Téma: A Passió

torzsmokus 2013 márc. 21. - 14:52:24
(915/1095)
Olyan szomorú látni a szokásos fórumozós acsarkodást még annak kapcsán is, hogy _Jézus feláldozta magát értetek, értünk!_ A végtelen Szeretet, aki a világba jött, de nem fogadták be...
offtopic
Kenshitora 2012 nov. 21. - 18:48:14
(914/1095)
Úgy látom Veled nem lehet értelmesen vitázni, mert Neked, vagy minden csak fekete vagy minden csak fehér. Pedig az élet árnyalatok sorozata. :-)
Szerintem erre a hsz.-re se válaszolj már, mert tutira nem fogok már válaszolni Neked. Minden jót, viszlát! :-)
offtopic
Kenshitora 2012 nov. 18. - 19:05:15
(913/1095)
"Máté 13.10-14: Jézus azért beszél példázatokban hogy NE ÉRTSÉK, és így minél többen kerüljenek a pokolra
2 Thess 2.11-12: A Seregek Ura azért terjeszt hazugságokat, hogy az emberek higgyenek bennük, és így elkárhozzanak, azaz a pokolban lehessen aztán minél többet kínozni!
Júdás 1.2, Róm 8.29-30: Jahve szándékosan teremt olyanokat, akik tehetnek bármit, elkárhoznak a Pokolra!
Máté 7.13-14: Jehova eredeti terve az volt, hogy a legtöbb ember a pokolra kerüljön (azért is annyival könnyebb a pokolra jutni mint a mennybe, elvégre alapvetõ pl. az, hogy aki nem keresztény, az a POKOLRA kerül)"
Számodra tetszõlegesen kiforgathatod a Szentírás szavait, de attól még Temagad nem leszel igazabb. :-)

"A szabad akaratról: Elohim MINDENHATÓ (pl. 1Móz 17.1). Ebbõl következik, hogy MINDENTUDÓ is. Ebbõl következik, hogy mindent tud MÉG MIELÕTT BEKÖVETKEZNE. Tehát adódik a következtetés: NINCS szabad akarat!"
Ezt sosem vontam kétségbe. De azt is tedd hozzá, hogy minden lehetséges alternatívát is ismer Isten és azt már egyedül te döntöd el, hogy melyiket választod. Mert nem csak egyféle jövõ létezik, hanem többféle és a döntéseink határozzák meg, hogy melyik jövõvéli alternatíva fog megvalósulni.

"Az Úr erõbõl kormányoz. Egy zsarnok, akinek azért kell engedelmeskedned, mert különben csapásokkal sújt. Ennyi. Ha "elfordulsz" tõle, akkor kivégez."
Ez a Vatikán propagandája és engem hidegen hagy. :-)

"SAJÁT MAGAD ÁLTAL KIÍRT VERSENYEN SEM VAGY HAJLANDÓ RÉSZT VENNI"
Ezt az egészet pont Te találtad ki és nem én. :-)
Te akartál mindenféleképpen versengeni. Ne akard rám tukmálni!
Most, hogy félre toltalak berágtál, mert tudod nagyon jól, hogy amiket kértél tõlem a legnagyobb butaság. :-)
offtopic
Kenshitora 2012 nov. 18. - 13:37:20
(912/1095)
Provokációra nem válaszolok, mert abszolút nem érdekel! :-p)
offtopic
Kenshitora 2012 nov. 18. - 13:34:23
(911/1095)
"Hát hogy (eredeti tervének megfelelõen) minél többet küldhessen A POKOLBA!"
Már megbocsáss, de ez butaság! :-)
A szabad akaratot azért adta Isten, hogy végre egyszer merjünk felelõsséget is vállalni a saját tetteinkért és ne csak felelõtlenül tegyük azt, amit megteszünk. Isten nem engedélyezi ugyan a tiltott dolgokat, de hagyja õket az embernek csábításra. Ha nem vagy elég erõs ahhoz, hogy ellen állj a csábításoknak, akkor legalább annyi erõd legyen, hogy vállald érte a felelõsséget. Szerintem ez így korrekt.

"vakon betartotta Herr Gott törvényeit, és az õ vak rabszolgája volt. Hazudott, ölt, lopott - mindegy csak az Õ nevében tegye."
A feloldozás meg smafu, semmi, ugye! :-)
Istennek nem érdeke, hogy örökre bûnös maradj, mert akkor mindenki elfordulna Tõle. Szerintem Te sem ugrálnál örömödben, ha mindenki csak elítélne és soha nem kapnál senkitõl egy jó szót sem. Éppen ezért mindig van egy kiskapu, de az sem a végtelenségig.

"Ez egyszerûen hazugság. Pl. meg kell ölni: a "varászló asszonyokat", a más isteneket imádókat, aki "barommal hál", aki "férfivel hál mintha nõvel hálna", az "amálekitákat", a "szombatrontókat", és tippre még vagy 125 egyéb kategóriába tartozókat. Elvégre "boldogok akik sziklán verik szét a csecsemõk fejét" - zsoltárok 137.9"
Nem az ember fogja eldönteni, hogy ki bûnös és ki nem.
Most a világi törvényhozást ne keverjük bele ebbe!
Egyedül Isten dönthet arról ki, mennyire, bûnös és az szerint ítélkezik az ember felett.

"Holnap 12.00-kor, azaz délben 5 percre rakd arrébb a Gellért-hegyet! Lássuk a fene nagy hited!"
Elõször: én nem azért születtem a földre, hogy vásári mutatványos legyek. Csak virtuózkodásból, amúgy sem vagyok hajlandó ilyenre :-)
Másodszor: Isten joga, hogy mikor és milyen csodákat mutat be Neked. Ehhez nekem semmi közöm.
Harmadszor: ha tennék valaha is olyasféléket, amiket Te leírtál az nem egyedül az én érdemem lenne, hanem Istené is. :-)
boom46 2012 nov. 17. - 21:23:34
(910/1095)
Hülye számítógép... Folytatom:

BÁRKINEK felajánlok EGYMILLIÓ forintot aki kiáll ellenem a Kármel-hegyi próbára!

A próba feltételei:
- TE csakis IMÁDKOZÁSSAL meggyújtod a kijelölt célt. Papír, fa, benzin - nekem mindegy.
- ÉN technológiával elõállított lánggal (pl. öngyújtó, gyufa) gyújtom meg ugyanazt.
- a vesztes fizeti a tv-stábot

LÁSSUK, MELYIKÜNKÉ AZ IGAZ "ISTEN"!!!
offtopic
boom46 2012 nov. 17. - 21:20:02
(909/1095)
"Különben miért is adta volna az embernek a szabad akaratot? "
V: Hát hogy (eredeti tervének megfelelõen) minél többet küldhessen A POKOLBA!

""igaz = a Seregek Urának törvényeihez igazodó"
Ezt, légyszi, fejtsd ki jobban!"
V: amikor a Biblia olyasmit ír hogy ez igaz ember, meg az igaz ember (most tekintsünk el attól a másik Bibliai kijelentéstõl, miszerint soha nem volt egytlen igaz ember sem), akkor nem arról beszél hogy az illetõ mindig igazat mondott, mindig egyenes volt, mindig a köznyelv által "jó"-nak mondható dolgokat tett - hanem hogy vakon betartotta Herr Gott törvényeit, és az õ vak rabszolgája volt. Hazudott, ölt, lopott - mindegy csak az Õ nevében tegye.

"Nem csak a keresztények ölése tiltott, hanem MINDEN emberé, a nem keresztényeké is."
V: Ez egyszerûen hazugság. Pl. meg kell ölni: a "varászló asszonyokat", a más isteneket imádókat, aki "barommal hál", aki "férfivel hál mintha nõvel hálna", az "amálekitákat", a "szombatrontókat", és tippre még vagy 125 egyéb kategóriába tartozókat. Elvégre "boldogok akik sziklán verik szét a csecsemõk fejét" - zsoltárok 137.9

""A hegyeket markolók és talicskák mozgatják, nem pedig hit, sem pedig szerelem."
Lehet, hogy Te személy szerint ezt nem tapasztaltad még meg, de velem pont a hetekben történt meg olyan dolog,"
Leszarom milyen - állítólagos ám tökéletesen igazolhatatlan - dolog. Íme a fogadás: Holnap 12.00-kor, azaz délben 5 percre rakd arrébb a Gellért-hegyet! Lássuk a fene nagy hited! Nem valami igazolhatatlan, ezermillió ismeretlen faktorral terhelt, ismerõsem-ismerõsének-szobatársának-takarítõnõjének-rokonával történet mende-monda, hanem élesbe!
De ha ez nem menne, a Bibliában leírt istentesztek közül a kedvencem a Kármel-Hegyi Próba!
hanguktaekwondooo 2012 nov. 17. - 21:19:31
(908/1095)
ez a gibson tud vmit.
soha hitelesebb sátánt, az elején.
a halivúdi fõgonosz megjárta a getsemáni bugyrokat. aztán visszajött.
ezért félnek tõle.
offtopic
Kenshitora 2012 nov. 17. - 20:20:03 Előzmény boom46
(907/1095)
"szeretet = Isten iránti vak engedelmesség"
Ez nem igaz! :-)
Isten sosem várja el senkitõl, hogy vakon engedelmeskedjen Neki. Különben miért is adta volna az embernek a szabad akaratot? Egyébként értelmetlen is lenne.

"igaz = a Seregek Urának törvényeihez igazodó"
Ezt, légyszi, fejtsd ki jobban!

"ne ölj = ne gyilkolj saját felekezetedbe tartozót"
Ez nem pontos! :-)
Nem csak a keresztények ölése tiltott, hanem MINDEN emberé, a nem keresztényeké is.

"A hegyeket markolók és talicskák mozgatják, nem pedig hit, sem pedig szerelem."
Lehet, hogy Te személy szerint ezt nem tapasztaltad még meg, de velem pont a hetekben történt meg olyan dolog, ami elõtt sok orvos értetlenül állt meg. Ugyanis súlyos vérveszteségem volt - kis híja volt, hogy nem haltam meg - (6 egység vért kaptam a kórházban!!!) és több orvosi is mondta nekem, hogy ilyen súlyos vérveszteség mellett az ember nem a saját lábán sétál be a kórházba. Márpedig én a saját lábamon mentem. Ennyit a hit erejérõl! :-)
boom46 2012 nov. 13. - 23:07:01 Előzmény Kenshitora
(906/1095)
Mikor tanuljátok meg hogy a biblikus szóhasználat nem azonos a köznyelvi szóhasználattal?

Így pl.: (biblia / köznyelv)
szeretet = Isten iránti vak engedelmesség
igaz = a Seregek Urának törvényeihez igazodó
ne ölj = ne gyilkolj saját felekezetedbe tartozót


Továbbá:
az hogy TE személy szerint nem látsz lángokat, azok nem lesznek kevésbé valósak.
És ha konkrét máglyát nem is gyújtanak, nézz csak rá pl. a Kölcsey-féle Himnuszra.


A hegyeket markolók és talicskák mozgatják, nem pedig hit, sem pedig szerelem.
10/10
cperger 2012 nov. 13. - 22:33:44 10/10
(905/1095)
Amikor elõször láttam a filmet, nagyon sokallottam benne a vért,majd kb. rá egy fél évre voltam egy könyvbemutatón (http://www.polc.hu/konyv/a_torinoi_lepel/709490/), amin a szerzõ elmondja, hogy pl az ostorozás nem fikció és hatásvadász túlzás, hanem a film készítõi a torinói lepel alapján rekonstruálták a történteket. Egy svájci bûnügyi jelekkel foglalkozó (olyasmi mint a CSI) kutatóintézet elemezte a lepel foltjait és sérüléseit, és a kapott adatokat a készítõk felhasználták a film megrendezésekor.
Tudom, hogy ez nem kapcsolódik szorosan a filmhez, de szerintem mindenképpen érdekes és talán segít eloszlatni a Mel Gibson "vérmániájáról" alkotott, köztudatban élõ képet
offtopic
Kenshitora 2012 okt. 05. - 23:45:35 Előzmény Ezüstróka
(904/1095)
Üdv! :-)
Most, vagy pesszimista vagy, vagy olyan, aki nem hisz Istenben? Vagy egyszerûen csak provokálsz? :-)
Egy dolog, hogy az Egyház mit hirdet, és egy dolog, amit én magam mit olvasok-értelmezek ki a Bibliából. Ugyanis sehol nincs beleírva a Bibliába, hogy a szentírásokat csak is a papok olvashatják el és értelmezhetik a benne leírtakat. Márpedig az Egyház önkényesen egyfajta íratlan szabályként kezeli ezt. Nem muszáj ezt senkinek elfogadni. Aki meg elfogadja az meg is érdemli. A valódi szeretet-vallás, - nem az amit ma a Vatikán hirdet! :-) - amirõl Jézus beszélt már sok-sok évezreddel ezelõtt is létezett és mind a hunok, szkíták, sumérek ismerték.
Nem egy helyen van a Bibliában a szeretet, mint kulcsfontosságú tanítás. A szeretet Istene hogyan lehetne, akkor bosszúálló?

„- a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott (A keresztény vallás kárhoztat mindenkit, aki szabadon merészel gondolkodni.)”
Ez is csak egy egyházi propaganda, hogy ne a valódi Istenbe higgy, hanem az Egyházban. A Biblia valódi tanítása ebben a témában pont az hogy légy szabad, hogy szabadon felismerhesd ki az aki az igazat mondja, és ki az aki csak a reklám propaganda szöveget akarja terjeszteni. Ennek fényében szabadon dönthesd el, hogy az igazságot hiszed el, vagy a hazug propagandát.

„- sokak bûnei (Bûnösnek tart mindenkit, aki csak megszületett.)”
Ha mindenki eleve bûnös, akkor Jézus miért mondd olyanokat, hogy legyetek olyanok, mint a gyermekek, mert övék a mennyek országa. Eleve egy bûnös nem léphet be a mennyekbe.

„- a tûznek lángja, a mely megemészti az ellenszegülõket (Ha ellenszegülsz a kereszténységnek, megéget a keresztény isten, ahogy a boszorkányokat a keresztények égették.)”
A mai 21.-ik században hányan, de hányan szegülnek Isten ellen és mégsem látok nyaldosó lángokat. :-)

„- A ki megveti a Mózes törvényét, két vagy három tanubizonyságra irgalom nélkül meghal
(Halálra ítélnek, ha a zsidó-keresztény tanokat, például a más vallásúak irtását nem fogadod meg.)”
Vannak minden vallásban szélsõséges fanatikusok.
Például, a keresztények, zsidók, muszlimok, mindannyian prófétaként tisztelik Jézust. Zsidóknál Józsua, muszlimoknál Iszá.

„- Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, a ki az Isten Fiát megtapodja (Bizony, isten fiát nem lehet ám becsmérelni, mert akkor ne tudd meg!)”
Mi mindannyian Isten gyermekei vagyunk, tehát, ha én káromollak Téged azzal Istent is káromlom.

„- Az Úr megítéli az õ népét. (Nem semmi ez a birtoklási és uralkodási vágy.)”
Isten nem uralkodik-birtokolja az õ népét, hanem segíti. Idõnként rákoppint a fejünkre, de csak azért, hogy ne legyünk annyira rosszak egymáshoz. Megtanít arra, milyen Õnélküle élni.

„- Ne dobjátok el hát bizodalmatokat, melynek nagy jutalma van. (Cukorkát is oszt, de csak ha jól viselkedsz.)”
Maga a hitetlenség a legnagyobb büntetés az ember számára. A remény a legnagyobb ajándék Õtõle.

Sose mással próbáld meg elhitetni, hogy Isten létezik, mert ez amúgy sem lehetséges. A hit, a vallás, a hitvallás személyes, akár a szerelem, ami hegyeket képes elmozdítani. Az önmagunkba vetett hit magunkra nézve nem kérdés, másnak pedig nem fontos. Mindenkinek önmagában kell megtalálnia, és másodlagos, hogy mások hisznek-e benne.
agarik 2012 szept. 04. - 09:07:25
(903/1095)
Wakker, a FÉNYT elõbb teremtette mint a csillagokat.
o-l-i 2012 szept. 04. - 00:27:56
(902/1095)
Végigolvastam az utolsó három oldalnyi hozzászólást... Elment a kedvem a hosszú kommenteléstõl, ennyi ízléstelen, és légbõlkapott hülyeséget összeszedni... Fõleg hogy néhányan még durrogtatnak harmatgyenge poénokat is... Így csak röviden: Szerintem ez a film szólhatott volna bárkirõl, itt az "ártatlan" szenvedõ motívuma a lényeg szerintem,- ( erre van kihegyezve, nem a vallásra, meg hogy azon merengjünk, hogy ki volt a hibás, meg ki döntött jól, vagy épp rosszul )- egy gerinces emberé, egy kiszolgáltatott helyzetben. Meg hogy mire nem vagyunk képesek, ha felhatalmazottnak érezzük magunkat arra hogy megtegyük. Kicsit utáltam embernek lenni, amíg néztem.
buba66 2012 ápr. 07. - 18:32:00
(901/1095)
Neked is legyen szép a húsvétod! :)
10/10
mapk 2012 ápr. 07. - 18:16:16 10/10
(900/1095)
Boldog Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 27. - 20:47:58
(899/1095)
jaahh.. te twillight vagy, most esett le. :)) Mennyit szívattalak a régi szép idõkben :)
agarik 2011 jún. 27. - 17:55:29 Előzmény Sasha Wins
(898/1095)
A filmmel foglalkoztunk, nem mással. Megjegyzem Te is többet teologizálsz mint a filmmel foglalkozol.

A filmben LÁTSZÓLAG egy szenvedõ alakot látunk, azonban ezt a megfelelõ kontextusba kell helyezni! Pl. illetõ alak NEM szenved (legalábbis összehasonlítva más lehetõségekkel, vagy azzal a szenvedéssel amit õ maga okozott és fog okozni a sztori szerint), NINCS kitéve megkísértésnek (övé MINDEN! Ennél többet nem érhet el), NEM volt ártatlan, és maga az eset "meghalt a mások bûneiért" a legalapvetõbb értékelési normákat köpi szembe!

Azt egy pillanatig nem vitattam hogy a színészi játék - vagy méginkább a rendezés - zseniális. Az a része rendben van. A kontextus az, amivel képtelenség egyetérteni.

Btw. Jézus NEM azért lopott (csalni és hazudni nem emlékszem) mert "elesett a kísértésben" (a sztori szerint ilyen soha nem történt meg, és józan ésszel nézve nem is történhetett volna meg, hiszen semmi nem történt amit ne õ maga akart volna, és saját szempontjából ne lett volna elhanyagolható), hanem mert szegénységet hírdetett, és filozófiájának EGYENES KÖVETKEZMÉNYE a lopásra kényszerülés alkalmanként. Ugyanígy meg sem térhetett.

Khm, most arról az istenrõl beszélünk egyébként, aki egy présben millók vérét sajtolja ki, aki azt ondja "boldogok akik sziklán verik szét a csecsemõk fejit", és aki arra bíztat hogy nyomd ki a szemedet, vágd le a karodat - azaz a Bibliai istenrõl? Mert ha nem, akkor nincs értelme tovább folytatni ezt a társalgást.
Mermaid. 2011 jún. 27. - 13:41:44
(897/1095)
:D
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 27. - 13:26:29
(896/1095)
Sajnos nem. :S Én a tehetségtelen kisebbséghez tartozom. A jövõt nem látom, ezt még valahogy túléltem, persze kisebbségi komplexusaim lettek tõle. Úgy elment az önbizalmam,h most már gondolatokat sem tudok olvasni, kanálhajlítgatás sem megy. :S