Téma: A park

Fairy88 2010 máj. 14. - 08:53:58
(9/9)
Nekem ez az elsõ Alföldi rendezésem, amit láttam. Nem tudom, hogy akarok-e másikat is látni. Talán ha egy kis kamara színházban megy ez a darab, nem zavart volna ennyire, de itt a Nemzetiben??? A színészek amúgy kifejezetten jók voltak.
A végén csak egy szó jutott az eszembe a darabról és a rendezésrõl: ez beteg!
És a "kiállítás" az elõtérben?....(a senki sem tudja, hogy buzi vagyok táblák)... hogy kerül ez ide?... ez A Nemzeti Színház, vagy mi???!!!
Lassan kezdem azt mondani mint nagyszüleim: hová jut így a világ?
10/10
kisoroszlan 2010 febr. 21. - 13:55:50 10/10 Előzmény Hógolyó5
(8/9)
Sajnálom, hogy otthagyta a szünetben. Még jó, hogy van rajtam kívül pár ember, akinek tetszik és többször is megnézi. Akiket eddig elhívtam rá- kb 30 ember eddig-, 95 %-uk azt mondta megérte, és jó volt. Nem egy klasszikus az tény, de van benne valami.
Hógolyó5 2010 febr. 17. - 10:23:45
(7/9)
Én nagyon kedvelem Alföldit, de sajnos ez tényleg katasztrófa volt!
Még sosem jöttem el színházból a szünetben, ezúttal megtörtént.
Sajnálom
offtopic
marszy 2010 jan. 31. - 00:44:55 Előzmény kisoroszlan
(6/9)
Katasztrófa a darab.
Alföldi kimutatta a foga fehérjét....
Sajnálom...
10/10
kisoroszlan 2009 nov. 27. - 11:58:12 10/10
(5/9)
Tegnap láttam a darabot. Nem voltam nagy színházba járó, eddig. Lehet, hogy azon kevesek közé tartozom, akiknek nagyon is tetszett ez a darb, de így van. Az elsõ felvonást például végignevettük a barátnõmmel, a második már kissé sokkolt. A színészek játéka tökéletes volt, a rendezés is átadta nekem a mondanivaló lényegét. Fõleg az elõadás utáni közönségtalálkozón értettem meg jobban az egészet, és így még inkább tudtam értékelni. Jól mondta Schell Judit, ez a darab nem olyan, amit elfelejt az ember amint vége az elõadásnak, hanem elkezd rajta gondolkozni. Nálam ez annyira bevált, hogy azóta is ekörül pörögnek a gondolataim. Örülök, hogy megnéztem.
7/10
skipper II. 2009 ápr. 16. - 23:44:22 7/10 Előzmény Denken
(4/9)
Én is, mi is 15.-én láttuk.
Furcsa, de érdekes, emlékezetes darab.
Egy átlag szinmûre nem biztos, hogy sok év múlva is emlékszik a nézõ. Ez az elõadás biztosan emlékezetes marad.
Ez valóban nem való prûd nézõnek. A prûd nézõ megbotránkozik és kiakad a meztelenségen. Ennek "vakításától" nem lát a mondandók mögé. Éles elmével követni lehet az elõadás mondandóját, melyben a pucérság csak egy lakk a valóságon.
Ettõl függetlenül valóban nem biztos, hogy a Nemzetiben kellene bemutatni.
Denken 2009 ápr. 15. - 23:45:38 Előzmény isvaen
(3/9)
Én is ma láttam, rövid kritika: A Park = szemét a Nemzeti Színházban.
isvaen 2009 márc. 21. - 23:57:14 Előzmény thölgyess
(2/9)
én ma néztem meg. mindenben tökéletesen egyet kell, hogy értsek - sajnos.
3/10
thölgyess 2009 márc. 20. - 07:39:57 3/10
(1/9)
Alföldihez képest ez kicsit jobb volt, de a darab vitathatatlan értékei ellenére unalomba fulladt. Pedig a gárda erõsebb a szokottnál: Rátóti, Stoll, Murányi hozza a középszínész-formát, Hollósi és Schell kifejezetten jó.
/Érthetetlen, hogyan kerülhet ilyen társaságba Mészáros P.: elviselhetetlen./ Egy vetkõzés elég lett volna Titániából, de hiába minden, ha nincs ötlet és koncepció. Botho Strauss meglepett érdekes darabjával,
Rendezõ viszont nagyon kellett volna.