ad mala 2012 aug. 08. - 17:53:06 Előzmény DDLL
(414/634)
Szerintem ne izgasd magad, ez a fórum sajátossága. Ez a film meg túlértékelt. Remekül megcsinálták, kiváló film, de nem sokkal több. Csak éppen hihetetlen és irracioánális mennyiségû reményt ad, sokaknak ez olyan sokat jelent, hogy ezt máris összetévesztik azzal hogy egy film zseniális. Ez nem az. Én egyszerûen untam, illetve tehetetlen dühöt éreztem amiért szerencsétlent ártatlanul szivatják, de ez hatásvadászat. Ha úgy vesszük giccs. De hát ennyire telik egy Darabont szintû rendezõtõl és egy King formátumú írótól (ami nem kevés, itt legalább nem szutykos természetfeletti szellemi hányadékot kapunk), de valóban gáz, hogy nagyon sokan csak idáig jutnak el, amikor a filmmûvészet nagyjaival ismerkednek. Reméljük késõbb még látnak igazán nagy értékeket is.
A színészek viszont 10*-osak.
10/10
Gabriella54 2012 aug. 08. - 15:33:57 10/10 Előzmény mengyan
(413/634)
Ebben a filmben ez biztosan nem volt - Andy nem lesz gyilkossá, megrázó, hogy a jósága még a börtönben is fennmarad.
10/10
Gabriella54 2012 aug. 08. - 15:29:13 10/10
(412/634)
A film mûvészi színvonaláról lehet vitatkozni - bár szerintem nagyon jól elkészített film, kiváló szereplõkkel, hiteles helyszínekkel és szereplõkkel, remek zenével és operatõri munkával, de arról, hogy kiben milyen érzelmeket ébresztett egy alkotás, arról nem igazán. Pl.hiába magyarázom, hogy milyen megrázó volt, amikor az öreg Brooks inkább a halált választotta a börtönön kívüli élet helyett, ha téged nem érintett meg, erõsen csodálkozol. Ebben a filmben még mindig találok újat, pedig már vagy ötször láttam. Még mindig ugyanúgy felháborodok az igazgató aljasságán, még mindig ugyanúgy izgulok a végkifejleten, mint mikor elõször volt hozzá szerencsém.
DDLL 2012 aug. 08. - 14:21:15
(411/634)
SPOILER!
Egyébként az egyedülléthez annyit, h szerintem ha az ember gyerekét ugyanúgy vádolják meg (nem is biztos,h õ volt) a nõk=ANYÁK 99%-a nem hagyná magára a fiát!
De biztos fokozni akarták a drámaiságot!
VÉGE
DDLL 2012 aug. 08. - 14:18:38
(410/634)
Félre értés ne essen!!!!! Nem, nem fogadom, hogy nektek ez No1!
Pont az, hogy meg akarom érteni, ti mit láttok benne!
De látom ezt nehéz megérteni embereknek,h mások próbálják megérteni a másikat!!!! (elég szörnyû,h itt tartunk)
Azt nem tudom,h a gazdag gyerek célzás kinek szól. Én nem vagyok az, valószínûleg már nem is leszek gazdag elkényesztetett gyerek!(de õket se kéne így lehúzni)

Sajnálom, hogy nem lehet egy forumon normálisan megbeszélni,h kinek miért és miért nem tetszik a film, avagy a filmben részletek!
offtopic
zottyo534 2012 aug. 08. - 10:30:26 Előzmény mengyan
(409/634)
Azt nem tudom, hogy plágium gyanúja miatt, de ebben a filmben egyáltalán nem is volt ilyen jelenet, ezért maradhatott le a DVD-rõl.
10/10
Richard90 2012 aug. 08. - 01:33:29 10/10 Előzmény DDLL
(408/634)
SPOILER!

A nõvéres rész, amikor nem védték meg, szerintem egy szimbólum volt. A barátaid nem lehetnek ott melletted mindig. Neked kell egyes dolgokkal megküzdened. Persze kicsit abszurd itt a dolog, mert össze vannak zárva.
"nem volt egy rokona aki meglátogassa" szintén az egyedüllétre tippelek. Valószínûleg elkönyvelték gyilkosnak és elhidegültek tõle.
A sminkes rész meg baki. Úgy lehettek vele, hogy csak Tim-mel foglalkoznak és õt maszkírozzák el egy kicsit.
Lehet nem véletlenül nem ragad el a film. Általában az ember azokat a szimbólumokat fedezi fel, amiket a saját életében is tapasztalt, vagy szeretne. Sok emberhez szól ez a film. Sokan érzik ugyanezt. Talán ezért annyira jó!
Lehet egy gazdag, elkényeztetett gyereknek semmit se mondana ez a film. Nincs azon a szinten, hogy megértse a mélyebb dolgokat.
10/10
liaboo2 2012 aug. 07. - 23:14:57 10/10 Előzmény nandelecki
(407/634)
Mindenkinek más a kedvence és mást tekint jónak, valakik ezt a filmet szeretik ennyire és 10 pontot adnak rá. Fogadd el. :)
DDLL 2012 aug. 07. - 14:15:08
(406/634)
Szia!

Köszi a választ!

SPOILER!
A sörös rész az nekem is tetszett, fõleg mikor isznak és ahogy ül elégedett, boldog arccal és csak nézi õket, õ pedig egy kortyot sem iszik belõle. De vhogy azok a részek miatt nem vagyok elégedett, hogy nem értem,h a barátai miért nem védték meg a nõvérektõl, vagy,h nem volt egy rokona aki meglátogassa és kérje az újra tárgyalást mikor kiderült,h bizony nem õ ölte meg a feleségét. meg,h 20 évet vannak bent és a börtön õrök nem öregszenek... (tudom nem ezeken kéne rágódnom)De mégis csak hatásosabb lenne, jobban átérezné a nézõ a 20 év börtön létet ha azok is már 40-50éveseknek lennének maszkirzozva. Fõleg így, hogy kint nem, de bent bûnözõ lett!
A hangszórós rész is tetszik, ahogy hallgatják és nézik a hangszórókat :)
Meg örülök,h a vége is jóra forful, de vmiért még sem, üt meg annyira mint titeket! Meg fogom újra nézni, hátha egyszer csak elragad engem is teljesen!
SPOILER vége!

A szereplõk jók, mondjuk szerintem Morgan jobban játszik, mint Tim.
10/10
Richard90 2012 aug. 07. - 00:03:43 10/10 Előzmény DDLL
(405/634)
Hali!

Én ma néztem meg ezt a filmet! Egyszerûen remek. Annyi minden van elbújtatva a filmben, hogy szinte rázúdítja a nézõre. Az emberség (amikor söröznek odafent), a hit, a barátság, a REMÉNY! Szinte teljesen lefedi az életet. Tipikus olyan film, amit többször érdemes megnézni. Minden egyes megnézéskor újabb és újabb dolgokat, mondanivalót talál meg benne az ember.
A legszebb benne, hogy szerintem sokan saját élethelyzetüket próbálják belehelyezni, és felteszik a kérdést. Én vajon mindent megteszek annak érdekében, hogy boldog életem legyen?
Egyszóval van egy mély mondanivalója a filmnek. Olyan mondanivaló, ami mindenkinek más jelent. Mindenki máshogy látja meg benne. Ez a szép az egészben.
Arról nem is beszélve, hogy tökéletesen megtestesíti az életet (börtön) formájában. Azzal a különbséggel, hogy mindenki a saját börtönében él. Az egyik cél közé tartozik, hogy ebbõl a börtönbõl vagy megszökik az ember, talál kiutat, vagy élete végéig ott marad és "intézményfüggõ" lesz.
Nehezet kérdeztél. Nehéz objektív igazságot írni ilyen téren. Talán nem is lehet. Nekem ez jött le a filmbõl.
Persze nem árt hozzá, egy adott érettségi szint és élettapasztalat.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 06. - 06:10:38 10/10
(404/634)
Nem csak szinte a világ legjobb filmje a LISTÁK SZERINT, hanem a világ legjobb filmje! És ezt nem én mondom félreértés ne essék. :D
DDLL 2012 aug. 05. - 21:09:58
(403/634)
Vki elmomdaná, hogy neki miért tetszik ennyire ez film?
Kiváncsi lennék,h miért fogja meg ennyire az embereket.
Szeretem a jó filmeket, mikor megláttam,h milyen magas pontjai vannak mindenhol(szinte a világ legjobb filmje a listák szerint), alig vártam, hogy megnézzem!
De vhogy nem hozta meg nálam azt a hatalmas élményt amit vártam :( most megnéztem másodszorra is, de vhogy most sem. Pedig még csak tini sem vagyok :) Nem mondom, hogy rossz, de méééég sincs bennem a hûha érzés :)
várom a válaszokat! :)
10/10
mehdi 2012 aug. 04. - 20:49:43 10/10
(402/634)
Morgan Freeman nagyot alakít benne, amúgy meg azt sem értem, hogy miért nem KAPOTT díjat a film, nagyon szép és megható is, megérdemli a pontot kb. ennyi jár neki, és az IMDB-n is az elsõ helyet. Fantasztikus alkotás! Alapmû.
10/10
Bence87 2012 júl. 29. - 21:49:34 10/10
(401/634)
Köszönöm szépen! Örülök, hogy tetszik :)
offtopic
kõmacska 2012 júl. 29. - 00:02:32 Előzmény Bence87
(400/634)
ütõs :)) nagyon jó plakát.
10/10
Bence87 2012 júl. 28. - 08:43:30 10/10
(399/634)
Talán a legjobb film amit valaha láttam, éppen ezért készítettem hozzá plakátot is,
akinek van kedve az nézze meg :)
http://www.behance.net/gallery/The-Shawshank-Redemption-poster-design/4529577
10/10
WhoCares 2012 júl. 27. - 00:17:47 10/10 Előzmény nandelecki
(398/634)
Van, viszont ez egy könnyen megérthetõ, remek alakításokkal teli film, remek történettel. Valószínûleg ez a sikerének titka :)
AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 25. - 18:29:43
(397/634)
9/10
nandelecki 2012 júl. 25. - 17:17:13 9/10
(396/634)
Nem akarom leszólni a filmet, meg azokat sem akik nagyon szeretik, de mire kap ez mindenkitõl 10/10-et? Mi ennyire jó ebben a filmben? Vannak ettõl sokkal-sokkal nagyobb filmek is, szerintem.
AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 25. - 12:22:05
(395/634)
Csúcs filmek,csúcs filmje.
Hatalmas! Nincs más szó rá,hogy zseniális.
Azt hiszem ez az egyetlen olyan film ami megérdemli a 10/10-t.