Téma: A nyomozó

Fõribolya 2010 szept. 05. - 20:53:07 Előzmény VADÓCFIU
(120/200)
Könyv formájában olvasta ?
Én is sokszor csalódok ha könyv után látom a filmet !
VADÓCFIU 2010 szept. 05. - 18:05:18 Előzmény gerhajdu
(119/200)
szia....sziasztok
én pl elolvastam a film történetét mielõtt megnéztem volna......nem értettem a filmet........számomra csalódás volt:(
De attól még lehet jó film:))
stomper 2010 aug. 14. - 23:15:01
(118/200)
Az évezred legjobb magyar filmje :)
Lassan ideje lenne már valami újba kezdenie Mr. Gigornak.
Nincs túl nagy konkurenciája itthon.
10/10
elatior 2010 aug. 09. - 20:12:54 10/10
(117/200)
Nagyon jó film. Érdekes témát feszeget, tényleg igazi jó magyar film. Büszke vagyok, hogy ilyet is lehet forgatni Magyarországon, nem csak Csányi Sándoros filmeket, akinek az utolsó jó alakítása a Kontrol-ban volt még anno. Ezek legalább szólnak valamirõl.
Charles Foster Kane 2010 jún. 29. - 10:22:15 Előzmény gerhajdu
(116/200)
Nem lehet egyértelmûen válaszolni erre a kérdésre, mivel nem mindenki szereti az igényes filmeket.
gerhajdu 2010 jún. 24. - 17:49:28
(115/200)
Kíváncsi vagyok erre a filmre. Szerintetek megéri megvenni?
Snoopyzit 2010 ápr. 11. - 21:02:30
(114/200)
Ahhoz képest, hogy magyar film nem is volt rossz. A fõszereplõ srác viszi az egészet a hátán, figyelemre méltó, hogy mimika nélkül végig tudta játszani az egészet. Egyszer megnézõs 5/10!
10/10
doku 2010 febr. 23. - 11:52:47 10/10
(113/200)
Végre megszereztem DVD-n. Nem kapott elég publicitást ez a film+a rendezõje.
Kíváncsi leszek a következõ munkájára.

A nõi karakter amúgy nekem mesterkélt volt. Az életkora, testalkata teljesen rendben van, csak ahogy beszélt...

Mindenestre magyar filmestõl ez bõven 10 pont.
Charles Foster Kane 2010 febr. 09. - 18:08:04 Előzmény ReignMan
(112/200)
Attilának (rendezõ) is voltak kétségei afelõl, hogy ez mennyire hiteles, és az egyik nõi szereplõ nyugtatta meg a dologban. Én is egyetértek ezzel. Abszolút hiteles. Az a nõ gyenge. Nem is kicsit. Számára az a férfi egy biztos pont. Ráadásul nem valószínû, hogy meg fogja bántani. Plusz a nõk eleve érdekesnek tartják azokat a pasikat, akik keveset beszélnek.
iMan 2010 febr. 09. - 17:29:50 Előzmény ReignMan
(111/200)
Ezt még a fõszereplõ is furcsának találta,ennek hangot adott az egyik jelenetben is. :)
7/10
ReignMan 2010 febr. 08. - 07:29:51 7/10 Előzmény zee944
(110/200)
A fõszereplõ 37 éves a filmben, ha jól emlékszem, a színésznõ az életben 32, tehát a 40-es könyvtárosnõ még mindig közelebb van hozzá. Igazad van, sokféle ember létezik, csak olyan irreális volt ez a rajongó kötõdés.
zee944 2010 febr. 06. - 16:09:08 Előzmény ReignMan
(109/200)
Lehet, hogy csak te találod csinosnak, és a többség nem. A 40 éves könyvtársnõ öreg lett volna a fõszereplõhöz. A színésznõ alakításával sincs baj, nem értem, hogy mi bajod az életörömével. Rengeteg ember kompenzálja a kétségbeesettségét ilyen módon. És végülis jól is teszik. Annyi idõs vagy, mint én, neked nem ismerõs ez a karakter a való életbõl? Fõleg nõben? Nekem nagyon.
7/10
ReignMan 2010 febr. 06. - 07:40:11 7/10
(108/200)
Mondjuk a film végén az embernek komoly hiányérzete van olyan dolgok miatt, hogy a fõszereplõ hogy lett ennyire befelé forduló, senkirõl nem tudni semmit, nem derül ki semmi az elõéletükbõl.
Ha egyébként valóban azt akarták a készítõk, amit mondasz, szerintem félrelõttek, szerintem kimondottan csinos lányt választottak, jobban jártak volna egy szürke 40 éves könyvtárosnõvel, vagy a színésznõ játszotta rosszul a szerepét, de mindvégig kicsattant az életörömtõl.
zee944 2010 febr. 05. - 20:39:19 Előzmény ReignMan
(107/200)
Nem, nem, teljesen rendben volt az a kapcsolat. Egyáltalán nem volt csinos az a felszolgálónõ. Szerepe szerint is egy csóró, nem túl intelligens és nem is attraktív csajnak szánták, aki néhány csalódás után egy ilyen "biztonságos" fickóval próbálkozik.
7/10
ReignMan 2010 febr. 05. - 08:15:07 7/10
(106/200)
Nem volt rossz film, bár a történet leginkább egy egyszerû nyolcvanas évekbeli hazai krimihez volt hasonló, én azért komolyabb befejezést vártam volna.
Szerintem teljesen valószerûtlen, hogy egy olyan csinos felszolgálólány ennyire odáig legyen egy introvertált, szegény boncmesterért, ennek kábé annyi valóságalapja volt, mint a beszélõ tarisznyaráknak.
7/10
9/10
Random_ 2010 jan. 31. - 13:03:51 9/10 Előzmény mindscream
(105/200)
Most néztem meg és tényleg nagyon jó film. Csak egyetértek a korábbi hozzászólásokkal. Nincs benne unalomig látott színész és a történet is izgalmas. Én teljesen el tudom képzelni azt, hogy a lány egyszerûen kihívásnak érzi Tiborunkat és ezért akaszkodik rá.
Nem bántam meg, hogy megnéztem.
mindscream 2010 jan. 28. - 11:18:27
(104/200)
8,6 a 10bõl! Ez azért mindent elárul... :)
Mikor lesz új filmje?
10/10
kukacfej 2009 dec. 24. - 11:40:27 10/10
(103/200)
Nagyon korrekt kis film! Le a kalappal... el se hiszem, hogy magyar!
8/10
Semprini 2009 dec. 21. - 13:48:29 8/10
(102/200)
Nagyjából egyetértek az elõttem, szólóval, de azokat is megértem, akiknek maradéktalanul tetszett a film. Gigor Attila elsõ filmje kifejezetten jól sikerült, szórakoztató kis mozi, amit elsõsorban a fõszereplõ minimál-játéka és a jópofa beszólások, lakonikusan tömör válaszok tesznek felejthetetlenné. Ilyen karaktert magyar filmben még nem láttunk! Anger Zsolt abszolút telitalálat volt a fõszerepre, már ahogy néz, az is elképesztõ, amikor meg még meg is szólal, hát néha dõltem a röhögéstõl, megérdemelten kapta a filmszemlén a díjat. Rezes Judit a hétköznapian bájos nõ alaptípusát hozza, párosa Angerrel az össze nem illéstõl lesz nagyon mókás. A többi szereplõ mellékfigura, de szinte mindenki jó. Zágoni Zsolt Küklopsza, Tóth Ildikó és Kerekes Éva, valamint a nyomozó-páros a legprofibbak. Sok a filmen eddig nem látott, ismeretlen arc, és a két szándékoltan parodisztikus cameo, Csányi és Fenyõ kivételével teljesen mellõzték a filmbõl az agyonfoglalkoztatott sztárszínészeket. És talán épp ettõl lett olyan jó a film, hogy nem a szokott arcok a szokott karakterek láthatók.
Szóval nekem ez a film bõven megér egy erõs négyest, azaz 10/8.
zee944 2009 dec. 15. - 20:05:59
(101/200)
Emberek, de hiszen ez egy FILM! Talán nem annyira jó, mint film, de mégiscsak egy film, ami magyar, és amit meg lehet nézni anélkül, hogy az embernek az a rossz szájíze legyen tõle, ami még a jónak mondott magyar alkotások nézése közben is örökösen ott van, nevezetesen, hogy akármilyen érdekes vagy szórakoztató is, de mindig bele vagyunk tapadva abba a bizonyos magyar rögvalóságba, kisszerûségbe. Ha nem közvetlenül, akkor éppen azzal, hogy menekülni próbálunk elõle. Undorító béklyó ez, de meg lehet szabadulni tõle, és A nyomozó éppen ezt teszi. Nem a kispályásokról szól, nem is a gazdagokról, és nem arról, hogy milyen sz*r minden, vagy milyen trendik vagyunk. Saját világa, fõszereplõje, sztorija van. A dialógusok néha gyengék, a szövegfelolvasás nem is olyan néha (egyszerûen felfoghatatlan számomra, hogy hagyhatnak benne ilyen amatõr színészi játékot, fõleg ha a kolléga már nem is éppen pályakezdõ), de a sztori érdekes és jó, elég sokáig abszolút kíváncsi voltam, hogyan fog a történet folytatódni, ilyen magyar alkotás esetében nem is tudom, mikor fordult utoljára elõ.

Gyenge 7-es, és végre nem úgy gyenge 7-es, hogy relatíve, meg megelõlegezve, meg kegyelembõl, hanem tényleg, ez már majdnem jó. A Kontroll egy megalkuvó film, ez viszont nem akar megalkudni, és üdítõ ezt látni. Még nagy lépés innen egy igazán klassz film, de Gigor Attila jó nyomon jár. Hál'istennek.

7/10

***SPOILER***
A végére hirtelen nagyon elbutul (valahol az egyetemi tanteremben játszódó képzeletbeli jelenet után siklik félre a dolog), és a megoldás is jellegtelen tucatkrimis. Ezért nagy kár, megérte volna várni egy mentõ ötletre az íróknak.