Téma: A rejtély

vondermonarchi 2013 máj. 11. - 23:04:48 Előzmény abisztriczky
(654/734)
SPOILER:

Nagyon ígéretesen :)))
abisztriczky 2013 máj. 11. - 20:03:04 Előzmény sawyerx
(653/734)
Arról tudnál írni valamit (SPOILER-ezve persze), hogy hogyan alakul a sorozat végére Peter és Olivia kapcsolata?
Mert ugyebár ebben a 3. évadban Peter a tudtán kívûl a "másvilági" Oliviával jött össze. Amikor meg kiderült a csere, volt nagy döbbenet.
Köszi elõre is!
Thümia 2013 máj. 02. - 18:41:17 Előzmény CyberWolf
(652/734)
a Barátok közt-öt ne hasonlítgasd már ehhez:DDD
10/10
CyberWolf 2013 máj. 01. - 20:01:44 10/10
(651/734)
A lehetõ legjobb sorozat, amit valaha láttam. Kár, hogy lassan megy a szinkronizálás. Ennyire még a barátok köztöt sem várom, mint ennek a folytatását! :) 10 pont, még szép.
Stella Maris 2013 márc. 09. - 11:27:55 Előzmény VADRIX007
(650/734)
Visszacserélõdik a két Olivia. A 3x08-ban történik meg.
Üdv.
VADRIX007 2013 márc. 08. - 13:25:19
(649/734)
A ket olivia valaha visszacserelodik-e? Ha igen akkor aruljatok mar el hogy hanyadik evad hanyadik reszeben!
Elore is koszi!
Udv
jani-wan 2013 jan. 25. - 12:00:49 Előzmény sawyerx
(648/734)
Ha jól emlékszem az biztosította a végpontot, hogy stabil legyen az átjáró, de hogy hogy érték el, hogy pont abba az idõbe menjen azt nem tudom.
8/10
sawyerx 2013 jan. 25. - 08:26:17 8/10
(647/734)
hát emberi fejjel ezt úgysem fogjuk megérteni, akárcsak a Lostban a túlvilági részét : )
de arr válaszolnál, mi határozta meg a Megfigyelõknek, melyik idõbe tudnak visszautazni? az volt az a kapszula?
offtopic
jani-wan 2013 jan. 24. - 18:05:03
(646/734)
A vissza a jövõbe változat az a "nagypapa paradoxon"-os.
A Lost-os meg amit én mondok csak nem épp úgy, hogy a jövõ nem változhat meg, hanem a múlt (az számára aki visszautazott ugye éppen a jelen), mivel az már megtörtént, amiben maga a megfigyelõ is benne volt mielõtt visszautazott, csak õ korábban nem tudott róla.
Tehát a jövõ semmiképp sem változik meg. Nem is változhat mivel nem tudjuk hogy mi fog történni, így nincs összehasonlítási alap sem, amihez lehetne viszonyítani a változást.
Aki meg ismeri a mi jövõnket, ami által van összehasonlítási alapja, annak ez a múlt, és nem a jövõ.

Igen, kicsit komplikát :)
8/10
sawyerx 2013 jan. 24. - 17:32:47 8/10 Előzmény jani-wan
(645/734)
sok mindent figyelembe kell venni egy ilyennél, igazából logikus úton megmagyarázni nagyon nem is lehet, mert két fajta verzió létezik:
- az egyik a vissza a jövõbe dolog, ahol ha a múlt megváltozik, a jelenben eltûnhetsz,
- illetve a Lost-verzió, ahol ha visszamész a múltba, bárhogyan cselekedhetsz, a jövõ ki van számítva és meg van írva. ezek közül ugyebár itt az elõzõ van érvényben.

és ===SPOILER====

Végignéztem az utolsó két részt is, és hát mit ne mondjak... gyorsan ledarálták a végét.
Az igaz, hogy ennek a sorozatnak nem volt valami nagy felvezetése, itt egybõl belecsaptak a lecsóba, ahogy Olivia belecsöppent a misztikum világába, azért a végét szebben is levezethették volna, de a 4. évad után szerintem az 5. évad még gyengébb lett, a leggyengébb. Már maga az is, hogy egyik pillanatról a másikra megváltoztak a körülmények, legalább azt elvártam volna, hogy lesz egy külön rész az 5. évad végén, ami csak arról szól, hogyan élték meg Walterék a megszállás napját és borostyánozódtak be.

Ez a "Walter elrejtette a megmeneküléshez szükséges tárgyakat szerte a környéken, a tervet pedig elfelejtette"-dolog túl amatõr volt a sorozathoz képest, és néha tényleg olyan volt az egész, hogy nem lehetne rá alapozni, de nekik PONT úgy történt. Etta szerepe teljesen felesleges volt, inkább irritált a sok rinyálás körülötte, mint meghatott. A fordulat, hogy Peter beültette magába a szerkezetet tetszett, de értelme nem volt, mert 1 rész után kiszedte, pedig akkor olyan irányba fordult az egész, hogy talán õ lesz késõbb Szeptember, vagy a világ megmeneküléséhez fel kell áldoznia magát.

Próbálták rengeteg régi elemet visszahozni az évadban, amik nagyon tetszettek, helyesen tették, a régi fegyverek, arcok, a párhuzamos világ, stb. A Megfigyelõkben nagyot csalódtam, elég töketlenek, de ez minden hasonló dolognál így van: ameddig nem ismered meg a háttérben ténykedõ gonoszt, erõsnek és misztikusnak gondolod. (pl. Fûrészben a Kirakós, Lostban a szigeten élõ Többiek, A szökésben a Cég).

Szóval az utolsó két részrõl annyit, eléggé összecsapták, tettek bele egy kis drámát, egy kis akciót, meg némi régi dolgot, aztán képre dobták. Fura volt, hogy az egész sorozat utolsó 5 (!) percébe nyomtak bele egy végsõ csatát, amiben aztán minden eldõlt, meghalt a fõgonosz, az egyik jó feláldozta magát, a világ pedig megmenekült, az utolsó 1 percben pedig a szép idõk. Ez akkor lett volna hatásos, ha legalább az uccsó rész fele szólt volna a szereplõk további életérõl.

Összességében az egészre 7/10-et adok, az elején érdekes és izgalmas sorozat volt, aztán a színészi játék és az alkotók lerontották.

És a sok közül egy kérdés: miért szállt le Michael, a kis megfigyelõ a vonatról? Amikor szóba került, csak lesett az üres monitorra, utána Olivia elõtt pedig a szája elé tette az ujját (?)
jani-wan 2013 jan. 23. - 14:31:55 Előzmény sawyerx
(644/734)
Igazad van, teljesen kiment a fejembõl, hogy Szeptember ott avatkozott be elõször az események folyásába.
Golyo82 2013 jan. 22. - 12:33:21
(643/734)
Olvastam ,hogy az RTL adni fogja a 3. évadot és már nagyon várom de nem tudja valaki ,hogy pontosan mikortól mert ma fejeztem be a 2. évadot és érdekel a folytatás!!
Elõre is köszönöm a válaszokat szép napot mindenkinek.
8/10
sawyerx 2013 jan. 21. - 20:11:23 8/10
(642/734)
ja és még annyit, most fogom nézni az utolsó részt, még nem tudom hogy végzõdik az egész, de érdekes, hogy JJ a Lostban is meg itt is ugyanazt süti el, hogy "megváltoztatjuk a történéseket és átírjuk az idõt" :D
idõmániákus!
8/10
sawyerx 2013 jan. 21. - 20:09:31 8/10 Előzmény jani-wan
(641/734)
a te véleményed felett lévõ írásokat nem olvasom tovább, mert most jön nekem az utolsó rész, de a kérdésedre a válasz: ha Szeptember nem jelenik meg akkor Walter laborjában és tereli el a figyelmét, akkor sikerül rájönnie a Petert megmentõ szer elegyére, és nem kell átmenni a másik univerzumba, hogy aztán visszaúton beszakadjon a jég...

de én nem emlékszem, hogy olyan nagyon megmagyarázták volna, miért nem lehet bármelyik idõpontba visszamenni a Figyelõknek és írni át a történelmet, csupán ezt annyival indokolta a kopi, hogy "nem, mert még nincsenek kiszámítva a lehetséges következmények"...
10/10
zora 2013 jan. 21. - 19:04:51 10/10
(640/734)
Ja, merthogy van az igazi, az 'A', meg a másik univerzumbeli, az meg a 'B' változat... Jól elbeszélgettünk egymás mellett...
offtopic
jani-wan 2013 jan. 21. - 18:18:17 Előzmény zora
(639/734)
Ó bocsi, nyilván félreérthetõ volt amit írtam.
Nekem fel sem tûnt hogy rövid i vagy hosszú í.
Magán a néven mosolyogtam.
Redocut 2013 jan. 20. - 18:13:09
(638/734)
Nagyon jó sorozat volt, érdekes témákat feszegetett, jó sztorikkal, jó szereplõkkel. Még elnéztem volna egy darabig, bár az 5. évad nekem személy szerint egyáltalán nem tetszett. A hangulata teljesen más volt, mint az elõzõ évadoké, nagyon érzõdött rajta a befejezés faktor. Ezt leszámítva, igencsak hiányozni fog. Béke poraira. Amen. (Megj.: a J.J.Abrams nemhogy ennek tolta volna még egy kicsit a szekerét, a béna Revolution helyett.)
10/10
zora 2013 jan. 20. - 17:58:06 10/10
(637/734)
A feliratban gyakran volt automatikusan hosszú í-vel írva, ezért írtam én is úgy. :-)
jani-wan 2013 jan. 20. - 11:52:56 Előzmény zora
(636/734)
Boliviának hívják magyarul :)
angolul Fauxlivia (Folivia)

*** SPOILER ***

és szerintem nem lett elég idõs, vagy nagyon jó a plasztikai sebésze :)

*** SPOILER Vége ***




*** SPOILER 5x13 ***

Azért küldik elõre az idõben a gyerek Megfigyelõt, hogy ne kezdjék meg azokat a kutatásokat amivel intelligensebbé teszik az emberi fajt.
Viszont ha sikerrel járnak, akkor a Megfigyelõk nem is léteznek majd. Errõl beszél Szeptember és December mikor Szeptember kéri hogy segítsen neki egy új "gyújtógyertyát" szerezni az idõportál géphez.
Tehát itt kialakul a "nagypapa paradoxon", ami legalább addig (elsõ ismert esemény) visszanyúlik, mikor is Szeptember kimentette Petert a tóból.
Éppen ezért a valószínû fejlemény, hogy a jövõben mégiscsak létrejön a Megfigyelõ faj.
De mivel a Megszállásos idõvonal megszakadt, ezért valami bizonyosan történt.
Esetleg a Megszállás ténye változhat, csak ugye ahhoz, hogy a Megszállás ne történjen meg, egészen mást kellett volna tenni. Például tudatni a korai Megfigyelõkkel, hogy a jövõben tönkreteszik a Földet, ezt elõzzék meg, így nem jönnek vissza Megszállni, és akkor esetleg lineáris maradhat az idõsík, csak ugye törlõdik a megszállásos mellékhurok, ami eleve meg is szakadt a film végén.
Szerintem legalább is így valahogy, viszont így az az alapkoncepció hibás, hogy nem szabad a Megfigyelõknek kialakulni.

*** SPOILER Vége ***
10/10
zora 2013 jan. 20. - 01:42:36 10/10
(635/734)
SPOILER 5x13

Annyira nincs paradoxon, mert szerintem, mivel 2100-valahányba küldik a gyereket, így csak amit UTÁNA tettek a Megfigyelõk, annak van hatása az emberek életébe. Windmark valahova 2600-ba járkált, ez meg már a gyerek érkezése után van, végül ezért nem szállták meg 2015-ben a bolygót. Én legalábbis így értelmezem.
Ami kicsit nem volt világos: a virágos réten lévõ Oliviáéknak halvány emlékük sincs arról, hogy milyen volt a felnõtt Etta, igaz? Tehát õk egyszerûen vissza lettek repítve az idõben.
Hû, de jó volt Bolívia idõskori énje!!!