Téma: A potyautas

György Kádár máj. 10. 21:50:27 Előzmény Beatriccess
(44/44)
Minden férfi erősebb minden nőnél?
2/10
karesz76 máj. 05. 17:53:08 2/10
(43/44)
Ez a film egy nagy csalódás volt számomra!
A legnagobb baj, az hogy tele van a film értelmetlen hülyeségekkel.
Ja és persze az, hogy gyakorlatilag nem történik benne semmi amitől kicsit is izgalmas lenne a film.

Milyen hülyeségekre gondolok:
1: A potyautas, mégis hogy került oda ahonnan kiesett? kb.: olyan mintha az ember bemászna egy nagyon keskeny szekrénybe, és kívülről még be is csavarozza az ajtót. Mindezt egy pár négyzetméteres kapszula, mennyezetén! Még az is hihetőbb lett volna, ha felszálás közben a "horgonykötél" beakad a lábába, csak ez nem a tenger mélyére rántja, hanem a világűrbe.
2: Amikor átmásznak a tartályhoz, akkor még véletlenül sem kötik ki magukat.
3: A kiscsaj-ról hogy esik le a palack?
4: Egy több ezer literes tartályban 8 Bar a nyomás, akkor azzal biztos, hogy nem 1-2 db 3-4 literes palackot lehet megtölteni, hanem több százat.
5: A NASA az Apoló 13 után még mindig csak 1 db co2 szűrőt szerel az űrhajóba? Pedig az nem ma volt.

1/10
DavidAbler máj. 04. 14:27:27 1/10 Előzmény lowbudget
(42/44)
A filmeket önmagukhoz viszonyítva kellene értékelni, nem pedig más filmekhez. Lehet, hogy neked bosszantó az alacsony értékelése ennek a "filmnek", de ettől még nem a te reszortod, hogy stratégiai okokból szándékosan ellensúlyozd és ezáltal torzítsd egy film értékelését. Kettő, a "tömény feminizmus" vádja meg enyhén szólva is rosszindulatú és elavult. Lehet azért tűnnek neked túlságosan erősnek a női szereplők, mert a butácska és önmagától semmire nem képes női sztereotípiához viszonyítod őket? Opsz
1/10
sata005 máj. 03. 23:17:50 1/10 Előzmény ardian
(41/44)
Ebben feszültség??? A 220-ban ott igen, de nem itt.
1/10
sata005 máj. 03. 23:16:00 1/10
(40/44)
MÉg az M1-en az időjárás jelentés is izgalmasabb volt.
9/10
lowbudget máj. 03. 18:51:15 9/10 Előzmény Mitlattam
(39/44)
Hirtelen felindulásból adtam neki 9-et , mert felidegesített, hogy többen 1 pontot adtak a filmnek, ami nyilvánvalóan nem fedi a valóságot. Azért a "Jóban rosszban"-nál (port.hu 2,4) vagy az "Álom.net"-nél (port.hu 2,2) nyilvánvalóan jobb ez a film. Akár 6 is lehetne, de az a tömény feminizmus, ami átitatja, jócskán 6 alá nyomja. De azért nem 1-ig..
8/10
Batsy máj. 02. 16:49:34 8/10
(38/44)
Szerintem jó kis film volt. Pont olyan, mint amire számítottam. Szép élethű díszlet. A szereplők pont annyit lelkiztek, ami mellett pöröghettek az események. Aki ennél többet, akar rágódni, annak ajánlom az Ad Astra-t. Negatívumként említeném, hogy nem tudtam pontosan követni összesen hány nap telt el az utazásból.
1/10
Mitlattam máj. 02. 01:08:20 1/10 Előzmény lowbudget
(37/44)
akkor mégis miért 9et adtál neki??
1/10
Mitlattam máj. 02. 01:07:38 1/10 Előzmény greilod
(36/44)
amúgy az ilyenek mint te mindenre 10et adnak? ezért van ilyen magasan majdnem 4 ponton ez a vacak... kíváncsi lennék mire adsz kevesebbet ennél...
1/10
Mitlattam máj. 02. 01:05:46 1/10 Előzmény csincsilla72
(35/44)
szerintem nem ugyan azt a filmet néztük :D bármelyik szappanoperában több lelki dolog van mint ebben :)
1/10
Mitlattam máj. 02. 01:04:56 1/10
(34/44)
Borzalmas! unalmas vontatott próbálna belelátni valamit az ember de még csak nem is művészi... Perelni kéne az időért, amit elvett tőlem és felcseszett annyira, hogy írjak is ide. De muszáj szólnom, hogy aki teheti kerülje el :)
4/10
rajdi ápr. 30. 21:30:58 4/10
(33/44)
Nincs a filmben negatív karakter, gonosz főhős, ezért nem játszik benne hetero fehér férfi, ez világos. Netflix. Semmi meglepő. A történet egyetlen mondanivalója egy elég nyomasztó alapfeltevés, abból még egy jó filmet is lehetett volna csinálni, mondjuk valami igazán tragikus befejezéssel. Így viszont olyan, mintha pont a felénél hagyták volna abba a forgatást, azt hittem lezárják rendesen a sztorit. Sajnos ezért nem sok jót lehet mondani erről a filmről. Talán azt hogy Anna Kendrick meztelenül játszik benne, csak nem látszik mert végig ruhában van. Megint. A francba...
1/10
nonus77 ápr. 29. 19:09:05 1/10
(32/44)
Ez már a második Netflixes sz*r sci-fi amit láttam, amit átlag 70-es IQ val rendelkező majmokkal csináltattak meg. A feminista propaganda miatt pedig nem 1 pontot, hanem mínusz 1-et érdemelne.
4/10
baromarc666 ápr. 29. 07:07:16 4/10
(31/44)
Ennek a filmnek nagyon jó az eleje, az alapkonfliktus, a dilemma. De ami 45 perc után következik az egy értelmetlen, unalmas, érdektelenségbe fulladt, felszínesen megvalósított valami, amely szinte értékelhetetlen. Soha nem vagyok felfogni, hogy amikor levetítik ezeket a filmeket tesztvetítésen, akkor nincs valaki, aki szólna, hogy nem, sajnos ez nem jó, semennyire nem jó. A mászások, az akcióba oltott balfa@kodás, az irreális külsőségek, a felületesen kimunkált dramaturgia. Szar, nem tudok jobb szót rá. Kár, mert ez jobb film is lehetett volna.
9/10
csincsilla72 ápr. 26. 13:42:58 9/10
(30/44)
Egyáltalán nem rossz film, bár akit érzelmileg nem érint meg, az tarthatja unalmasnak. Tény, hogy nincsenek benne 5 másodperces snittek hatalmas durranással kísérve, emberi fizikum számára képtelen megmozdulások. Egy nagyon kemény és feloldhatatlan dilemmáról és az önfeláldozásról szól, semmi egyébről.
Persze, nagyon egyszerű azt mondani, hogy a "potyautas" szíveskedjen önkezével, halálából nem horrorfilmet csinálva véget vetni az életének, de ez a potyautas se nem gyilkos, se nem gonosztevő, hogy meg kelljen halnia, csak mert rosszkor van rossz helyen. Az ő élete ugyanolyan értékes, mint bármelyik másik társáé, még ha a küldetés szempontjából feláldozható is. Ezért sikerül úgy a feloldás, ahogy. Nem ésszerű? Nem. Tudnék olyan bátor lenni, mint a koreai fickó vagy a doktornő? Nem tudom. Talán. De nem biztos. Mindenesetre elgondolkodtatott.
Szuperhős-fanok inkább kerüljék.
offtopic
capt.nemo ápr. 26. 13:20:44 Előzmény lowbudget
(29/44)
be magyarázkodj, máskor írd simán hogy: sárga.. akkor nem tévedsz ekkorát :D
1/10
kizartdologmertnemtudom@h ápr. 26. 09:44:06 1/10
(28/44)
ne pazarjatok időt arra, hogy megnézitek...kellemetlenül rossz film...tényleg, össze se írom mert több órába telne...ZS kateg
2/10
atee. ápr. 26. 09:28:28 2/10
(27/44)
Anna Kendrick miatt 2 csillag. Többet nem érdemel. A story jól indul, de a folytatás tragikus.
A rendező a részletekre egyáltalán nem figyelt, a fizikára már ki sem akarok térni. A sok logikai hiba miatt meg a film már teljesen élvezhetetlenné vált.
9/10
lowbudget ápr. 26. 07:55:24 9/10 Előzmény DavidAbler
(26/44)
Ahol az ilyet rasszizmusként tartják számon, azokat az országokat én ostoba országként tartom számon.
Lekínaizni valakit azért mert ferdeszemű, az lehet felületesség, bunkóság, hanyagság , ezt aláírom, de semmi köze a rasszizmushoz.
A rasszista a külső jellemzők alapján azonnal valamilyen általános következtetést von le a másik ember belső (morális, politikai stb) jellemzőit illetően.
Lekínaizni valakit az egyszerűen csak egy megalapozatlan bekategorizálás, rossz tipp, hogy a másik milyen nemzetiségű, nem értékítélet.
6/10
ardian ápr. 26. 06:15:33 6/10
(25/44)
Szerintem nem volt rossz, a viszonylag kevés történés ellenére sem volt unalmas, végig megvolt a feszültség. A végét viszont ne szerettem. Ott van két életerős pasi és hagyják a legfiatalabb nőnek, hogy feláldozza magát? Logikailag sem volt bölcs döntést az egyetlen orvost feláldozni, amikor még 2 év utazás várt rájuk... Ráadásul kint hagyták, miközben van kíméletes halált biztosító szurijuk? A sugárzásba meghalni nagyon kellemetlen, nem gyors halál, miért hagyták szenvedni?