Téma: A revizor

Edmond Dantes 2014 febr. 18. - 09:58:49
(21/61)
Bérlet-kérdést én se hoztam(volna)szóba,csak reagáltam hektor16 költõi kérdésére (3),ld.ez alatti kommentemet. A lényegben valszeg egyetértünk szonyával, ebben a topikban (16)+ más produkciók "ürügyén" már leírtam a véleményemet a színház "küldetésérõl" pl. találomra Vitéz lélek (20) ezt: "... ha a színház (képzavarral élve) a világ -egyik- tükre, akkor vegytiszta politikamentes színház és színmû nincs. Legfeljebb nekem tetszõ/nem-tetszõ, meg neked/neki tetszõ/nem tetszõ színház/produkció." Fenntartom. Ha jól sejtem, egyezik v nagyon hasonló a véleményünk, nem? Amikor a fent beidézettet írtam (jan.26.),még nem tudtam h e veretes hasonlatot más is használta, imigyen: "Ne a tükröt átkozd, ha a képed ferde!" Hogy ki: hát Gogol. A revizorban :o)
Más kérdés h minden színház/társulat/produkció küldetése legyen-e ez (ez legyen-e) és mindig, minden közönség számára-e, ld. errõl ittenimet (10) is. Szabad, de nem mindig jön be ("bukta")...amitõl persze nem dõl össze a világ.
Edmond Dantes 2014 febr. 18. - 09:26:46
(20/61)
Tegyük a helyére ezt a dolgot. 1) néhány kommentelõ azzal "nyomatékosította" lesújtó véleményét h szünetben otthagyta az elõadást, erre írtam azt h ha egy bérletes telt házas elõadásról "...neadj'Isten 50-en elmennek, az 5%. Nem is rossz arány. " Fenntartom. Jó, bõvítsük ki: akkor is fenntartom, ha bérletszünetes elõadásról van-lenne szó. 2) az egész bérlet-ügyet nem én hoztam be, hektor16 írta 3-ban: "...szabad-e bérletet hosszabbítani annak a húszéves törzsnézõnek, akit ezek a dolgok önérzetében sértenek meg?" Én meg arra biztattam h "szabad". Válasza: "Köszi, akkor talán majd hosszabítunk." Ennyi. Ami pedig a tartalmi részét illeti: hektor16 kérdésbe foglalva (3) majd kijelentõ módban (18) állást foglalt a kérdésben. Ugyanazt írom erre, amit a bérlethosszabbítási kérdésére: szabad. Mármint állást foglalni.
szonya1 2014 febr. 18. - 01:13:48
(19/61)
A bérleteseket nem én hoztam szóba, csak reagáltam egy véleményre.
Ne legyen pártos a színház? Miért ne? Mirõl szól A revizor már eredetileg is? Nem a hatalomban lévõk ostobaságáról, kisszerûségérõl, az általuk elkövetett visszásságokról, a korrupcióról? Mármost ha ezt játsszák és az aktuális hatalom magára ismer, az nem az elõadás hibája. Zavaró, hogy mennyire konkrétan szól a mai magyar valóságról? Tessék úgy kormányozni, államigazgatni, hogy ne adjanak alapot az ilyen kíméletlen kritikához!
Egyébként éppen a Vígszínház társulata az egyik legnagyobb kárvallottja az elmúlt éveknek: 1. Jelentõsen lecsökkentették az állami támogatásukat. 2. Tragikus, szégyenletes az egész, ami az igazgatói pályázat körül zajlik. Ezek után ki várhatná, hogy a jelenlegi kormánnyal szimpatizáló elõadások szülessenek itt? Mert gyanítom, az olyanokat nem tenné szóvá.
hektor16 2014 febr. 17. - 23:22:09 Előzmény szonya1
(18/61)
Kedves Szonya1! Ez nem a bérletesekrõl szól hanem a színház pártosságáról. Szerintem egy színház legyen pártatlan, hiszen nem az egyik vagy másik párt pénzébõl tartja fenn magát, hanem a közösbõl. Eddig sem voltak illúzióim, de az utóbbi idõben egyre több darabbal foglal állást a színház valamelyik oldal mellett.(Lovakat lelövik,Mephisto,Danton,Revizor,stb.) Ez pedig szerintem helytelen.
szonya1 2014 febr. 17. - 17:43:44
(17/61)
A bérletes elõadásokon sem minden nézõ bérletes nézõ. Pl. az ún. kombinált bérletek esetén a Vígszínházba max. annyi bérletes ülhet be, ahányan a Pesti Színházban elférnek, a többi helyre jegyeket adnak el.
Edmond Dantes 2014 febr. 17. - 17:22:53
(16/61)
Magam is csak ismételni tudom feb.12-ei véleményemet (ld.lejjebb), kieg.: úgy látszik, legalábbis Revizor-vonalon, nincs "nemzeti oldal" meg "vígszínházi oldal", hanem egy olyan "oldal" van, ami nem vevõ formabontó,mában-gondolkodó, görbe-tükröt-tartó produkciókra. Minden eddigi elõadás bérletben ment, nyilvánvaló h az elõadásonként csaknem ezer bérletes nézõ között akadnak méltatlankodók, uram bocsá' olyanok, akik elmennek a szünetben. Ha neadj'Isten 50-en elmennek, az 5%. Nem is rossz arány. Fogadok h -az elõttem szólót idézve- "hagyományos, ámde unalmas, könnyen felejthetõ elõadás" közben is mennek el jó néhányan v türelmesen végigszenvedik (Vígben v másutt)...legfeljebb utána nem kommentelnek, nem háborognak.
szonya1 2014 febr. 17. - 16:37:14
(15/61)
Nem érdemes egy-két vélemény alapján általánosítani. Amikor mi láttuk a darabot, a Vígszínház törzsközönségének túlnyomó többsége vette a lapot és esze ágában sem volt lelépni a szünetben. Én láttam tíz évvel ezelõtt a Vígszínházban A revizort Valló Péter rendezésében. Az egy kifejezetten hagyományos, ámde unalmas, könnyen felejthetõ elõadás volt. Nem sírom vissza.
10/10
gyedi@ 2014 febr. 17. - 14:52:40 10/10
(14/61)
Fantasztikusan mai témájú, friss stílusú és modorú darab, ami a Vígszínház törzsközönségének -ahogyan a korábbi véleményeket olvasom- talán "túl sok".

Gogol eredeti szövegétõl valóban eltávolodtak, de ha elolvassák a Vígszinház honlapján a darab bemutatását, akkor ezen nem kell meglepõdni.

Valóban van benne nagyon sok kicsit sem burkolt, sokkal inkább szándékosan megjelenített utalás a mai magyar valóságra, de ha ez valakit felháborít, és színházba nem való politizálásként éli meg, azt csak sajnálni tudom azért, amiért a tényekkel való szembenézés helyett álszenten felháborodik és elfordul.

Nekem 10/10.
racz.miklos 2014 febr. 17. - 06:39:02
(13/61)
Az elsõ félidõ után otthagytuk. Ez Gogol mûvének megcsúfolása.
A T. rendezõnek üzenem, hogy a komédia nem attól komédia, hogy trágárul beszélünk! Sajnos a közönség ezen jót nevet. Az egész rendezés egy érthetetlen szürreális valami. A díszlet lehangoló.
szonya1 2014 febr. 15. - 23:08:25 Előzmény hektor16
(12/61)
Én nem érzékeltem, hogy tüntetésre buzdít az elõadás. Állásfoglalásra igen, fõleg egy, illetve legyünk nagyvonalúak, másfél párt ellen. Persze legfõképpen a mindenkori korrupt hatalom ellen, és az, hogy a mostani hatalom tengernyi ürügyet szolgáltatott a kritikára, az ellenállásra, nos, ez ennek az országnak a legnagyobb tragédiája.
De mi az hogy a "nemzeti oldal"?? Ez a legnagyobb hazugság!!
hektor16 2014 febr. 12. - 16:54:02
(11/61)
Egyetértünk!
Edmond Dantes 2014 febr. 12. - 10:52:41
(10/61)
Mint már írtam, nem láttam, de eddigi hozzászólásokból+egyéb olvasottakból (kritikák...) azt hiszem, a produkció -szó szerint- elvétette a házszámot = ez a cucc valszeg nem a Vígbe való, pláne nem a nagy Házba, inkább valamelyik "független" játszóhelyre. Több Szputnyikos elõadást láttam már itt-ott, és (itt-) ott jól-jobban "szólt", jól fogadták. Kár. Viszont a Vígben meg nagyot "durran" ezek szerint és az is valami.
4/10
jpforgas 2014 febr. 11. - 23:33:35 4/10
(9/61)
Klasszikus es orokervenyu darab, de ez a rendezes Gogolbol egy gyenge Monty Python-utanzatot csinalt. A szoveg magaert beszelne, ha hagynak, de itt inkabb olcso poenkodas, idetlen tancbetetetek es egyszeruen irritalo ripacskodas folyik. Nem lenne baj a napi politikai beszurasokkal sem, de sajnos ezek is nagyreszt inkabb eroltetettek es kinosak. Szerintem megbocsathatatlan ha egy rendezo egy ilyen klasszikus darabot tonkretesz. Sajnalom a szineszeket, kulonosen az egyebkent nagyszeru Hegedus D Gezat, hogy ilyen vasari szinten kell jatszaniuk. Aki szereti Gogolt es egy utos, intelligens es a mai eletre szervesen reagalo darabot var, ez inkabb maradjon otthon, vagy nezzen meg egy regebbi valtozatot...
3/10
Sarka 2014 febr. 11. - 22:44:45 3/10
(8/61)
Borzalmas! :(
Edmond Dantes 2014 febr. 11. - 22:21:33 Előzmény hektor16
(7/61)
helyes! :o)
hektor16 2014 febr. 11. - 17:51:36
(6/61)
+b
hektor16 2014 febr. 11. - 17:24:49
(5/61)
Köszi, akkor talán majd hosszabítunk.
Edmond Dantes 2014 febr. 11. - 17:00:40
(4/61)
Mivel az elsõ 3 kérdés sztem (ál)kérdésbe csomagolt szubjektív vélemény-nyilvánítás (szabad!) és mivel nem láttam a produkciót, ha megengedi, csupán az utolsó, egyetlen igazi kérdésére válaszolok: IGEN! szabad!
avagy: (bérletet hosszabbítani) nem kell félnetek jó lesz ha mindnyájan beleegyeztek én nem ellenzem
Vagy ez nem A revizor? Bocs, ez a Bánk bán :o) de fenntartom.
hektor16 2014 febr. 11. - 14:09:03
(3/61)
Mindenki maga döntse el a választ! Én csak kérdezem!Szabad e nyilt szembenállásra, ellenállásra,tüntetésre buzdítani egy színházban, állást foglalni csakis az egyik párt mellett? Illetve szabad e ezt közpénzen finanszírozni? Magyar e az a színház, amelyik darabjaival folyamatos gúny tárgyává teszi a nemzeti oldalt és szabad-e bérletet hosszabbítani annak a húszéves törzsnézõnek, akit ezek a dolgok önérzetében sértenek meg?
1/10
Marcus66 2014 febr. 11. - 12:29:45 1/10
(2/61)
A mikroszkóp színpad humorát idézõ gagyi.
Egy nagy rakás szemét ez az elõadás.