szmootyi 2007 ápr. 19. - 20:54:02 Előzmény Dory1
(23/123)
...
Dory1 2007 ápr. 10. - 19:36:17
(22/123)
hihetetlenül jó film Reese megérdemelte érte az Oscart:)
lola1 2007 febr. 23. - 19:19:40 Előzmény Newcastle United
(21/123)
csodálatos film! Azt az Oscar-díjat egyértelmûen Joaquin Phoenix-nek kellett volna megkapnia.
10/10
adii 2007 febr. 22. - 19:00:14 10/10
(20/123)
Csak ajánlani tudom, érdemes megnézni!!
Newcastle United 2006 szept. 05. - 08:03:15
(19/123)
Na igen, Robert Patrick most színészi oldaláról is bemutatkozott, méghozzá igencsak meggyõzõen.
archan 2006 szept. 04. - 16:01:33
(18/123)
ez egy olyan film,amit egyszerûen csak jólesik végignézni.
megmondom õszintén,eddig nem volt elájulva Reese kisasszonytól,viszont ebben a filmben zseniális volt,de ugyanezt elmondhatnám Joaquin-ról és Robert Patrick-rõl is.
mollo888 2006 aug. 17. - 15:42:35
(17/123)
én úgy gondolom, hogy egy pozitív szerepet lehet nehezebb eljátszani, mert sztem nehezebb emberibbé varázsolni egy "jó" embert, megmutatni, hogy õ sem tökéletes, neki is vannak hibái, és ezt nem pont a Gladiátorra mondom, hanem úgy általában a színmûvészetre. azt persze én is elismerem, hogy R. C. szintén egy hatalmas színész, de hozzám sokkal közelebb áll J. Ph. játéka. mint ahogy te is mondtad, a szemében valóban minden benne van, és tényleg csak nagyon kevés színész tud ennyire azonosulni a karakterrel.
dynamite 2006 aug. 16. - 20:13:53
(16/123)
Igazából nem tudom azt mondani, hogy jobb volt a Gladiátorban, mint R. Crowe. Az ember talán hajlamos azt mondani, hogy a negatív szerep nehezebb, mint a pozitív kicsengésû, nehezebb, hasonlók...nem tudom, lehet, hogy csak én gondolom így. Nem tudom a két embert összehasonlítani, mert véleményem szerint Crowe is óriási színész, bármiben is játszon, legyen az akár közepesen jó film, õ akkor is kitûnik, de ilyen J. Ph. is (erre jó példa a 8 mm, ahol lejátsza Nicolas Cage-et, és egészen a végéig türhetõ a film, ám a végét nagyon elcseszték!) A Gladiátort megnéztem megint pár napja - ki tudja hányadszor -, és tényleg, ennek a fickónak- Phoenixnek - a szemét kell nézni, rájöttem, minden onnan indul ki és abban van benne. Nem nyom agyon mindent a gesztusaival, mutogatásaival, stb., ezek nála mind minimálisak, és én az ilyen színészi játékot szeretem. Az a fajta játék, mint Al Pacino-é, na, de hát az csak egy van, Phoenix viszont még fiatal, sok idõ van még elõtte!!!
mollo888 2006 aug. 16. - 17:37:08
(15/123)
hát nekem is J. Ph. alakítása maradt meg a legjobban a filmbõl...egyszerûen fantasztikus!!! sztem a Gladiátorban messze jobb volt, mint R. Crowe, de ez csak a személyes véleményem...:)
dynamite 2006 aug. 16. - 15:58:13
(14/123)
Még annyit J. Cash-el kapcsolatban: mindenképpen ajánlom meghallgatásra a San Quentin és a Folsom Prison c. két cédés legendás börtönkoncertjét, amirõl a filmben is szó van. Az egyik '68-as a másik pedig '69-es. Valami eszméletlen az a két lemez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ott aztán nincs csúcs technika, kikeverés, stb, hogy jobb legyen a hangzás, meg hasonlók, csak minden úgy ahogy van, szûzen, ahogy kijön a mikrofonból. Nem hiába a világ egyik leghíresebb élõ lemezfelvétele!!!
dynamite 2006 aug. 16. - 15:49:44
(13/123)
Régóta vártam ezt a filmet, mert sajnos a moziban nem tudtam megnézni annak idején, J. Phoenix különben is az egyik kedven színészeim közé tartozik. Annak idején olvastam a Vox nevû filmújságban, hogy erre a szerepre készül már hónapok óta, már csak ezért is vártam. És azért az se volt semmi, amit a Gladiátor-ban alakított Russel Crowe mellett. Egyszóval vártam a filmet. Nem, a country zenét én se szerettem igazán, de azért ez más fajta volt az 50-es években, mint most, a mai idõkben. De most, hogy megnéztem a filmet, és hallottam J. Cash zenéjét, számait hát igazán el voltam hülve és be is szereztem jó pár albumot tõle. Azért az sem véletlen, hogy egy csomó mai nagyságnak õ a példaképe, mint pl. Bono a U2-bõl, vagy a régiek közül Elvisnek is õ volt, aztán Sting, Bob Dylan, és sorolhatnám. A húgom mondta, a kint dolgozott kicsit Írországban, hogy az írek pl. imádják, állandóan Johnny Casht hallgattak minden pub-ban, mikor kint volt. Nos, zeném már van tõle egy csomó (és duettek is, amiket másokkal énekelt, nem is akárkikkel, nem is akármilyenek!!!).
A filmrõl annyit, hogy igazából szerintem nem a film az, ami óriási és nagyon jó, hanem maga a színészek alakítása. Az, hogy Phoenix megérdemelte volna az Oscart nem kétséges, de az sem, hogy Hoffmann is megérdemelte, de szerintem ez nem lényeg, Phoenix úgyis közismerten szerény és visszahúzódó, nem hinném, hogy törést hozott az életében, a Golden Globe-ot különben is neki ítélték, és az sem semmi. Ez az idei Oscar a férfiak mezõnyében egyébként is nagyon erõs volt. Engem letaglózott az alakítása, sokkal jobban, mint tavaly J. Foxx-é, pedig az sem volt semmi. -A szemét figyeltem szinte egész végig, abban minden benne volt. A leglenyûgözõbb a vége, a börtönkoncert volt!!! Az volt az igazi borzongás számomra. Nem csoda, hogy a srác kikészült a forgatás után, ahogy mondta egy interjú után, hogy a csaj nélkül nem tudta volna végigcsinálni. Hát igen, Rees szintén zseniális volt, a Dr. Szöszi filmek után ez az alakítása egy teljesen más aspektusba helyezte õt számomra. Remélem, hogy szerepválasztásai a jövõben nem kanyarodnak vissza azokhoz a filmekhez. Én mindenképpen ajánlom ezt a filmet megnézésre mindenkinek. Az, hogy country zene, senkit se tántorítson el, én is így voltam ezzel. Imádom a Metallicat pl., akinek az énekese James Hetfield, és aki rajong a country zenéért....kell ennél több???
Timon 2006 aug. 15. - 08:08:57
(12/123)
Énis nagyon élveztem a filmet, az utóbbi idõk egyik nagy filmélményét nyújtotta számomra. Nem vagyok még túl idõs, így csak névileg hallottam eddig Johnny Cash-rõl, de ennek a filmnek a hatására utánanéztem, meghallgattam pár zenéjét, és egyre szimpatikusabbá vált a számomra. A film hangulata egyébként egészen kiváló, mintha egy idõutazást tettem volna a '60-as évekbe, a két fõszereplõ pedig remekül azonosult a szereppel. Witherspoon elõtt pedig emelem kalapom, ezért az alakításért megérdemelte a szobrot, ez nem kétséges.
mollo888 2006 aug. 15. - 06:47:31
(11/123)
nekem is nagyon tetszett a film, J. Ph. eddigi legjobb alakítását nyújtotta, egyszerûen fantasztikus, nem tudom megérteni az Akadémiát... (bár az igaz, hogy nem láttam még a Capotet, de ennél nem lehetett jobb Hoffman se...) számomra elsõsorban a karakter szenvedélyessége maradt meg, amit rendkívül jól magáévá tudott tenni. Ha másért nem is, ezért kötelezõ mindenkinek megnézni ezt a filmet! én személy szerint nem igazán csípen Witherspoon-t, bár az igaz, hogy ezzel az alakításával kilépett a szõke cicababa skatulyából. a zene önmagáért beszél, eddig egyáltalán nem érdekelt a country zene, most már sokkal inkább. a színészek énekhangja is nagyon szép, nekem az egész film alkotóstul történetestül zenéstül sokkal jobban tetszett, mint a tavalyi Ray.

A törénetet az élet írta, mint ahogyan minden interjúban elmondják, nem akarták Cash egész életét belesûríteni egy filmbe, és én cseppet sem érzetem érdektetlennek vagy unalmasnak sem a filmet, sem Cash életét.
rockqueen 2006 aug. 12. - 08:37:31
(10/123)
Augusztuk 16.-án,szerdán 20:10-kor a TV2-õn a Columbo:Hattyúdal c. részben benne lesz a Johnny Cash.
fisherman 2006 júl. 28. - 12:41:17
(9/123)
Õszintén szólva nem értem miért ez a túláradó lelkesedés a film irányába. És most félre ne értsetek! A film tényleg jó. Túlzás lenne használni a tökéletes jelzõt, de tény, hogy jó. Értem ezalatt a színészi alakításokat, a rendezést és egyéb munkákat. (Reese W. nagyot alakít) De, ahogy pély b. mondaná, nekem nem igazán jött át! A sztorira gondolok. Egy csúcsra jutó, aztán lepukadt country énekes elvonókúra után ismét a csúcson. Hát nem tudom. Ráadásul ez a zene olyan mint az NFL. Túl amerikai. Sosem szerettem.
Valahogy számomra kidolgozatlan volt a háttértörténet is. Vagy jobban ki kellett volna fejteni, vagy le se kellett volna tojni.
Az életrajz meg túl egyszerû. Gyanítom, bármelyik amerikai pop, country illetve rockénekes életébõl lehetne egy hasonló vagy inkább százszorta izgalmasabb filmet kanyarítani.
Pölö hasonlítsátok össze Jimmy Morrisont Johnny Cash-sel... Ugye?
Szóval szép munka volt, de szigorúan csak csak amerikaiaknak vagy rajongóknak ajánlom.
Newcastle United 2006 júl. 03. - 17:28:35
(8/123)
Nekem is nagyon tetszett.
lilcso 2006 ápr. 17. - 17:56:40
(7/123)
nagyon nagyon nagyon tetszett a film.
nálam általában az jelzi, h jó-e egy film, ha lúdbõr :)
ez nem volt lúdbõr, de mégis annyira tetszettt, h 2 nap alatt 3x néztem meg (a 2.nál már lúdbõr volt :)))
komolyan elmondhatatlanul tetszett!!

és sztem reese wiherspoonnak nagyon jól áll ez a sötét barna haj! :)) nem tom megmagyarázni rendesen, de vhogy olyan bölcsesség sugárzott róla így pláne ahogy állandóan johhnyt támogatta, mintha már tök öreg lenne, mégis tök fiatal... szóval moodnom ezt nem tom elmagyarázni, remélem érti mindenki.... :P :)))
Rekuli 2006 márc. 16. - 08:38:00
(6/123)
Magával ragadó film, a Johnny Cash alakítás lehengerlõ. Bár az lett volna meglepõ, ha nem az. Az utóbbi években azonban bebizonyosodott, hogy azok a színesznõk, akik változtatnak a külsejükön egy-egy filmben sokkal esélyesebbek az Oscarra, mint bárki más. Éljen a papírforma! Bár ez mit sem von le a film értékébõl.
mocimboa 2006 márc. 12. - 17:57:18
(5/123)
Jó kis film. Felpörget, tele van érzelemmel, érzékenységel és jó sok zenével. Még több ilyen filmet Hollywood!
taptarap 2006 febr. 13. - 10:54:41
(4/123)
Végre egy mozi film, ami bemutatja, hogy nemcsak Elvis volt...
Ráadásul nagyon hiteles film. Tökéletesen összerakott, a színészek a maguk hangján adták vissza a dalokat. A film hangulata óriási. Megérdemelnek a színészek a rendezõ és a film többi készítõi 1-1 Oscart ;)