Téma: A sas

8/10
beo71 2011 máj. 16. - 15:03:43 8/10
(17/77)
Le a kalappal a magyar közremûködõk elõtt.Tökéletes körülményeket varázsoltak a rendezõ keze alá,megidéztek egy távoli kort.Nem olyan brutál,mint A kilencedik légió,inkább a srácok motivációjára próbál rávilágítani,egy olyan korban,ahol inkább a túlélés volt az egyetlen cél.Jó színészi munka és remek környezetben játszódó korhû kalandfilm,ami nem okoz csalódást.8/10.
Az,hogy a film közepe felé nem akcióznak,hanem a két ember egymásra találása és a végkifejlethez vezetõ útja van elmesélve, szerintem nem unalmas,nem lehet non-stop akciót nyomni,aki ezt szeretné nézzen Crank-ot.
A magyar kritikusok pedig majd elélveztek Nimród Antal igencsak közepes Predátorától, magyar filmes tehetségrõl zagyválva,míg ezt a jó kis filmet elintézik egy kézlegyintéssel,ez nagyfokú elfogultságról tanúskodik.Bár még mindig jobb,mint ts és sixx lekezelõ,mindent kritizáló,otromba írásaik,akiknek semmi nem tetszik,már nem is a filmekrõl értekeznek,csak önmagukról állítanak ki mosolyogtató bizonyítványt.
miénkittatér 2011 máj. 08. - 13:13:13
(16/77)
A Centurion-nál azért jobbra sikerült úgy érzem.De ebben is csak futnak futnak a végtelenségig:) Sajnos ebben a filmben is elmarad, amit én már régóta szeretnék látni egy olyan igazi nagy szandálos csatát sok emberrel.Ebben még a Centurion alatti szinten sikerült teljesíteni, pedig aztán abban sem volt nagy tömegjelenet.
Ami a filmben tetszik,hogy a kis költségvetés ellenére jók a díszletek és a ruhák, hitelesnek tûnõen adják vissza a kort.Szerencsére nincsenek benne a mostani sorozatokban túltengõ olajos férfi testek kéjes mozgású pucér nõkkel tarkítva:)
A film látványvilága nagyon szép, látszik, hogy a szabadúszó VFX szakemberek legtöbbször jobban szívükön viselik a produkciókat, mint nagyobb cégek jól megfizetett emberei.
A filmnek mégis talán a legnagyobb erénye, hogy szinte már az utolsó szögig a miénk, olyan számban dolgoztak rajta hazai szakemberek, színészek.
Bicskey Lukács mint a film egyik fõgonosza, ahogy összecsapott a fõhõssel, már-már szívet melengetõ volt.
Faragó "Gyúrunk vazze" András is remekül hozta a gladiátor parancsnokot arra a röpke pillanatra is:)
A stáblistába meg szintén érdemes gyönyörködni, mert nem csak a vízhordó segéd asszisztens munkakörben tevékenykedtünk.
Ilyenkor már elgondolkozok, hogy mi miért nem csinálunk ilyen filmeket, hiszen mindenünk adott hozzá(szerintem még ennyi pénzt is össze lehet grundolni)
Remélem már csak egy kicsit kell rágyúrnunk, hogy ilyen(meg ha nem is komoly) filmekkel de bekerüljünk a filmes vérkeringésbe, kilépve a segédmunkás pozícióból.
5/10
Sasha Wins 2011 ápr. 29. - 21:24:46 5/10
(15/77)
Hmm..Belebújtatnak egy ilyen nagy semmit római meg légió köntösbe, becsalják az embert és nem kapnak semmit. Nagyon gyenge film. A két fõszereplõ is, itt is megcsillogtatták hatalmas színészi "tehetségüket". Eddig se láttam bennük sok fantáziát, ezzel meg még lejjebb kerültek nálam. Álomgyári rémálom. A rendezõ is, biztos kellet a pénz egy új projectre, gyûjtöget. Pedig Az utolsó skót király és a Dolgok állása egész korrekt film volt. 5/10
1/10
SlyCool 2011 ápr. 26. - 22:37:34 1/10
(14/77)
Borzalmas, blõd szar.
Marcipáncica_ 2011 ápr. 25. - 22:19:21
(13/77)
Sokkal rosszabbra számítottam, egész izgi kis kosztümös volt ez, bár a sztori logikájában számomra azért voltak elég komoly bakik. Furcsa pl. egy rabszolgáról feltételezni, hogy hazai földre érve majd az ellenségét fogja segíteni. A másik nagyon zavaró a lóval menekülõk és gyalogos üldözõik sebessége... pfff. Persze ha ezeken felül tud emelkedni az ember, akkor élvezhetõ a film. Kicsit sajnálom hogy Tatum szoborszépsége elvonja a figyelmet a színészi képességekrõl. Várok egy olyan filmet vele, amiben kicsit többet is ad magából, mert most a rabszolga srác simán lenyomta ilyen szempontból szerintem.
(vagy ha nem színészkedik akkor vetkõzzön sokat és akkor legalább a nõi nézõknek jut valami plusz :DD hehe)
10/7
9/10
Viktor6665 2011 ápr. 25. - 21:34:59 9/10
(12/77)
Nekem nagyon tetszett, 12év fölött ajánlom mindenkinek, mert azért van egy két vrées jelenet benne.
10/10
szilvid 2011 ápr. 25. - 18:00:27 10/10
(11/77)
Látványos, nagyon jó! Feszültség végig, és tényleg hihetõ, hogy létezett hõsiesség és becsület.
7/10
11messi87 2011 ápr. 14. - 01:31:11 7/10
(10/77)
Nem is olyan rossz, bár néha unalomba merült és kiszámítható volt, csak azért adok rá 7-est, mert tele van magyarokkal és magyar helyszínnel :P 10/7.
7/10
marvanyos86 2011 ápr. 01. - 14:45:02 7/10
(9/77)
Szerintem jó film, rengeteg gyönyörû helyszínnel és jól kidolgozott, korhû részletekkel. Néha kicsit lassú, de amúgy abszolút nézhetõ. Nekem 10/7!
6/10
szepcsi 2011 márc. 30. - 11:42:54 6/10
(7/77)
Nem volt olyan szörnyû, mint vártam. A nagy amerikai filmeknél alacsonyabb költségvetésû film volt ez, de ennek ellenére minden kis tárgyi részletében kidolgozott (pohár az asztalon, elszegetlen tóga), esztétikailag szép film. A sztori abszolút hollywoodi, a színészek is inkább szépek, mint képességesek (bár Jamie Bell azért többet is tud ennél, csak valószínûleg nem kértek tõle semmit), de egészben véve egyszer meg lehet nézni. Az biztos, hogy a házi tékámból kimarad. Asszem: 6,5/10
CinemaQueen 2011 márc. 26. - 20:12:27
(6/77)
Még nem volt szerencsém a filmhez,de azért majd lehet kerítek rá alkalmat, már csak azért is, mert így a kritikákat nézve jöttem rá, hogy én ennek a filmnek a forgatására keveregtem be többször is tavaly elõtt (2009) nyár végén, õsz elején biciklizés közben a Velencei-tó mellet.
Thousand Lakes 2011 márc. 10. - 21:46:07
(5/77)
Unalmas bénaság. Ennél a Róma c. sorozat bármely része többet ér.
babrafax 2011 márc. 10. - 19:05:44 Előzmény Findzs
(4/77)
Ugyan már Findzs!Legyél pozitív!Hátha jó lesz!Nekem különben ebbõl a korból a Harc Rómáért címû film a kedvencem.Igaz,hogy a 60-as években csinálták,de bele adtak apait-anyait.
Dmozi 2011 márc. 09. - 11:37:31
(3/77)
De, ezt a filmet forgatták Mo-on is.
És több magyar színész is játszik benne, mint pl. László Zsolt. Nézzétek meg az imdb-n.
1/10
Findzs 2011 márc. 05. - 00:19:21 1/10
(2/77)
hát ez ugyan olyan híg emberi végterméknek ígérkezik mint a 9. légió
nem is értem, hogy miért kell ilyen rövid idõn belül 2 ugyanolyan témájú filmet csinálni

mint pl a skyline meg a battle for los angeles azok is mind a 2 hasonló
utoljára az armageddon-deep impact volt ilyen
babrafax 2011 febr. 14. - 21:06:42
(1/77)
Jó filmnek ígérkezik!Remélem sokkal jobb lesz mint a tavalyi gyászos minõségû 9-dik légió!Tényleg,nem ezt forgatták nálunk pár jelenet erejéig?Vagy az egy másik film lenne?