1/10
mummy1 2017 márc. 03. - 22:04:49 1/10
(22/62)
Rettentõ unalmas,amit ráadásul jó hosszan elnyújtanak.Michelle Williams Oscar-jelölése értelmezhetetlen (persze az Oscar jelölés-díjazás már rég szégyen).Casey Affleck díjazása túlzás, kb. 3 percben látható érzelem az arcán,amúgy érzéketlen faarccal nyomja le a filmet.Értem,h a tragédia miatt nincsenek érzelmei,de ezt nem lehet színészi alakításnak/teljesítménynek tekinteni.
10/10
Kensi Blye 2017 márc. 01. - 13:07:31 10/10
(21/62)
Az egyik legjobb film amit láttam. Affleck nagyon jól alakít benne, miután megtörtént a tragédia kiégett és semmi érzelmet az életben nem tudott már kimutatni, ezért is volt ilyen a karaktere. Unokaöccsével szemben is pont a tragédia miatt volt tartózkodó, nem tudta még a mai napig feldolgozni az akkor történteket. A történet végén pedig Patty iránt már ki tudja mutatni az érzéseit, elgondolkodtató a történet és befejezése is. Hogy mi miért történt. Mindenesetre bárkinek ajánlom, aki az ilyen típusú filmeket szereti.
9/10
NADALFAN 2017 febr. 28. - 16:32:07 9/10
(20/62)
Nekem bejött a film , jó dráma megfelelõ öniróniával, ami egyre több amerikai filmben elõjön ,s azt bizonyítja hogy régen kipukkadt az a lufi hogy ott minden arany . Az hogy Affleck oscart nyert na bumm , szememben már régen semmit nem ér ez a díj:(
9/10.
8/10
Muya 2017 febr. 27. - 20:17:22 8/10
(19/62)
Nagyon megható ez a film. Túlságosan is beleéltem magam, és mikor vége lett alig bírtam magamhoz térni. Lelkileg megviselt. Nem ajánlom olyanoknak, akik nagyon érzékenyek (magamnak is egy önkínzás volt). Viszont nagyon értékes film. Megnézése után garantált, hogy hálát adsz azért amid van.
9/10
easton12 2017 febr. 27. - 15:24:57 9/10 Előzmény kmera
(18/62)
A tavalyi év legjobb drámáját hasonlítani a idei év legjobbjához nem tudom mitõl értelmetlen dolog.

SPOILER!!!

És ember, 3 gyereke égett bent az õ hibájából most meg a testvére halt meg és természetes emberi dolog hogy nem mutat ki érzelmeket? Ne érts félre Casey Affleck szerintem remekül hozta a szerepet, de akkor is az érzelmek hiánya eltud rontani egy drámát. Michelle Williams pedig katasztrofális színész. Még jó hogy csak ennyit szerepelt.
1/10
gabeyramone 2017 febr. 27. - 10:07:08 1/10
(17/62)
Nagyon egyetértek, de már az elõzõ filmje, a Triple 9 is nagyon béna volt a zséneren belül és kívül is. Nem tudom miért és mire kapott oscart; de az általad leírtak alapján ha végig is nézem akkor sem érteném.
hakos007 2017 febr. 27. - 09:38:49
(16/62)
Így Oscar-díj átadása után se fogom megérteni, mi annyira jó ebben a filmben... Fõleg Casey Affleck esete zavar. Õszintén megmondva számomra rendkívül rossz alakítást nyújtott, semmilyen érzelmet nem tudtam leolvasni az arcáról általában, végig unott egyhangú nézése pedig egy idõ után komikussá alakult.

SPOILER
Volt, hogy a szemöldökfelhúzása, volt, hogy egy majdnem elhullajtott könnycseppnek örültem meg, bár az eltörik a mécses jelenetnél nem ment neki a sírás, inkább beleborult egy nõi mellékszereplõ karjaiba, hogy ne is lássuk, persze erre mondanák az elvakult emberek, hogy de hát mennyire kifejezõ, hogy látni se láttuk az arcát, én meg azt mondom mûzokogásra bárki képes.... Az meg, hogy gyermekei halála után is ugyanazt a fáradt fejet vágta mint testvére szokott a filmekben, hihetetlen volt az egész. Az egyetlen ahol tényleg hiteles volt az ábrázata, az a rendõrkapitányságos jelenet, ott bele tudom beszélni, hogy már beletörõdött a halálba, nem maradt neki semmi, ezért inkább meghalna.
SPOILER
Aki látta, legyen szíves írja meg, hogy miért is volt olyan jó Casey alakítása, egy Denzel Washingtonhoz képest például!
1/10
gabeyramone 2017 febr. 26. - 18:02:51 1/10
(15/62)
Fél óráig bírtam. Borzalmas, unalmas, independent filmes hatást kelteni akaró, de csak szimplán gagyi, amatõr. Béna szövegek, béna alakítások, még casey hangja is idegesítõ önmagában.

Edmond Dantes 2017 febr. 26. - 11:51:45
(14/62)
Nem láttam még, csak az elõzetesét és kb. ismerem a tartalmát. Úgy gondolom, akkor (és csak akkor) lehet esélyes az Oscarra, ha az Akadémia nem tudott dönteni a két összehasonlíthatatlan-eldönthetetlen fõ esélyes (Kaliforniai álom és Holdfény) között = "nevetõ harmadik" effektus.. A régi várossal ugyanis nem lehet "nagy baj": mint olvasom, tipikus amerikai történet. Kisváros a keleti parton, családi gyász, családi problémák, régi ügyek, újrakezdés...de nagyot viszont csak akkor szól, ha valami egyedit is hozzátettek a sokszor lerágott csonthoz. C. Afflecknek viszont szinte mindenki odaadta az Oscart.
10/10
kmera 2017 febr. 25. - 22:42:34 10/10
(13/62)
Még egy kérdés: hogy a francba kerül szóba A szoba c. film?! Körtét almával, ecsém...
10/10
kmera 2017 febr. 25. - 22:39:29 10/10
(12/62)
Szerintem Casey Affleck és Michelle Williams is érdemelne szobrot ezért - fõleg, hogy milyen jelölések vannak néha... Néhány véleménnyel nem értek egyet; aki úgy gondolja, hogy \"több érzelmet mutathattak volna\": hát nem. A valóságban ez történik, az embert emészti belül, de kívül meg túró sem látszik, mert az átlagemberek önkifejezése nem színpadra való - ill. van, akié igen, meg van, akié nem (lsd. amatõr, szar szinkronok - na, ott sem jön át az \"érzelem\", mert ez mégis inkább egy szakma/mûvészet. A másik: valaki hiányolta a happy endet. Óóóóó, könyörgöm, nemááááár.... Naplementével, meg minden? Hogy történhetne ezek után ilyesmi? Ez a két ember már a büdös életben nem tud egymáshoz szólni anélkül, hogy ne a halott gyerekeik jutnának eszükbe mindig, elég életszerûtlen lenne - és giccses, hamis, ha vidáman összeborulnának a végén. Nyilván lassú is a film, de a gyász sem gyorsan illanó dolog, valamivel gondolom, kínoznia kellett a rendezõnek is minket, hogy értékeljük a saját életünket ezek után :-)
9/10
easton12 2017 febr. 22. - 22:39:26 9/10 Előzmény Moviefan04
(11/62)
Nálam is ugyan ez a helyzet. Remek színészek, jó jelenetek de az hogy a fõ karakterek ennyire erõsek voltak és alig mutattak érzelmeket ettõl így nem volt meg az az igazi drámaiság. Persze voltak erõs jelenetek, de ahogy mondtad én is valamiért a Szobával kezdtem egybõl összemérni és bizony ott meg van minden ami itt nincs. Sajnálom hogy ezt kell mondanom de ez bizony túl van értékelve.
lng 2017 febr. 19. - 12:09:21 Előzmény k11zoltan
(10/62)
Nem tudom engem vegig le kotott, mondjuk en szeretem a lassu filmeket, mondjuk nem a Cohen fele lassu filmeket:D
lng 2017 febr. 19. - 12:08:29 Előzmény Gollam247
(9/62)
SPOILER


Ez a film egy drama es nem egy romantikus drama. Ha ossze kellene foglalnom egy jelentben hogy a film mirol szol akkor azt mondanak amikor a fiu megall a halott apja halojaban, es ranez a nagybattyja szekrenyere, es rajta van a 3 halott gyerekenek a kepe. Ott o is elgondolkozott hogy kinek is elb*szottab az elete. Errol szol ez a film szamomra. Az elejen lassan kapjuk hogy milyen unalmas, szar elete van a foszereplonek, aztan szepen lassan megkapjuk hogy miert is. Aztan kap egy felelosseget a nyakaba, amit nem tud elhinni hogy kepes lenne sikeresen megtenni a mult tortenesei miatt, de probal valami kompromisszumot talalni.

Ugylatszik az idei oscar a csaladi dramakrol fog szolni.

Casey Affleck meg mar regota kene kapjon egy oscart, mert szazszor jobb szinesz mint a tesoja.
7/10
Moviefan04 2017 febr. 19. - 01:45:54 7/10
(8/62)
Jó film volt, remek színészi teljesítményekkel de valahogy nem éreztem azt a kémiát, mint pl. A szobánál. Valami hiányzott.
10/10
ztani 2017 febr. 16. - 00:21:20 10/10
(7/62)
Nekem nagyon nagyon tetszett ez a film, még biztos hogy többször is meg fogom nézni.
Nos, a vélemények biztos meg fognak oszlani a film kapcsán, és én személy szerint örülök neki, hogy Amerikában ilyen jó értékelést kapott. Szerintem aki nem szereti a drámákat, az úgy is le fogja húzni ezt a filmet. Szóval ha nem vagy dráma kedvelõ, és akcióra vágysz, akkor NE NÉZD MEG A FILMET!! mert nem fog tetszeni.Nem akarsz magadnak rosszat ugye?:D Kicsit lassú még a maga mûfajában is a történet, de szerintem ez egy kiváló alkotás, kiváló színészekkel.

Mint dráma 10/10 mint akciófilm 10/0 :D de hát nem az utóbbi.

SPOILER

Ámulok egy pár jelenten a film kapcsán.. Nagyon durva volt egy két helyen, engem nagyon megérintett. Még pár könnycseppet is ejtettem, férfi létemre. Amikor kiderült, hogy mi történt a családjával, hogy mit tett, na nálam az kiverte a biztosítékot. És tudni, hogy lehet hogy vannak ilyenek a való életben is, nem akarja, még is valami szerencsétlenség folytán megtörténik. Borzalmas. És amikor kivette a rendõr pisztolytartójából a pisztolyt, és meg akarta magát ölni vele.. nagyon durva, és szintén ez is nagyon valóságos. Nem értem igazából hogy utána hogy volt képes életben maradni. Nincs gyerekem, de el tudom képzelni, hogy milyen szörnyû, milyen fájdalmas érzés lehet, és hogy sosem tudod kitörölni a fejedbõl, minden nap gondolsz rá. Amikor meg találkozik a volt feleségével, és megpróbálják megbeszélni a dolgot.. hát annál a résznél akkora oscart kellene kapnia Casey Afflecknek mint a ház:D


SPOILER VÉGE

Én személy szerint neki drukkolok az oscar átadáson mint legjobb színész. Andrew Garfieldet is láttam, nem volt olyan rossz, bár szerintem közel sem alakított olyan nagyot. Viggo Mortensen is jól játszott, de õ sem érdemelne oscart. A la la landet nem láttam, de úgy gondolom hogy egy musicalre mint legjobb színész nem érdemelne oscart Ryan, bár bírom azt a színészt, de ez mégiscsak egy romantikus film. A Fencest nem láttam, ahol Denzel Washington alakít (szerintem) még nagyot, bár.. neki már van egy oscar díja, ezt most kapja meg Affleck:D Azért is, mert amire oscart kapott, ott nem neki hanem Russel Crowe-nak kellett volna megkapnia(egy csodálatos elme) na mindegy ez csak az én véleményem. De nem az szokta megkapni az oscart aki megérdemli sajnos.
k11zoltan 2017 febr. 15. - 22:43:31
(6/62)
Egynek elmegy kategória, de semmi extra.
És feleslegesen ilyen hosszú.
2/10
Gollam247 2017 febr. 15. - 20:19:10 2/10
(5/62)
Erõsen overrated film, még ez a Casey Affleck jelölés Best Actor kategóriában hagyján (az még talán belefér), de hogy a Best Picture-nél mit keres ez a langyosfos alkotás, azt én egyszerûen nem értem.

SPOILER
Ha a végén mégiscsak újra összejöttek volna Michelle Williams és Casey Affleckl, akkor lehetett volna egy olyan üzenete a filmnek, hogyha 2 ember igazán szereti egymást, akkor bármit képesek egymásnak megbocsátani, még egy ilyen hatalmas tragédiát is,...... de így ez mi volt már.
SPOILER

Ráadásul mocsokhosszú ez a 137 perc.

2/10.
10/10
Magnolia1 2017 febr. 13. - 17:17:06 10/10 Előzmény csavardi
(4/62)
Lényeg, hogy rátaláltál. :) Én sajna még nem láttam, de igyekszem pótolni.
10/10
csavardi 2017 febr. 12. - 20:52:27 10/10
(3/62)
Hibátlan.
Miért van az hogy annyi marhaságot meg kell nézni , míg rátalálok egy ilyen gyöngyszemre ?