédiás az biztos :)
A kötõjeles változat pedig nem trendi mánia hanem klasszikus magyar helyesírás.

Bár a te iratod szerint pl. Jean Marais-t is Jean Marínak kellene írni, gondolom ...
The Nanny 2012 dec. 31. - 00:20:06
(78/200)
Hát még az milyen nívótlan gimnázium, ahol nem tanították meg, hogy az Hugo tárgyragos alakja mindenféle trendi kötõjelmánia nélkül: Hugót. ;)
1/10
Viktor6665 2012 dec. 30. - 22:37:08 1/10
(77/200)
Én se nézek több musicalt az biztos... Nyálas, irritáló volt az egész. A csaj az elején csak úgy meghalt valamiért, aztán ott volt még amikor Valjean áthúzta azt a gyereket azon a mocskos csatornán egy lõtt sebbel, semmi baja nem lett, mert biztos még fel nem fedezett antibiotikummal kezelték. Végig közeli arcokat kellett néznem, és mindent olyan tökéletesen mutatott be, még az öngyilkosságot is mintha valami magasztos cselekedet lett volna pff, semmi nem volt reális. A történet se volt túl nagy szám. A végén az örökké szeretlek maszlag volt a legnevetségesebb, alig pár mondatot váltottak egymással könyörgöm. Akkor ezek szerint az õ örök szerelmük csak azon múlott hogy nézett ki a másik, milyen romantikus:D
10/10
vondermonarchie 2012 dec. 30. - 21:43:08 10/10 Előzmény c.gordon
(76/200)
Elég nívótlan gimnázium lehetett ha ott victor hugo-t és nem Victor Hugo-t tanítottak. Biztos c-típusú gimnázium volt.
A musicalekrõl pedig tényleg nincs fogalmad ha nem is hallottál A nyomorultakról, mint musicalrõl.
Annyira nem lehetett elrontani ezt a filmet hiszen adott volt a zene, maximum azt lehetne felróni ha nem jók az énekesek vagy pedig egy Alföldi Roberta-féle produkció. De nem az, szóval el nem tudom képzelni, hogy mi mást vár az ember ha látja a bemutatókat, olvassa hogy musical-film .
5/10
Kritikus01 2012 dec. 30. - 21:28:56 5/10
(75/200)
Na sikerült eljutnom a moziba és megnézni. Megint sikerült bebizonyítani a sok amerikai okostojásnak hogy milyen jó dolog a "francia" történelem. Tipikus megható film természetesen. Sok amerikai tini fog nyáron elutazni párizsba és tanulni a franciát mert az annyira menõ. Szép film tényleg,sokan sírtak a moziba de akkor is.. Nekem magyar szemmel az jutott eszembe hogy a mi 56-os forradalmunkat ha ezek a színészek filmesítették volna meg akkor vajon a fél világ "lehet" tudná hogy létezünk. Picit sok már hogy az amcsik vagy magukat sztárolják vagy az egyetlen országot amit maguk után ismernek Franciaországot. Ezért kap a film tolem 4-es a 10es skálán. ui: mozijegyet nem ér meg 1500 ft de ha kiadják dvd-n ugy érdemes megnézni.
9/10
Semprini 2012 dec. 30. - 13:27:32 9/10 Előzmény c.gordon
(74/200)
Szerintem a 8,2-8,4 körüli átlag teljesen reális, ha mindenki szavazna aki egyáltalán megnézi a filmet, nagyjából hasonló eredmény jönne ki. Azt meg csak nem állíthatod, hogy egy film reális értékelése azon múlik, hogy minél többen nézzék meg olyanok, akik ab ovo utálják a mûfajt és ezért nyilván lehúzzák az átlagát. Én pl. nem szeretem a maffiafilmeket, egyszerûen hidegen hagynak, a Keresztapa-trilógiából se láttam egy percet sem, de nem is csillagozom egyesre, hiszen teljesen kívül esik az érdeklõdési körömön. ha pisztolyt fognának a fejemhez és meg kéne néznem, nagyon valószínû, hogy max 4-5 csillagot adnék rá, de lehet hogy annyit se, holott tudom, hogy hatalmas kultusza van.
A nyomorultak egy nagyszerûen sikerült adaptáció, lehet benne kifogásokat keresni, ha mindenáron azt akar valaki, pl. Russel Crowe éneklésébe sokan belekötnek, nem véletlenül, de ezzel együtt is nagyon jó lett a film, a musicalkedvelõk többségének biztos hogy nagyon tetszik, a többiek meg nem értem, minek nézik meg egyáltalán.
1/10
c.gordon 2012 dec. 30. - 13:21:43 1/10
(73/200)
elõször is nagyon jól tudom ki az a victor hugo, és hallottam már a nyomorultakról, tanultam is róla gimnáziumban, de zenés feldolgozásban még nem láttam korábban, épp írtad h nem nagyon lehet már elcsípni sehol, nyilván ez volt az oka. azt viszont nem értem, hogy hogy következik abból, hogy nekem ez nem tetszett az, hogy fogalmam sincs se a musicalekrõl se victor hugoról és h csak a mamma miat ismerem... hát érdekes egy gondolatmenet, valahogy nem látom benne a logikát. nem tudok gratulálni.
1/10
c.gordon 2012 dec. 30. - 13:04:53 1/10
(72/200)
nem egyszer fordult már elõ olyan, hogy jó értékelést kapott egy olyan film, ami a közvélemény szerint nem jó, és rosszat olyan, ami világhírû és kasszasiker lett (pl twilight). ennél a filmnél nem fogunk reális képet kapni a szavazásokból, mert eleve nagyrészt olyanok nézik meg, akik nagy musical fanok. náluk pedig nagyobb eséllyel akadnak olyanok akiknek tetszhet. ha pl kiválasztanánk egy egyetemet és ott kéne szavazzon mindenki, egészen más képet kapnánk.
Jill 2012 dec. 30. - 04:57:08
(71/200)
Na, ilyent még nem hallottam, hogy valakinek a zenéje ne tetsszen. Neked tán még a Royal Albert Hall-os koncert se felelne meg, pedig ott a mûfaj félistenei énekelnek. Philip Quast reggelire megenné Russell Crowe-ot.
Mr. D 2012 dec. 30. - 01:25:41
(70/200)
Hát képzelem mennyire szeretheted a musicaleket, ha A nyomorultakat még hírbõl sem ismerted... a Broadwayen a 3. leghosszabb ideig játszott darab. Nálunk is hatalmas siker volt, több színház is mûsorra tûzte. Manapság már nehezebb elcsípni, ezért örültem nagyon a megfilmesítésnek. A darab sikere nem véletlen. Ezek a zenék fantasztikusak, lehet hogy te egy Mamma Mia-féle musicalt vártál ABBA slágerekkel, amiben a zenék kvázi klipként vannak belepakolva a filmbe, és nálad ez meríti ki a musical fogalmát. Ez a film viszont talán az elsõ olyan musical-feldolgozás, ahol a zenék tényleg a film szerves részét képezik. Nem véletlenül vették fel élõben az egészet, és nem playbacket használtak, mint a musicaleknél általában... Igen, ez egy nehéz mûfaj, de már az alapanyag sem egy lányregény... azt már meg sem merem kérdezni, hogy az ilyen fikázások írói egyáltalán tudják-e, hogy ki az a Victor Hugo...
9/10
Semprini 2012 dec. 30. - 00:39:42 9/10
(69/200)
Talán nem annyira elviselhetetlen, az IMDB-n 8,2 az átlaga, itt 8,4 és a kritikusok nagytöbbsége is áradozik róla. Szerintem tarolni fog az Oscar-gálán.
1/10
c.gordon 2012 dec. 30. - 00:37:41 1/10 Előzmény Mr. D
(68/200)
Nem arról van szó, hogy ne lennék tisztában a musical fogalmával, nagyon is szeretem a musicaleket. egyszerûen arról van szó, hogy ez film úgy ahogy van, borzalmas. mûfaj ide vagy oda, ez elviselhetetlenül rossz volt.
1/10
c.gordon 2012 dec. 30. - 00:31:56 1/10
(67/200)
hidd el, nem úgy ültem be, hogy fogalmam sem volt róla, mi ez. egy jó musicalt vártam, nagyon szeretem a mûfajt, színházba is rengeteget járok, ismertem a történetet és nagyon szerettem. ez viszont a legrosszabb zenés film volt, amit valaha láttam éppen azért, mert nem voltak benne normális zenék csak idegesítõ vinnyogás. az pedig szerintem mindent elmond a filmrõl, hogy nálunk is többen kimentek közben a terembõl, és a barátnõm is hasonlót tapasztalt egy másik vetítésen. az már nagyon a legalja, ha annyira irritáló egy film, hogy az emberek végig se bírják ülni, pedig fizettek érte.
offtopic
950617 2012 dec. 29. - 22:54:23
(66/200)
Na majd ha ez kijön DVD-n, elküldöm ajándékba.:D
Jaseroque 2012 dec. 29. - 22:34:19
(65/200)
Nagyon jól mondod, ilyen intenzív élmény volt. Ennyire tróger filmet én még életemben nem láttam, talán utoljára a Támadás a Krull bolygó ellen volt ilyen színvonalú, ha nem számítjuk az eleve DVD-re készült Megacápa az õskrokodil ellen filmeket.
950617 2012 dec. 29. - 22:22:24
(64/200)
Biztos nagyon intenzív lehetett az élmény, ha ezért képes volt regisztrálni az úr, hogy megossza benyomásait és tapasztalatait.
Amúgy majdnem egy moziban néztük tegnap, még az se kizárt, hogy ugyan az a vetítés lett volna.:D
Én se mindenhol bírtam magammal, ezért is nyugodtam meg, hogy a közvetlen mögöttem lévõ sorban nem ült senki.
Nekem Jackman hangja valamiért nem jött be.
De a karakterek hülye átkeresztelése, az "Ez úgy néz ki, mint... Az úgy néz ki, mint... Amúgy itt mér néz ki mindenki ilyen hülyén? Ugye nem csak énekelni fognak?" kitöltötte az idõt. De persze csak addig, amíg Javert meg nem jelent hébe-hóba.. Õ volt az egyetlen üdítõ figura, meg Helena-ék. Úgyhogy majdnem megpróbáltam utána ugrani, amikor levetette magát.
Jaseroque 2012 dec. 29. - 21:22:27
(63/200)
Minden esetre örülök, hogy így összehoztam a topic nyájas közönségét.:D
A teremõrös felvetésre csak annyit: ma már nincsenek olyan igazi, combos teremõrök, akik csak úgy kivezetnének szívesen.:) A mozikban nyúlbélák dolgoznak.
De hogy adjunk az ontopicnak is: ez egy forgatókönyv? Ez egy színészvezetés? Hogy a kókler rendezõ nekifutásból rúgja tökön a jobb sorsra érdemes Hugh Jackmant, ha nem zokog, mint egy sötétben inzultált szûz menyasszony?
Azt hiszem a régi, szép idõkben erre mondták finoman, hogy kicsit vastag ecsettel festett. Ebben a filmben Tom Hooper mondjuk kimondottan korongecsettel.
7/10
Horcsogg 2012 dec. 29. - 21:05:33 7/10
(62/200)
Igen, Jaseroque nem intelligens, a közösségi normák ismerete fontos ha már egyszer közösségbe mész. Meg, hogyhogy köcsögbuzi Marius? Pont te nem buzizhatsz senkit, ha a 'szerelmem' szót használod a barátnõdre. :o Elég ciki :S

A film amúgy érdekesebb lett volna Sweeney Todd stílusban, ilyen 50% ének 50% beszéd jobb arány mint a folyamatos éneklés.
A 10/7 reális rá.
jenga256 2012 dec. 29. - 20:36:00 Előzmény Jaseroque
(61/200)
Annyira gyûlölöm az ilyen tajparaszt embereket. Sosem értettem ezek mit keresnek moziban. Szedd le ncoreról és kész...Felnõtt ember vagy gondolom, akkor ne mond nekem, hogy nem tudod visszafogni magadat és civilizáltan viselkedni. Egyébként nem értem egy ember legalább miért nem szólt a teremõrnek. Szívesen kikísért volna az biztos.