trix1 2008 aug. 03. - 01:59:33
(31/111)
A fiatal fickót egy félig japán, félig kínai színész játssza (a Csunking Expresszben õ volt a rendõr, aki a szerelmi bánatát a mosogatószivacsával osztotta meg - cuki!) Az idõsebb, Andy Lau se rossz pasi (lásd Szigorúan piszkos ügyek)!
A kínai filmekben csupa markáns arcú, vonzó férfi alakítja a hõsöket, viszont érdekes módon a piacokon meg az utcán egy ilyet se látni, csak gyerekes arcúakat... Rejtély!
9/10
Crazy Horse 2008 aug. 03. - 01:43:21 9/10
(30/111)
A film vége felé lett volna szerepe, de a halála miatt átírták a forgatókönyvet :(
trix1 2008 aug. 03. - 01:24:38
(29/111)
A filmet a forgatás idején rákban elhunyt Anita Mui színész-énekes emlékére ajánlották. Tudtommal nincs közös munkája e film rendezõjével, de bizonyára sokan ismerték a stábból:
http://us.imdb.com/name/nm0611315/bio
http://port.hu/pls/pe/person.person?i_pers_id=8005
Egyébként a legtöbb ajánlás ehhez hasonló, ebbõl a film történetének valóságosságára következtetni elég merész ötlet...
offtopic
Ezüstliliom 2008 aug. 03. - 01:19:26
(28/111)
Sosem tagadtam, hogy így van, de ettõl még keverem õket.:)

Ne is tegyél róla! Jó ez így.;)
Ezüstliliom 2008 aug. 03. - 01:17:28
(27/111)
Azért ne túlozzunk! Messze van a csodás szemû Reavestõl.:)
Ezüstliliom 2008 aug. 03. - 01:16:23
(26/111)
Fokozzam? Én elõször rövid ö-vel olvastam a címet.:D
10/10
Macika5 2008 aug. 03. - 00:31:47 10/10
(25/111)
Ez bûvöleteseb szép volt! Kissé meseszerûen, valakinek az emlékére ajánlották, tehát megtörtént eseményt dolgoztak fel. És ezek a szereplõk már majdhogy nem európaiak! A lány szerelme tisztára, mint a Mátrixos Keanu Reves!
perry 2008 aug. 03. - 00:27:16
(24/111)
Ja és minden kínainak az európai meg svéd :)
Nem tehetek róla, de én szeretem a mesét, a romantikát, és a keleti misztikumot. Már pedig nekem A repülõ tõrök klánja mindhármat nyújtotta számomra.
Mesét egy honfoglalás körüli történettel, romantikát egy szerelemmel amihez ilyen szépen és érzelemmel nem igazán nyúltak számomra, misztikumot /trükkökkel/ bambusszal, tõrõkkel.
De ami igazán gondolatébresztõ, az olyan alapigazságok mesteri bemutatása mint : a hatalom és az egyén közti kilátástalan "párbaj".
A kötelesség és az induvídum szembenállása.
Tudom sokan azt mondják a képek egy színes album képei, és ez egy keleti "utazási prospektus" lapjai.
Viszon zseniálisan illeszkedik a misztikumhoz a képek egymás utánia sorjázása.
A harsogó zöld bambuszerdõ, a nyárból a télbe váltás idõtlensége, a szereplõk változásának képi nyomonkövetése.
Persze igaz, én elfogult vagyok a kelet filmjeivel.
offtopic
Ezüstliliom 2008 aug. 03. - 00:23:16
(23/111)
És ez már így is marad...;)
10/10
Z 2008 aug. 03. - 00:20:14 10/10
(22/111)
Szep film. Nagyon jol szembeallitja az elet ertekeit.
Ennek a keleti filmnek is az a gondolat jutott eszembe a vegen, mint a Musa (dél-koreai-kínai háborús filmdráma) lattan: A háború! Mi végre mond!?
Ezüstliliom 2008 aug. 03. - 00:18:11
(21/111)
Ciki, de elõször azt hittem, csak egy pasi van.:D És nem értettem a lány viselkedését... meg a pasiét sem.:)
Ezüstliliom 2008 aug. 03. - 00:13:30
(20/111)
Elfogadnék néhány posztert a filmbõl.:)
Ezüstliliom 2008 aug. 03. - 00:11:07
(19/111)
Megint belefutottam abba a bakiba, hogy egy európai embernek minden kínai egyforma. Volt egy rész a filmben, mikor nem igazán tudtam, ki kicsoda, kit szeret a lány és kit nem.
offtopic
Ezüstliliom 2008 aug. 02. - 23:05:50
(18/111)
Lehet, hogy igazad van, de én meg ehhez túl kíváncsi vagyok. Csak nem épp a végére.:(
Ezüstliliom 2008 aug. 02. - 23:05:00
(17/111)
Ezután én is így fogok mezei virágot szedni.:D
Ezüstliliom 2008 aug. 02. - 23:01:14 Előzmény verdeleth
(16/111)
Na, már megint bekajáltam egy súlyos spoilert.:(((((
december 2008 aug. 02. - 22:36:02 Előzmény boszorka
(15/111)
A régi jó magyar szinkronizálás már a múlté...
Miért gyenge a magyar szinkron (úgy általában)?
- Az állami idõkben igazi profi színészek szinkronizálták azt a kevés filmet ami volt, a mai kereskedelmi idõkben viszont az utcáról bárkit behívva mondatják fel azt a rengeteg filmet ami van. A mennyiség a minõség rovására ment.
- Régen volt pár neves szinkronstúdió, ma már bárki nyithat szinkronstúdiócskát, illetve bárki indulhat szinkronképzõ gyorstalpalón.
- A költségmegtakarítás a mai világban mindennél fontosabb, és csak ritkán, egy-egy nagyobb durranásnál (várható kasszasikernél) fizetik meg a minõségi szinkront.
- És hát a sorozatok által formált nézõ is igénytelenebb lett, már kevesebbel is bérjük. (Már aki, én mindig is a feliratok híve voltam...)
- Milyen okok lehetnek még?
g413qi2 2008 aug. 02. - 21:37:16
(14/111)
Nagyon régen láttam utoljára (az én hibám, hisz megvan DVD-n), de azért megnézem. Akik még nem látták, azoknak néhány gondolat. Nagyon sokban hasonlít a modern kínai harcmûvész filmekhez: a kerettörténetben helyet kap a kínai kormány, mint a hétköznapi életet befolyásoló, meghatározó felsõbb hatalom (ez azóta is így van náluk), mintha a filmekbe egy mini turisztikai ízelítõt is csempésztek volna, a környezet, a táj szépségével elviselhetõvé teszi a hétköznapok gyötrelmeit (hiszen kinek van kedve panaszkodni, hogy már öt napja nem evett, amikor a tavon álló pagodát a lenyugvó nap vörösre festi), a városon kívüli környezetek valóságos színorgiák. A verekedések, párbajok nem izzadtságszagúak, hanem könnyedek, már-már táncszerûek, csak a dróthúzogató emberek izzadnak meg. A szerelmes fiatalok butácskák, egymáshoz közeledni nem mernek. Maga a film számomra, mint a rohanáshoz, gyors villódzáshoz, az információ azonnali megszerzéséhez és feldolgozásához szokott ún. nyugati ember számára kicsit „lassúnak” tûnt, vagy lehet, hogy a kínai életritmus ennyire eltér az enyémtõl. Aki verekedõs filmet vár, azoknak mondom, hogy a harcjelenetek elmaradnak a Tigris és Sárkány harcjeleneteitõl. Nem legyõzhetetlen kung-fu mesterek pusztán unalomûzés céljából szerencsétlen, a reinkarnáció alacsonyabb szintjén álló katonákat vernek félholtra egy ujjal és bekötött szemmel, hanem végig megmaradnak a szereplõk a „földi halandók” szintjén, akik életéért bizony aggódni kell. A szerelmes szál többé-kevésbé rendben volt, a drámával nincs gond, de miután megnéztem, úgy éreztem, hogy többet kellett volna kihozniuk ebbõl a filmbõl. Egyébként néhány hónaponként újra nézhetõ.
10/10
tai chi 2008 aug. 02. - 16:35:50 10/10
(13/111)
mesteri alkotas,a harci muveszetek kedveloinek kotelezo megnezni
6/10
zee944 2008 aug. 02. - 11:42:26 6/10 Előzmény efes
(12/111)
Teljesen egyetértek. Szép-szép, látszik, mennyi energiát fektettek bele, Andy Lau játékát kimondottan szívesen nézem, mégis hamar elkezd az ember fészkelõdni a székében.

A Vox magazin kritikájának egy mondatát a mai napig emlegetem: "Nem jobb, de legalább olyan jó, mint a Hõs." Ha valaki egyszer elmondaná, hogy ennek a mondatszerkesztésnek mi értelme van...