freek82 2015 dec. 18. - 07:57:57 Előzmény sawyerx
(514/634)
Sztem pedig nincs tulertekelve, dobbenet nagy film, ott a helye a listak elen. Az pedig,h ezt a filmet rosszabbnak iteled mint az eddie murphys bohockodast ,nem tudom,h vicces vagy inkabb szomoru. De, varjal...Tudom.Szomoru.
Aki ezt a filmet unja, nem tudom mi a baja. En 98ban gimnaziumi eveim kozepe fele lattam eloszor es azota is mar tobbszor lattam, igaz legutobb mar jopar eve. Ejjel gondoltam egyet ,leszedtem. Mondom egy fel orat belenezek aztan majd folytatom vmelyik nap, vagy kezdem elolrol, ugyis csak a minoseget akarom most csekkolni. Vegigneztem:)
8/10
fantyoyo 2015 szept. 16. - 20:14:29 8/10
(513/634)
vitathatatlanul jó film, de igazából a szép történeten túl kevés olyan értéke van, ami miatt filmmûvészeti mérföldkõként lehetne számontartani. Nem írtam volna le ezt a mondatot, ha nem botlanék lépten-nyomon mindenféle legjobb filmek listájának legelején a remény rabjaival.
Morgan Freeman itt is tökéletesen alkalmas a rokonszenv elnyerésére, Tim Robbins-szal viszont gondban vagyok, nem tudom pontosan miért, de nem vagyok elájulva tõle, itt se.
Filmesztétikai megközelítésben végig megmaradt bennem az az élmény, hogy mintha egy tévéjátékot néznék.
7/10
sawyerx 2015 febr. 22. - 18:38:14 7/10
(512/634)
Szerintem is túlértékelt, egy erõs 7/10
A sztori nem egy nagy szám, érzelmileg sem hatott meg annyira, amennyire vártam a sok hájptól -a sörivós részt kivéve-, Tim Robbins és Morgan Freeman színészi játéka egy idõ után már irritáló, mások jobban megfeleltek volna a feladatra. A könyv biztos jó, de azokat a Halálsoron kívül megfilmesíteni nem tudják normálisan. Ha már hasonló film, akkor az Életfogytig sokkal jobb, bár az vígjáték, sokkal jobban át lehet érezni a helyzetüket. Ez a film agyon van hájpolva, egyszer nézhetõ.
1/10
donvictorio 2014 dec. 20. - 11:40:10 1/10 Előzmény Damill
(511/634)
Egyetértek, vannak ennél messze jobb filmek, csak hát azt lehet, hogy mindenki tudja értékelni. Nem azt mondom, hogy ez a film rossz, csak túlértékelt. 10\8
SzVanda 2014 dec. 10. - 01:50:19 Előzmény Ivy66
(510/634)
Igen, én sem értem:) Fõleg a Damill nevû hsz-t: "hogy Andy karaktere miatt lett ennyire azonosulható rengeteg rossz helyzetben??? levõ ember számára?" a film.
Komolyan mondom, nem értem mit akar ezzel mondani, pedig minden túlzás nélkül: ötös voltam magyar nyelv és irodalomból, sõt a szövegértésemmel sem voltak problémák szerencsére.
Persze lehet, hogy azóta sokat változott a világ. Bár, ez egy igen régi film. Talán minden korosztály másképp értelmezi, vagy csak egyszerûen úgy, ahogy neki jólesik. Mondanivalótól függetlenül.
Szerintem Andy karaktere (spoiler köv.) egy ártatlanul, gyilkosságért elítélt rabot formál. Ha jól értelmezem a fenti hsz-t, akkor ez most azt jelenti, hogy nálunk rengeteg gyilkosságért elítélt (vagy más bûnért elítélt) ártatlan ember van?
Vagy, Damill, mit jelent hogy "rossz helyzetben lévõ ember" számára azonosulható? Lelkileg vagy anyagilag "rossz"? Vagyis aki pl. gazdag, az már nem tudott ennyire azonosulni vele? Megsajnálni egy ártatlanul életfogytiglanra ítélt embert?
Komolyan nem értem!:)
Cordelia 2014 dec. 02. - 20:31:46
(509/634)
ez jó, szerintem is mindenki atomfizikus a porton :)

ritka jó film, a regény nem volt ennyire jó. Akárhányszor meg tudom nézni, tele van klassz jelenetekkel, ötletekkel, zenével.
10/10
Ivy66 2014 dec. 02. - 14:41:10 10/10
(508/634)
Egy csomó hozzászóló úgy ír, mintha mind lehúztak volna pár évet abban a korszakban, amerikai börtönben... :)
Könyörgöm, ez egy játékfilm, nem dokumentumfilm! King úr remek sztorikat tud írni, és ez egy ritka jó megfilmesítés szerintem. Nem muszáj szeretni mindenkinek, de hitelességet számon kérni..? Mintha Andersennek, vagy Grimméknek rónánk fel, hogy nem hitelesek...
SzVanda 2014 nov. 30. - 20:42:31 Előzmény Damill
(507/634)
Ezt megmagyaráznád? Nem értem. Hogy érted, hogy nem hiteles?
Damill 2014 szept. 15. - 10:12:43
(506/634)
Kiváló film, de közel sem a leghitelesebb. Egyedül Andy karaktere miatt lett ennyire azonosulható rengeteg rossz helyzetben lévõ ember számára. Messze túlértékeltnek tartom.
SzVanda 2014 júl. 14. - 19:26:31
(505/634)
Egy biztos! Korhatárossá tenném a filmet. Némi érzelmi intelligencia sem árt.
A sok okoskodót azért meg szeretném kérdezni, honnan tudja milyenek voltak, és milyenek akár ma a börtönkörülmények? Személyes tapasztalat? (gondolok itt arra, akik szerint ez a film komolytalan, mert a rabok minden alkalmat megraganának, hogy szökjenek?..meg hogy a sörösüvegbõl is lehet fegyvert csinálni..stb.) Meg hát azokra is, akiknek az nem tetszett, hogy túlidealizálták a filmet, illetve hogy szinte jónak állítják be a rabokat..
Itt egy ártalan embert ítéltek el - mitõl lenne rossz fiú?
Egy (amikor megismerkedtek) 20 éve börtönben lévõ rabbal köt barátságot, aki kb a fényképek alapján nem lehetett több 18-20 évesnél, amikor ölt. - miért ne bánhatta volna meg ez idõ alatt? nem tudjuk, mert nem említik mi történt.
Igazából az õ barátságukról szól a történet, az õ szemszögükbõl látjuk az egészet. Ettõl még voltak vannak benne "gonosz" rabok is (egy párról tudunk is, akik erõszakolnak).
De nem az õ szemszögükbõl látjuk a filmet, hanem a két fõszereplõébõl, akibõl az egyik ártatlan.
A fõszereplõ 47-ben kerül be. Ki tudja milyen körülmények voltak olyankor? Ma már vannak sokkal lazább, és sokkal keményebb börtönök/börtönõrök is!
vargasándorgyõr1979 2014 febr. 20. - 21:42:38
(504/634)
A Stephen King novellából készült film nem véletlen áll ott az IMDB 250 listán ahol.
9/10
Dr. Apafej 2013 okt. 30. - 04:32:24 9/10
(503/634)
SZPOJLER

Igen ám, de azelõtt? Az igazgató elõtt, láthattad, már a fele õrség pénzügyeit intézte... addig meg? Érted. Jó persze ez csak egy kis szõrszálhasogatás, nagyon jó film ez, rengeteg mai rendezõ példát vehetne, és nem csak a hülyeség csörgetezne Hálivúdban!

SZPOJLER VÉGE
jani-wan 2013 okt. 29. - 19:08:42
(502/634)
***SPOILER***
Az igazgatónak dolgozott. Nyilván megkapta amire szüksége volt.
***SPOILER vége***
9/10
Dr. Apafej 2013 okt. 29. - 17:20:41 9/10
(501/634)
***SPOILER***

Én csak egy hibát véltem felfedezni a filmben, sokan átsiklanak felette, bár az is lehet hogy nincs igazam, de azért leírom.
Nos, mivel Andy a Shawshank-ben van, és adja a pénzügyi tanácsokat kvázi az összes ott dolgozó embernek, kérdem én... az évek alatt nem változtak meg ezek a pénzügyi viszonyok/törvények, persze nem radikális változtatásokra gondolok, de azért az 50-es, 60-as évek húzósak voltak (amikor Andy tevékenykedett), hogyhogy tudta naprakészen pénzügyi világot? Gondolom a rabok nem kapnak New York Times-t vagy ilyesmi.. Szóval lényegében errõl van szó, hogy hogy tudott naprakész lenni, hiszen azt a tudást amit õ tudott a pénzügyrõl, eléggé elavult az évek alatt. Vagy rosszul tudom?

***SPOILER VÉGE***
10/10
zungi 2013 okt. 15. - 00:44:09 10/10 Előzmény Sz Peter
(500/634)
Húúú...hááá... ez óriási film. Nem is értem, hogy eddig én ezt miért nem láttam?! Nem hiába vezet még mindig jó néhány népszerûségi listát. Brutálisan jól van kidolgozva minden egyes momentuma. Attyaég...
Sz Peter 2013 okt. 05. - 18:30:55
(499/634)
"és minden lehetõséget kihasználnának, hogy szabaduljanak"

Andy pont ezt tette. ;)
10/10
Keló Scofield 2013 szept. 29. - 00:15:47 10/10
(498/634)
Ezek a dolgok, mármint a széfre írt idézet meghatározza a filmet, tehát nem a saját érzelmek mondatták ezt velem.
Egyébként a 2 fõszereplõ sem tartozik a kedvencek közé, de amikor elõször láttam (véletlenül), fogalmam nem volt, hogy ez mekkora alkotás, utána még jó pár óráig agyaltam, gondolkodtam, egyszóval a hatása ütött, nem kicsit.
Nagyon divat lett, hogy kiszámítható, nincs benne csavar stb... Ebbe nem is kell.
Dehát, nem vagyunk egyformák.
Cordelia 2013 szept. 28. - 14:53:16
(497/634)
Frank Darabont elfelejtett téged felhívni? Szégyelje magát.
Stephen King is. Mert megírta...
Sz Peter 2013 szept. 28. - 13:10:11
(496/634)
".....miközben azokból egy mozdulattal halálos fegyvert lehetne készíteni, ha letörnék az alját."


És? Miért akarnának halálos fegyvert csinálni a sörösüvegbõl? Hogy agyonlõjék õket? :)
10/10
Keló Scofield 2013 szept. 28. - 12:35:31 10/10
(495/634)
Sokan nem figyelnek a lényegre: "Isten elõbb ítél, mint gondolnánk" Na, errõl szól a film.