Eszter Szür 2016 aug. 09. - 16:32:14
(2974/3054)
Hát pontosan én sem tudom hogy hogyan megy a dolog. Annyit tudok hogy egy csomagban X db film x sorozat xdb dokumentumfilm stb szerepel. A legtöbb esetben vegyesen.De lehet hogy van kategóriánként is (sorozatok,vagy filmek) A tévé társaságok nyilván azt a csomagot választják ami az adott tévé csatorna adását témáját a legjobban tükrözi. És gondolom a legolcsóbbat veszik meg vagy megpróbálják lealkudni az árat a kiszemelt csomagnál.
Amúgy annak idején az M1 nagyon nagyot kockáztatott a Palota ékköve és a többi sorival ugyanis ezeknek a sorozatoknak az értéke akkoriban epizódonként közel 80millió Ft volt ami azt jelentette volna hogy ha ezek a sorozatok nem hozták volna a várt sikert nézettséget és ezzel együtt a bevételt akkor bizony a tévé csatorna a csõd szélére került volna. Azt tudni kell hogy a koreai sorozatok a legdrágábbak az egész világon.
K. Judit 2016 aug. 09. - 12:50:35
(2973/3054)
Ezt még nem hallottam, és bocs, hogy nehezen is képzelem el (persze tévedhetek).
"Hangosan" gondolkodva: ki állítaná össze ezeket a csomagokat? Valami nemzetek feletti szervezet?
Hogy kerülhetne egy csomagba a koreai a venezuelaival vagy az argentinnel, vagy a kanadaival?

Azt inkább el tudnám képzelni, hogy vannak csomagajánlatok az egyes országokból, és azokat valószínûleg olcsóbban adják, amit õk szeretnének nagyon terjeszteni. Annak idején a PÉ-KHT-YS trilógiát közel száz országnak adták el, és megtehették, elég volt csak a hazai 50%-os nézettségre hivatkozniuk.

Szóval külön koreai és külön dél-amerikai csomagokat el tudok képzelni, emlékszem, mi is gyanakodtunk, amikor a kosztümös történelmi sorozatok után leadták a Pastát, amit talán tényleg bónuszként csaptak a többi mellé (máskülönben végképp megfejthetetlen, hogy miért pont azt választották).

Izaura csatornát én biztos nem fogok kérni...
Eszter Szür 2016 aug. 09. - 12:15:05
(2972/3054)
Izaura TV nekünk se lesz de erre is van egy megoldás: Online nézés vagy letöltés.
Eszter Szür 2016 aug. 09. - 12:13:08
(2971/3054)
Én amonondó vagyok abban is hogy mivel Magyarországon úgy nevezett mûsor csomagokat vásárolnak a tévé társaságok,lehet hogy amit esetleg most megvettek abban csomagban szerepelnek koreai sorozatok is. Lehet hogy amár említett sorozat is benne van kitudja. De persze ez csak az ez én gondolatom,nem kell készpénznek venni.
napraforgó 2016 aug. 09. - 05:56:23
(2970/3054)
Nagyon fogok örülni, ha a Duna TV valóban újra adja a Palota ékkövét. Én a Tv2-n láttam reklámozni ezt és a Vad Angyalt, mint amiket az induló Izaura TV fog sugározni. Mivel Izaura TV-m nem lesz, nekem a Duna jobb lenne. És ha utána folytatnák a kosztümös koreai filmeket, az nagyszerû lenne....
borzi84 2016 aug. 09. - 01:35:06
(2969/3054)
Nem kamu, valóban újra mûsorra tûzik a sorozatot!
Augusztus 29-én (hétfõn) lesz az elsõ rész, a Duna TV adja, 14.15-tõl. :-)
K. Judit 2016 aug. 08. - 23:58:42
(2968/3054)
Nem tudom, lehet.
Nagyon sok dráma készül évente, és elég sok közülük a kosztümös. Viszont tényleg csak egy részüket lehet, vagy célszerû külföldi tévétársaságoknak is eladni, hogy ne csak a drámarajongók lássák (akik egyébként is figyelemmel kísérik neten az aktuális kínálatot), hanem olyan nézõk is, akik esetleg keveset tudtak korábban az országról, a kultúrájáról stb.

És az Empress Ki, meg a Mélygyökerû Fa pont ilyen. Ezt vajon honnan tudta az, aki véletlenül elárulta az infót?
Ha valamiben kételkedem, az az, hogy valaki, vagy valakik - a csatornától - folyamatosan figyelemmel kísérik az aktuális drámakínálatot, aztán mondjuk 20-25 kosztümös film közül (aminek a 10 soros elõzetesét elolvasták) ki tudták választani pont az Empress Ki-t. Nagyon valószínûtlen.

Most már tényleg utánanézhetnének, de nem néznek utána. (Talán nincs rá idejük.) Mint ahogy a PÉ-rõl és a KHT-ról sem tudott senki semmit, ötösével kiosztották más-más fordítóknak de az egészet, egyszer sem beszélték meg, egyszer sem ültek le, hogy lehetõleg egyformára sikerüljön fordítaniuk a különbözõ rangokat, megszólításokat stb. Az egész történetet senki nem ismerte, még azt sem tudták, hogy a gyerekek majd fel fognak nõni. Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy ezeken a helyeken max. az IMBD-t nézik (tisztelet a kivételnek), és ha abban valaki nem szerepel, az nincs.
Ezért nem gondolom, hogy címeket tudnak, és hogy a címek alapján tudnak rangsorolni és választani. Még talán az lehet, hogy ajánlatot kértek DK-ból, vagy segítséget a KKK-tól.
reay 2016 aug. 08. - 21:23:26
(2967/3054)
Küldtem privát üzenetet.
reay 2016 aug. 08. - 21:16:50
(2966/3054)
Van igazad persze. Csakhogy ez az információ válaszlevélként érkezett egy nézõi kérdésre az MTVA-tól. Nomost én úgy vélem, innen kezdve az õ felelõsségük, mivel nem volt kötelezõ nekik ennyit sem elárulni. Írhattak volna egy kitérõ választ is. Én ezt a jó hírt megosztottam, de én is csak lehetséges dologként utaltam rá, mivel én magam sem hiszek benne teljesen, láttunk már karón varjút.
Eszter Szür 2016 aug. 08. - 20:55:15
(2965/3054)
Ja és sorozat címet nem nehéz nézni hiszen az internet tele van velük képekkel meg némi infóval az adott soroztról tehát ezt bárki megnézheti.
Eszter Szür 2016 aug. 08. - 20:51:05
(2964/3054)
Szerintem pedig nagyon kamus a dolog.De ha még is lesz annak nagyon örülnék. Ugyanis szakmai törvény hogy egy tévé társaság sem adhat ki semmilyen információt a vetítendõ sorozatairól. Fõleg nem ilyen internetes fórumos oldalakra. Én úgy hallottam hogy itt röptették meg a dolgot. Hivatalos ajánló az amit a tévé reklámjában lát az ember és ez általában a vetítést megelõzõ 2-3 hét amikor ugye bemutatják reklám szerûen. Másik hivatalos forrás a tévétársaság saját hivatalos honlapja. Az összes többi nem hivatalos vagyis lehet pletyka amit valaki megröptetett. Ha jól emlékszem tavaly már volt ilyen ehhez hasonló dolog akkor valaki a facebookon kezdte el híresztelni hogy milyen sorozatok kerülnek a tévébe. Persze nem volt igaz de sok dorama rajongót becsapott és szomorúságot okozott.
K. Judit 2016 aug. 08. - 18:18:14
(2963/3054)
Biztos vagyok benne, hogy ez az infó nem (teljesen) kamu, különben honnan vették volna egyáltalán az Empress Ki címét? Inkább az lehet, hogy nem szabadott volna elárulni, mert még nincs végleges mûsorterv (ami nem tudom, mitõl függhet). Sajnos fogalmunk sincs, honnan veszik az információikat. Biztos nem a Portról, azt már észrevettük volna. Abban viszont lehet, hogy a Port statisztikája is segített, hogy a Fórum melyik topikjainak van a legnagyobb forgalma. Legalábbis ha én új csatornát akarnék indítani, ezt mindenképpen figyelembe venném.

Tény, hogy a PÉ-s trilógia után a Mélygyökerû fa és az Empress Ki jöhetne leginkább szóba, és ha ezek sikeresek lesznek, elmehetnének akár még a Chuno-ig (Rabszolgavadászokig?) is, vagy a Sungkyunkwan Scandalig, vagy akár ami a kisfestõrõl szólt (most nem jut eszembe a neve) pár éven belül. Amíg ezeket levetítik (majd újra és újra levetítik), megint annyi új dráma bukkan elõ a semmibõl, hogy csak gyõzzék figyelni a kínálatot.

Mai témájú drámát szívem szerint nem ajánlanék (MÉG nem), de például a Rooftop Prince idõutazásos, szerintem jó kis híd lehetne az újak felé.
Eszter Szür 2016 aug. 08. - 16:35:25 Előzmény reay
(2962/3054)
Én azt mondom hogy az a biztos amit látok. Információkat nyilván nem adnak nekünk ki a tévéadók. Tehát marad a sablon szöveg: vagyis a "nincs információnk" vagy a "tervebe van" meg az hogy "figyeljük a mûsor újságot". Szóval ilyen sablon szövegekkel hûtik le az ember kiváncsiságát. Akkor szabad elhinni hogy lesz új sorozat ha már reklámozzák. Más különben nem szabad elhinni és kiváltképp nem szabad elhíresztelni azt hogy lehet hogy lesz új sorozat. Mert ha mégsem lesz akkor mindenki nagyot fog koppanni.
offtopic
BDK1997 2016 aug. 08. - 11:39:41 Előzmény reay
(2961/3054)
Ha nem nagy kérés, átküldhetnéd a levelet (képként).
Mert nagyon furdalja (nemcsak nekem) a téma az oldalamat, ugyanis az MTVA nekünk azt írta hogy nincs információjuk.
Különben, nem m2, hanem Duna tv lenne helyesen, mert az a fõ adójuk most már.
Tv2nek írtam múltkor, õk azt írták nem adhatnak ki információt a tervben lévõ sorozataikról,
de az egyik újság írta, hogy az Izaura tv mindig fog adni dél-koreai sorozatokat.
reay 2016 aug. 06. - 01:30:22
(2960/3054)
Ha az m2 kamuzott, akkor õ is. Én is láttam, hogy ezt írták, átküldte a csatorna ide vonatkozó sorait.
offtopic
BDK1997 2016 aug. 05. - 15:28:07 Előzmény reay
(2959/3054)
Írtam nekik most, és azt írták vissza hogy "jelenleg nincs információnk", biztos hogy az ismerõsöd nem kamuzott?
reay 2016 aug. 04. - 23:04:20 Előzmény Ljerk
(2958/3054)
Szia Ljerk!

Köszönöm a tartalmas hsz-t. :) Már alig várom a sorozatot. Kíváncsi vagyok, hány ismerõs színész lesz a többi sorozatból, mindjárt meg is vizslatom a neten.
Ljerk 2016 aug. 04. - 12:05:44
(2957/3054)
Koreát nagyjából akkor támadták meg a mongolok amikor minket (mi ezt tatárjárásként ismerjük) - pontosabban Goryeo állam (lényegében a mai Korea) 30 évig ellenállt, ezáltal tiszteletbõl nem megölték a koreai uralkodócsaládot, hanem vazallus királysággá tették õket (a koreai koronahercegnek és a királynak mindig mongol hercegnõt kellett feleségül vennie). Kubláj kán innen próbálta meg elfoglalni Japánt kétszer is, de az "isteni szél" szétszórta a koreaiak által épített hajójóhadát.

A film nagyjából 100 évvel késõbb játszódik, amikor a nagy mongol birodalom már kezd hanyatlani. A sorozat címe és az elsõ rész miatt nem spoiler legalábbis Koreában az a tény, hogy a Kínát uraló mongol császárnak koreai származású (felesége/ágyasa) lesz. A szereposztás jó, nagyon szépek a ruhák, díszletek - a történet is jónak mondható, de inkább kalandvonalon mint történelmi szempontból, vannak hiányosságai a filmnek, de egyébként nagyon jól nézhetõ sorozat.
K. Judit 2016 aug. 03. - 22:57:24
(2956/3054)
De jó, végre nem ismétlés, és a legjobbak közül való (többen is láttuk már).

Csak írd be a Ggle-ba, hogy "empress ki ismertetõ", és rengeteg magyar nyelvû találatod lesz.

https://www.google.hu/#q=empress+ki+ismertet%C5%91

(Az egyik poster.)
10/10
Mara60 2016 aug. 03. - 22:55:21 10/10
(2955/3054)
Király!!! Én nagyon szerettem az Empress Ki-t. Igazi jóféle történelmi kalandfilm. Remek karakterekkel, izgalmas fordulatokkal.