Téma: A Passió

barna pólós 2015 ápr. 10. - 15:10:37
(1035/1095)
off
Ez nem önteltség, sõt, nekem fogalmam sincsen, hogy van-e isten, vagy milyen magasabbrendû világok léteznek, éppen ti, vallásosak hisztek egy konkrét, logikátlan magyarázatban, és nem fogadtok el mást. Egyszerûen nem értem, hogy lehet egy gyermeteg hibákkal teli mesekönyvben hinni, melyet nem is európaiak írtak, hanem egy, be kell vallanunk, ma sem túl kedvelt nép tagjai. Olyanok vannak benne, hogy elõször megteremtették az égitesteket, aztán a fényt, vagy ehhez hasonló üvöltõ logikátlanságok. A vallásos embereknek az sem tûnt még fel soha, hogy nem csak egy vallás létezik, hanem nagyon sok, ugyanolyan fanatikusan hisznek bennük, azokban is, amelyek kirekesztõek, és mind nagyon más dolgokat tanítanak. Ebbõl egy értelmes ember levonná azt a következtetést, hogy ez egy emberi gyengeség, nagyon valószínûtlen, hogy az egyik tényleg igaz. A vallásoknak semmi közük az általuk elmesélt, de feltételezett istenhez, ha létezne, akkor azok isten megcsúfolásai lennének. Egyszerûen nem hiszem el, hogy egyébként értelmes, nálam akár értelmesebb emberek hisznek egy vallásban. Még Newton és hasonló géniuszok is.
offtopic
tombenko 2015 ápr. 10. - 13:17:52
(1034/1095)
Nem tudom, törölték. Azért megkeresem a googlecache-ben, majd visszaidézem.
tombenko 2015 ápr. 10. - 13:15:59
(1033/1095)
Melyik tízparancsolatról beszélsz? Fõleg, hogy utánuk aztán parancsot ad a mészárlásra is. (Az elõzõ kommentemet vajon ki és miért törölte? Semmi csúnyát nem írtam benne.)
offtopic
blacknet 2015 ápr. 10. - 07:59:07
(1032/1095)
Az ember rút sybarita váz, nincs vitám vele. Hogy a vallást, mint eszközt használja a benne eleve lekódolt békétlenkedésre, ez is igaz. Na de akkor mi végre az erkölcs, amit a vallás palléroz, miért nem képes pacifikálni? Betölti ezt a funkcióját, amit adtunk neki? Ha nem (márpedig látjuk, hogy nem), akkor nem kellene más alapokra helyezni? Plusz ezzel párhuzamosan, felismerve a vallásnak, mint hatalmi-háborús eszköznek a használatát, nem kellene kiüresíteni, és ezzel is a feszültség gócpontjait csökkenteni?
De, de, de.
10/10
offtopic
kaboca11 2015 ápr. 09. - 22:57:56 10/10
(1031/1095)
"A kultúrának egy elképesztõen primitív része ez, amely hatalmas károkat okozott eddig is. A tudományt évszázadokkal vetette vissza, 100 milliók haltak meg miatta."

Emiatt a szándékos öntelt elvakultság miatt nincsen értelme a világnézeti vitáknak. Te egy sértegetõ, gõgös, de tudatlan és tájékozatlan ember vagy, aki fanatikusan üldözi is a másként gondolkodókat.
Ha a 19.sz-i felhomályosodást egy békés jószándékú korszak követte volna, nem pedig soha nem látott gyilkos indulatok szabadultak volna el, akkor nem lenne hamis, hazúg rágalom amit írkálsz.
Eleve aki a vallásokat összemossa és nyilvánosan így gyalázkodik az országos nagy szamarat csinál magából. Aki pedig büszke arra, hogy nemhogy foggalma sincs arról, amiket mond, de szándékában sem áll utánanézni, arra nem találok megfelelõ jelzõt.
teatea 2015 ápr. 09. - 22:47:29
(1030/1095)
Csak röviden. Kérdés a sorrendiség, mert emberekrõl beszélünk, nem pszichopatàkról. Vagyis összetettebb a kérdés, nem ilyen egysîkú. A csúcs persze kivétel és egyedi talàn, éppen ezért.
offtopic
blacknet 2015 ápr. 09. - 22:16:00
(1029/1095)
Igen, van segítség. Ti magatok, a hamis naivitásotok.
offtopic
blacknet 2015 ápr. 09. - 22:13:51
(1028/1095)
Kit izgat bármilyen babérkoszorú is, nem az efféle dolgoktól indulok be, ellenben izgalmasabb kérdés, hogy a másik oldalon sündisznóvá merevedik valaki, amikor kiürül az érvrendszere. Ez elég kiszámítható, és elõrelátható reakció volt, de hogy adjak is valamit, a provokatív hangnem szándékolt, és a te politikai felhangokkal kísért meglehetõsen egyszerû, és valljuk be, buta megközelítésed miatt történt. A vallási fanatizmussal önmagában megbocsátóbb szoktam lenni, a politikait ellenben mélyen lenézem.
offtopic
blacknet 2015 ápr. 09. - 22:08:44
(1027/1095)
Tombenko már kellõen megcáfolt. de ha leszedsz belõle egy attríbútumot, marad még akkor is bõven elég abból, amit felsoroltam.
Úgyhogy ha megelégszünk a többivel, azok is hatnak önmagukban, külön-külön annyira destruktívan, hogy megérdemeljék a megvetést.
Az erkölcs meg vallás, hit, egyházak nélkül is létezik, elég csak az állatvilágra gondolnunk, de természetesen magasabb szinten is automatikusan kialakul, és ésszerûbb, betarthatóbb szabályokkal, mint a fogcsikorgatva fenntartott ostobaságok (cölibátus, fogamzásgátlás, de itt van pl. mindjárt ez az igazán erkölcsös cselekedet is:
http://www.hir24.hu/elet-stilus/2015/04/08/a-hite-miatt-halt-meg-a-28-eves-kismama/ )
10/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 09. - 22:07:08 10/10
(1026/1095)
nem írtam,hogy az,de hihetetlen,hogy minden vallásos témájú topicba betalál egy ilyen barna pólós féle a hülyeségeivel...
ráadásul a filmet sem látta és úgy ossza itt az észt a barma...
offtopic
tombenko 2015 ápr. 09. - 22:03:51
(1025/1095)
Ettõl még nem lesz a vallás jó dolog.
10/10
cellasto 2015 ápr. 09. - 22:00:17 10/10
(1024/1095)
te beteg vagy..
minden kultúra alapja a vallás volt
komolyan vidd már innen a f*szságaidat máshova!
tombenko 2015 ápr. 09. - 21:59:37
(1023/1095)
?
offtopic
tombenko 2015 ápr. 09. - 21:59:06
(1022/1095)
Egészséges embernél amúgy az erkölcs belsõ késztetés. Ha valakinek el kell magyarázni, törvénybe kell adni, az már régen rossz. Az meg, hogy a liberalizmust okolod a világ állapotáért, hát hm...
tombenko 2015 ápr. 09. - 21:55:36
(1021/1095)
No comment
https://www.google.hu/search?q=buddhist+massacre&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=jdgmVdqdGYbgas2sgIAC
Minden vallás ott kezd mészárolni, ahol nem tartják kordában.
barna pólós 2015 ápr. 09. - 20:39:21
(1020/1095)
off
Látható, hogy a vallásos embereket nem lehet meggyõzni. Azokat, akik téveszmékben hisznek, felnõtt létükre. A kultúrának egy elképesztõen primitív része ez, amely hatalmas károkat okozott eddig is. A tudományt évszázadokkal vetette vissza, 100 milliók haltak meg miatta. Mi sem áll távolabb tõlem, mint Lenin/Blank eszméi. De az igaz, hogy a jobb- és a balszél is megveti a vallásokat, ebben még a balszélnek is igaza van (ahogy még más dolgokban is). A vallás valóban egyfajta kábítószer lehet, amitõl a legfanatikusabbak akár boldogok is lehetnek, és sok mindenre képesek, akár öngyilkos merényletekre, ártatlanok meggyilkolására is. Ugye egy zuhanó repülõn nincs ateista...
offtopic
laszlo-1 2015 ápr. 09. - 19:04:26 Előzmény barna pólós
(1019/1095)
"az egész történet egy hatalmas valótlanság, emberek milliárdjainak átverése, kábítószer,"
Illõ megjelölni a filozófust, akinek gondolatát (tévedését) idézed, márcsak az iránta való tiszteletedbõl is: V.I.Lenin.
Ki is merne szembeszállni egy ilyen óriási prófétával?

"mely zombit csinál az emberekbõl."
No, idáig már õ sem ment el. A tanítány túlszárnyalta mesterét!
offtopic
laszlo-1 2015 ápr. 09. - 18:32:10
(1018/1095)
Amit a 1315-ben írsz azt magad találtad ki vagy segített valaki?
10/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 09. - 16:37:09 10/10
(1017/1095)
az ilyennek mindegy,csak hirdethesse a hülye ideológiáját...
10/10
offtopic
kaboca11 2015 ápr. 09. - 14:57:04 10/10
(1016/1095)
Off:
"Szépen kifaroltál, elég átlátszó menekülés ez tõled, afféle pánikreakció."

Semelyik fórumon sem vagyok köteles vitába szállni valakivel, aki egy megjegyzésemre reagál.
Eleve provokatív hangnemben írtál, úgy, hogy figyelembe sem vetted a tõlem származó elõzményt. Meddõ világnézeti vitákba pedig nem megyek bele. Régen megtettem, de felesleges idõpocsékolás volt. Még csak értelmes dialógus sem tudott kialakulni. Mindig ugyanazt szajkózták, semmire nem voltak hajlandók odafigyelni, ami nem tõlük származott. Semmi újat nem hallottam tõlük, amit ne tudtam volna, mert régen engem is ateistának neveltek, amiben vakon hittem is, amég nem figyeltem fel jelenségekre, amik annak keretein belül megválaszlohatatlan kérdések elé állítottak.
A fentiekrõl magad is meggyõzõdhetsz, ha visszaolvasod a Barna Pólóssal váltott pár üzenetet.
"Igaz, szégyenben nem én maradok."
Gondolj, amit akarsz, s élvezd a magad feje köré font dicsõséges babérkoszorút!