dunekatalon 2010 jan. 20. - 06:24:13 Előzmény Torino74
(28/88)
Doktor úr Olyan bizonytalan vagyok.Vagy nem?
7/10
gaso 2009 okt. 02. - 20:08:58 7/10
(27/88)
tényleg jó film, kiváló színészekkel, bár a végére kicsit ellaposodik
9/10
szinhazimado 2009 aug. 20. - 18:39:38 9/10
(26/88)
Elég ütõs film ez most is!
CrazyBoy 2009 aug. 19. - 17:52:09
(25/88)
Legyél határozottabb.
10/10
Torino74 2009 aug. 19. - 16:50:27 10/10
(24/88)
Amikor láttam 8 éve, nekem nagyot ütött.
Most már kevésbé, de a történet egyedi, azt nem lehet elvitatni.
Vagy tévedek?
10/10
Szike00 2009 júl. 11. - 01:12:26 10/10
(23/88)
elõzõ SPOILER!!**
Spoiler-Killer 2009 júl. 10. - 23:52:00
(22/88)
***SPOILER***

A végén kiderül, hogy az üvegcsontú néger idézett elõ minden balesetet, hogy találhasson egy sebezhetetlen embert
alor 2009 ápr. 26. - 22:37:29
(21/88)
Nalam kozepes.
SPOILER
Mikor a kiscsavo eldontotte, h lelovi az apjat, h bebizonyitsa, h szuperhos, na akkor adtam volna egy nagy pofont, hogy a fal adja a masikat:) Tiszta pszichopata...

Egy kerdes:
Nem Shyamalan volt az indiai pasi a stadionban (amikor Willis drogot keresett)???
szakyster 2008 nov. 09. - 20:46:33
(20/88)
Hál istennek: Ezért nézhetõ. :)
Tenebra Mors 2008 nov. 05. - 20:46:25 Előzmény hirdetes60
(19/88)
(SPOILER-özön lesz)
Igen, ez tetszett nekem is benne.
Bár ezek a bevillanások, és lassítások nem tudom, hogy nem-e azt hangsúlyozták tényleg, hogy valóban van valami ebben a fickóban. Meg az, amit írtál is, hogy a betörést látja. Bár szerintem, ha alaposabban megnézzük a filmet, talán erre is van egy "kétértelmûség". Sajnos én másodszorra is úgy néztem, hogy végig hittem benne, hogy ennek a pasasnak tényleg van szuperereje, ha nem is szuperhõs. De szerintem biztos lehet találni erre is valamit.
A film mûfaja is nem hiába thriller, talán.

Meg mondjuk ott van még az jelenet is, mikor kiszabadítja még fiatalon a barátnõjét az égõ roncsok közül. Akkor szabályosan letépi az ajtaját a kocsinak, ahogy láttam. Igaz, erõlködik vele, de elég könnyedén dobja félre 8D.

Talán még az is lehetne egy nagyon belebeszélt magyarázat, hogy ezt a gonosz figura találja ki, tehát egy szubjektív fantazmát látunk egész végig.

Tény, hogy meg kell nézni még egyszer, alaposan, talán akkor a kérdésekre választ kapunk 8D.

Amúgy nekem úgy is tetszene, ha ez egy szuperhõsös film lenne, szóval engem nem zavart volna, ha kikerekítik erre.
10/10
hirdetes60 2008 nov. 05. - 00:00:14 10/10
(18/88)
Engem az fogott meg, hogy nem derült ki egyértelmûen, hogy sebezhetetlen-e az David, vagy csak egy teljesen begolyózott ember elhiti vele, mert csodával határos módon túlélt egy vonatbalesetet, és nem emlékszik, hogy volt-e már beteg valaha.

Pont az tetszett benne, hogy nem tudtam eldönteni, hogy most szuperhõs lesz emberünk tényleg (akkor kikapcsoltam volna a TV-t, és mentem volna aludni nyomban, mondván: szar film), vagy csak maga is begolyózik, és elhiszi, hogy az. Sõt egy bolond addig beszél neki, míg a saját fia majdnem lelövi.

Ez a kérdés a vége felén levõ pontig billeg a pengeélen.

Közben végig azon töpreng az ember, hogy mi lenne, ha vele történne ez? Mindenkivel történnek hülye, megmagyarázhatatlan dolgok, és sokszor túl sok jelentõséget nyilvánítunk nekik, és ráparázunk, hogy most történt velünk valami emberfeletti. És ha még odajön valaki ezt nagy hittel megerõsíteni, eljátszanánk a gondolattal, mivan, ha igaza van, és bediliznénk, akár a saját fiunk is fegyvert foghat ránk.

Egy darabig midnen magyarázható a realitás alapján is, és addig tetszett a film:

-lehet, hogy valaki túlél egy karcolás nélkül egy vonatbalesetet, ahol mindenki más meghal. Nem valószínû, de lehet
-még az se kizárt, hogy nem emlékszik egy alakalomra sem, mikor beteg lett volna
-egy biszti õr kiszúrhatja ki a gyanús egy focimeccsen
-tényleg a legtöbb pisztoly ezüst színû és fekete a markolata, és nem a cipõjében van a legtöbb embernek, hanem az övében
-ki tud nyomni egy ember 175 kilót
-túlél egy emeber egy medencébezuhanást 1 emelet magasról, és ki tud szabadítani megkötözött emebreket

-a betörés megálmodása az egyetlen megmagyarázhatatlan mozzanat (amelyet én felfedeztem), amitõl egyértelmûen kiderül, hogy ez tényleg szuperhõs, és amitõl a film szerintem elromlik, mert elveszti a realitás minimális talaját is, és a varázs szertefoszlik. :(

Pedig, ha az nem lenne benne, vagy adnának rá egy megmagyarázható okot is, én még azon is elgondolkozna a nézõ a végén, hogy lehet, hogy igaz történten alapszik? Azaz tényleg volt egy emeber aki belõrült a képregényekbe, terrorcselekményeket hajtott végre és bemagyarázta egy férfinek, hogy õ szuperhõs, míg az éjjel el nem kapott egy gonosztevõt? Miért ne? De így szar volt.
Tenebra Mors 2008 nov. 04. - 23:17:07
(17/88)
Nem elõször láttam, de nem hagyhattam ki most sem! Nagyon jó film!
Elsõre furcsának találtam, emlékszem. Igaz, akkor még éretlen, 17 éves kis ficsúrként láttam. Akkor kérdeztem: "mijjjeeeeez????". Sõt, még le is szaroztam.
De az évek alatt eszembe jutott sokszor, s érlelõdött bennem. S meg is született a felismerés: ez egy rohadt jó film!
Nemcsak azért, mert két kedvencem ismét nagyot alakít benne (Samuel L. Jackson és Bruce Willis), hanem mert tényleg sajátos hangulata, képi világa, megkomponáltsága van.
Ahogy elõttem is írták: minden kockája gondosan megtervezett, megalkotott. Egyfajta "realista Sin City"-nek is mondható, hiszen itt nem volt azért stilizálva a képi világ. Legalábbis annyira, mint a Sin City-nél. SPOILER: Bár az esõ az utolsó felében a filmnek eléggé "ünnepélyes", képregényes stílust adott, de szerintem nem mentek át abba, amibe a Sin City is, hogy szinte feketének, grafitrajzszerûnek látjuk az egészet SPOILER
A téma is nagyon megfogott. Engem mai napig foglalkoztat egy olyan "hõs" ötlete, aki igazából még annyi "szuperképességgel" sem rendelkezik, mint mondjuk Batman (õ ugye gyakorlatilag semmivel). Ebben a filmben ez megjelent. Rendkívül érdekesnek találtam, már csak ezért is lekötött végig.
Mindenféle szokványostól mentes szerintem. Legalábbis ami a szuperhõsös filmeket illeti. Ebben semmi pátosz nincs, semmi "hõsiesség", mégis a film végén én egy hõsként tekintettem a fõszereplõre. Tehát úgy érték el azt, mondhatni, mesterségesen, amire a képregények nem reflektálnak - s nem is szabadna.
De ez a képszerkesztésben is meg van. Szerintem ez a fajta kamerakezelés, s ilyen hosszú beállítások azért erõsen önreflexívek, a nézõ eszébe juttatják, hogy ez egy megkomponált valami. S ez jó! SPOILER: Az tetszett a legjobban, mikor a kórházban felkelt. Háttérben láthattuk, ahogy az orvos beszél a fõhõshöz, elõtérben pedig a sürgést-forgást a másik, fekvõbeteg körül. Orson Wellest idézõ kép volt 8D. Hollywoodi filmben nem sokszor láttam még ilyen hosszú beállítást. SPOILER

Szerintem az nem szerencsés, hogy Bruce Willis korábbi filmjeihez hasonlítjuk. E filmet mindenképp el kell különíteni. Egy Utolsó cserkészt vagy Ötödik elemet lehetne a Die Hardhoz hasonlítani, mert Bruce Willis hasonló stílusban játszik ezekben, és ezek erõsen mûfaji filmek, abból is az akcióba tartoznak - gyos vágások, feszült tempó, látványos lövések-ölések. Ez a film meg pont, hogy lassú, szinte már szerzõi.
Mondjuk ettõl még én ki lehet jelenteni, hogy bár én a Die Hardot istenítem, de ez annál jobban tetszett. De igazából nincs összehasonlítási alap, mert e filmen elmereng az ember, azokon meg szórakozik, élvezi a tökös beszólásokat, a vérfürdõt és a szakadt trikót 8D.

10/10 simán
szakyster 2008 nov. 04. - 22:37:48
(16/88)
A történetvezetése és maga a történet kritizálható, de ami szerintem lenyûgözõ, a képek. Minden egyes képkocka meg van komponálva, önnállóan is elmenne egy mûvészfotónak (vagy hogy stílusos legyek, egy képregénykockának). Ezért is egy kicsit vontatott maga a film, mert ezeket a beállításokat nem lehet tizedmásodperces vágásokkal bemutatni. Amúgy régóta az a véleményem, hogy 100 év múlva az Amcsi kultúráról nem a filmeket, hanem a képregényeket fogják oktatni.
8/10
zee944 2008 nov. 04. - 21:29:01 8/10 Előzmény stabi
(15/88)
Csinálhatnál egy részletes elemzést a dologról. Akár közvetlen összehasonlítást is, hogy a 12 majom õrültekháza-jelenete elég sematikus, bezzeg mennyivel jobb a Die Hardban, amikor a láncra felakasztják a szõke német csávót. Plusz a mûvészfilm ismérvei és természete, "A sebezhetetlen" c. filmen szemléltetve.
unisol1 2008 nov. 04. - 20:50:52
(14/88)
"de lényegesen jobb mint pl.: Drágán add az életed....."

Jujj, nálam meg pont az a NO1! De komolyan, az egyetlen 10.0-ás nálam! A felsoroltak is jók, de a közelébe sem érnek azért! Hát, a véleményünk totál eltér! Na, de hogy on legyek, ma megint megnézem, mert semmire nem emlészem belõle... (nem úgy, mint a Die Hard elsõ nézés után...)!
10/10
stabi 2008 nov. 04. - 20:32:30 10/10
(13/88)
Jó film.
Bár közelébe sincs a 12 majom, vagy a hatodik érzék, vagy az ötödik elemnek, de lényegesen jobb mint pl.: Drágán add az életed.....

Aki meg nem szereti a mûvészfilmet, ház az az ö baja! :-)
BonFire 2008 nov. 04. - 18:21:51
(12/88)
Még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák! Én moziban láttam ezt, és rettenetesen untam. Az már nagy szó manapság, hogy a drága jegyárak mellett alig várjuk, hogy véget érjen a film, és csak azért nézzük végig, mert az utolsó kockáig "ki van fizetve". Bruhaha! Ez tipikus mûvészfilm. Ülünk a félhomályban, töprengünk, oszt jónapot!
8/10
zee944 2008 nov. 04. - 14:41:34 8/10
(11/88)
Esztelen nagy baromságok vannak benne, de ennek ellenére valóban jó film.
offtopic
kevinspéci 2008 nov. 04. - 14:33:50
(10/88)
Ja-ja, nagyot ütött. Mikor másodszor láttam, akkor is borsózott tõle a hátam.

SLJ hatalmas volt a rejtélyes kripli szerepében.

Nekem ez a film tetszik. :)
.page. 2008 jún. 29. - 14:51:49
(9/88)
Hát, nekem meg az egyszer (talán) nézhetõ kategóriába esett - a rendezõ filmjeit mindíg erõltetettnek éreztem - talán a Lány a vízben tetszett legjobban, mert az gyerekeknek készült, így ez az (ál)naív és (ál)misztikus hozzáállás befér a mese kategóriába. :P Shyamalan filmjei nekem a gyermeteg mese szintjén mozognak.
De nem akarnám ezzel a véleménnyel azokat megbántani akiknek érzelmileg sokat adnak a filmjei, csak nem vagyunk egyformák. :)
Számomra nem volt különösebb izgalom a Sebezhetetlen, egyszerûen untam. De azért végignéztem, mert kiváncsi voltam, hátha.. De semmi nem volt, csak egyszerûen vége. Tényleg tonnányi ócska sz*r van a hollywoodi filmek között, amiket istenítenek - azokhoz képest talán jobb ez, de nekem túl... didaktikus? szájbarágós? túlízesített? Mindegy, a török meg az arab zene sem tartozik a kedvenceim közé, meg hamburgerbõl is elég néha-néha egy darab.

Na mindegy is: üdv minden indiánnak!