Téma: A revizor

Les OO 2014 máj. 03. - 09:49:05
(41/61)
Igaza van LAB55-nek, akit nem érdekel az õt körülvevõ magyar valóság szatírikus ábrázolása egy klasszikus kereteit kihasználó szórakoztató formában, az ne nézze meg. Amúgy a darab fergeteges.
2/10
LAB55 2014 máj. 02. - 14:53:04 2/10
(40/61)
Ez az elõadás egy szemét.
NE hallgass a károgókra, egyetlen vacak fillért nem ér.
Másképp is mondom, hogy érthetõ legyen, lassan, érthetõen, egy rakás szar az egész.
Edmond Dantes 2014 márc. 29. - 11:18:36
(39/61)
Nono! És a KLIK? :o)
8/10
Bayern1104 2014 márc. 28. - 23:28:43 8/10
(38/61)
Mint leendõ magyartanár örömmel láttam, hogy osztályok is megtekintették a darabot. Egész végig azon gondolkodtam, hogy vajon én el merném-e hozni az osztályomat... A válasz, azt gondolom nem is lehet más mint az igen! Nagyon ötletes, merész, szókimondó, humoros alkotás, mindenkinek csak ajánlani tudom! :)
8/10
FElepHánt 2014 márc. 15. - 12:49:25 8/10
(37/61)
FeHér Elephánt Kulturális Ajánló Portál www.toptipp.hu
A sajnálatosan félbemaradt Cseresznyéskerttõl eltekintve, ez az elsõ rendezése, amely tetszik. Nincs üres ötletparádé, látványpékség, megszólal a darab, de úgy, hogy mai közállapotainkra reflektál, geggel, humorral, pompás karakterekkel, nagyszerû együttessel: "maiasított, magyarosított tragikomédia fifti-fiftiben, ..."okosba", Bodó Viktor Tízest lõtt!
Az uszoda üres medencében lubickolunk a komikum szökõárjában, a revizorra várva, itt darálják az árulkodó dokumentumokat. A népes stáb azonban nem darálta be a szereplõket, mindenki egyéni színeket villogtatva játszik. A közbiztonságot két alig titkosított rendõr, Fábián Szabolcs és Mózes András védi, az összes szolgát Géczi Zoltán játssza, a helyi notabilitások közül Józan László iskolaigazgatója és a földbirtokos Dobczinszkij Molnár Áron tûnik ki.
Lengyel Tamás növekvõ fölénnyel botladozik a félreértések szövevényében, melyet végül Lajos András nagyszerûen formált Postamestere bogoz ki. A rendezõ és Kovács Krisztina által akkurátusan megdolgozott, aktuális poénokkal tûzdelt textus egészségesen hahotázó közönséget generál, a játék lendülete töretlen tempóban sodródik a végkifejlet felé.
Hegedûs D.Géza nagyformátumú alakítással hozza a Polgármester legendás szerepét, valahogy mégis inkább áldozatnak érezzük, mint fõbûnösnek. Két fantasztikus epizód érdemel külön említést. Uszonyos békaemberként Karácsonyi Zoltán szárazedzést mímelve vezeti elõ káprázatos monológját, a Polgármesteri Hivatal testes alkalmazottjának totyakos ruházata pedig a még kaposvári színinövendék, a pazar karakter-remeklést nyújtó Gonda Kata vénuszi alakját rejti.
Komor ítészeknek, búfelejtõ csinovnyikoknak, fiatalnak, idõsnek, úgy általában a Zembereknek szinte lekötelezõen ajánlott a szókimondóan közönségbarát Vígszínház újdonsága.
3/10
surviver 2014 márc. 12. - 12:52:58 3/10 Előzmény biggles
(36/61)
Néhány évvel ezelõtt Zalaegerszegen láttam a kiváló Bagó Bertalan rendezésében elõadott modern és rendkívül erõs tragikomédiát, A revizort.

A Vígben egy közönséges, unalmas elõadást láttam, csalódtam.
Igazán szeretem az újító eszközöket, de ez a darab nem jó, H. D. Géza pedig borzalmas.
10/10
bmv 2014 márc. 11. - 07:36:32 10/10
(35/61)
" A hatalom korrumpál és pervertál" Karl Kraus
10/10
bmv 2014 márc. 10. - 01:44:13 10/10
(34/61)
Aki nem tájékozódik a darabról elõadás elõtt,s a hagyományos Gogol mûvet várja,tényleg csalódik.De ha a mûvészi szabadságra nyitottan, a mûvészet feladatát komolyan véve ül be a nézõtérre,fergeteges élményben lesz része.Miközben könnyesre nevetjük magunkat, szemünk elõtt ízig-vérig mai magyar dráma zajlik.Nem pártokat,hanem létezõ jelenségeket sorakoztat fel,olyanokat,melyekkel nap mint nap találkozunk,akár szemlélõként,akár elszenvedõként.Tehát a témának nagyon is van létjogosultsága a színpadon. Aki azt állítja,hogy mindez kitaláció,az funkcionálisan süket,vagy vak.Igaz,karikíroz,igaz túloz néha az elõadás-de a jelenség vagy éppen a figura így hatásos.Igaz gyakran hangzanak el obszcén szavak (megjegyzem,én sem szeretem,és nem csak itt!),de nem ezt halljuk-e mindenhol kicsiktõl,nagyoktól, fiúktól,lányoktól,férfiaktól,nõktõl...?
Nem emelek ki egyetlen színészt sem,mert ez az elõadás annyira csapatmunka,hogy éppen ez adja az erõsségét.Amit kihangsúlyoznék,az a ritkaságszámba menõ,rendkívül feszes és kidolgozott ritmus,ami az egész darabot átszövi.Egy pillanatra sem engedi a figyelmet lanyhulni,a jól megválasztott zenei betétek pedig még erõsítik is a hatást.
Én is bérletes elõadást láttam,minden pótszék elkelt,s az üresen maradt bérletes helyekre is kerültek mások.A közönség végig partner volt,a nézõk vették a poénokat,ISMERTÉK a szituációkat,ÉRTETTÉK a szójátékokat.Itthon voltunk!Ha annyira nem tetszett volna,elmarad a vastaps...de nem maradt el.

Olyan ez az elõadás,mint mikor a mozdulatlan sivatagi hõségbe jön egy friss fuvallat.Üdítõ! 10/10
1/10
biggles 2014 márc. 02. - 20:50:03 1/10
(33/61)
Elõször is leszögezném, hogy engem nem zavar, ha egy elõadás politizál, nem tartom magam prûdnek sem, és nálam annál jóval több belefér, mint amihez a Víg közönsége általában hozzászokott.

Másodszor: általában fintorogni szoktam azokon, akik sarkosan foglalnak állást, és kizárják, hogy létezhet egy elõadásnak egészen másfajta értelmezése és "megélése" is, mint a sajátjuk. Viszont ezzel a megengedõ hozzáállással is csak annyit tudok mondani, hogy ez a darab nálam teljesen kiverte a biztosítékot, és soha még ilyen borzalmas színházi élményben nem volt részem. Mondhatnám azt, hogy a Vígtõl nem ezt vártam, de ha a Mikroszkóp Színpadon látom ugyanezt (ahová persze nem járok), akkor is ki lennék akadva, mert ez még az õ nívójuktól is beláthatatlanul messze van.

Ami a legelkeserítõbb: a 7óra7 szavazói 9.40 pontra értékelték ezt az elõadást.
1/10
Marcus66 2014 febr. 24. - 14:53:01 1/10
(32/61)
Amellett, hogy azt gondolom, a színháznak igenis ki kell állnia értékek mellett, és szabad politizálnia, sõt kell is hogy odamondjon a hatalomnak, ez a darab valahogy nagyon ótvar ízléstelen és közhely puffogtató vacakra sikeredett.
3/10
abano 23 2014 febr. 21. - 18:16:39 3/10
(31/61)
Klasszikusokat mindig nagy alázattal szabad rendezni. Én a régi Nemzeti Szinházban láttam Major-Szacsvay
párossal elösször. Katartikus élményt nyujtott!!! Major megtehette bármikor, hogy aktualizáljon bármit igy
Gogol müvét is. Nem tette, mivel tisztelte az iró zsenialitását. Ezért volt az elõadás hibátlan Gogol-i.
Mit lehet elmondani a "Vigszinház"-i elõadásról? Csak annyit, hiányzott az igazi tartalom.A rendezõ saját és társai szórakoztatására felhasználta a Vigszinházat és hagyta Gogolt a háttérben.Lehet aktualizálni egy darabot a rendezõ megteheti, ha ez nem megy a tartalom rovására.Sajnos itt csak a forma és a suta aktualizálás jött le a szinpadról.
Edmond Dantes 2014 febr. 19. - 17:47:03
(30/61)
http://www.youtube.com/watch?v=GrTAVZf88cM
Benne:
Az egyiknek kiderül, s a Nap fénylik fenn,
A másiknak nem jut, csak zivatar.
:o)
hektor16 2014 febr. 19. - 16:18:26
(29/61)
Az egyik meglesz, a másik majd kiderül.
szonya1 2014 febr. 19. - 15:15:06 Előzmény hektor16
(28/61)
Sajnálom, azt hittem, sikerült elég érthetõen, egyértelmûen fogalmaznom.
szonya1 2014 febr. 19. - 15:12:25
(27/61)
Na igen, én is reklamálhatnék, hogy az adómból/adónkból csak akkor kapják meg a részüket, ha pártatlanul vizsgálódnak mindkét (vagy akárhány) oldalon.
Edmond Dantes 2014 febr. 19. - 08:41:48 Előzmény hektor16
(26/61)
Jaaaj, és én még azt hittem, sikerült a rábeszélésem a bérlethosszabbításra...(ld. itt 3-4-5) Hiába, na, úgy látszik, rossz közönségszervezõ lettem volna. :o) Azért erõs érzésem h meglesz az a hosszabbítás, ugye?...mármint a bérleté. Egyéb (Víges) hosszabbítás majd kiderül...
Edmond Dantes 2014 febr. 19. - 08:36:41 Előzmény szonya1
(25/61)
Nekem meg ez:
Ha már Gogol/Revizor topik: mi legyen a valódi=NAV-revizorok finanszírozásával? Õket is az általad két táborba sorolás szerint? Egyiküket mostanában elég gyakran látni.. :o)
hektor16 2014 febr. 18. - 23:08:22
(24/61)
Kedves Szonya1! A Vígszinház sosem lesz kvitt, mivel elõadásaiban állásfoglalásai teljesen egyoldalúak. Tehát, ha a Vígben gondolkodunk, mi sem vagyunk kvittek.
szonya1 2014 febr. 18. - 19:18:23
(23/61)
Errõl a közpénz ügyrõl annyi jutott még eszembe, hogy fogjuk fel úgy a dolgot, hogy a kormánypártiaknak tetszõ elõadásokat/színházakat a ti adótokból, az ellenzéki beállítottságúakat meg a mi adónkból finanszírozzák, és kvittek vagyunk :)
szonya1 2014 febr. 18. - 19:14:00
(22/61)
Jól sejted, teljesen egyetértünk :)