Téma: A pad

10/10
alien1976 2020 szept. 05. - 20:37:21 10/10
(9/9)
Fantasztikus film, tele életérzésekkel, drámával, a mindennapok súlyával, a mindennapi élettel. Nagyon erős film, hatalmas színészi teljesítménnyel. Olyan mély és megfogó a film hangulata, hogy az elején elkap és az utolsó utáni percben is magához ragad, és nem enged el, hatása alatt tart még napok után is. Olyan témát boncolgat, ami bárhol megtörténhet, akár a szomszédunkban is. Ezt a filmet csak ajánlani lehet.
10/10
Trivia Showtime 2018 nov. 11. - 17:10:12 10/10
(8/9)
Kegyetlen film... mint az élet.
És szép... mint az élet!
10/10
Vídiafej 2018 szept. 29. - 13:10:37 10/10
(7/9)
ez a FILM..
10/10
crash48 2017 márc. 30. - 21:38:50 10/10
(6/9)
Zseniális dráma-ajánlom mindenkinek!
sanderb 2015 máj. 11. - 17:41:24
(5/9)
Ha a filmrõl valakinek mesélnék, pontosabban a történetet ha vázolnám, nem biztos hogy kedvet kapna a hallgatóságom. Ezt a filmet azonban mégis érdemes megnézni, mert az atmoszférája és a Kajt megformáló Jesper Christensen miatt szinte kötelezõ darabbá válik! 10/9
proklima 2015 ápr. 25. - 16:02:48 Előzmény ReignMan
(4/9)
Mindjárt az elején nem árt tisztázni, hogy ez nem dogmafilm!
Mielõtt valaki mellékvágányra tévedne.
Miért is?
Több okból kifolyólag.
1. Per Fly nem volt a Dogme 95 tagja (Lars von Trier, Thomas Vinterberg, Kristian Levring, Søren Kragh-Jacobsen).
Persze, ettõl még rendezhetett volna dogma filmet.
2. De nem, mivel filmje sértené a dogma "tízparancsolatot", több pontban is:
-Pl. 2. pont-zene-mielõtt Kim "bekattant, nem "helyszíni" zene szólt.
-10. pont-rendezõ neve. A film végén egyértelmûen olvasható: rendezõ-Per Fly.
3. A "döntõ" érv:
Részlet egy Per Fly ripotból(film. hu-Béres Dániel):
"P.F.: A nagy dogma rendezõkkel együtt jártam a filmfõiskolára, Lars von Trierrel, Thomas Vinterberggel, Lone Scherfiggel és a többiekkel.
A padra nagyon nehéz volt pénzt szereznem, megkerestek a Zentropától is, hogy legyen dogma film.
Én nemet mondtam, mert mindenképpen akartam zenét használni."
Az ne vezessen senkit sem félre, hogy végül is a Zentropa forgalmazta.
Valójában 4 alapvetõ dogma film készült.
-Születésnap
-Idióták
-Mifune utolsó dala
-A király él
Ezen kívûl kb. 30-egynéhány utánérzés készült, ezek nagy része amerikai francia és dán.
-Olasz nyelv kezdõknek,pl.
Elindult a Dogma második generációja:
-Igaz ember
A Wilbur öngyilkos akar lenni, valamint Az örökség jelölik ki a harmadik fõ irányt, mely talán a leginkább képes függetlenedni a Dogma elveitõl.
Remélem ezt a részét sikerült tisztázni.

Visszatérve a filmhez.
Ez az ún. "Dán-trilógia" elsõ része.
Folytatása, az Örökség, egy idõben Dánia legnézettebb filmje volt.
A pad (Baenken), egy lecsúszott alkoholista történetét meséli el.
A film a legszegényebb réteget vizsgálja
Lehetne akár a szomszéd is.
"Ha a szüleid alkoholisták voltak, az is egy társadalmi örökség.
A pad fõhõse, az öregember, azáltal, hogy meghal, megszabadítja a lányát attól a szociális örökségtõl, amit õ rakott rá korábban.
Megadja neki egy normális élet lehetõségét." (P.F.).
Szerintem nagy film.
A 10-es skálán 10 pont (ts:10).
10/10
ReignMan 2014 júl. 05. - 16:58:23 10/10 Előzmény Newcastle United
(3/9)
Valóban az egyik legjobb dogmafilm, remek színészi alakításokkal, igazi, valós, hétköznapi problémákat feszegetve. Vajon kit vetünk meg jobban, a magát halálra ivó igénytelen és kötekedõ alkoholistát, vagy az ápolt, jól szituált családapát, aki féltékenységbõl és birtoklásvágytól fûtve titkon veri a feleségét.

A hajléktalan koldus lenne inkább barátunk, aki kéreget az utcán, vagy a milliók jövõjét tönkretevõ mosolygó, pénzéhes politikus. Más van kívül és más belül.

A legjobb ezekben a filmekben, hogy akár a szomszédunkban is játszódhatnának, ennyi érzelem és furcsán érdekes karakter a hollywood- mozikban 1 év termésébõl sem szedhetõ össze...
8/10
8/10
Newcastle United 2007 jan. 02. - 13:37:20 8/10 Előzmény libikóka
(2/9)
Jesper Christensen alakítása jobb esetben is Oscart ér, de itt "csak" egy dán filmrõl van szó.:) Az egyik legjobb kortárs skandináv film, csak ajánlani tudom.
libikóka 2006 aug. 18. - 20:02:07
(1/9)
Nem semmi egy film, nem semmi alakítással!