Téma: A potyautas

6/10
kecsup ápr. 15. 09:24:35 6/10
(70/70)
Átlagos űrös film, semmi rendkívüli. Nem túl érdekfeszítő a történet és a színészi játék, de egyszer elmegy.
2/10
idõjós1010 febr. 16. 07:58:22 2/10
(69/70)
Iszonyatosan vontatott. Unalmas. Teljesen érdektelen voltam alatta. Egyszerűen volt miért, vagy minek szurkolni.
1/10
Atis88 2023 júl. 30. - 14:41:17 1/10
(68/70)
Borzasztóan unalmas film és a sztori is faék egyszerűségű. Nem is értem miért húzták el 2 órásra.
Roberto DiCapribogyó 2023 jún. 30. - 22:53:34 Előzmény mzperx60
(67/70)
Update: ez így manapság önmagában már nagyon kirekesztő lenne, ezért (minden filmbe kell egy cuki kutya és egy gyerek) a legújabb hírek szerint beletesznek egy transzszexuális pekingi palotapincsit is (rádásul ezzel két legyet ütnek egy csapásra-távolkeleti kvóta is pipa), valamint egy genderfluid gyerkőcöt.
5/10
durumdara 2023 jún. 11. - 18:25:11 5/10
(66/70)
Már leírtátok, de én is kiakadtam ezektől a hibáktól. Az elején jól indul, aztán jönnek a fordulatok, de onnantól valahogy nyúlik és egyre szaporodnak benne az irreális jelenetek.
Sokféle megoldás lehetne. Sajnos olyan túl heroikus, és tele van olyan elemmel, amik nem történhetnének meg. Persze, egy pénz- és sikercentrikus cég spórol, meg ekkora tervezési hibákat ejt.


Beszerelnek egy fickót és észre sem veszik. Sem pedig a hiányát. Életben marad ilyen állapotban.
A modulból csak 1 db van (ekkora útra), ellátmány sincs elegendő. Tartalék alkatrészek és javító panelek sincsenek a legfontosabb részből.
A jármű persze, hogy úgy van tervezve, hogy távol legyen az oxigén, és természetesen kevesebb főre.
Az alga életképtelen - de majd a Marson az lesz. Elég lenne a felét felhasználni, de az egészet elhasználják.
3 napot várnak, ami alatt már rég lemehettek volna, és akkor nincs a napvihar.
Kint mindenféle rögzítés nélkül sétálgatnak, és persze, hogy a tartály sincs karabinerrel odakötve.
Oké, hogy ez egy dráma lenne, de ezektől teljesen komolytalanná válik...



Sajnálom. Kis odafigyeléssel, alakítással lehetett volna valami kerekebb, szórakoztatóbb sztori.
6/10
agathasirmio 2023 ápr. 22. - 16:36:12 6/10
(65/70)
Nem rossz film, de jónak se mondanám. Az önfeláldozás érdekes téma, de sajnos klisés kissé, láttuk már Tommy Lee Jonest is feküdni a Holdon. Kicsit túl sok a lassú szenvedés is stresszmuzsikával, miközben a cselekmény rendre csak ismétlődik. A film messze jobb lehetett volna, ha továbbgondolják: ha végül sikerül minden, de a karaktereknek együtt kell élniük a tetteik következményeivel.

A Margin Call jutott eszembe róla, ahol minden pozitív karakter mérnök és minden bróker egy szemét. Itt is muszáj volt egy orvost betenni önfeláldozó hősnek, aki meg is szerel közben mindent.

Ha még nem láttál ilyen filmet, akkor oké, de amúgy feleslegesen fárasztó, hollywoodi netflixkeksz.
port_boy 2022 nov. 14. - 10:55:37 Előzmény csincsilla72
(64/70)
Én el tudtam volna képzelni egy olyan változatot, hogy a potyautas kinyiffant valakit, hogy ő maradjon élve.Tehát eleve kockázatos volt közöni vele a helyzetet (!). Egyébként onnan teljesen KOMOLYTALAN lett a film, mikor bejelentették, hogy 2 személyre tervezték a hajót, a harmadik kockáztatás volt, 4-et meg pláne nem bír ki. Hát ez miféle expedíció, hogy 2 helyre felküldök hármat? Marhaság, kit érdekel az utána való mű-nyüglődés.
7/10
Ildikó Nóra 2022 ápr. 09. - 14:16:49 7/10
(63/70)
A filmet egyszer meg lehet nézni, nem volt zavaró v. rossz, hogy kevés szereplő van a filmben és lassú. Pár kérdés maradt számomra a potyautas kapcsán, amit ki lehetett volna fejteni, ezt hiányoltam. A szereposztás, szinkron tetszett.
mzperx60 2022 márc. 19. - 15:22:46 Előzmény potitamas22
(62/70)
A netflix már tervezi az ukrán-orosz háborúról szóló filmet. Egy fekete ukrán katona beleszeret egy orosz transzvesztita hadifogolyba. Most tervezik a szexjelenet forgatását.
7/10
szinhazimado 2022 márc. 14. - 07:41:49 7/10
(61/70)
Érdekes és izgalmas űrhajós film. Bár a vége felé kissé leült a film, jobb befejezést vártam. De összességében tetszett.
4/10
Ivy00 2022 febr. 20. - 23:42:14 4/10
(60/70)
Az ajánló szerint a film dráma és thriller. Hát thriller nagyon nem, csak dráma. Bár a cselekmény lassú, mégse untam, mert kíváncsi voltam a végkifejletre. A szereplők alapvetően szimpatikusak, gonoszt keresve se találnánk. Képesek nem egymást hibáztatni, és együttműködni a szorult helyzet megoldásában.
A továbbiak SPOILERT tartalmazhatnak.
A leginkább "húzóember" Zoé, aki akkor is reménykedik, és mindent megpróbál, amikor már senki más. Sajnos nincs jó megoldás. Van, aki szerint nincs befejezése a filmnek. Szerintem nem nagyon lehet másra következtetni, mint hogy egy feláldozta magát a többiek túléléséért.
Bár végül is lekötött a film, de nem tudtam szemet hunyni a nyilvánvaló hibák, erőltetett fordulatok felett, amelyekből többet is említettek már a kommentelők. Pl. a potyautas felkerülése, vagy hogy kint mászkálnak az űrben, időnként mindenféle biztosítókötél, köldökzsinór nélkül, ahogy természetesen az oly becses tartályt se rögzítik sehova, nem csoda, hogy elszáll... Vagy hogy a férfi űrhajós lehet, nem vett részt kiképzésen, mert minden forgástól rájön a hányinger, és fizikailag se bírja azt, amit egy kis, vékony nő igen. Erősen kétlem, hogy ilyen fizikai állapotú embert felküldenének az űrbe. A Marsra szánt algák az űrhajóban seperc elpusztulnak, ezekkel akartak a Marson bármit is kezdeni?
Miért van az, hogy az ilyen filmekben mindig a legrosszabbkor jön egy meteoreső, űrtörmelék, vagy napvihar? Valahogy jobban örültem volna, ha simán végrehajtják a feladatot és visszajutnak a megmentő oxigénnel. Igaz, akkor a forgatókönyvírónak tovább kellett volna törnie a fejét, hogy mi is történjen a négy jámbor szereplővel, vagy hogyan is érje el, hogy legalább egy meghaljon.
Egy alapvetően nem rossz koncepciót tönkrevágtak ezekkel a kierőszakolt fordulatokkal, mert ezek nélkül nem is lenne cselekmény egyáltalán.
Még várok egy jó sci-fire, vagy akár drámára, mert ez még nem üti meg a mércét.
5/10
Rojita 2021 dec. 29. - 16:06:22 5/10
(59/70)
Nem igazán tudtam beleélni magamat a filmbe, mert úgy érzem, ha egy űrutazáson egy, vagy több utas élete veszélybe kerül, akkor az utazást lefújják, a hajót visszahozzák a Földre. Függetlenül attól, h mennyi pénz öltek az űrhajóba és milyen régóta folytak az előkészületek. (Persze, más a helyzet, ha az emberiség utolsó lehetősége függne az utazástól, - de erről nem volt szó).
Akkor marad az, h az alkotók csak egy olyan szituációt akartak teremteni, ami a nézők képzeletét akarta megmozgatni. Mit gondolunk, ki a legértékesebb ember? Ki az, aki nélkülözhetetlen a hajón? Ki az, aki olyan tudós koponya, h még sok mindent adhat az emberiségnek? Kit hány gyerek vár otthon? A szülőkorban lévő nőket kell-e elsőként megmenteni, vagy a fiatal férfiak élvezzenek előnyt?
Sztem, a záróképpel nem kaptunk választ, - hiszen, ahogy a doktornő mondta korábban, soha sem szabad az életet feladni, mert azt utolsó percben még mindig vmi váratlan segítséget kaphatunk. Úgy gondolom, a film "nyitott végű," - ki mit képzel végső megoldásnak.

A feszes atmoszférájú filmben viccnek szánták a "gyengébb nem" megfordítását. (Ha olvasta vki Robert Merle: Védett férfiakát?) - (Bár, van olyan háromgyerekes, diplomás kolléganőm, aki a 150 cm-es magasságával egymaga festette-mázolta-újította fel 100 m2-es lakásukat és mindenben fizikailag is erősebb élete párjánál, aki 185 cm-es, de feminin tulajdonságú zenész, aki nem iszik és szereti a romantikus filmeket. Van ilyen.)

Azon meg kár kiakadni, h a multikultúra minden amcsi filmben érvényesül. Náluk a filmek szereposztásában láttatni kell a lakosság genetikai rasszainak összetételét.
1/10
nikato 2021 dec. 12. - 17:55:28 1/10
(58/70)
Borzalmas!
10/10
nano 2021 dec. 01. - 19:15:35 10/10
(57/70)
Jó az üzenete a filmnek, az önfeláldozásról szól és külön tetszik nekem, hogy nem pörgős, lövöldözős, mégis izgalmas, és leköti a figyelmet. 10/10
2/10
hukse 2021 szept. 24. - 16:00:52 2/10
(56/70)
A film hosszabbnak tűnt, mint egy mars-uzazás....
6/10
d9o3 2021 aug. 22. - 00:54:56 6/10
(55/70)
Nyilván nem a legjobb sci-fi még a műfajában sem (pl. Hold, Éjfeli égbolt), de azért nem nézhetetlen, egyszer mindenképp javasolt annak aki szereti a ezt az alműfajt. Ez egy sci-fibe (nem STAR WARS :)!!!) csomagolt dráma, ahol a dráma a lényeg. Ez a tipikus Te hogy cselekednél, hogy éreznéd magad egy ilyen helyzetben és kinek van igaza?! Mindenkinek és senkinek?! Ki áldozza fel magát? Kell-e feláldoznia magát bárkinek is, vagy mit kell felaldoznia?! Hiába a hosszú jáékidő én nem untam, de ez a színészeknek és a diszkurzusoknak köszönhető. Egy fő kérdést nem válaszolnak meg (bár nekem vannak ötleteim :)) és nyilván vannak benne "űrhajózási" hibák is, de ez nem vesz el semmit abból amit el akartak mondani. 6,5/10, csak ilyen pontot nem lehet adni és hetest meg nem érdemel.
1/10
Ancen78 2021 júl. 26. - 23:52:18 1/10 Előzmény lowbudget
(54/70)
Nem láttál még jó úrhajós filmet. Láss hozzá, van egy csomó!
1/10
Ancen78 2021 júl. 26. - 23:49:27 1/10 Előzmény Alysonnemaparker
(53/70)
Teljes mértékben egyetértek!
2/10
Alysonnemaparker 2021 jún. 02. - 12:17:54 2/10
(52/70)
Én tényleg minden filmet megnézek, "amibenűrhajóvan" 😅 De ez a totál szégyen a mai sci-fi műfajában! ☹️ Nehogy megnézze, aki bármit várna (space utazást, hightech-et, izgalmat, csavaros történetet, semmi... esetleg egy kis drámát. De még az se tudott megérinteni!)
Ha mégis vki rávetemedne, tilos szinkronosan! Kb mint egy bugyuta mesefigura Toni Collette hangja 😭
1/10
Levbab 2021 máj. 31. - 17:29:15 1/10
(51/70)
Életemben nem láttam még ilyen sz@rt!
https://youtu.be/vUkyZTan0eo