8/10
edimir 2018 okt. 07. - 22:31:16 8/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(234825/239045)
Nos, erről Illionától érdeklődj. Általában több mint 100 filmből állít össze kínálatot, arra mindig ügyel, hogy műfaj, kor tekintetében is változatos legyen, akadjon közte régi klasszikus és új kasszasiker film is. A tavalyi táborban a két legnagyobb vitát kiváltó film az Apám háza és a Taxisofőr volt, ott némi indulatok felforrósodása és elszabadulása is fennforgott...

"Gatyapőcös csirkevadászok" nem szerepelnek a repertoárban, ha jól sejtem, hogy mire fordítandó a te olvasatodban, a plasztikai beavatkozás vagy annak hiánya pedig nálam sosem volt vki színészi teljesítményének fokmérője.

"A székrekedéses nyögdelmény"... nos, eddigi tapasztalataink szerint még nem akadt, de olyan annál inkább, ami hosszabb emésztést igényelt....
hanguktaekwondoo 2018 okt. 07. - 22:14:07 Előzmény edimir
(234824/239045)
Nem mindegyiket. Van közöttük sok selejt is, főleg, ahogyan haladunk előre az időben. Nagyjából 2014 után kezdődött a minőség renyhülése. Ma már sok a székrekedéses nyögdelmény, melyek elődeikből táplálkoznak.
Igaz, vannak remek kivételek.
Mi lesz a domináns műfaj?
A gatyapőcös csirkevadászok remélem, nem uralják a terepet.
Olyan filmek is legyenek, melyekben a hímtársak normális nadrágban flangálnak.
és vmi karakteres nőideál. nem baj, ha műtve van az ott már kötelező. csak ne keverjem már össze a többi százhatezerrel. utóbbi óhaj, belátom, magasra rakja a lécet.
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 22:05:02 8/10 Előzmény edimir
(234823/239045)
A táborban mindenki önmaga moderátora... ja, és face to face folyik a beszélgetés!:)))))))))))))))
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 22:02:57 8/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(234822/239045)
Ha szereted a koreai filmeket, akkor szívesen látunk!:))))))))))))))
hanguktaekwondoo 2018 okt. 07. - 21:57:36
(234821/239045)
Én is mehetek?
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 21:55:50 8/10 Előzmény Illiona
(234820/239045)
Off

Mr Sunshine
Spoiler

Igen, erről a sorozat kezdete óta beszélgettünk, felemlegettük az egyes részeknél. Talán az egyetlen igazán negatív amerikai figura az amerikaiak csoszoni követe volt, Allen, aki ugyebár megvásárolhatónak tűnt, Lee Wan-ik-nek mindössze csak egy táska pénzébe került. Az orvosból lett diplomata igazi kis patkánynak ábrázolt, aki az alatta állót kioktatja, de meghunyászkodik, ha emberére akad....

Azt hiszem Choi és Ahn Chang-Ho közötti beszélgetésben hangzik el, hogy az USA az elsők között vette fel a diplomácia kapcsolatot Csoszonnal... majd az első között hagyta el, hogy Japánnak adja át a "terepet". Choi magyarázza el azt hiszem Ae-shinnek, hogy az USÁ-t csak a biznisz érdekli, márpedig számukra Japán jelenti a bizniszt, nem is kicsit.... Tehát Choi világosan látja és láttatja választott hazája negatív oldalát is...

Ha belegondolsz, akkor Choi alakja önmagában furcsa, az USA a "hazája", ezt Kyle-nak utolsó beszélgetésükkor ki is fejti. A szülőföldje nem hazája, az Igazságos Hadsereghez is "külföldiként" csatlakozik. A kötelék csakis Ae-shin, a szerelem. Ez az, amit én nem tudok elfogadni. Nem a szülőfölded vét ellened, hanem az ott élő emberek esetleg, hazát megtagadni, átnyergelni egy másikra bármilyen megfontolásból is, ez számomra semmilyen indokkal nem megy....

Megjegyzem, azért a sorozat vége felé a japánok között is találunk szimpatikusakat... ott már kezd a sorozat a negatív masszából végre egy kicsit kilépni. Mintegy utalva arra, hogy nem az egyszerű emberek szintjén volt a két nép közötti probléma... de ez a sok japán atrocitás mellett szinte a fehér holló, alig érzékeljük az erőszak túlsúlya miatt.
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 21:27:15 8/10
(234819/239045)
OFF

Ms Ma

Spoiler

Egy kis vidéki városkában él Ms Ma-kéntl. De nem csak a lánya halála után nyomoz, hanem a falucska lakóival történő eseteket is segít felderíteni.....

KÉP: látszólag ő is kötöget, mint Miss Marple, miközben mindent alaposan megfigyel a környezetében... a megfigyelés és az emberi viselkedés alapos ismerete vezeti az "ügyek" megoldásához.... Itt már fel-felbukkan a humor oldásként... Ms Ma a kezdetektől szimpatikus, úgy tűnik, a falucska lakói is azok lesznek... A virágot/lepkét szerető, de verekedni nagyon tudó pénzbehajtó, a "hölgykoszorú", a helyzet magaslatán éppen nem álló két helyi közeg!:)))))))))

Nos, lehet belevágni!:))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 21:17:27 8/10
(234818/239045)
OFF

Ms Ma

Spoiler

A börtönkórházból való szökés után az egyetlen célja az Anyának, hogy megtalálja a valódi elkövetőket....
A "csoszon kori szellem"-et is keresi, aki valójában a 9 évvel korábban épp abban az erdőben forgatott Sámán c. film szereplője volt... ez tehát a magyarázat a furcsa öltözékére

KÉP: Az Anya igyekszik összeilleszteni a lánya halálának mozaikdarabkáit....
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 21:13:34 8/10
(234817/239045)
OFF

Ms Ma

Spoiler

KÉP: - felirat - Az igazi hunyó ebben az erőszakos és ambiciózus Ügyésznő lehetett, aki a fájdalomtól megtört Anyára igyekezett rátolni a gyilkosságot, gyors eredményt produkálni így. Gazdag, elkényeztetett nőnek állította be az Anyát, aki nem tudta elviselni, hogy lánya inkább a férjét választja, ezért volt erőszakos a lányához.... Az élettől mindig mindent megkapó nő egyfajta hisztijeként...
Pedig az Anya próbálja felhívni a figyelmüket egy szemtanúra... de mivel az csoszon kori kinézetű, így senki nem veszi komolyan, a nő miért akar velük vmi szellemet megtaláltatni... csakis őrült lehet....
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 21:06:31 8/10
(234816/239045)
OFF

Ms Ma

Spoiler


KÉP: - felirat - az Anya viselkedése a szökése közben kétséget ébreszt a Nyomozóban, hogy esetleg elsiklottak vmi fontos felett 9 évvel korábbi nyomozás során... De az Ügyésznő félti az azóta felépített karrierjét, így semmiképp sem akarja a nyomozás újraindítását. Hogy is venné ki magát, ha kiderülne akkori tévedésük.... Lám, fontosabb a saját presztízse, mint egy ártatlan ember élete....

Igen, kezdjük sejteni, hogy 9 évvel korábban hibát követhettek el a nyomozás során...
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 21:01:17 8/10
(234815/239045)
OFF

Ms Ma

Spoiler

A váltás 9 évvel később a börtönkórházba visz bennünket, ahol éppen vki sikeres szökést hajtott végre, mint kiderül, az "őrült nő", azaz a meggyilkolt kislány Anyja, akit lánya gyilkosaként ítélt el 9 évvel korábban a bíróság. A szökés felderítésére pont azt a nyomozót jelölik ki, aki a 9 évvel korábbi ügyben is nyomozott...

KÉP: - felirat - a rendőrség a férjet is próbálja felhasználni az Anya elfogásához, de az inkább az asszonynak segít. Lám, 9 év után is szereti még.... S talán hisz a feleségének, aki ártatlannak mondja magát, amikor telefonon beszélnek....
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 20:54:58 8/10
(234814/239045)
OFF

Ms Ma

Spoiler

Nos, kellett vmi a 3 vígjáték mellé, amit nézek kicsit fajsúlyosabbnak, így esett a választásom a Ms Ma-ra... Különösen érdekelt, hogy mit kezdenek Agatha Christie-vel és Miss Marple-lal. Egyébként is annyira tetszett a Let Me Introduce Her, hogy érdekelt, a SBS milyen új sorozattal áll elő.

A sorozat ismertetője itt: http://asianwiki.com/Ms._Ma,_Nemesis

Eddig az első négy részt láttam, nekem tetszik!:)

KÉP: Egy halott gyermekét megtaláló anyával indul az erdőben a sorozat... aki őrjöng gyermeke holtteste felett.... a z erdőben a gyermek után kutató rendőrök így találnak rá.....
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 20:45:47 8/10 Előzmény Illiona
(234813/239045)
Nem akartam más tollával ékeskedni, lenyúlni a szavaid, de úgy gondoltam, hogy mivel te szervezed, ezért az általad megadott feltételeket minél hívebben teszem bele a felhívásba, hogy a későbbi félreértéseket elkerüljük. Részemről ennyi.
Illiona 2018 okt. 07. - 19:11:28
(234812/239045)
Mr Sunshine

amikor a mult héten összefoglaltam a sorozat erényeit, és negativumait, egy nagyon lényeges dologról elfeledkeztem.
Nagyon NEM tetszett hogy a forgatókönyvirónő annyira elfogadó, illetve az a jobb szó hogy túl barátságos az USÁval.
Amikor megjelentek Csoszonba, akkor ők is agresszorként léptek fel. Nagyon pozitiv félként tüntette fel az amerikai katonákat, és diplomatákat.
És mig a japánokat kiüzték, akkor szépen beengedték az amerikaiakat. Ugye mindannyian hallottunk a modern kori "rabszolgaságról" ??? Ők még ma is ott vannak, ott vigyorognak Itewonban.
Az Észak-Koreai felfogás szerint azért nem lehet addig egyesülés, és béke, amig Dél_korea "megszállt" ország. Azért ezen érdemes lenne elgondolkodni, és tessék csak, lehet tüntetni is!
Illiona 2018 okt. 07. - 19:03:14
(234811/239045)
Sziasztok!
TÁBOR
igen, jó a helyesbités, november 2-3-4. A listára nem iratkozik fel mindenki, de nálam jelezte, és az elég is.
Azért furcsa érzés, hogy a saját szavaim, amiket ugy humorosan, és lényegkiemelően megfogalmazok, azokat viszontlátni más tollából, de nem probléma :))))
A filmeket. a,iket gondolok, azokat összekészitem, de persze ti is hozhattok, pendrivén, vagy külső winchesteren , felirattal együtt.

Jó lesz ujra együtt beszélgetni, és kibeszélni, vitatkozni...
10/10
kimbin01 2018 okt. 07. - 09:54:43 10/10 Előzmény edimir
(234810/239045)
Szia, sziasztok, szép vasárnapot!

Na igen, de az alapozásnál az úszás is szóba jöhet, mert jó állóképességet ad. Itt is volt terepfutás például, hegynek föl és le.
Remélem dióst, és szilvást ehet mindenki? Liszt és cukor, vagy édesítővel mérgezzelek benneteket? De lesz pogácsa is!
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 09:09:48 8/10
(234809/239045)
TÁBOR - időpont javítva!

3. Koreai Filmnéző Tábor!

Ez NEM Libagoly program. Minden koreai filmet/sorozatot kedvelő szívesen látott!

Időpont : 2018 november 2 -3- 4.

Tehát érkezés péntek délelőtt, szombat, majd hazautazás vasárnap.

Helyszín: a már megszokott. Testet és lelket felüdítő környezet, szíves vendéglátás kényeztet.

Az étkezés: Illiona gondoskodik róla. Kizárólag ezen a vidéken termelt zöldségek és gyümölcsök kerülnek akár főzve, akár nyersen az asztalra. A húst is itteni kisüzemből szerzi be. Garantáltan finom és egészséges!:))))))))))))))

Filmek: Ismét több száz film vár bennünket Illiona jóvoltából. Hatalmas, sokszínű választék. Csak győzzük!:)))))))))))
Jelentkezni Illionánál lehet, de jó lenne itt is jelezni:
1. Illiona
2. edimir
3. kimbin + süti!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
4.
5.
6.
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 09:07:07 8/10 Előzmény edimir
(234808/239045)
UTW/Yushin kézis lányokat edz, nem úszókat!:)))))))))))))))))))))))))))))) Nagyon jónak tűnik az ismertetőd alapján, ha megtalálom vhol, akkor én is megnézem.
10/10
kimbin01 2018 okt. 06. - 22:05:59 10/10
(234807/239045)
Sziasztok, szép estét.
Mai film: Életünk legszebb pillanatai (Forever the Moment/Uri saengae choego-ui sungan)
A filmtörténetben először pillanthatunk be a női kézilabdacsapat életébe, követhetjük nyomon, hogyan is készülnek fel a négy évente megrendezett legnagyobb kihívásra.

Sportfilm, de koreai - a keret adott, de a stiláris elemek is. Az alkotók nem titkolt szándéka volt, hogy felszítsák a kedélyeket a közelgő Olimpiára, közelebb hozzák, emberibbé tegyék a koreai csapat tagjait, s emellett mitizálják a 2004-es athéni játékok végkifejletét. Ennek szellemében arányaiban jóval több személyes történet, mint akció került a filmbe. A korábbi Olimpiákon aranyat nyert játékosok most bolti eladóként tengetik életüket, vagy adósság-behajtók elől menekülnek. Többen családot alapítottak, a gyerek és a megbízhatatlan férj mellett nehezen megy az edzés. Az idősebb játékosok kiégtek, a fiatalok pedig felelőtlenek és tiszteletlenek. Az új férfi edző pedig önfejű, beképzelt és friss, modern, euro-konform módszerei visszatetszést keltenek. A koreai kézilabda eddig nem látott válsággal küzd.
http://asianwiki.com/Forever_the_Moment
Tulajdonképen azt hittem, hogy talán ez az a film, amiből Jusin ominózus fürdőgatyás képe származik, de sajna nem ez. Remélem Maggi már nem pirul.

Mindig olvasok, de a sorozatokkal el vagyok maradva, a többi más elfoglaltság csak egy kis filmet enged meg. Még nincs vége a munkának, a körte még hátravan, meg némi diótörés is. Pedig sokat törtem már meg, mogyorót is, de még mindig van. Majd apródonként, mert mással is haladnom kell.

A táborba megyek, mivel nyílt felhívást kaptam sütemény felajánlásra, és többnapos szünet miatt egyébként az itthon maradók is elvárják.
8/10
edimir 2018 okt. 06. - 09:18:13 8/10 Előzmény micike_MSc
(234806/239045)
A "mesémtől" még bátran nézheted, a kép+ szöveg sosem helyettesítheti a valódi filmélményt egyrészt, másrészt nagyon hevenyészve pakolásztam fel, mert siettem, így aztán lehet benne félreértés, tévedés is, "emészteni", igazán végiggondolni se volt időm, csak amolyan első megérzés. Harmadrészt ez az én nézőpontom és nem a tiéd, lehet, hogy neked egészen másként jön le.