Csalarozsika 2015 júl. 24. - 00:53:19 Előzmény édesmaya
(225/325)
Szia!

A szenátor becsületes ember, s nem csalja meg a feleségét, SPOILER!!! Bár: Rosa asszony késõbb meggyanúsítja ezzel, s a viszonyuk eléggé elmérgesedik. Egyébként a sorozat végén a szenátor meghal. SPOILER VÉGE!

A földfoglalók...Sajnálom õket, hogy leégett a táboruk!
SPOILER!!! Sajnos a vesztükbe rohannak. Luana kérésére Bruno felajánlja a segítségét, de visszautasítják. A végén Regino meghal. A táboron ugyanis rajtaütnek, s tûzharcban életét veszti õ is. :-( SPOILER VÉGE!

Szegény Donana nem tudja, mibe vágta a fejszéjét! SPOILER!!! Sor kerül az örökbefogadásra, de a félvad kisfiú ellenségesen viselkedik Donanával, õ hiába igyekszik vele megbarátkozni. Az sem segít a dolgon, hogy Zé kezdetben nem mondja el, hogy a saját fiáról van szó. A kisfiú - Ueré - késõbb meg is szökik, s ez feszültséget kelt Zé és Donana között. Végül, sok nehézség után rendezõdik a helyzet. SPOILER VÉGE!

Egyáltalán nem meglepõ, hogy Luana jobban érzi magát a birtokon, mint Bruno házában! Ott jobban "otthon" van, mint Bruno házában! Világéletében szegény volt és egyszerû körülmények között élt, s nem is vágyik a luxusra! Szöges ellentéte Léia "nagyságának"!

SPOILER!!! Nyugi, Susana férjének "sincs ám galambepéje"! Elõbb-utóbb kifogy a béketûrésbõl, s Ralf megkapja a magáét! Marcos pedig bevégzi azt, amit õ elkezdett. SPOILER VÉGE!!

Komolyan mondom, én sem értem ezt a Rafaela iránti nagy rajongást! Mindenkit az ujja köré csavart: Marcost, Otaviot és Geremiast is!
SPOILER!!! Az elõzõ hozzászólásomban már vázoltam, hogy késõbb mindkét "hõsszerelmes" kiábrándul belõle, s "lehull a hályog" Geremias szemérõl is. Persze, addig még sok víz lefolyik kedvenc folyómon, a Tiszán, s Rafaela is sokszor tesz tanúbizonyságot kétszínûségérõl és pénzéhségérõl! A végén az is kiderül, hogy nem Rafaela Bruno Berdinazzi unokája! SPOILER VÉGE!

Marcos mostanra belátta, hogy jobban teszi, ha igyekszik beletanulni a gazdálkodásba!
SPOILER!!! Liliana iránt is megváltoznak az érzelmei - jó irányba, s örül majd a születendõ gyermeknek! SPOILER VÉGE!

SPOILER!!! Lia és "Vékonydonga" végül összeházasodnak! :-)
"Pirospozsga" is érdeklõdést mutat majd Lurdinha iránt. :-) SPOILER VÉGE!
Csalarozsika 2015 júl. 24. - 00:15:09 Előzmény malvinkicska
(224/325)
Szia! Ralf nagyon gátlástalan, de nem tudom Léiát sajnálni.
Aki ilyen ostoba, megérdemli sorsát.

SPOILER!!! A selyemfiú jól ismeri, tudja, hamarosan megijed a saját merészségétõl. Természetesen így is lesz, Léia vissza akar lépni a Luana elleni "merénylettõl", s ez alkalmat ad arra, hogy újra "megpumpolja" a hölgyet. Susana férje tesz majd Ralf ellen, s abban bizony nem lesz köszönet.
SPOILER VÉGE!

Rafaela nem szereti Otaviót, de SPOILER!!! A pénz nagy úr! Végül mégis hozzámegy! Az már más kérdés, hogy szerencsétlen házasság lesz belõle, s válással végzõdik. Rafaela gátlástalansága és kétszínû viselkedése megteszi a hatását: A végén a most még halálosan szerelmes Otavio visszamegy az USA-ba, s alig várja, hogy megszabaduljon tõle! Marcos is teljesen kiábrándul belõle. SPOILER VÉGE!

Sajnos nagy a hõség, jól jönne némi felfrissülés, persze, vihar nélkül!
10/10
édesmaya 2015 júl. 23. - 20:28:14 10/10
(223/325)
4. szakaszban javítok: jó nagy szélhámosságát bizonyította.
10/10
édesmaya 2015 júl. 23. - 20:26:10 10/10
(222/325)
Hasonló mértékû volt a mai - csütörtöki - rész, mint a tegnapi.

- Elcsodálkoztam, hogy Sikita, a szenátor szolgálólánya milyen érzéseket táplál az apjakorú szenátor iránt! És ezt még el is mondja a lányának. De azért a lényeg mégis az, hogy a szenátor talpig rendes ember, nem környékezi meg házasember létére a fiatal szolgálólányt.
- A földfoglalók táborát felgyújtották valakik, nem derült ki a filmbõl, hogy pontosan kik. Mi lesz most szegényekkel?

- Zé uram hogy be merte vallani Brúnó úrnak, hogy zabigyereke van. Donaana biztos meg fogja szeretni a kis srácot, amilyen jó lélek. Mégha meg is tudja késõbb, hogy a szeretett férjéé valójában. Milyen jól érzi magát Luana ebben a puritán környezetben. Pedig azért a Riberai Pretoi ház mennyivel különb.

- Leia naccsága jól megjárja megint Ralf úrfival! Hogy kicsalta tõle az 50 ezret(dollárt?)a bérgyilkosra, aztán esze ágában sincs bérgyilkost keresni! Ó ez olyan rendes tõle, hogy igazából nem is akarja Luanát megöletni! Suzana férje meg egy baromállat, mindent tud a kicsi nejérõl, hogy még õ fizet a pasinak a szexért, és mégsem akar semmit Suzy ellen tenni! Nagy az isten állatkertje, de ez a férj a legnagyobb benne!

- Jeremias úr meg hogy odavan Rafaeláért, hogy mindenáron örökösévé akarja tenni! Pedig eddig csak a jó nap szálhámosságát bizonyította a csajszi, mi mást?! És még az öreg mondja, hogy õ nem hülye! Dehogynem, még mekkora! Mi a fenét eszik ezen a jelentéktelen szürke verében az öreg? Én nem értem. Azért Octavio már pedzegeti, hogy hogy is lehetett az apja halálában benne Rafaela kisasszony! Meg mi az , hogy annyira szerelmes belé? Vak és hülye õ is!? Komolyan mondom, tiszta eszement ez a pasi! Egy csepp kedvességet nem kapott még Rafaelától, mi a csudát imád rajta?! Ebbõl is leszûrhetõ a nagyfokú tapasztalatlansága a nõk körében. Rafaela mekkora hisztit levágott, hogy õ aztán nem megy el Octavióval Olaszországba! Akkor minek is csomagolt össze? Mért a reptérrõl jön vissza dilizve?!

- Marcos nagy szimpi lett, hogy együtt tart az apjával a birtokokra, tanulni akar Brúnó úrtól, el akarja sajátítani a gazdálkodást. Most tényleg jó fej lett belõle, csak így is maradjon. Lia lányzó körül se sok minden alakul, folyton vitatkozna Apariszióval, õ egy nyakas pasas. Lurdigna meg Bé Zentao körül is alakul valami, én úgy látom. Jókat kuncogok rajtuk!
malvinkicska 2015 júl. 22. - 20:25:54
(221/325)
A mai rész nem volt olyan gazdag eseményekben, a selyem fiú lenyúlta pénzileg Leia asszonyt, az a másik nõ férje jó lenne ha csinálna valamit már Rálffal. Aztán Lia és a zenész beszélni akartak Bruno úrral de õk oda vannak, a Zé féle birtokon. ott tanította dudálni Marcost nevetséges volt. Rafaela nagyon csúnyán beszélt Octavioval, nem szereti, meg egyebek. Zé felesége gyereket szeretni örökbe fogadni, de Zé nem lelkes ettõl idõsnek tartja magukat a gyerek neveléshez. A végén nagy tûz lett a földfoglalók viskói leégtek, most már szegényeknek az sincs. A hõség hatalmas alig lehet a szobában is bírni. Jó éjszakát kívánok.
Csalarozsika 2015 júl. 22. - 17:05:15 Előzmény malvinkicska
(220/325)
Szia! Nagyon köszönöm a beszámolót, csak késve sikerült bepótolnom a tegnapi részt.
Gyalázatos, amit a selyemfiú mûvel, a Luana megölésére vonatkozó tervei bicskanyitogatóak.
Jobb lenne, ha saját magával foglalkozna, a kapott fenyegetésekkel.

SPOILER!!! Susana férje nem a levegõbe beszél, a szavait tettek is követik majd. SPOILER VÉGE!

Aparisio büszke ember, be akarja bizonyítani Brunonak, hogy nem hozományvadásszal van dolga!
Annak idején mosolyogtam, amikor Bruno elõállt a tízezer marha megszerzésére vonatkozó feltételével.
Kicsit arra emlékeztetett, amikor a mesékben az egyszeri király közli a kérõvel, csak akkor adja neki a lányát ha az kiállja a három próbát. :)
"Vékonydonga" nagyon szeret zenélni, de:

SPOILER!!! A duó a végén mégis felbomlik. Ha jól emlékszem, valahogy úgy fogalmaztak: A kezdetekkor volt az igazi, éppen csak megéltek, mégis lelkesen zenéltek. A sikerek és a pénz jöttével minden megváltozott, elveszett a régi varázs. SPOILER VÉGE!

Marcos tényleg nem a levegõbe beszélt akkor, amikor megfogadta, minden másképp lesz, ha az apja elõkerül! :)

Luana élettörténete valóban nagyon szomorú.
Szegény sokat szenvedett, megérdemli, hogy boldog legyen!

Julia jobban tenné, ha csomót kötne a nyelvére!
Ezúttal Rafaelával beszélt felháborító stílusban!
Bár a hölgy nem a szívem csücske, de neki akkor sincs joga ehhez!
Rafaela és Marcos között több félreértés is történt a telefonokkal, s ez is elõsegíti, hogy eltávolodjanak egymástól. (Ami egyáltalán nem baj!)
malvinkicska 2015 júl. 21. - 18:16:12
(219/325)
Érdekes volt a mai rész is a selyem fiú ha nem Bruno akkor legyen az áldozat Luana az egy patkány féreg ember az biztos. A cél érdekében embert is öletne, az a nagy felszarvazott szarvasmarha Leina asszony azért borzong tõle egy kicsit. Aztán beszélgetett a lánya miatt, el áll a marha vásárlástól csak vegye el a lányát és ne zenéljen, de a pacák mindene a zene, nem gondolkodik mit ajánlott neki Bruno úr. Marcos esze kezd megjönni, elment az apjával. Luana történet szép és egyben megható volt ahogy elmondta az életét Donananak, szóval nem semmi sorsa volt, ezért nem hajhász, hanem örül, hogy kap egy kis szeretettet. Az biztos nem fogja tudni eltávolítani az a patkány Rálf. A Julia nyelve elég hosszú még mindig, lehetne belõle lecsípni.
Csalarozsika 2015 júl. 21. - 15:23:35
(218/325)
Szia! Valóban jól kezdõdött a hét! :)
Marcos és Lia teljesen az anyjuk ellen fordultak, s végre rájöttek, hogy az apjuk és Luana õszintén szeretik egymást. A gyermek jó alkalom volt arra, hogy anyjukat bosszantsák.
Léia teljesen kiborult, amikor tudomást szerzett a hírrõl, de nem tudom sajnálni.

SPOILER!!! Ráadásul a "selyemfiú" ismét képbe kerül, s eszement tervekkel áll elõ : Arra biztatja Léiát, "szabaduljanak meg" Luanatól. Érthetetlen, Léia miért nem tud végérvényesen szakítani azzal a gazemberrel.
SPOILER VÉGE!!!

Marcos nagyon jól teszi, ha jártasságot szerez az üzleti dolgok terén. Apja eltûnésekor tapasztalhatta, mennyire nem ért semmihez!

Rafaela Léia helyett kapta meg a magáét a telefonban, de egyébként õ is megérdemelte. :)

Brunot kellemes csalódás érte, amikor a "két éhenkórász" sikereirõl tudomást szerzett. :) :)

SPOILER!!! Jó és rossz történések is várhatók a héten, ahogy az már lenni szokott. SPOILER VÉGE!
malvinkicska 2015 júl. 20. - 18:26:48
(217/325)
A hét jól kezdõdött szép és jó jeleneteknek lehettünk nézõi. Bruno mikor bejelentette, hogy gyermekük lesz elõbb kétkedtek a gyerekei, de utána, nagyon aranyosak voltak örültek, hogy az apjuk újra apa lesz, kis tesójuk születik. Marcos most okulva, hogy milyen, nagy baj, hogy nem ért semmihez, ha valami baj lenne, ezért kérte apját avassa be az üzleti dolgokban , amit az apja nagy örömmel teljesített. Az tetszett mikor Marietat szóhoz sem hagyta jutni a telefonba, igaz megbánta, de aza vén ravasz hazudott, hogy nem akar vele beszélni Marieta. Aztán a zenészeknek már van jövedelmük ezen meglepõdött, Bruno úr. A hetünk jól kezdõdött, biztos jól fog folytatódni
Csalarozsika 2015 júl. 20. - 01:31:58 Előzmény malvinkicska
(216/325)
Luanának kár volt aggódnia, Bruno örült a baba érkezésének! :)
Szerintem annak idején azért nyilatkozott olyan elutasítóan, mert Luana a lehetõ legrosszabbkor hozakodott elõ a kérdéssel. (Akkoriban nem sok örömét lelte a gyerekeiben: Marcos közölte vele, hogy nem érdekli az apja munkája, s úgyis elad majd mindent, jött Liliana terhessége, sorban jöttek a problémák.) Nem lehet csodálkozni rajta, ha akkor per pillanat úgy érezte, nem akar több gyereket.

Valóban gyönyörû volt a vizes jelenet! :)

SPOILER!!! Egyelõre tökéletes a boldogság, de sajnos ez nem sokáig marad így. :-( Lesz még egy-két bonyodalom Bruno és Luana kapcsolatában, míg végül ismét egymásra találnak, s boldogan élnek, míg meg nem halnak. SPOILER VÉGE!!

Nem értem, Marcos és Otavio mit esznek Rafaelán, szépnek sem szép, s nem is kedves.
SPOILER!!! Ráadásul kapzsi is, hisz az örökség reményében hajlandó hozzámenni Otavióhoz! SPOILER VÉGE!
malvinkicska 2015 júl. 17. - 19:35:35
(215/325)
A mai rész sokat foglalkozott Rafaelával õ nem a szívünk csücske, vissza ment de Marcos bolondul utána, félti Octaviotól mert az is szerelmes bele, annyi szépség nincs rajta másnak a lábfeje szebb szokták mondani. Az a fontos Bruno jól fogadta a baba érkezési hírt aminek nagyon örülök, igaz bébi bumm volt, mert a szenátor is közölte Liliana csak várja azt az elvetéltnek hitet, lesz baba, mert voltak orvoshoz. Julia nyelve nem csillapodik jól fel van vágva. A sofõr is rondán viselkedik. Mindenkinek szép hétvégét kívánok.
malvinkicska 2015 júl. 17. - 12:32:06
(214/325)
Aranyosak a képek ügyes vagy azon én is gondolkodtam mikor úsztak és egy pillanat alatt megszabadultak a ruhától tényleg mûvészi munka volt, egyszerûen utánozhatatlan, ezek adnak a kivitelezésre.
10/10
édesmaya 2015 júl. 17. - 11:40:19 10/10
(213/325)
https://www.youtube.com/watch?v=dGxRwdC0ho0

Õ meg Pirospozsga, Sergio Reis, 1940-es születésû, ma már 75 éves.
10/10
édesmaya 2015 júl. 17. - 11:29:55 10/10
(212/325)
1956-os születésû Apariszio.
10/10
édesmaya 2015 júl. 17. - 11:27:46 10/10
(211/325)
https://www.youtube.com/watch?v=2_Er60EG4Rg

Almir Sater Chalana, õ Apariszio.
10/10
édesmaya 2015 júl. 17. - 11:18:59 10/10
(210/325)
https://www.youtube.com/watch?v=-E-MMk39Z3s

Õk meg a jó kis páros, Apariszio és Pirospozsga !
10/10
édesmaya 2015 júl. 17. - 11:11:44 10/10
(209/325)
https://www.youtube.com/watch?v=xS3SuvlWX2c O rei do gado!

Képzeljétek, mit hoztam nektek? Hát kedvenc filmünk fõdalát!

Én imádom! Remélem ti is!
10/10
édesmaya 2015 júl. 17. - 11:00:27 10/10
(208/325)
Szia Malvin, jó hogy itt vagy! Azt nem értettem, hogy hogyan tudtak ruhában úszkálni, hisz a vizes ruha nagyon nehéz! De azért végül mégis lekerült róluk, látszott a vízben, ahogy leúsztak a ruhadarabok.
Brúnó úr levághatná azt az õsz szakállát, bajszát, fiatalabbnak nézne megint ki.
malvinkicska 2015 júl. 17. - 10:52:18
(207/325)
A hely az valami csoda volt ahol voltak ketten gyönyörû volt a vízes jelenet látszik sokat adnak a kivitelezésre, igényesek. Rafaela nekem elsõ perctõl nem jött be nem tudom miért, egyszer az , mert azt sem szeretem, ha a férfi fiatalabb a nõnél itt meg látszik is nagyon, hiába bozontos a haja Marcosnak. A zenészek valóban nagy pengék, biztosan szereti Liat azért harcol, hogy meg legyen a pénze a marhára. A nagy asszony most hoppon maradt két szék közül a pad alá esett amúgy a bugyiba van az esze, az már biztos. A selyem fiú jól megmondta neki, jól tette. Az biztos én is nagyon várom a részeket, most meg pláne nyitva maradt a baba dolog, remélem örülni fog Bruno hiszen olyan szép szerelem az övék.
10/10
édesmaya 2015 júl. 17. - 10:33:39 10/10
(206/325)
Sziasztok, szia Temesi Katalin! Én is örülök az újonnan jött hozzászólónak! Gyere gyakrabban, érdekel a véleményed mindenkit.

- Nagyon romantikus volt a film elején Brúnó és Luana vízparti jelenete! Olyan szép kis hely volt, igazán szerelmeseknek való. Én ha Luana helyében lettem volna, itt mondom el Brúnónak a kisbaba jövetelét. Szerintem a legmegfelelõbb pillanatok voltak erre. Ti is így gondoljátok?
- Azért kételyek közt hagytak bennünket, hogy mit válaszolt a babahírre Brúnó úr! Remélem a ma esti részben rögtön megtudjuk. De ajánlom az úrnak, hogy nagyon örüljön neki, hisz szerelmük gyümölcse lesz a picur baba!

- Ralf úrfi pontosan megmondta, a magáét a buta nacsasszonynak: A férjed marhái nélkül elvesztetted az érdeklõdésemet! Lia asszony meg most nagyon szenved emiatt, dehát lehetne ennél okosabb is, hisz már rég rájött, hogy Ralfocska egy disznó!Igaz?!
- Észrevettétek, hogy Pirospozsga már mennyire másképp beszél a kis szakácsnõjükkel? Ajjajj végül csak beadja a derekát a kis erõszakosnak! Pirospozsga mit ugratja folyton Aparisziót, a 10 ezer marhával! De õ meg milyen önérzetes, juszt is meg akarja mutatni, hogy õ bizony képes a hozományt összegyûjteni a szerelméért! Tetszik ez a gondolkodása.
- Octavio annyira összeillene Lilianával! Szerintem. Marcos meg milyen vehemensen viselkedett a hírre, hogy Octavio idejött Rafaeláért. Méghogy a menyasszonya, nem jegyezte el, csak szerelmes belé. Elég bunkó módon viselkedett abban a kis lebujban Octavióval, ahogy kézen ragadta Rafaelát, és húzta kifelé.
Rafaela meg : Nem vagyok a tulajdonod! Nem hát, persze, de õ nem minden hátsó szándék nélkül akar visszamenni az öreg sátánhoz, a sok-sok milliócska reményében! Ott többet kapna, mint ha Marcoshoz menne feleségül. Kis ravasz a csajszika.Hát nekem õ egy cseppet sem szimpi. Úgy amblokk, nemcsak ezért.

Hát nem unalmas egyetlen része sem, az már biztos! Jöhet a következõ rész, minél elõbb! Én elnézném sorban, egész nap!