Téma: A nyomorultak

Mr. D 2012 dec. 29. - 20:20:09 Előzmény Jaseroque
(60/200)
Azért nem vagy semmi! Már az eleve hatalmas parasztság, hogy elrontod a párod szórakozását, akinek ezek szerint ez egy fontos élmény lett volna, de hogy még az összes többi nézõt is megfosztasz egy nagyszerû élménytõl, csak mert nem tudod hogyan illik viselkedni egy moziban... csak tudnám, hogy az ilyenek miért nem húznak ki a terembõl. Ha nem bírod végignézni, akkor menjél ki, de ne bazd már el mindenki más szórakozását!
950617 2012 dec. 29. - 18:29:53 Előzmény F1reGhosT
(59/200)
Nekem is tetszett, ahogy énekelt.
Nem kell más kritikáját olvasnom ahhoz, magam is el tudom dönteni, hogy mi a véleményem róla.
pinterj 2012 dec. 29. - 16:45:28 Előzmény c.gordon
(58/200)
Nem kellett volna tájékozódni elõtte egy kicsit, mi is ez a film? Nem könnyû a zenéje, de egyes kritikusok szerint minden idõk legjobb musicalja. Szerintem is.
10/10
illyria 2012 dec. 29. - 14:10:09 10/10
(57/200)
oké, még egyszer...

aki még nem látta: ez egy színpadra írt musical filmrevitt változata!!! ne Walt Disney-s zenés filmeket képzeljetek el, énekelnek elejétõl a végéig, nem egy Hair vagy Grease.
9/10
Semprini 2012 dec. 29. - 12:17:25 9/10
(56/200)
Azért érdekes módon két dologban elég nagy az egyetértés: abban hogy Anne Hathaway Oscart érdemelne és abban hogy Crowe a gyenge láncszem a szereposztásban. Alig-alig olvastam olyan véleményt, kritikát amiben ez a két dolog ne így lett volna leírva. Minden másban igen nagy eltérések vannak valóban. Ehhez képest szerinted Crowe jobb mint az összes többi együttvéve. Mi ez, ha nem elvakultság?
offtopic
F1reGhosT 2012 dec. 29. - 12:06:14
(55/200)
Nem vagyok Crowe rajongó,de tetszett amit láttam-hallottam.Ilyen egyszerû.Mindenkinek más tetszik.Ahhoz képest,hogy ugyanarról filmrõl ír mindenki,akkora eltérések vannak a véleményekben ,mint ég és föld... De ez nem baj.
De ne szapuld azt,aki nem ért veled egyet ;)
9/10
Semprini 2012 dec. 29. - 11:55:41 9/10
(54/200)
Tedd hozzá hogy szerinted. Amúgy nem csak én állítom, hogy Crowe nem énekel elég jól hanem 10-bõl 9 kritika is osztja a véleményem, de ha te Crowe-rajongó vagy, akkor úgyse fog senki és semmi meggyõzni az ellenkezõjérõl, mert az elfogultság mindent felülír. Persze szíved joga, azt HISZEL amit akarsz, de a hallás és hozzáértés egész más lapra tartozik.
F1reGhosT 2012 dec. 29. - 11:50:48
(53/200)
Russel Crowe messze jobb volt énekben,mint az összes többi színész együtt vége.Más a hangfekvése mint a többieknek,de ez még nem baj.A színészi teljesítményével se volt gond,a szerepe ezt kívánta meg.
6/10
ercypici 2012 dec. 29. - 11:49:41 6/10
(52/200)
Nem mondtam,hogy jobb hangja volt Russellnek mint a többieknek,meglepõdtem,hogy egyáltalán van neki,de szerintem jó volt! Hugh Jackmant már halottam énekelni,úgyhogy tudtam,hogy jó lesz, és hát Amanda Seyfriedet is a Mamma miában! Anne Hathaway is meglepett,jól énekelt! Egyébként pár hete az M1en volt interjú a szereplõkkel,ott mondta Ann,hogy a hajlevágós jelenetnél tényleg sírt,mert nagyon megviselte ,hogy ilyen rövidre kellett vágnia haját!Szóval,azt írtam is ,hogy a színészek jók voltak( alakítás terén meg sosem rajongtam Russellért) nekem nem tetszettek az énekek! De hát ízlések és pofonok!:) (A Sweeney Toddot egyébként imádtam:P:P:P) Nem bánom,hogy megnéztem,de szerintem nem fogom,újra!:)
Jaseroque... Amanda Seyfried csúnyácska?:O:O:O wow! Szerintem nagyon szép az a lány! Szóval,szerintem egyáltalán nem volt rossz választás:P de erre is lehet mondani,hogy ízlések és pofonok... Éponine egyébként,tényleg csinos volt...
Jaseroque 2012 dec. 29. - 10:49:38
(51/200)
Még a két és fél órányi folyamatos éneklést kibírtam volna, elvégre tudtam, mit vállalok. Valamikor láttam a darabot a Víg színházban, mikor még Szinetár Dóra a gyermek Cosette-et játszotta.:)
De ez a két és fél órányi masszív picsogás felemésztette az idegrendszeremet.
És akkor még nem is veéztem ki a barrikádon is nagyon gondosan beállított hajú transzszexuális forradalmárokról, az ûbercuki Gavroche-ról, és a csúnyácska Cosette-rõl, aki miatt aköcsögbuzi Marius otthagyja a bombázó Eponine-t.
8/10
lipgloss 2012 dec. 29. - 09:55:24 8/10
(50/200)
Igen engem is meglepett a folyamatos éneklés. Tehát itt tényleg minden egyes párbeszéd énekelve van. Néha már egy kis csendre vágytam, szóval szerintem is jobb lett volna ha néhány párbeszéd megmarad énekhang nélkül.
Összességében persze nagyon jó a film, mert énekelve fejezik ki a bennük lejátszódó érzelmeket, amiket máshogy nem tudom, hogy jeleníthetnének meg, hogy beleférjen az egész sztori 2,5 órába.
A vörös kabátos forradalmár 1 az 1-ben Fluor Tomi. Ilyen hasonlóságot még életemben nem láttam. :D
9/10
Semprini 2012 dec. 29. - 00:57:47 9/10
(49/200)
Azért vannak musicalek ahol minden dalra minimum 4-5 percnyi prózai párbeszéd jut (Hegedûs a háztetõn, My fair lady, Cabaret, stb.) Ez nem ilyen, de akit zavar a folyamatos éneklés, ne nézze meg, nem kötelezõ.
Mr. D 2012 dec. 29. - 00:51:55
(48/200)
Úgy látom, egyesek még mindig nincsenek igazán tisztában a musical fogalmával. :D
9/10
Semprini 2012 dec. 29. - 00:48:58 9/10
(47/200)
Érdekes, 10 kritikából 9-nek elsõsorban Russel Crowe énekteljesítményével van baja, ami tényleg messze elmarad a többiekétõl, ezt egyszerûen nem lehet elvitatni, objektív tény, és bizony alakításban se valami acélos. Az összes többi szereplõ remekül megállja a helyét, és vannak erõsen Oscar-gyanús alakítások is, élükön természetesen Anne Hathaway-jel. Nagyon meg lennék lepve, ha nem õ kapná a nõi mellékszereplõi Oscart.
A darab egyébként nagyon szép, dallamos, nekem pont a Sweeney Todd-dal volt olyan érzésem amit te írsz hogy egy dallamtalan katyvasz az egész. Ez fényévekkel jobb, a kettõt egy napon se lehet említeni.
6/10
ercypici 2012 dec. 29. - 00:38:35 6/10
(46/200)
Azt hiszem velem van a baj,de nekem nem tetszett!:(
Én nagyon vártam,és csalódtam! A színészek jók voltak, mindenkinek jó hangja van, Russell Crowe ban pozitívan csalódtam,szerintem,tök jó hangja volt!DE:
Hát nekem kb egy ének se tetszett, olyan érzésem volt ,hogy nem fér bele a monológ a dallamba, szinte mindig, nekem ez nagyon sokat rontott! és egy két szenvedõs éneknél azt hittem sose lesz vége!És a kamera állás sem tetszett,ez a félig felülrõl vett totál arcok,úgy néztek ki mint azok a kutyás macskás képek,amikor ilyen nagy az orruk:) ettõl,nekem még az az érzésem,van ,hogy kicsit szegényesebb volt a látvány mint én vártam(már a helyszínek kosztümök).
Na ,hogy jót is írjak, a kórusos énekek jók voltak! a lázadó kis srác,nagyon tetszett! Thénardierék viccesek voltak, és jók voltak az énekeik, Sacha Baron Cohen már a sweeney todd ban is nagyon tetszett,itt is jó volt a furi akcentusával:) Éponine esõben éneklõs dala,volt a legjobb a filmbe, nagyon szép hangja volt,és ott érzetem,hogy végre igazán énekel valaki, nem "félig" beszél, és hát az a dal tetszett a legjobban!
A színészek egyébként jók voltak!
De ennél sokkal jobb musiceleket láttam...
õszeségeben nem volt rossz,mire hazaértem, már jobban tetszett, de én sokkal nagyobb elvárással ültembe, mint amit kaptam:(
1/10
c.gordon 2012 dec. 29. - 00:31:45 1/10
(45/200)
huh, elõbb néztem meg... nagyon rossz... barátommal kimentünk a terembõl. minden párbeszédet énekelnek, egy darab normális mondat sincs benne, ami nem lenne probléma, ha a dalok jók lennének, de nem azok. egy értékelhetõ dallamos zene sincs benne, olyan az egész, mintha nagyon rosszul énekelve beszélnének az emberek. nagyon sajnálom, hogy ebbõl a jó kis történetbõl egy ilyen elviselhetetlen, idegesítõ filmet hoztak össze. 1/10
10/10
kkruppa 2012 dec. 28. - 23:20:20 10/10
(44/200)
Fantasztikus film! Bántam volna, ha nem nézem meg! 10/10
-csengõzoli-- 2012 dec. 28. - 23:05:10
(43/200)
A filmet még nem láttam,de ezen nagyon jót röhögtem.
"A forradalmár ifjakat emós, meleg hobbitokként ábrázolta a rendezõ. " :D, asszem ezt látnom kell.
8/10
Sonic8 2012 dec. 28. - 23:00:34 8/10
(42/200)
Én végigültem teljesen nyugodtan az ennél jóval hosszabb 210 perces LOTR, és ugyanekkora TDK filmeket, de ennél rohadtak a lábaim rendesen!Lehet , hogy ez a túlnyújtott éneklés volt bajom nem tudom.Ettõl eltekintve jó is film volt,megéri , hogy ne csak letöltsem! ;D A színészekrõl eddig is tudtam , hogy nagyok de rájöttem , hogy tényleg nagy színészek! :D
10/8 ;)
Jaseroque 2012 dec. 28. - 22:14:03
(41/200)
Édes Csillagom, ez kívánkozott ki belõlem. Azt hittem, ez egy nyilvános fórum, ahova bárki írhat, aki regisztrál és ontopic mondanivalója van.