poitiers732 2012 okt. 11. - 13:13:32 Előzmény vakkond
(434/634)
A hiba a te készülékedben van.
10/10
Keló Scofield 2012 szept. 30. - 22:10:35 10/10 Előzmény vakkond
(433/634)
Emlékszel az idézetre, ami az igazgató szobájában ékeskedett?: ,,Isten elõbb ítél, mint gondolnánk" - Ilyesmire céloztam, remélem érthetõ.
10/10
Stoco 2012 szept. 30. - 20:42:50 10/10
(432/634)
Ez a világ legjobb filmje..
vakkond 2012 szept. 04. - 03:12:00
(431/634)
RE:
Szirupos?! Ez? Mitõl? :)

Lehet, hogy hibát követtem el, nem szinkronnal, hanem eredeti hanggal kellett volna megnézni,
pl. a narráció kimondottan nyálas volt.


-----------------
RE:
Ez a film nem csupán egy egyszerû szökésrõl szól, el kell mélyedni benne, mert a mondanivalója mindennél fontosabb.

Nem tudom, mirõl maradtam le, olyan közepes Monte Christo-adaptációnak tûnt.
10/10
offtopic
Sz. Péter 2012 szept. 03. - 21:23:44 10/10
(430/634)
Szirupos?! Ez?
Mitõl? :)
10/10
Keló Scofield 2012 szept. 03. - 19:48:53 10/10
(429/634)
Ez a film nem csupán egy egyszerû szökésrõl szól, el kell mélyedni benne, mert a mondanivalója mindennél fontosabb.
vakkond 2012 szept. 03. - 17:55:39
(428/634)
Messze túlértékelt film.
Olyan közepes.
Úgy látszik, óriási igény van a felnõtteknek szóló szirupos-heppiendes mesékre.
Nem állítom, hogy A keresztapa lenne minden idõk legjobb filmje,
de az olyan film, amelyrõl el tudnám fogadni ezt a megállapítást.
Errõl semmiképp.
offtopic
umma 2012 aug. 31. - 23:08:51
(427/634)
"Az, hogy mit KAPSZ, amikor a célod felé haladsz, kevésbé fontos. Az igazi kérdés, hogy mivé VÁLSZ közben." "A célok nem azért fontosak, hogy mit szerzünk meg általuk, hanem hogy közben milyen emberré válunk." "Nem az számít, hogy hol kezded el, hanem hogy hol tervezed befejezni." (Andrew Matthews: Légy vidám!)
"Olyan nagy ára van annak, ha teljes emberek akarunk lenni, hogy csak kevesekben van annyi szeretet és bátorság, hogy megfizesse ezt az árat. Teljesen fel kell hagynunk a biztonság keresésével, és forrón üdvözölnünk kell az élet kockázatait." (Morris West)
10/10
Keló Scofield 2012 aug. 20. - 22:18:54 10/10
(426/634)
Alapmû. Mondom ezt, aki E. Norton és DiCaprio színészi teljesítményét szeretem, 10/10
DDLL 2012 aug. 20. - 22:10:58 Előzmény Richard90
(425/634)
:) :) köszönöm! Akkor tisztáztuk! Nehéz a forumon érzékelni a "hangsúlyt", hogy épp milyen érzelemmel írod amit írsz, vagy, h pont mire gondolsz! De most már minden rendben!!! :)
És értem, hogy minden embernek mást válthat ki egy szó egy mondat egy szituáció. De vmi van ebben a filmben, hogy ennyi emberben kivált vmit, és elég nagy dolgot! Erre lettem volna kiváncsi, de megértem azt is, hogy ezt így itt nem lehet összegezni :) de még feljárok ide, hátha okosabb leszel és a filmet megfogom nézni harmadszorra is :)

ui.: igen, jól érzékelted, kicsit (nem is tudom,h fogalmazzam) megzavart, h nekem miért nem jön át :) mert részek tetszenek benne... na mind1, majd még jövök ide :)
10/10
realfan10 2012 aug. 19. - 17:39:06 10/10
(424/634)
Hatalmas film!
10/10
Richard90 2012 aug. 15. - 00:49:41 10/10 Előzmény DDLL
(423/634)
Sziasztok!

Elõször is elnézést DDLL-tõl! Sajnos nem sikerült úgy megfogalmaznom a mondandómat, ahogyan szerettem volna, így egy kisebb félreértés lett belõle. Én hibám. Igazából arra akartam rávilágítani, hogy más tapasztalataink vannak, más az elõéletünk, más a környezetünk és ezért vált ki más és más emberekbõl más és más érzéseket/gondolatokat. A gazdag gyerek csak egy példa (így utólag nézve elég rossz) lett volna.
Utána elolvastam a következõ hozzászólásodat. Rögtön reagálni is akartam rá, de Gabriella megelõzött. Én sem olvastam róla semmit, úgy néztem meg. Lehet ha olvasok róla kritikákat, magasra lövöm a mércét (amit meg se tudok fogalmazni) és lehet nem jött volna át. De ezt nem tudhatom.
"Hiába azonosak a szavaink - mondja Nietzsche -, ha a tapasztalataink különbözõek."
Pl. zsenialitás.. kinek mit jelent. Ez a film nekem beletartozik. De példának okáért ad mala-nak nem. És ezzel abszolút nincs semmi baj :D Mindenki máshogy látja a dolgokat. Azonosan sosem. Max hasonlóan. Ez a szép benne.
Én azt éreztem, hogy kicsit megijedtél a hozzászólásoktól. "huh ez ennyi embernek tetszik.. én meg vártam a nagy bummot, de nem jött át". Abszolút semmi baj nincsen ezzel. És bántani sem akarlak, hogy "pfúú miért nem tetszik, meg így meg úgy". Ez akkor jött le igazán, amikor ad mala megerõsített ebben. "huh nem vagyok egyedül".
Sok beszédnek sok az alja:
1: bocsánat, nem akartalak megbántani és célozni sem semmire.
2: attól, hogy nem jön át úgy egy film, ahogy te gondoltad, nincs azzal semmi baj.
3: pozitívum, hogy érdekel, hogy ki mit lát ebben. Ugyanis ahány ember, annyi nézõpont. Ezekkel nagyon jó megismerkedni!

Üdv.
10/10
Eddyboy 2012 aug. 14. - 18:27:27 10/10 Előzmény oranje
(422/634)
A film hibátlan, úgy, ahogy van.:-)
A lélektani levezetés, a rendezés, a színészi alakítás, az "ûsd csak rá a pecsétedet" vagy a "benne volt a megváltás" illetve "amit ez megcsinált" mondat...
10/10
oranje 2012 aug. 12. - 20:14:59 10/10
(421/634)
Eszméletlenül jó film, az egyik kedvencem, 10/10!!!!
10/10
judephil 2012 aug. 09. - 14:49:27 10/10
(420/634)
Ez a film egyszerûen egy kuriózum, zseniális akárhányszor nézhetõ...Nekem tökéletes 10/10.
10/10
Gabriella54 2012 aug. 09. - 11:18:52 10/10
(419/634)
Köszönöm!
sofi 72 2012 aug. 09. - 08:45:58
(418/634)
Természetesen mint majdnem mindenben, ebben is egyet értek veled. :)A film fantasztikus. Bár megmagyarázni a miérteket kicsit nehéz, mert nekem nem is csak a mondanivalója volt a varázslatos, hanem talán a tálalása, ami nagyon megfogott. Amikor elkezdünk nézni egy addig számunkra ismeretlen filmet, már rövid idõvel a kezdés után nagyjából lehet érezni, hogy érdemes lesz-e folytatni. Ezt a filmet igen! Minden egyes pillanata egy élmény. És szerencsére nem éreztem egyetlen részénél sem, hogy kihagytak volna valamit, hogy rövidebb volt, mint kellett volna. Nem volt hiány érzetem. Valahogy egyben van az egész, és ez sajnos sok filmrõl nem mondható el. Aki vállalkozik rá, egy kerek történetet fog látni, aminek a nézése közben szinte átélheti az évtizedeket, amit bemutat a film. A sok emberi érzés/vívódás pedig, (ami szinte kézzelfogható a filmben) rengeteg gondolatot indít el bennünk. És ez jó! De nekem, tényleg nem errõl szól elsõsorban, hanem egyszerûen az egyik legminõségibb legvalóságosabbnak tûnõ "börtönfilm", amit valaha is láttam, minden emberi mocskával és szépségével egyetemben, ahol az is kiderül a számunkra, hogy nem mindig igaz a mondás, miszerint: "Aki a korpa közé keveredik, megeszik a disznók".
10/10
Gabriella54 2012 aug. 09. - 03:37:36 10/10
(417/634)
Egyébként az ízlésrõl nem lehet vitatkozni, maximum elmondani a véleményeket (lehetõleg kulturáltan).
Mindenesetre engem az egész film nagyon megfogott, lehet, hogy épp a benne rejlõ remény miatt - bár ettõl nem mondanám giccsnek. Igaz, a giccs az én olvasatomban mindenképpen mást jelent.
Valószínûleg az is a szerencsém volt, hogy mindenféle elõzetes tájékozódás, utánaolvasás nélkül láttam, nem vártam tõle semmit (na jó, Tim Robbins-tól és Morgan Freeman-tõl persze remek alakításokra számítottam), ezért aztán mozdulatlanul bámultam a mozivászonra (és azóta is, ha látom, a tv képernyõjére)
DDLL 2012 aug. 08. - 22:11:37
(416/634)
:) :) igen, én kicsit veled értek egyet. De örülök,h másnak sem hozza az átütõ érzést! :)

és újra mondom,h nem rossz film, nem bántok senkit sem, a színészek is jók!
DDLL 2012 aug. 08. - 22:08:01 Előzmény Gabriella54
(415/634)
Na ennyit akartam tudni,h kit miért fogott meg! Egy szóval nem mondtam,h nem jó, csak annyira fel van értékelve, én meg vártam a nagy bummot. Nem meg kell gyõzni(megmagyarázni,h jó a film) hanem kiváncsi vagyok emberi véleményekre,h kinek miért ennyire jó. (csak nem értem,h ez miért ilyen bonyolult itt a forumon, annélkül,h szinte le lennék hülyézve, legazdag köcsögözve stb.)
SPOILER!
Pedig iszonyat idegesít a filmben a börtön igazgató ugyanúgy mint téged, az erõszakos részeket már nem is nagyon nézem meg, mert utálom az ilyen aljasságot, a sösör rész nagyon tetszik, de ezt irtam már.
Teljesen megértem azt, hogy az öreg felakaasztja magát, mert intézményfüggõ lett!
Spoiler!