Téma: A Passió

offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 27. - 13:09:47
(892/1092)
komplex *
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 27. - 13:09:09
(891/1092)
de nem? az elsõ reptér lenne, ahol lenne fogorvos, jóslás, vámmentesen:) komlex szolgáltatást adnánk. Miközben húzzák a bölcsességfogát, megjósolják mennyibe fog kerülni. :))
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 13:07:55
(890/1092)
Jaja. ;D
Mermaid. 2011 jún. 27. - 13:04:58
(889/1092)
Jól szórakozom. :D
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 27. - 13:02:11
(888/1092)
Jó magas az egy fõre jutó jósok száma. Lehetne csinálni jósturizmust. Sehol sincs ennyi jós. Úgy kéne, h már a repülõtéren a tranzitban lenne egy jósszektor, h a turistáknak be se kelljen jönnie a városba.
offtopic
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 12:56:33
(887/1092)
Agnesmagnes nicknevû felhasználó állítólag az, sõt, talán az EZO tv-tõl van, vagy valami ilyesmit mondott.
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 27. - 12:53:16
(886/1092)
Nincs rá szükséged. Anélkül is látnok vagy. :)
Mermaid. 2011 jún. 27. - 12:27:47
(885/1092)
Nem csak tárcsáztam a Notradamus vonalat :DDDD
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 27. - 12:25:30
(884/1092)
te is jós vagy? :)))
Mermaid. 2011 jún. 27. - 12:20:57
(883/1092)
Egyszer mindenkinek eljön a maga keresztje.
Mermaid. 2011 jún. 27. - 12:16:49
(882/1092)
Szerintem az Enzooka és a lilahagyma két ugyanaz a személy, de minimum szeretik egymást.
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 27. - 12:09:11
(881/1092)
nem tehetek róla. Annak van értelme a többi csak porhintés.
offtopic
lilahagyma 2011 jún. 27. - 12:04:21
(880/1092)
És még, csak úgy: :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
offtopic
lilahagyma 2011 jún. 27. - 12:03:51
(879/1092)
Az egészbõl, amit leírtam, neked ezt az egy szót sikerült kiemelni lényegként? Bruháháháhá

Ugyanaz a cikk máshol: http://www.szeretetfoldje.hu/index.php/hirek-esemenyek/34-hirek-esemenyek/562-keresztre-feszitettek-mert-kereszteny
A hír forrása: MTI
8/10
Sasha Wins 2011 jún. 27. - 10:44:58 8/10
(878/1092)
Még egyszer leszögezném, hogy ez a Port.hu, és nem valami Jézusról szóló fórum, itt filmekkel foglalkoznak, mint ahogy a Passió is egy film, minden ami ezen kívül fekszik, hogy Jézus milyen volt, milyen a valós fájdalom, egy másik oldalra tartozik, én a filmet értékeltem, és hogy az milyen érzelmeket, gondolatokat ébresztett bennem. Ehhez, úgy gondolom senkinek semmi köze, mert mindenkire máshogy hat a film, emberek vagyunk, mindenki más.
Megpróbálom lereagálni a felvetéseidet, azért :D
-a csábítás és kísértés olyan módon lehetséges bárkinél, még ha õ Jézus is, hogy a földi létnek vannak szabályai, van fájdalom, van öröm, van minden. És ezek a hatások õt is érik. Ha enged a csábításnak, akkor megszabadul ezektõl a fájdalmaktól, lelki gyötrõdéstõl. Persze megakadályozhatta volna, mert mindenható, de nála ez nem fért bele, mert õ ilyen ember volt. Hogy a feszültség nem tombolt, ez igaz, de itt is szigorúan csak a filmre értem, nem volt megfelelõ a színészi játék, Gibson is talán kicsit túlzásba vitt részeket, egy cseppnyi hatásvadászat is felfedezhetõ, de valahogy mégsem esik át a nézhetetlen kategóriába. A tömeg reakciója és a katonák színészi alakítása is hihetõ, bele fér, még akkor is ha azért nem éppen csillagos ötös, a katonák mosolya mikor ütik, verik, olyan volt mintha rájuk lett volna téve, ragasztva, nem volt valós, de úgy látszik a költségvetés nem terjedt ki Al Pacinokra. De ezeket a dolgokat ellensúlyozta a filmeken kevésszer látott nyers brutalitás és annak jól kidolgozott motívumai, komolyan mondom durva volt.
Igen, lopott csalt hazudott stb. Eleinte nem bírta a kísértést, a fejében lezajló hangokat elviselni, mit kezdeni velük. Mint minden más ember, mert senki sem ártatlan, de eljön a pont mikor Isten eljön hozzád és onnantól "megtérsz" többet nem leszel rossz. Ez is a földi lét tipikus azonosítója, mert olyan ember sincs, aki még életében ne hazudott volna, az ufók lehet mások. De ez a Föld. Így hát Jézus is úgymond megtért, elfogadta a sorsát, többé nem harcolt ellene. És ezért szép az élet. A szeretet majd mindent meggyógyít, és a megbocsátás, tanításai. Neki is rá kellett jönni, ahogy mindenki másnak, egyébként nem tudta volna, hogy mi az a szeretet.
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 27. - 02:39:57
(877/1092)
a mondanivalód lényege végén van: index.hu/bulvar ..az.. bulvár.
offtopic
lilahagyma 2011 jún. 27. - 00:39:48
(876/1092)
"Halál? Sehol."
"itt nem megkínoznak valakit, hanem valaki megkínoztatja önönmagát."
"Btw, hogyan "csábítasz és kísértesz" valakit, aki MINDENHATÓ, és mindennek ura (azaz tulajdonosa)? Egyszerûen nem látom be hogy itt bármiféle valós feszültség tombolna."

Amiket írsz, azok egy hívõ szavai. Csak egy hívõ gondolhatja azt, hogy Jézus nem halt meg, hogy neki nem fájt, vagy nem úgy fájt a kínzás, mint akárki másnak. Sõt: mivel Isten, így hát kísérteni sem lehetett.
Egyébként abban igazad van, hogy Jézus szenvedéstörténete tulajdonképpen nem túl kirívó. Ennél sokkal undorítóbb dolgokat is kitaláltak már az emberiség történelme folyamán, sajnos. Sõt: vannak olyan betegségek is, amelyek összességében sokkal több fizikai vagy lelki kínnal járnak, mint a keresztrefeszítés. Például ennek a srácnak is nagy szívás az élet: http://www.youtube.com/watch?v=Gc4HGQHgeFE – és vég nélkül lehetne sorolhatni a testi-lelki nyomor iszonyatos példáit, amik emberek egész életét végtelen fájdalomra ítélik.
Jézus például egy szép családba született, szeretõ szülõkhöz, akik a kornak megfelelõ normális életszínvonalon éltek, Jézusnak is saját háza volt (annak a tetejét bontották meg, amikor a bénát leengedték hozzá). Egészséges és tápláló ételeket evett, nem éhezett, nem volt beteg, nem kínozták az iskoláztatással, nem volt segédmunkás egy futószalag mellett, nem volt kellett lélektelen munkát végeznie egy irodában, nem gyötörték a fõnökei, rengetegen tisztelték stb. Tökéletes testi-lelki egyészségben élt. A legtöbb embernek több gyötrõdés jut, mint neki.
Szerintem ebbõl a szemszögbõl nem is lehet megérteni a történetét.
Jézusban az a különös, hogy azt mondta: õ az Isten. Tehát önmagában az fura, hogy az Isten egy darab spermiummá változik; aztán mint bûnös meghal – ez nem olyasmi, ami az Isten fogalmából logikusan következne. Hiszen
- az Isten nem teremtmény,
- az Isten nem bûnös,
- az Isten nem hal meg,
- ha Isten egy, akkor nem lehet belõle egyszerre több,
- és van még egy dolog, amit elvileg az Isten nem tehet, mégis megtesz, de az most nem tartozik ide.
Jézus története tehát nem egy ponton ellenkezik a józan ésszel, hanem mindenben. És az a legfurább, hogy úgy mond ellent a logikának, hogy közben be is tartja azt. Jézus története rendkívül logikus.
De hogy a szenvedésre vonatkozó kérdésre térjek: ugyan miért szenvedett volna még ennél is többet? Fizikailag lehetetlen, hogy annyit szenvedjen, ami minden egyes ember szenvedését felülmúlja, mert akkor például eleve meg sem születhetett volna, hiszen sokmillió emberpalántát már az anyaméhben megölnek, vagy valami miatt már ott elpusztul. Ha azt is átéli, akkor meg sem születhet; ha megszületik, akkor máris kevesebbet szenved azoknál, akik még az élet esélyét sem kapták meg. És így tövább…ha a koraszülöttek, a születési rendellenességekben meghaltak stb. szenvedsét is át kellett volna élnie, akkor ugyebár állandóan, minden egyes pillanatban meg kellett volna halnia….és ez így a végtelenségig folytatható, ennek a logikának gyakorlatilag semmi értelme.
Jézus halálának más jelentõsége van. Szerintem a legfontosabb jelentése az, hogy az Isten azt mondta: Igen, ez a világ énmiattam ilyen, amilyen, hiszen én teremtettem ilyenre. Vállalom érte a felelõsséget. Ha valaki elhiszi, hogy én vagyok az, aki kész vállalni és képes vállalni a felelõsséget a világért, az azt jelenti, hogy engem Istennek tart, elfogadja, hogy nem lehet olyan, mint én (a paradicsomban ugyanis ez volt a kísértés: olyanok lesztek, mint az Isten). Aki nem fogadja el, az ugyanúgy viseli a tettei súlyát, mint én. Ugyanakkor, aki hisz nekem, az maga is képessé válik a felelõsségvállalásra; aki nem hisz, az nem.
Jézusnak volt egy nagyon fontos mondata a Getsemáné-kertben, amikor keresték a római katonák. Azt mondta: Én vagyok. Tulajdonképpen ezt jelenti az ószövetségi Jehova név: "Vagyok, aki vagyok. Mondd nekik, hogy a vagyok küldött hozzájuk." (amikor Mózes megkérdezte a csipkebokornál, hogy kivel beszél).
Én vagyok – ezt mondja az Isten. Ennek ellentéte az ember, amikor azt mondja: Nem én voltam. Én nem csináltam semmit, vagy ha igen, annak az az oka, hogy a másik jól felidegesített; vagy csak azért csináltam, mert a másik mondta, hogy tegyem. Nem én vagyok a felelõs. Én csak egy senki vagyok, hagyjanak békén.

Amúgy meg: http://index.hu/bulvar/2011/05/04/keresztre_feszitett_keresztenyt_talaltak_egy_del-koreai_kobanyaban/
offtopic
gabriella_ 2011 jún. 26. - 22:37:00
(875/1092)
Üdvözletem! :D

Nos, az a nagy helyzet, hogy a kanonizálásról meg van a véleményem, meg a nagy pénzintézetrõl ( = egyház) is...

DE Jézussal, a személyével kapcsolatban, hogy mi mennyire fájt, na, arról nem fogok vitatkozni - ahogy azt már az elõzõ hozzászólásomban kifejtettem, nem csupán fizikai fájdalomról szólt, arról a legkevésbé. Egész egyszerûen nevetséges és tökéletesen felesleges részemrõl eme vita, így több szót nem is vesztegetek rá.

További kellemes estét!

Ámen! :D
agarik 2011 jún. 26. - 22:23:33
(874/1092)
Bocsi, de János evangéliumán kívül a másik három KANONIZÁLT evangélium szerint NEM Jézus vitte a keresztjét (és persze csak a keresztfáról beszélünk, nem a teljes keresztrõl).

És ha már, akkor: Lukács evangéliuma szerint Jézust EGYÁLTALÁN NEM kínozták meg (az egy keresztreszögelést leszámítva, aminél megintcsak nem "szenvedett" annyit mint egy akkoriban átlagosan keresztrefeszített, akik általában túlélték az elsõ napot, aminek végén eltörték a lábszárcsontjukat hogy gyorsabban haljanak meg).
agarik 2011 jún. 26. - 22:18:19
(873/1092)
Én pedig csak azt mondtam, hogy itt nem megkínoznak valakit, hanem valaki megkínoztatja önönmagát.

Btw, hogyan "csábítasz és kísértesz" valakit, aki MINDENHATÓ, és mindennek ura (azaz tulajdonosa)? (Vagy akárcsak nevezett illetõ közvetlen örököse.) Egyszerûen nem látom be hogy itt bármiféle valós feszültség tombolna.

Jézus amúgy (most tekintsünk el tõle hogy cseppet sem valóságosabb mint Holle Anyó) "életében" lopott, háborúra uszított és tömeggyilkosságot rendelt el - mi több sajátkezûleg hajtott egyet-kettõt végre.
Továbbá eszement öngyilkosszektát alapított, propagálta a rabszolgaságot, orrba-szájba káromkodott, és téves tudományos információkat terjesztett.
Ha ez neked a "bárcsak olyan lehetnék", akkor félek tõled.