Csalarozsika 2015 szept. 19. - 02:22:13 Előzmény malvinkicska
(285/325)
Szia!

Maximálisan egyetértek!
A legutóbbi részek nekem sem tetszenek! Túlságosan elhúzzák ezt a "szálat", ahogyan a "selyemfiú" utáni nyomozást is! Ezáltal kicsit "leült" a történet!
Az viszont továbbra sem fér a fejembe, a felügyelõ hogyan adhat hitelt feltétel nélkül Rafaela vádaskodásának!
Arra egy percig sem gondol, hogy azért vádaskodik, mert "vaj van a fején"?!

Talán Judite az, aki gyanakszik Rafaelára!
Jól mondta a múltkor: Amikor Luana odaköltözött, gyökeresen megváltozott a nõszemély viselkedése, s megmutatkozott a valódi énje!

Luana pedig...Ekkora felelõtlenséget! Gyermeket vár, erre mit csinál?
Egy cukornádültetvényen vállal munkát!
Még az is jobb lett volna, ha visszamegy a földfoglalókhoz!

Szerencsére mindenre fény derül majd, s kibogozódnak a most még összekuszált szálak! :-)
Azért olyan sok rész nincs már hátra! :-)
malvinkicska 2015 szept. 18. - 14:49:17
(284/325)
Mióta Rafaela hazudozik össze vissza nem szeretem annyira nézni, unalmas aza sok hasztalanság benne a mita nyomozó beszél és követ, nem normális az sem, nem gondoltam, hogy ilyen hosszan fogják azt a semmire kelõt is keresni.
offtopic
malvinkicska 2015 szept. 17. - 09:55:27
(283/325)
Jó nyaralást ha haza jössz folytatjuk a csevegést.
10/10
offtopic
édesmaya 2015 szept. 17. - 08:32:31 10/10
(282/325)
Szióka!

Köszönöm a jókívánságot! Ez az út egyben szülinapi is, ma vagyok 105 éves!
Remélem figyelemmel tudom kísérni jövõ héten a port.hu-n a topikot!

Elõre is köszönöm, ha írsz, és ha tudok én is írok bele!

Mindenkinek puszi, legyetek jók, ha tudtok, a többi nem számít!
Csalarozsika 2015 szept. 17. - 02:13:12
(281/325)
Szia! :)

Örülök, hogy hosszú idõ után ismét jelentkeztél, s hogy jól vagy ! :) :)

Valóban sok minden történt az elmúlt hetekben!

Meg tudlak érteni, nehéz indulat nélkül végighallgatni Rafaela vádaskodásait!
Ez a nõszemély egyre gátlástalanabb!
Olyan természetességgel adja elõ a hazugságait, hogy az már vérlázító!

Én is nagyon sajnálom Luanát, Brunot, Marcost és Otaviót is!
Valamennyien ennek a gátlástalan nõszemélynek az áldozatai!

Hozzád hasonlóan én sem tudom felfogni, a felügyelõ hogyan hihet feltétel nélkül Rafaelának!
Eddig sem az igazmondásáról volt híres! Mégis mibõl gondolják, hogy éppen most mondana igazat?
Ráadásul, azt is mindenki tudja, mennyire féltékeny Luanára!
Marcosra is haragszik, mert a múltkor megmondta neki, hogy már semmit sem érez iránta.
A napnál is világosabb, hogy mindnyájukon bosszút akar állni!
Ha a felügyelõ ezt nem látja, akkor alkalmatlan a feladatára!

Luana szökése pláne kapóra jött a perszónának, rögtön le is vonta a következtetést!
Szégyellhetné magát! Csak sajnos az efféle nõszemély olyan messze áll a szégyenérzettõl, mint Makó Jeruzsálemtõl.

SPOILER!!! Szerencsére minden jóra fordul, s hamarosan kiderül az igazság! SPOILER VÉGE!

Tenerifére mentek? :-) Bevallom, kicsit irigyellek Benneteket! ;-)
A magam részérõl igyekszem majd írni, hogy ne legyen nagy az elmaradásod!
Kellemes nyaralást, jó pihenést kívánok Nektek! :D :D
Csalarozsika 2015 szept. 17. - 01:46:35
(280/325)
Szia! Figyelemreméltó észrevétel!
Azokban az idõkben Geremias mániákusan ragaszkodott ahhoz, hogy Rafaelát Marietának nevezte.

SPOILER!!! Szerencsére Rafaeláról kiderül, hogy nem igazi Berdinazzi, éppen ezért nem kapja meg a hõn áhított örökséget sem. SPOILER VÉGE!!!
10/10
édesmaya 2015 szept. 16. - 21:08:05 10/10 Előzmény Csalarozsika
(279/325)
Sziiiaaasztok!

De arik vagytok, hogy hiányoltok! Jelentem, nem voltam, és nem vagyok beteg, csak lusti voltam! Mindig feljöttem elolvasni, hogy mi a véleményetek, de valahogy nem volt kedvem írni.


- Hát zajlanak az események rendesen! Az a baj velem, hogy túlságosan beleélem magam a sorozatba, és nagyon együtt vagyok a kedvenc szereplõkkel! Annyira gyûlöletes ez a mocskos ribi Rafaéla, hogy végigszidom az egészet, amikor õ van porondon! Na meg nem halljátok, mikkel illetem a naccságát! A férje helyében már ott is hagytam volna, azonnal elválnék tõle! Szegény Otavinho nem érdemel ilyen utolsó piszok nõszemélyt,sõt gyilkost!

- A mai részben szegény Mezengák rendesen meg lettek vádolva! Szegény drágajó Brúnó úr, amikor úgyis búsul Luana után, most még ilyen mocskos hazugság, koholt vádak a fejére! Nem is értem ezt a gügye nyomozót, hát neki annyi elég, hogy egy valaki megvádol mást, és az már szentírás is neki?! Uram bocsá, talán illene nyomoznia is, hogy mi ebbõl az igazság, amit Rafaela ribi állít?! A férjem is ha teheti velem nézi, és mondja a mai részre, hogy aki ilyesmit állít, annak kéne bizonyítania! Vagy Brazíliában ez nem szokás? Rákennek valakire valami szörnyûséget, és az ilyen lökött nyomozó máris készpénznek veszi! Hát az eszem megáll, komolyan, ez nem is nyomozó, hanem egy hülye agybeteg barom!
Bocsánat, ha túl dühösnek látszom, de tényleg felháborító az ilyesmi!
- A Ralf úrfi ügyet is mit ragozzák még?! Rétestészta- ügy. Uncsiiiíííí!!!!!!

- Szegény lány, én nem csodálom, hogy megszökött, annyira elege van mindenbõl és mindenkibõl. Csak azért egy kicsit fura volt, hogy azzal a pocakkal úgy tudott futni, ez a valóságban nincs így, ugye asszonyok? Na persze a fõgonosz rögtön tudta is erre a választ, : Mert bûnös! Azt a rezzenéstelen pofát, amivel ez a Rafaéla hazudni tud, hát azt nem lehet lekörözni!! Esküszöm, a Guiness- rekorder õ lenne a pofátlan kitalálásban, mások megvádolásában!
Jujj de viszket a tenyerem,hogy jól pofán vágjam párszor!

Na kedveseim, folytatom a bõrönd pakolást, holnap este elrepülök a lánykámmal Tenerifére! Lesz velünk laptop, viszem a jelszavakat, és - bár a sorit nem fogom ott kinn látni - felnézek rátok, mizújsi van éppen! Írjatok sokat, hogy legalább azt olvassam! Aztán ha megjövünk, mielõbb sort kerítek a kimaradt részek letöltésére, megnézésére!

Mindenkinek üdv és pusziííí!!!
Édesmaya
malvinkicska 2015 szept. 16. - 13:28:45
(278/325)
Ezt elõre nem is lehet nézni én úgy tudom, de Rafaela azért fél, mert õ egy szemét csaló, semmi köze nincs a Berdinázikhoz, és ezt az öreg valahol sejti.Az benne a jó majd fény derül rá, mert Luana sem hagyja magát mikor õ valóban a testvére gyereke.
10/10
csikosi 2015 szept. 16. - 12:56:14 10/10
(277/325)
Sziasztok!
Régen nem jelentkeztem én sem, de elgondolkoztam rajta!
Ha egyszer megvan az öreg végrendelete, akkor elképzelhetõ, hogy ennek a furmányos Rafaelának eszébe sem jut, hogy Marieta Berdinadzi számára van Írva??? Ami pedig nem az õ neve.
Nem szoktam elõre megnézni, de felmerült bennem ez a kérdés!
Szép napot neked. Csiki
malvinkicska 2015 szept. 16. - 11:40:50 Előzmény Csalarozsika
(276/325)
Engem az a Rafaela, sok mocskolódása, nagyon irritál egy szemét nõ az biztos, teljesen kikészítette Luanat ezzel a sok hazugsággal. Az a selyem fiú nyomozása is véget érhetne már az a sok rossz életû csaj vitatkozok rajta, undorító nekem. Várom , hogy fordulni fog a kocka hamarosan.
Csalarozsika 2015 szept. 15. - 03:01:11
(275/325)
A legutolsó rész valóban nem volt túl szívderítõ!
A selyemfiú - szállal tényleg túl sokat foglalkoznak!
SPOILER!! Sajnos fognak még eleget! SPOILER VÉGE!!!

Hihetetlen, hogy Rafaela milyen könnyen az orránál fogva vezet mindenkit!
Az fel sem merül bennük, hogy netán õ is lehetett a tettes?! :-(

SPOILER!!! Sajnos Luana rosszabbat nem is tehetne, mint hogy elhagyja nagybátyja házát! Ezzel csak megerõsíti Rafaela meséjét! SPOILER VÉGE!

Rossz látni, hogy Bruno mennyire szenved! :-(
Nagyon szeretik egymást, de a gyûlölködés - egyelõre - ismét elválasztotta õket! :-(
Csalarozsika 2015 szept. 15. - 02:44:46 Előzmény malvinkicska
(274/325)
Szia! Örülök, ha tetszenek az irományaim! :-)
Jó, hogy van kivel eszmét cserélni a sorozatról!
Édesmaya sajnos nagyon eltûnt mostanában, én is hiányolom a hozzászólásait!
Remélem, jól van, s nincs semmi baja!

Valóban nincs már sok rész hátra, gyorsan múlik az idõ!
SPOILER! Marcos örül majd a gyermekének, némileg megváltozott az apja eltûnése után - szerencsére elõnyére! SPOILER VÉGE!

Bruno tényleg nagyon rendes, hogy még Léia gondjaival is foglalkozik!
Nem sok elvált férj lenne rá - fõképp az ismert elõzmények után!
A balesetkor õ is sok mindent átértékelt, ennek köszönhetõ, hogy Lia házasságát is nagyon jól fogadta!

Az új sorozatba még éppen csak belenéztem, sajnos korai nekem az idõpont. :-(
Bár, annak alapján amit láttam, nem lehet rossz az sem!
malvinkicska 2015 szept. 14. - 18:41:36 Előzmény Csalarozsika
(273/325)
Ez a hét nekem nem jól kezdõdött amia sorozatot illeti Geremias esze elment, aztán túl sokat szentelnek a selyem fiú halálának a nyomozására, inkább más szálat kellett volna boncolgatni ez unalmas.
malvinkicska 2015 szept. 12. - 18:40:32
(272/325)
Szia Édesmaya régen nem írsz semmit hiányolom a jó véleményeidet.
malvinkicska 2015 szept. 12. - 16:06:44
(271/325)
Szia nagyon örülök mikor írsz , mert nagyon jókat, most is megnyugtattál az a szemét nõ megkapja a magáét, az úgy hazudik, mintha olvasná, nagy kaki keverõ az biztos. Azt is alig várom megszülessen Liliana babája, és Marcos, mint apa, mert az apja jó példa volt neki mivel az egy család centrikus férfi, még a volt feleséget is istápolja. A zenész võt is elfogadt, a balesete teljesen megváltoztatta a gondolkodását, Brunonak. A selyem fiú halála körül vannak egy kis bonyodalmak, de helyre jön az is.Az a gond már csak 25 rész és vége. A Feketén Fehéren elég izgalmas a sztori, mivel a fekete lányba beleszeretett a báróék Alberthoja.
Csalarozsika 2015 szept. 12. - 02:33:45
(270/325)
Szia! SPOILER!!! Ahogyan én is megírtam már korábban, Geremias és Judite igencsak összemelegednek a végére! :D SPOILER VÉGE!

Hihetetlen, hogy Geremias egy percig is elhiszi Rafaela meséjét! :-( Nem hazudott még eleget?!
A pénzéhsége nem ismer határokat, vagdalkozik, vádaskodik, s még hisznek is neki!
Geremiast annyira elvakítja a Mezengák iránt érzett gyûlölete, hogy nem látja a fától az erdõt!

SPOILER!!! Szegény Luana! Nem lesz maradása, hamarosan elhagyja a bácsikája házát! Ráadásul ezzel csak megerõsíti Rafaela történetét! :-(
Ne addódj, a hölgyemény minden álnokságára fény derül, s elnyeri méltó büntetését! (Elveszíti a gyermekét, Otavio elhagyja, kiderül róla, hogy nem igazi Berdinazzi, stb.) Bár, az is igaz, hogy végül mégsem távozik üres kézzel, az ominózus birtokot - Bruno volt birtokát - kapja meg. Szerintem ez jóval több, mint amit megérdemel! SPOILER VÉGE!!!

Annak viszont örülök, hogy Marcos kezd visszatalálni Lilianához, s most már örömmel várja a gyermek megszületését!
Kimondottan jót tett neki az a sokk, amit apja eltûnésekor élt át.
malvinkicska 2015 szept. 11. - 18:59:38
(269/325)
Geremiaséknak egészségükre, ha több lesz köztük, a mai részben nagyon kavart az a férfias kinézetû csaló Marieta, de aki másnak vermet ás maga esik bele, tartja a mondás, és nehogy úgy járjon, megérdemelné kavart eleget.
tartakovsky 2015 szept. 11. - 17:53:06
(268/325)
Ez a Rafela nagy kavaró gép.
tartakovsky 2015 szept. 11. - 17:52:34 Előzmény malvinkicska
(267/325)
"A mai részbe Geremias nagyot alakított, ahogy csintalankodott a bejárónõjével, nagyon jól állt nekik."

SPOILER!

Késõbb több lesz, mint csintalankodás. :D



SPOILER VÉGE!
malvinkicska 2015 szept. 08. - 18:44:19
(266/325)
Rengeteg szólás mondást ismerek régen jobban alkalmaztam õket, mostanság hanyagolom, de ez most a barátságról eszembe jutott. A mai részbe Geremias nagyot alakított, ahogy csintalankodott a bejárónõjével, nagyon jól állt nekik. Brunotól szép, hogy így mellé áll a volt feleségéhez. Leia egy kicsit hisztis volt ma mindenért kétségbe esett.