Téma: A nyomorultak

Mr. D 2013 jan. 01. - 16:21:29
(100/200)
Ennek semmi köze a musicalhez, Fantine a regényben is így hal meg. ;) És láthattad h a nõ beteg, szal egy sima tüdõgyulladás is elvihette. Cossette meg azért maradhatott életben mert a fogadósok néhanapján kiköhögték az orvosra a pénzt, mert ha a kislány meghal, az anyja nem küld nekik több pénzt. Fantine esetében viszont túl késõn érkezett a segítség.
Chereguevara 2013 jan. 01. - 16:14:58 Előzmény illyria
(99/200)
Mondjuk pont a vérgyengén éneklõ Forgácsot hozni példának elég érdekes, ennél még Russel barátunk is tökösebb. Akkor már a tényleg nagyon ill. egész jó Vincze Gábor Pétert ill. Miller Zoltánt.
1/10
Viktor6665 2013 jan. 01. - 15:21:42 1/10 Előzmény Mr. D
(98/200)
Ahhoz túl szép és gyors halála volt, hogy fertõzés legyen. És mint mondtam a fiatal gyerek sokkal mocskosabb helyen volt rosszabb állapotba, mégse lett semmi baja. De mondjuk musicalbe nem az értelmet kell keresni, úgyhogy errõl felesleges vitatkozni.
9/10
Semprini 2013 jan. 01. - 13:18:21 9/10
(97/200)
"nem gondolom, hogy Russel Crowe valaha is musicalénekes lesz, vagy egyáltalán zenei produkciókban ezután szerephez fog jutni. Az énekesi produkciójával kapcsolatban azt mondanám, hogy a szintet nem ugrotta meg, inkább megkerülte."

Szó szerint ezt írta az egyik kritikus is, és egyet is értek vele, csakhogy vajon elég-e ez a "megkerülés" akkor, amikor egy nagy költségvetésû mozifilmrõl beszélünk, amely évtizedek múlva is A nyomorultak musicalváltozatának filmes adaptációja lesz amíg egy még jobb nem készül, és amelynek nyilván a soundtrack albumától is anyagi sikert, hasznot remélnek? Mert szerintem a soundtrack önmagáéban nem állja meg a helyét, ha ott is ugyanaz a zenei hangsáv szól, ami a moziban hallható volt (persze az egyéb zajok nélkül). Még Jackman is, aki pedig utcahosszal jobban énekel Crowe-nál, bizony nem teljesen makulátlan, helyenként egész rekedtesen szólal meg, ami látvánnyal együtt még elmegy, de lemezrõl hallgatva ciki is lehet.
Fõnix_császárnõ 2013 jan. 01. - 12:56:15
(96/200)
A remake alkotásokról annyit;

Olyan ez mintha egy festményt fesetének újra, már nem lesz az igazi, sõt.
Redocut 2013 jan. 01. - 11:15:31
(95/200)
Bocs, én nem feltételeztem rólad semmit, azt meg, hogy az összefüggéseket nem látod, azt pláne nem. Ha ez jött le a hozzászólásomból, bocs.
Én csak azért írtam a megjegyzésemet, mert így kerek a történet. Egyrészrõl kétségtelen, hogy van nála jobb énekes, de ugye azt nem kell ecsetelni, hogy ez elsõsorban kõkemény üzlet, ahol grammra ki van számolva minden apróság, és csak másodsorban szórakoztatóipari termék. Ha fõszereplõnek betesznek egy Hugh Jackmant, nem lehet betenni mellé a Bélát, meg a Jenõt, akiknek olyan az orgánuma, hogy ha meghallom lefolyik a fülem a fejemrõl, de fingom sincs, hogy ki a fene, és egy életen át õ kergeti szerencsétlen Valjeant. Mi van? Szerintem jóval kevésbé lett volna fogyasztható így ez a szál. Ide minimum hasonló szintû színész illett, és ebbe belefért az is, hogy énekileg nem egy tálentum. Nem kérdés, hogy ebben a filmben az ének totálisan alá volt rendelve a színészi alakításnak, ez direkt rendezõi húzás volt, biztos meg volt rá az indoka Hoopernek, hogy miért csinálta így. Talán a filmet próbálta így még realisztikusabbá tenni, nem tudom. Hogy jobb lett volna-e, ha külön felénekelték volna a dalokat, hát fene tudja, ahhoz látni kellene azt a verziót. Egyébként nem gondolom, hogy Russel Crowe valaha is musicalénekes lesz, vagy egyáltalán zenei produkciókban ezután szerephez fog jutni. Az énekesi produkciójával kapcsolatban azt mondanám, hogy a szintet nem ugrotta meg, inkább megkerülte. Azt viszont nagyon jól csinálta és a film összességében ezt a hiányosságát elbírta.

Tudod mi akasztott volna ki inkább: Russel Crowe + nagytotál + széttárt karok + gyönyörûen elõadott ária, vagy tömeges táncjelenetek. Hát lehet, hogy akkor jöttem volna ki a filmrõl. És tudod mit mondok, visszagondolva, hogy egy ilyen nyers, fanyar modorú emberhez, mint ez a Javert, még illett is ez az elõadásmód. Ne akarjak már egy ilyen szereplõt szeretni, ehhez az imidzshez meg tök jól szólt ez a nyers, és esetenként kicsit fals hang. Még a hangja alapján sem akartam megkedvelni. Bár CD-rõl biztos nem az õ elõadását fogom meghallgatni, de az meg egy másik történet. Ott jöhet a Béla, meg a Jenõ, sõt oda meg kifejezetten õk kellenek.
10/10
illyria 2013 jan. 01. - 10:15:12 10/10 Előzmény Redocut
(94/200)
Hát kösz, hogy felvilágosítottál, mert az a tény, hogy szerintem Crowe-t a "musicalszínészi pályáján" csak a neve viszi elõre végül is számodra nyilván bizonyítja, hogy teljesen vak vagyok az alapvetõ összefüggések felismerésére. :)

Te pedig nyilván érted, hogy engem mindössze az vezérelt, hogy megmutassam, milyen is az a Javert (és itt nem színészben gondolkodom), amit/akit harminc éve játszanak a Broadway-en, akihez viszonyítva állítjuk néhányan, hogy Crowe nem teljesített jól (enyhén fogalmazva).
9/10
Semprini 2012 dec. 31. - 18:51:04 9/10
(93/200)
Ha Philip Quast lett volna a filmben Javert (vagy legalább az õ énekhangján szólalt volna meg Crowe) az alaposan megemelte volna a film zenei színvonalát, ami azért így sem volt alacsony. A készítõket viszont láthatóan nem az vezette hogy létrehozzák minden idõk legtökéletesebben éneklõ Nyomorultak-szereposztását, hanem egyrészt a bevételre mentek, ezért kellettek az ismert sztárok (legalább a fontosabb szerepekre) másrészt a forgatáson felvett hangot használták, tehát nem lehetett más a hangja Crowe-nak. Ami azt illeti, Hugh Jackman-nél is lehetett volna jobban éneklõ Jean Valjeant találni, nem is egyet, de a végeredmény így sem lett rossz, és még mindig jobban énekelt mint Crowe, akivel persze a rajongók vele is kellõképp elfogultak és boldogan elnézik a finoman szólva nem tökéletes énekesi teljesítményt (ami engem azért helyenként kimondottam zavart)...
Redocut 2012 dec. 31. - 17:58:22
(92/200)
A "teljes kép kedvéért":

Philip Quast elõadásában tényleg nagyot szól ez a dal. De!

Vajon hány zöldhasút hozott volna a készítõknek, ha a szereposztásban az szerepel, hogy Philip Quast, meg még sok ismeretlen név, akik grandiózusan tudnak énekelni, de tök ismeretlenek a nagyközönségnek? Lehet, hogy én személy szerint el sem mentem volna megnézni.
És vajon mennyit hozott Russel Crowe annak ellenére, hogy van nála jobb énekes, még itthon is? Én egyébként inkább úgy fogalmaznék, hogy nem volt rossz, de lehetett volna jobb is.
10/10
illyria 2012 dec. 31. - 17:25:01 10/10
(91/200)
Összehasonlítási alapként azoknak, akik szerint Russel Crowe jó alakítást nyújtott :)

Javert magyar:
http://www.youtube.com/watch?v=KTBRHAfNtvs

Javert (a legjobb!):
http://www.youtube.com/watch?v=urxk4mveLCw

szerintem belefér a teljes kép kedvéért :)
Redocut 2012 dec. 31. - 16:30:59
(90/200)
Kicsit félve mentem el egy musical filmre, de végiggondolva, hogy színházban már több jó musicalt is abszolváltam már eddigi életemben - köztük a Nyomorultakat már többször is - reménykedtem, és bizakodtam.

Hát hogy is mondjam, szerintem elképesztõen nagy élmény volt, még mindig le vagyok nyûgözve. Én összességében egy érzelmeket totálisan felkavaró grandiózus produkciót láttam, átütõ erejû színészi játékkal, pazar (és realisztikus) látványvilággal, jó (bár már nem ismeretlen) történettel, nagyszerû - esetenként torokszorító, máskor hátszõrborzoló - dallamokkal. A film már az elejétõl sodort magával, Fantine halálától (Hathaway kisasszony játékától elõször lehidaltam, majd egyszerûen belefolytam a székbe***) pedig totálisan beszippantott, és onnantól egyszerûen nem engedett. A végén meg csak ültem, csak ültem a székben többed magammal és arra gondoltam, hogy jó lenne - úgy mint a színházban - tapsviharral megjutalmazni ezt a produkciót.

Biztos ebben a filmben is voltak hibák, meg bele lehetne kötni bizonyos dolgokba, de ezekkel egyszerûen nem akarok foglalkozni. Az ÉLMÉNY megvolt, egy bizonyos szint fölött ennek szerintem nincs is értelme. És ez a lényeg. Az ilyen produkciókért érdemes moziba járni, szerintem otthon, a TV-n nem fog ekkorát szólni.

(***éneklés+sírás+haldoklás+érzelmek együtt, és mindezt el is hittem neki = áááááhhhhh, bakker ,ilyen nincs is. Oda neki hamarjában Oszi bácsi szobrocskáját)
9/10
Semprini 2012 dec. 31. - 15:17:12 9/10
(89/200)
"egy ember általában akkor szavaz egy filmre ha az tetszett neki, vagy ha nagyon utálta. különben nem kattintana rá a filmre, hogy szavazzon"
Ezzel abszolúte nem értek egyet. Egy olyan ember aki veszi a fáradtságot, hogy regisztráljon az IMDB-re - én még nem regisztráltam) akkor is leosztályoz egy filmet, ha közepesnek, kicsit jónak vagy épp gyengének tartja, nemcsak ha imádta vagy utálta. Amúgy is nagyon kevés film vált ki ennyire rendkívül szélsõséges indulatokat, a többség belevész a jelentéktelen átlag középszerbe, azaz az erõs hármas-gyenge négyes közt ingadozik, vagyis tízes skálán 6 és 8 közt. A 8 fölötti átlag már egészen kimagasló eredmény, és korántsem azt jelzi, hogy kizárólag a mûfaj szerelmesei tekintették meg (ráadásiul majdnem mindenkinek még tetszett IS), hanem azt hogy az átlag közönség 8 fölöttinek tartja, különben ennél sokkal alacsonyabb átlaga lenne. Egyébként meg eléggé a kisebbségbe tartozol ezzel az egy csillagos osztályzatoddal, mégis olyan ex-chatedra jelented ki hogy pocsék a film, mintha nálad lenne a bölcsek köve, kicsit az autópályán szembemenõ autósra emlékeztetsz, aki megállapítja, hogy "ez a sok hülye meg mind szembe megy a forgalommal." :-)
shoc 2012 dec. 31. - 14:47:08
(88/200)
Szerintem. A törtenet nagyon jo.
A forgatokonyv, dramaturgia nem nagy szam, ennel sokkal jobb adaptaciok vannak. A kevesebb több lett volna.
A látványvilág szuper, a fotózás nagyon szép munka, a tomegjelenetek jók, néha zsenialisak.

A végére viszont megfajdult a fejem. Fizikailag fajt.
A húzónevek, a menõ színészek ide nem illõ nivoval énekelnek, rossz hallgatni... de a színészi játék jo.
Vájt füleknek nem ajánlom.

A névtelen arcok tok jól énekelnek, meg az a szõke csaj Seyfried, de amikor Hugh belevonitott azt hittek elsirom magam.
Kb. en is így énekelek.

Ami nagyon zavart... Amikor a farsan éneklõ menõ szinesz feje betöltötte a képernyõt és egyfolytában sirastol dagadt szemmel énekelt tíz percen at. A sajnalatom a katarzis eltûnt és elkezdtem unni a dalokat.
The Nanny 2012 dec. 31. - 14:08:10 Előzmény vondermonarchie
(87/200)
OFF: Jean Marais tárgyragos neve pontosan úgy írandó, ahogy írtad, kötõjellel, mert abszolút más hangzót ejtesz a "ais"-bõl, de a másik csak mánia. Az o-t ejted Hugóban, ó-nak, simán kapcsolódik a t, és minden más toldalék is. MHSZ 216. a).
1/10
c.gordon 2012 dec. 31. - 14:07:37 1/10 Előzmény Semprini
(86/200)
én úgy gondolom, egy ember általában akkor szavaz egy filmre ha az tetszett neki, vagy ha nagyon utálta. különben nem kattintana rá a filmre, hogy szavazzon. ha látok egy olyat, ami nem tetszett de nem váltott ki belõlem olyan negatívumokat, hogy pl kimenjek a terembõl, akkor el se jutok odáig, hogy lehúzzam egy szavazattal. az ember arra szavaz, ami iránt érdeklõdik annyira, hogy neten rákeressen. az viszont általában igaz, hogy ha egy film nem annyira híres még, akkor fõleg azok kattintanak rá, akiknek nagyon tetszett. szerintem innen jöhetett a 8 feletti átlag. el tudom képzelni azt, hogy van olyan, aki szerint ez a film tényleg nagyon jó, de a moziba járók nagy része nem hiszem h ezen a véleményen lenne. úgy gondolom, hogy máshogy kellett volna reklámozni ezt a filmet, nem buszmegállói plakátokon kéne hirdetni, mert a musicaleknek ez a típusa, ez a zenei világ csak kevés embernek tetszik. még a musical kedvelõk körében is vannak olyanok, akik utálták.
1/10
c.gordon 2012 dec. 31. - 13:41:00 1/10 Előzmény vondermonarchie
(85/200)
istenem... nem akartam személyeskedni, de úgy tûnik valami baj van a fejedben, amiért harmadjára sem érted meg, hogy tudtam, hogy mi az a nyomorultak, tudtam, hogy készült róla korábban musical, de korábban nem láttam és tudom mi az a musical! hadd ne kezdjem már el felsorolni mennyit láttam, mikor láttam õket, és mi volt a véleményem. ha pedig azt várnák a készítõk, hogy csak olyan nézi meg a filmet, aki az összes korábbi musical változatát látta, akkor igencsak kicsi lenne a bevétel. biztos, hogy nem ez volt a cél. és továbbra is állítom, hogy az, hogy ez nem tetszett mert egy idegesítõ film, annak semmi köze ahhoz, hogy mit láttam, mit nem láttam, mit ismertem és mit nem. nem úgy ültem be, hogy fogalmam sem volt semmirõl és csak láttam a címet aztán megvettem rá a jegyet, de ha ez történt volna, a film akkor is ugyanolyan pocsék maradna. attól még mert valami egy jó könyvnek a feldolgozása, attól még lehet nagyon rossz. egy egyszerû és ronda festmény sem fog jobban kinézni attól, mert hogy egy híres festõ festette és ki volt állítva egy múzeumban. ne keverjük már a dolgokat. ja, és az internetes érvelés legszánalmasabb húzása, ha abba kötsz bele, hogy egy kommentben mit írok nagy van kis betûvel... azért érdekes, hogy ez nagyon megmaradt az emlékezetedben, amit írtam, a tartalom, az viszont kevésbé :D ha ennyire tudni akarod, elit iskolába jártam, most pedig a corvinus egyetemre. de ennek sincs köze ahhoz, amiket a filmrõl gondolok, nem tudom, minek kellett ezt felhozni. többet nem is fogok neked írni, nem tudok olyan partnerrel vitatkozni, aki képtelen összehozni egy logikailag helyes érvelést.
10/10
Viki1080 2012 dec. 31. - 10:57:05 10/10
(84/200)
Sajnos tévedtem,ez ua a lemez,csak jobb minõségben weehhheeeee
10/10
Viki1080 2012 dec. 31. - 10:53:47 10/10
(83/200)
Most már 2 lemezes a filmzene,így már kerek a történet,mint lentebb írtam sok dalt hiányoltam,már nem:)
Mr. D 2012 dec. 31. - 01:47:00
(82/200)
Ez komoly??! "A csaj az elején csak úgy meghalt valamiért"... nem igazán vagyok benne biztos, hogy Fantinera ez a legmegfelelõbb kifejezés, de ezen túllépve azért szívesen megkérdezném: te most halálosan komolyan mondod, hogy neked ez a sztori újdonságnak számított? :D A "csaj" prostituált volt. Rohadt hidegben a város legmocskosabb, legfertõzõbb részén, szakadt ruhákban. Ezer és egy fertõzés, tüdõgyulladás, nemi betegség + egy koszos rozsdás fogóval kitépték a fogát... soroljam a lehetõségeket? :D
10/10
vondermonarchie 2012 dec. 31. - 00:35:57 10/10
(81/200)
Gondolom erre a kijelentésedre most dõl kardjába a musical-ipar.