Téma: A part

offtopic
cellasto 2015 febr. 01. - 16:41:09
(135/155)
jó látni,hogy hallgat valaki ilyen zenét
jó elvont,de szerettem nagyon õket :)
breeder 2015 febr. 01. - 16:30:52
(134/155)
Leftfieldéktõl egy kis The Beach soundtrack:
https://www.youtube.com/watch?v=zeL8OuE48WA
offtopic
cellasto 2015 febr. 01. - 16:29:06
(133/155)
akkor nézd meg az"ez a fiúk sorsa"-t :)

abba még tényleg gyerek,de hihetetlenül alakít abban is :)
breeder 2015 febr. 01. - 16:27:26 Előzmény geri173
(132/155)
Tegnap belenéztem a filmbe, mert ismételten leadta valamelyik csatorna, és így utólag azt tudom mondani, nagyon szuperül fényképezett jelenetek vannak A partban, és a zenék is (amiket beválogattak) abszolúte passzentosak.

Azért DiCaprio milyen kis suhanc volt itt anno. És mégis milyen nagyon jól alakította ezt a szerepét is.
geri173 2014 okt. 13. - 16:03:22 Előzmény breeder
(131/155)
Az egyik kedvenc filmem, valószínûleg azért is, mert nagyon könnyen tudtam azonosulni a fõszereplõvel. Néhány éve, a film hatására lett a célom az, hogy eljussak én is Thaiföldre. Ez sikerült is, sõt hónapokat töltöttem ott, és néhány egyéb Thaiföldet környezõ országban életre szóló élményekkel gazdagodva. :)

Remélhetõleg vissza is jutok a közeljövõben harmadjára is.

Késõbb a könyvet olvasva már nem tudtam elvonatkoztatni a filmbeli szereplõktõl, de ezt egyáltalán nem bántam, így szintén nagyon tetszett.
breeder 2014 jún. 05. - 18:45:59
(130/155)
A film egyébként jó!
Nekem legalábbis tetszett. :)
A filmben elhangzó (Faithless, Moby, stb) számok meg mind ötcsillagos zenék!

8/10

Faitless - Woozy:
http://www.youtube.com/watch?v=j8m68wL9hYw&feature=kp

All Saints:
http://www.youtube.com/watch?v=dVNdTXEJv1A
breeder 2014 jún. 05. - 18:32:45 Előzmény pillangókisasszony
(129/155)
--SPOILER--

"Nekem csalódás,fõleg mert az elején kapott varázs a felénél eltünedezik,a végére semmi nem marad."

Pont ez a film lényege, hogy mindenki abban a hiszemben érkezik a szigetre, hogy valami hú de jó dolog fog vele történni. De aztán a földi paradicsom hamar pokollá változik. Szóval az idilli környezet is csak addig idilli az ember számára, amíg az az emberi kényelmet szolgálja. Ugye orvos nélkül, kaja nélkül, ivóvíz nélkül akármilyen szép egy hely, nem vonzó, mivel az imént felsoroltak mind nagyon fontosak, vagyis az alapszükségletünk szerves részét képezik. Például azzal, hogy a táborvezetõ megtiltja, hogy a sráchoz - akit a cápa megharapott - orvost hívjanak, az alapvetõ létszükségletet vonta meg. A fiú ugyanis orvosi ellátás nélkül meghal. De persze a fõkolomposoknak (akik az együgyû szabályokat hozták) mindez nem fontos.

--SPOILER VÉGE--

A fenti port-os kiíráshoz kiegészítésképpen csak annyit, hogy a filmben elhangzó zenéket nem egyedül Angelo Badalamenti szerezte, hanem több együttestõl és elõadótól származik. Persze ezek között van Badalamenti szám is, de a többsége nem az! The Beach (Motion Picture Soundtrack): http://www.discogs.com/Various-The-Beach-Motion-Picture-Soundtrack/release/10669
Mr. Taifel 2013 szept. 21. - 02:26:04
(128/155)
csak emiatt a film miatt utaztam Thaiföldre, voltunk a full moon partin is (film egy jelenetét ott forgatták) de a szigetet, ahol játszódik a sztori nem találtuk meg, illetve már nem is kerestük annyira, mert azt mondták, h tele van csónakokkal, túristákkal. Amúgy Thaiföld összességében cool de a városi része (Pattaya, Bankok, stb) botrány. Koszos, büdös, gusztustalan, igénytelen emberek, rengeteg ribanc, ladyboy, tömeg, csóróság. Az utcai kajákról, sült bogarakról nem beszélve. Összességében nem is olcsó.

Szerintem tökéletes film, Leo a legjobb színész hálivúdban. Nincs rossz filmje. Egy sem. Évekig buliztunk a zenéjére, mai napig üt.
buncow 2013 aug. 06. - 22:01:37
(127/155)
Nem vagyok kockafejû, éltem is vele, természetben is éltünk vele, de ettõl még az ember nem lesz se több, se kevesebb, kár felvágni azzal, hogy az ember mivel élt már életében, ahhoz nem kell semmilyen tehetség, vagy különösebb motiváltság és azt is kár feltételezni, hogy aki "nem élt cuccal" az nem tudja megfelelõen értékelni ezt a filmet, mert igazság szerint, semmit nem változtat a lényegen, hogy egy nagyon jó film lehetett volna, de elcseszték sok sok apró, idegesítõ, amatõr résszel, amit sokkal jobban meg lehetett volna oldani, ennyi.
buncow 2013 aug. 06. - 21:51:35 Előzmény SandCreek
(126/155)
:D

A vége amúgy tényleg elég elvarratlan, maga a film is elég össze-vissza kissé, olyan mintha sok nagyon fasza, hangulatos, magával ragadó, mondanivalóval teli jelenetet és sok semmitmondó, kifejezetten idegesítõ, bugyuta jelenetet random módon egymás mögé fûztek volna, így a végeredmény olyan felemás, pedig tényleg, ha nem lennének a bugyuta jelenetek és a vége, akkor szerintem egy alapmû született volna...

Spoiler:
Pl. engem kifejezetten irritál amikor leugranak a szikláról aztán ott az a törölközõs néger és "misem természetesebb" módon tapsikál nekik, meg közli, hogy bemutatja õket Sal-nek, õk meg juhú megérkeztünk... Aztán ahogy levonulnak sokan a partra, mikor megérkeznek, az is elég gagyi, az a sok füves nép kissé elrontja az egész hangulatát, szerintem azt a közösséget jobban is lehetett volna ábrázolni és az átmeneteket is sokkal jobban meg lehetett volna oldani, mintha a vágó pancser lett volna, az operatõr meg profi, a rendezõ meg mintha tényleg be lett volna tépve végig... Tényleg jobb lett volna ha Richard otthagyja a fogát a szigeten és maximum olyan Amerikai szépség módjára, hamvaiból emlékezik vissza és vonja le a következtetéseket, nem pedig mintha mi se történt volna éli tovább az életét több ember haláláért felelõsen, közvetlenül vagy akár közvetve.

Szóval tényleg sajnálom ezt a filmet, majdnem kultfilm lett, de csak erõsen majdnem, a sok idegesítõ, amatõr rész miatt nem jött össze, pedig nagyon jó téma és a jelenetek 70%-ával sem volt semmi probléma, nagyon hangulatosak voltak, dehát így is el lehetett szúrni:S
DoctorMorreau 2013 ápr. 02. - 15:20:39
(125/155)
Idegesítõ film, bár jól bemutatja, hogy a hedonizmus milyen hihetetlen önzõ emberi magatartást és erkölcstelenséget generál.
Mert semmi sincsen következmények nélkül, pláne a megcsalások, az emberölések, stb....


A színészek jól játszottak, a helyszín szép volt persze.

SPOILER

Az Apokalipszis most! - címû film teljesen másról szólt, az egy klasszikus film, ez csak egy a sok közül. Nem érdemes összehasonlítani.

Engem is idegesített a filmben, hogy a súlyos erkölcsi válságot a rendezõ, forgatókönyvíró mennyire következmények nélkül hagyta.

A fõszereplõ, Richard meggyilkolt egy embert, egy lányt közvetlenül miatta lõttek agyon, közvetve pedig három másik haláláért is felelõsség tehetõ.
Ennek ellenére, mintha misem történt volna, a végén még nosztalgiával helyezte be a rendezõ az elkészült fényképet filmbe.
Fura.
pillangókisasszony 2012 nov. 18. - 04:25:26
(124/155)
***SPOILER*** lemaradt.Bocsánat mindenkitõl!
pillangókisasszony 2012 nov. 18. - 04:24:40
(123/155)
***SPOILER PÓTOLVA***

Nekem összességében nem tetszett.Az ötlet jó.A film kiválóan indul,felkelti az érdeklõdést.Az elsõ fele tulajdonképpen szórakoztató,magával ragad.A történet egyedi,és érdekes,a helyszín álomszép.
Viszont a második felére teljesen ellaposodik az egész.A cápás rész megdöbbentõ,de ezzel együtt idegesítõ hülyeség is.Richard duhajkodása az erdõben,vagy pl. a farmerek fegyvereivel való játszadozás furcsa,felesleges,unalmas és meglehetõsen hosszú.
A vége valamilyen szinten elfogadható,már abból a szempontból,hogy nem happy end,és a paradicsominak hitt életnek annyi.De nekem speciál nem tetszett,hogy Richard él és virul,szépen beilleszkedik a társadalomba,emailezget,miközben õ tette tönkre a szigetet,és 4 ártatlan fiatal haláláért felelõs.Talán ha meghalna a szigeten,akkor jobb lenne a hatás a végén.

Nekem csalódás,fõleg mert az elején kapott varázs a felénél eltünedezik,a végére semmi nem marad.

Caprio persze csillagos ötös.
user11 2012 júl. 22. - 12:19:34
(122/155)
3 megjegyzés:Nem tûnt valóságosnak a történet, szerintem egy ilyen közösség élete alapvetõen a dugásról(elpirul) kéne, hogy szóljon, Gondolj bele, szabad szellemû , jóképû fiatalok, összezártság, fû, gyönyörû környezet.5 perc alatt közösek a nõk, és jár mindenki meztelenül,(hacsak nem angolok) így hihetõbb lett volna (meg talán filmes szempontból izgibb) Persze nem voltam még hasonló helyzetben, a Szigeten, Efotton stb, szerzett tapasztalataimra támaszkodok, és a valóságsókra.
A kommentelõk folyton A Legyek Urát emlegetik, szerintem alig van hozzá köze, inkább az Apokalipszis most címû filmhez (nem véletlenül abból bevillan egy rövid részlet, amikor R. tévézik a szállodában)Vedd ki abból a háborút és a filozófiát, tegyél bele egy kis szerelmet, és kész is A part.
Nem titok, Tilda Swinton miatt torrenteltem le a filmet, és csalódtam, õ azért nem szokott bármit elvállalni, de ebben a filmben alig volt játéklehetõsége, szinte csak távolról mutatták, egysíkú figurát játszik. Ennél õ többet tud. Talán a film témája ragadta meg. A többi szereplõ rendben van, Virgine pedig gyönyörû.
8/10
mehdi 2012 jún. 29. - 02:57:17 8/10
(121/155)
Fhú, azta, nem tudom, még a hatása alatt vagyok. Jó film. 10/8
Képes átadni ezt a különös életérzést, ami teljesen elragad, megéri megnézni.
k_saci@freemail.hu 2012 jún. 28. - 18:44:24
(120/155)
Annak idején én kalandfilmre számítottam... Életem egyik legmeghatározóbb filmélményévé vált azóta, hogy láttam. Van mondanivalója, gyönyörû a helyszín, jó a zene (meg is vettem CD-n!!!) és Dicaprio óriási!
6/10
technokrata 2012 máj. 15. - 08:41:44 6/10
(119/155)
Én moziban láttam elõször és utoljára. (Eddig.) Akkor nagyon elvontnak és idõnként unalmasnak éreztem. A helyszín viszont álomszép volt.
7/10
deadscott 2012 ápr. 24. - 10:25:13 7/10
(118/155)
vmiért a Legyek urára emlékeztetett ez a film. Caprio zseniális benne
10/10
Adri999 2012 ápr. 19. - 20:37:39 10/10
(117/155)
ohh de régen láttam ezt a filmet:D még egészen kicsi voltam,csak nagyjából értettem,de tetszett,valahogy a képi világa,meg az egész:) lehet ma is megnézem..:)
9/10
mr.nobody 2012 febr. 29. - 10:39:06 9/10 Előzmény carcass69
(116/155)
Egyetértek mindenben a leírtakkal kapcsolatban. Ennek a filmnek sztem van egy fajta bája,életérzése. Dicaprio óriási a filmben télleg állat jó. Amikor Dicaprio megérkezik a partra és körül néz és megy alatta Moby-Porcelain cimû száma az óriási bárcsak ott lennék vazze már azért megéri megnézni a filmet. A film 9/10. PEACE