szevacica 2015 júl. 14. - 18:57:36
(185/325)
Szia! Elõször is mielõbbi gyógyulást kívánok! Írnál nekem errõl az ágyról kicsit bõvebben? szeva45@gmail.com címre. Köszi!
10/10
édesmaya 2015 júl. 14. - 10:13:28 10/10
(184/325)
Sziamia nagyon jókat írtál!

Élveztem a hsz-eidet. De azért éjszaka nem kellene inkább aludnod? Képzeld, ma reggel újra megnéztem a tegnap esti részt, nagyon jó volt újra látni, egyáltalán nem tud unalmas lenni.

Reggelente azért tudom újra megnézni, mert van egy orvostecnikai eszközöm, egy gyógyító ágy (matrac inkább) a Magneter, és ezen fekszem több mint két órát. Különbözõ eü. bajaimat gyógyítva. Nagyon uncsi lenne ennyit feküdni, közben meg a plafont bámulni.
Úgy várom az esti részt, a nap fénypontja. Bár elõtte is nézek 3 sori, de ez a legjobb. Meg persze d.ut. a 2. gyógyító sorozatot fekszem a Magneteren.
Csalarozsika 2015 júl. 14. - 02:20:43
(183/325)
Szia!

Nekem is nagyon szimpatikus volt Zé gondoskodása!
Ráadásul a jelek szerint ért is valamicskét a gyógyításhoz, nemhiába csörgedezik az ereiben indián vér. :)

Luanát még megértem, hogy segíteni akar a keresésben, de Rafaela menetelének tényleg nem volt sok értelme.
SPOILER!!! Nem kell aggódni, untig elég volt neki, s legközelebb már nem tart a keresõkkel! SPOILER VÉGE!

Susana férjének szerintem nincs ki a négy kereke! Mintha olyan egyszerû volna kivitelezni mindazt, amit elképzelt!
Mindesetre: SPOILER!!! Némileg megleckézteti majd a selyemfiút! Lesz egy kis agyabugyálás is! Ralf viszont a végén még rosszabbul jár majd, de ezt inkább nem részletezem. SPOILER VÉGE!

Geremias megszerette Rafaelát, különben nem rágódna rajta annyit.
SPOILER!!! Bár jelenlegi állás szerint nehezen hihetõ, de Rafaela visszatér Geremias házába. SPOILER VÉGE!

Judite nekem is az egyik kedvencem, üde színfoltja a sorozatnak! :)
SPOILER!!! Geremias is kedveli, sõt! A sorozat végére egy párt alkotnak majd az "öreggel"! :) :) :) SPOILER VÉGE!!!

Julia viselkedését visszataszítónak találom, különösképpen a legutóbbi - Dimassal közösen tartott - "elõadását".
Az ilyen alkalmazottakat páros lábbal kellene kirúgni!!
Ahelyett, hogy megbecsülnék magukat, gúnyt ûznek a munkaadóikból! :(
Csalarozsika 2015 júl. 14. - 01:46:02 Előzmény malvinkicska
(182/325)
Szia! Nagyon jól jellemezted Lilianát! :)
Mintha maga sem tudná, mit akar, legalábbis a tettei erre utalnak.

Rafaelát én sem kedvelem!
Most a szimpatikus arcát mutatja, de SPOILER!!! A kapzsiság hamarosan felülkerekedik benne, s visszatér "bácsikája" házába. Az örökség reményében arra is hajlandó, hogy hozzámenjen Otavióhoz, holott nem szereti.
Közben kiderül, Marcos gyermekét várja, de késõbb elvetél. A sorozat elõrehaladtával egyre ellenszenvesebbé válik a viselkedése.
SPOILER VÉGE!
Csalarozsika 2015 júl. 14. - 01:39:23 Előzmény édesmaya
(181/325)
Szia! Marcos végre kezd felnõni, s megkomolyodni!
Valóban nagyon szimpatikus a hozzáállása, ahogyan kitartóan keresi apját!
Most már apja munkáját is tudja értékelni, jó lecke ez neki!

Lia szintén szépen viselkedett!
Vele kapcsolatban az is nagyon tetszett, ahogyan mindent megtett, hogy segítsen a pilóta családján, intézte a temetést, s részt is vett a búcsúztatón. Az apja sem cselekedett volna másképp.
Viszont nem tartom valószínûnek, hogy Léia asszonyság foglalkozott volna ezekkel a dolgokkal.

Azt hiszem, Bruno most joggal lenne büszke a gyerekeire!

Léia...No comment. A Ralfhoz való ragaszkodása érthetetlen számomra.
Józan ésszel végiggondolva felfoghatná végre, hogy a selyemfiút csak a vagyona érdekli!

SPOILER!!! Ralf most az egyszer komolyan vehetné a fenyegetéseket, mert Susana férje tényleg nem viccel, ahogyan azt tapasztalni is fogja! SPOILER VÉGE!

Donana bölcs asszony, azonnal rájött Luana titkára. :)
SPOILER!!! Amikor Bruno elõkerül, Luana elmondja neki, hogy gyermeket vár. Aggodalma ellenére Bruno egyáltalán nem fog haragudni a hír hallatán. Marcos és Lia is jól fogadják majd. :) SPOILER VÉGE!
Csalarozsika 2015 júl. 14. - 01:13:30 Előzmény szevacica
(180/325)
SPOILER!!! Már nagyon várom, hogy megtalálják, jól emlékszem arra a részre. :) :)
Megható lesz a jelenet, ahogy Luana, Marcos és Zé ráakadnak Brunora a folyó partján.
Marcos és Zé alig bírtak magukkal örömükben, s Luana...Azt hiszem, azt pláne nem kell ecsetelnem!

Ráadásul Léia asszonyság arca is tanulmány lesz, amikor értesül az örömhírrõl. :) :)

Marcos televíziónak adott interjúja is megér majd egy misét, amiben beszámol apja megtalálásáról. :)

SPOILER VÉGE!!!
Csalarozsika 2015 júl. 14. - 01:01:08
(179/325)
:-) Köszönöm a kiegészítést! :)
Én nem erre, hanem a korábbi, 1986-os "Kisasszony" sorozatra gondoltam, amit hajdan a Magyar Televízió is leadott, s nemrég ment az m3 csatornán. Abban "Fátylas Anát" alakította. :)

http://www.imdb.com/title/tt0142051/?ref_=nm_flmg_act_38

Eszerint ennek a sorozatnak is készült egy ún. újabb, "remake" - változata, amiben szintén játszott, s tényleg Candidát - a "Kisasszony" anyját alkította. :)

http://www.imdb.com/title/tt0793360/?ref_=nm_flmg_act_11
10/10
édesmaya 2015 júl. 13. - 21:51:34 10/10
(178/325)
Sziasztok!

Örülök, hogy a pénteki részt ma láthattam végre, mert akkor jöttek a lányomék, és nem láttam végig.
- Nagyon szimpatikus volt Zé do Araguaya gondoskodása a magas lázban lévõ Marcosért! Már szinte mágusnak- varázslónak hittem, csodás volt a füstölése, zöld növényes -vizes mellkas borogatása. Olyan nagyon szerette volna meggyógyítani imádott Brúnó gazdájának a fiát, hogy már könnyeket csalt a szemembe. Igazán megható volt. Nektek is?

- A két lány beavatkozása a keresésbe, a veszélyes dzsungelban mászkálás, ezt nem kellett volna. Rafaéla fõleg felesleges volt ott, nem vitte elõbbre az ügyet a jelenléte.
- Aranyos volt Donaana, hogy rákérdezett, amikor Luana nem akarta elárulni neki a terhességét, s õ pillanat alatt kész volt a kérdéssel. Persze, nem volt nehéz kitalálni, mit akar eltitkolni Luana.

- Susana férje is érdekes egy madár, jó hogy nem a magánnyomozót okolja, hogy kiderítette, hova jár félre a kicsi imádott felesége! Csíptem, amikor a nyomozó közölte vele, hogy õ nem bérgyilkos, hanem nyomozó! Erre a férjecske, az a hülye: Akkor szerezzen neki bérgyilkost! Milyen nevetséges, a pénzéért azt hiszi, csak úgy rendelhet egy bérgyilkost, mint manapság a neten rendelhetünk, amit akarunk!

- Ralfocska is betojt egy pillanatra, a rögzítõn talált halálos fenyegetõ üzenet hallatán! Azért a halálát nem kívánom, bármilyen undormány, de egy jó kis simi-simi - agya-bugya ráférne! Leia asszony meg már el is ringatja magát abban a tévhitben, hogy Ralf fiú tényleg szerelmes belé! Ohh, mekkora egy ... na mind1, szóval hülye!

- Az öreg Jeremias Berdinazzi mennyit agyal Rafaelán! Hogy biztatja Octaviót, hogy menjen csak utána, szerezze meg! Na erre befizetek, Marcos úrfi jól behúzna neki azt hiszem párat, amilyen forrófejû! Jókat kuncogok az öreg agyalásain, visszaemlékezésein. Azt is nagyon csípem, hogy Judite asszony milyen bátor szókimondó! Az aztán nem rejti véka alá a mondandóját!
- Tudjátok ki nem tetszik nekem? Hát az egyetlen házvezetõnõ, szolgáló, vagy minek nevezzük, Julia! Azt már leállíthatná Lia, vagy Marcos, azt hiszi, õ a valaki abban az úri házban! Mindenbe belebeszél, mindenrõl megvan a véleménye, amit azonnal ki is mond. Én nem bírom, az biztos. Meg a sofõr is egy álszent, hogy beszél, és viselkedik a háziak háta mögött! Pofátlan egy alak.
malvinkicska 2015 júl. 11. - 15:01:47
(177/325)
Liliana szerepe ilyen kis bugyuta, naiv kislány mivel apuka szeme fénye, mert az a anyja egy hárpia, lehet anyai szeretett hiányában lett ilyen ki lökött, mert a való életben is van olyan gyerek, ha nem kap elég szülõi szeretett, fiatalkori elmebaja lesz, ez lehet az az eset. A gyerekek aggodalma nagyon szépen lejön, mennyire vannak az apjukért, az anyjukat kiismerték, mert felszarvazta az apjukat, nem bocsájtják meg neki jogos azért a senkiházi selyem legényért. Ralf jobb lenne a szüleit segítené, mert nagyon kellene nekik. Azt várom már Bruno haza jöjjön. Rafaela szál nekem nem jön be maga a színésznõ sem.
10/10
édesmaya 2015 júl. 11. - 14:13:38 10/10 Előzmény malvinkicska
(176/325)
Szia, dehogy hagytuk- hagytam abba! Sõt van úgy, hogy még reggel is megnézem!

Marcosnak leírhatatlan volt az öröme az" M " betû láttán! Szinte eszét vesztette a mérhetetlen boldogságában, mintha legalábbis az a betû már az apja lett volna! Azért most kiderült, mennyire szereti az apját. Meg ugyanúgy Lia is, mennyit sír utána. Remélhetõleg jobban fogják majd becsülni, mint eddig, amikor elõkerül az apukájuk.

- Azért Donaana erõs egy jellem, az már biztos! Hogy tartja magát a fogadalmához, kenyéren és vízen él, Brunó úr tiszteletére. Csodáltam, hogy Zé uram nem rágott be rá, amikor elõször fáradtan visszatért a dzsungelbõl az embereivel, és Donaana közölte, hogy õ nem fõz addig, míg az uruk elõ nem kerül, és a rengeteg gyertyát égette a tûzhelyen. Le a kalappal Donaana elõtt.

- A naccságát már úgy utálom, egy undormány, mit van oda azért a gennyes Ralfért?! Azért Susana se volt ám piskóta, amikor lehallgatta Ralf üzenetrögzítõjét, és letörölt mindent! Megéri ez is a pénzét! Pedig Ralf selyemúrfi nyomorult szüleinek szívbemarkoló volt az üzenete!

- Azt várom már, mikor derül ki Luana-Marieta terhessége? Szilárd egy csaj õ is, hogy megállja, és nem árulja el senkinek. Lia már egészen megszerette õt, milyen szépen beszélt vele, fogta a kezét is. Még utóbb egészen jóban lesznek a lányok. Hisz nem sok korkülönbség van köztük.

- Lilianát viszont nem csípem, olyan egy bárgyú liba! Esze egy deka sincs, az már biztos. Amikor azzal fenyegetõzött az anyjának, hogy ha nem hagyják békében, akkor õ világgá megy, nem láthatják többet. Aztán mégis hova a fenébe menne a kis lököttke?! Pénze az nincs, Brunó úr sincs képben mostanában, aki a feneke alá tenne egy összkomfortos lakást szolgálóval együtt! Ugyan hova menne világgá?! Olyan bosszantó kis gyagyás! Titeket nem bosszant fel?
malvinkicska 2015 júl. 10. - 09:10:25
(175/325)
Ébresztõ talán abba hagytátok a nézését, nincs senkinek véleménye, pedig jól folytatódik a történet, Bruno keresését illetõen. A nagy asszonynak lement a mosoly az arcáról, nem fogja tudni bekebelezni a várt vagyont, Ralf egy szemét STRICI A NÕKKEL TARTATJA EL MAGÁT.
malvinkicska 2015 júl. 07. - 20:29:09
(174/325)
Nagyon jó volt a mai rész Zé pár emberrel elment a gazdája keresésére, vágták a bozótot találtak valami kis útmutatót , hogy örültek neki, A nagyságát kitették a gyerekek a házból, nem csaka fia a lánya is nagyon megharagudott rá amiért el akarja adni a marha azon részét ami õt illeti szerinte. Luana egy kemény határozott nõ, kiváncsi vagyok a találkozásra Geremiassal, milyen lesz.
malvinkicska 2015 júl. 07. - 14:55:11
(173/325)
Kösz az elõzetest én nem rosszból írtam Luanára azt a jelzõt, persze õ egy olyan közegben élt õ egy tiszta szívû nõ.
szevacica 2015 júl. 07. - 14:45:08
(172/325)
SPOILER!

Bruno majd csak jövõ héten szerdán kerül elõ.

SPIOLER vége.

Luana mentségére legyen mondva, kamaszlány kora óta ilyen durva, férfias közegben élt, ehhez van szokva, meg aztán ez volt a fegyvere, hogy megvédje magát. Majd "megszelídül". Alig várom, hogy Leia asszonyság visszatakarodjon a kurafihoz. Donana pedig szerintem sokkal szebb nõ, mint a naccsága, még akkor is, ha az vagyonokat költhetett fodrászra, kozmetikusra, szép ruhákra, nem ért semmit, mert kiül az arcára a pénzéhes, kivagyi természete.
malvinkicska 2015 júl. 07. - 08:01:18
(171/325)
Nézzük ki nem hagynám csak nekem sok a dolgom mikor a gyerekek dolgoznak, szépen leírtál mindent, nem is nagyon van mit írni, minden úgy volt, valóban nagy szám volt mikor a szolgák játszották az urat. Valóban nagyon jó sorozat, Luana egy nyers modorú paraszt csaj itt sajnos de jól hozza a formáját. A héten már biztos meg lesz Bruno is, nélküle nem ugyan az a sztori.
10/10
édesmaya 2015 júl. 06. - 20:30:23 10/10
(170/325)
Sziasztok, hol vagytok? Nem nézitek a filmet?

- Liliana ez a kis buggyant liba! Úgy látszik, már kezdi kapisgálni, hogy ha tényleg terhes Marcostól,azt jobb, ha mindenki tudja, hisz a pampák királyának unokája nem lesz épp szegény gyerek!
- Tudjátok mit nem értek? Hogy az ál- Marieta - Rafaela miért szorgalmazza Luanának, hogy ne hagyja annyiban az örökséget Jeremias bácsikánál?! Õt igencsak kedvelte az öregúr, miért szemétkedik ellene a háta mögött?!

- Luana meg egy olyan faragatlan tuskó, hogy még férfinak is elmenne a pocsék szövege, meg a modora. Semmi sem ragadt rá a tanítónõtõl, csak a kosz?! Fel nem foghatom, miért ilyen nyers-bunkó?! Most aztán a Mezenga -házban lakik majd Brúnó úr két gyerekével? És onnan utazgat el Jeremiast cseszegetni? Bár ugye mindig azt mondja, õt nem érdekli az öreg vagyona, de utálattal beszél róla, hogy meglopta a rokonait. Mi fog ebbõl a látogatásból kisülni, kíváncsi vagyok! Pláne mi lesz a két fiatal reakciója, ha kiderül Luana terhessége!

- Na a mai rész csúcsa az volt, amikor Julia házvezetõnõ- szakácsnõ beöltözött Leia asszonynak !- honnan vette azt a parókát?!És a sofõr? Hát ezek meg talán szeretõk?! Eddig szerintem még célzás sem volt erre! Vagy én lemaradtam valamikor valamirõl?! Teljesen lepadlóztam tõlük! Azért ez a Julia egy randa aszott banya, a sofõr jóval fiatalabb nála. Mindkettõ szégyellheti magát, így viselkedni a kenyéradó gazdáik háta mögött!

- Egyébként nekem mindig fura ebben a filmsorozatban, hogy a szolgák bármikor belelotyoghatnak a gazdáik beszélgetésébe, mintha nekik is osztottak volna lapot! Jobb helyeken a szolgának kuss a neve, nem igaz? Ezek ellentéte Zé uram, õ mindíg nagy tisztelettel beszél Brúnó úrról, igaz, nem is lehetne másképp errõl a jó emberrõl beszélni. Csíptem nagyon Donaanát, jól meg mondta a kényes naccságának a magáét! Õ legalább nem a háta mögött dumált! Megfigyeltétek, hogy ha közelebbrõl mutatta a kameraállás Donaana arcát, kezét, õ egyáltalán nem idõs, nincs egy ránc az arcán, nincs a kezén öregségi májfolt. Épp ma vettem észre, amikor közelebbrõl látszott a keze, hogy olyan fiatalos,viszonylag szép a sok durva munkája ellenére. Szerintem jóval fiatalabb lehet Zé uramnál, nem? Zé uram meg nagyon szereti, tiszteli õt, olyan szépen beszél vele mindíg.
- Lia kisasszonynak nem tetszik, hogy az anyja folyton a ficsúrral beszél telefonon! Ezek a fiatalok már nem tudják Lejja asszonyt tisztelni, eljátszotta elõttük már a becsületét!
malvinkicska 2015 júl. 04. - 09:35:35
(169/325)
A kis elõzeteseddel meg nyugtatál, mert az a nõ mindent eltapsolna azzal a szemét selyem fiúval, annak anõnek a bugyiba az esze sajnos, de vannak a valóságban is hasonlóak.
Csalarozsika 2015 júl. 04. - 01:53:50 Előzmény malvinkicska
(168/325)
Szia!

Szerencsésen sikerült pótolni a csütörtöki részt, s a péntekit is meg tudtam nézni! :)
A világért ki nem hagytam volna, mivel fontos epizód!
Amit korábban írtam, bekövetkezett: Léia asszonyság kimutatta valódi énjét, többé a gyerekeinek sem lehetnek illúziói a szándékait illetõen.
Nem lehet rajta csodálkozni, hogy Marcos után most Lia is végképp ellene fordult.
Nagyon csúnyán viselkedik, szívtelen, érzéketlen teremtés!
Donana is teljesen jogosan háborodott fel!
A hölgyemény tényleg nagyon ostoba, üresfejû teremtés!
Nem elég, hogy a pénzköltésen kívül semmihez sem ért, a visszataszító viselkedésével mindenkit maga ellen fordít.
Ha lenne esze, tudná, hogy a tiszteletet ki kell érdemelni! (Ahogyan Brunot tisztelték az alkalmazottai, mert emberségesen bánt mindenkivel!)
Az biztos, hogy ha Léia és a selyemfiú ráteszik a kezüket a vagyonra, kõ kövön nem marad!
SPOILER!!! Szerencsére - hála Marcos, Luana és Zé kitartó kutatásának - dugába dõl a tervük! SPOILER VÉGE!

Rafaelára én is nagyon haragszom, ezúttal Marcosék házába telepedett be! :-(

SPOILER!!! Más kérdés, hogy ott sem lesz maradása, Geremias hívására!! visszatér "bácsikája" házába. A kilátásba helyezett örökség kedvéért még arra is hajlandó, hogy Otavió felesége legyen, miközben Marcos gyermekét várja. SPOILER VÉGE!

Liliana olyan szeszélyes, akár az idõjárás! Ezúttal egyetértek az anyjával!
Szegény apjának így is van elég baja!

Nekem sem tetszik a megújított fórum, de majd' csak megszokjuk!

Kellemes hétvégét kívánok! :-)
Csalarozsika 2015 júl. 04. - 01:28:19 Előzmény malvinkicska
(167/325)
Szia! Én is hiányolom, de még pár rész erejéig nélkülöznünk kell. :(
malvinkicska 2015 júl. 03. - 18:22:26
(166/325)
Szia mit szóltál a mai részhez, hogy felnyílt a csipája Leia asszonyságnak , nagy buta fejével osztja az észt, semmihez nem ért, csaka férfiakon az esze állandóan, most meg kellene a vagyon amihez annyit ért, mint tyúk az ábc-hez, különleges egy féreg. Az a Rafaela arra is úgy haragszom, egyszer ronda semmi nõiesség nincs benne, ez a hûje Marcos, meg odáig van érte, a lány is jól belehabarodott a zenészbe. A Bruno távol léte nem lesz hosszú, mert ezek tönkre tesznek mindent ha így megy, mire hazajön nagy baj lesz. Liliana is olyan , mint aki nem normális, egyszer így, aztán másnap, másképp fura egy nõ még az is. A fórumot úgy megújították alig tudtam hozzá szólni.