Illiona 2018 okt. 08. - 23:24:54 Előzmény edimir
(234843/239043)
A felirat nálam nem csúszott, de néha kevés időre több sor is megjelent, kb 4-5 alkalommal mentem vissza pár másodpercet, és megállitottam elolvasni. Ez teljesen kezelhető.
Illiona 2018 okt. 08. - 22:59:44
(234842/239043)
Along With The Gods 2

Az első mindenképp tervbe volt, és én csak reménykedtem abban, hogy meglesz a 2. rész is, talán a forditás is? De ha nem akkor is megnézzük.

Igen, a 2. résznek más hangsúlyai vannak, önmagában ez is érdekes, csak éppen más.
Azért a kisfiú helyzetének nem örülök.
Lehet hogy a nagyapa szereti őt, hiszen az unokáját ki ne szeretné, de azért egy százéves embert FELELŐS gondviselőnek kijelölni?
Nekem jobban tetszett volna, ha valaki örökbefogadja, aki fiatal, gyemekszerető, és 20 év mulva is még elfogadható korban van.
Hiszen a gyermeknek épp 20 éves kor körül vannak igazán nagy "dilemmái" az életről, és akkor is okos szóval, türelemmel mellette KELL állni. De nem százévesen!!! Koreában ugyis nagyobb divat az örökbefogadás, mint pl nálunk.
Épp ez a baj mai korral, hogy a szülési hajlandóság kitolódott 35-40 évre a nőknél, és ha ehhez hozzáveszünk 2 gyermeket, és ezekhez hozzáadunk 25 évet, akkorra már a szülők nem rendelkeznek akkora nevelési elképzelésekkel.
Egy pillanatra feltünt az Anya is, most nem kapott akkora hangsúlyt, mint az 1. ben. (na, nem is baj!)

Szerintem is a kis félszeg katonát fogják a 3. részben átsegiteni, megértetni vele a valóságot, de ugyanúgy a katonai vezetőjüket is sorba vehetik, ő is "ásott", egyenlőre még ő is bűnös. Mármint a túlvilágiak szerint :)))
8/10
edimir 2018 okt. 08. - 22:55:55 8/10 Előzmény Illiona
(234841/239043)
Hmmm, milyen érdekes, hogy a napokban beszélgettünk a megbocsátás lényegéről... nos, azt hiszem, ennek a filmnek ez a kulcsa.... emellett Choi személyes bosszúja és haza feladása még inkább kicsinyes és olcsó....
8/10
edimir 2018 okt. 08. - 22:48:17 8/10 Előzmény Illiona
(234840/239043)
Rossz az időzítés a feliratnál? Nálam nem csúszott el, jó volt.
hanguktaekwondoo 2018 okt. 08. - 22:03:16 Előzmény edimir
(234839/239043)
Ez engem is érdekel.
hanguktaekwondoo 2018 okt. 08. - 22:02:22
(234838/239043)
Hízeleg a halál!
te vallottál szerelmet két hsz.-od után egy rövid harmadikban, aztán bölcsen és idejében kitörölted :-)))
8/10
edimir 2018 okt. 08. - 21:22:02 8/10 Előzmény Illiona
(234837/239043)
A Táborban érdemes lesz a 1. részt is hozzávenni, úgy lenne az igazi... egyrészt az építkezés miatt, másrészt, hogy beszélhessünk a két rész közötti koncepcióváltásról, azonosságokról és eltérő hangsúlyokról..
8/10
edimir 2018 okt. 08. - 21:06:31 8/10
(234836/239043)
OFF

Along with the Gods - 2.
Spoiler

A film ismertetőjében szerepel, hogy 3. és 4. rész is tervbe vett...
Ismertető: https://en.wikipedia.org/wiki/Along_with_the_Gods:_The_Last_49_Days

KÉP: a 3. részben várhatóan az öngyilkosságot is megpróbáló kiskatona lesz az ítéletre váró lélek, aki az 1. részben véletlenül lelőtte az őrmestert...

Hmmm, csak most esett le, hogy ő játssza a 100 Days My Prince sorozatban a Koronaherceget!:)))))))))))))))
8/10
edimir 2018 okt. 08. - 21:01:15 8/10
(234835/239043)
OFF

Along with the Gods - 2.
Spoiler

Jelen, múlt és túlvilág szépen egységet alkot... igen, nem az őrmester túlvilági útja ezúttal a lényeg, hanem a 3 Kísérő múltbéli kapcsolata... a történetük összefonódása.... Nem a szemünket nyűgözik le most, inkább a szívünket... Aki csak a látvány miatt volt kíváncsi, az talán csalódni fog, aki egy szép történetre kíváncsi emberi gyarlóságról és igaz emberségről, az értékelni fogja a 2. rész kicsit "más" koncepcióját.....

KÉP: a 3 Kísérő
8/10
edimir 2018 okt. 08. - 20:54:58 8/10
(234834/239043)
OFF

Along with the Gods - 2.
Spoiler

Az őrmester 3 túlvilági kísérőjéből ketten, Haewonmak és a lány, Lee Deok-choon "földi" feladatot kapnak, a renitens "házi isten" megregulázását, ami eddig még senkinek sem sikerült....
S miközben a regulázást próbálják végrehajtani, óhatatlanul belefolynak a kisfiú és nagyapja sorsának problémájába....
De a renitens "házi isten" bír még egy különleges tulajdonsággal... a két kísérő múltját ismeri.... ő mesél nekik, mi is történt 1000 évvel korábban az északi határnál a "barbárokkal" folytatott harcok során

KÉP: 1000 évvel ezelőtt....Lee Deok-choon
Illiona 2018 okt. 08. - 20:51:14
(234833/239043)
Along With The Gods 2

SPOILER
Meglepődtem, amikor ma beszéltem telefonon edimirrel, és mondja hogy nézi ezt a filmet. Kiderült, hogy addig rakták fel 3 hete az Avistára, amig én nem voltam itthon!

Csodálkoztam is, hiszen ezen a hétvégén mindössze 150 fő vett csak jegyet rá. hogy miért nem adják ki, de ez van. edimir végül is nem használja az Avistát....

Na, mindegy, most letöltöttem, és már meg is néztem.
Hát ez sem egyszerű film, mint ahogy az első rész sem volt az.
Most még ezt azért emészteni kell.
Mégegyszer meg fogom nézni, pár nap mulva.
Meg a táborban is! De ott oda kell ülnöm a laptop mellé, mert többször is meg kellett állitani a rossz időzités miatt.
Kép: Lee Jung Jae. Még mindig tökéletes!!!
8/10
edimir 2018 okt. 08. - 20:47:08 8/10
(234832/239043)
OFF

Along with the Gods - 2.
Spoiler

A jelen valóságát egy renitens "házi isten" bolydítja fel, aki egy kisfiú érdekében rúgja fel a "rendet", az égi törvényeket... A Kisfiút a beteg nagyapja neveli egyedül, az anya szülésbe halt bele, az apja a szerencsejáték rabjaként a Fülöp-szigeteken tűnt el...

KÉP: a "házi isten" egykor udvari festő volt... most a lebontásra ítélt összefirkált házfalakat szépíti meg a fiúcska kedvéért többek közt.... A Kisfiúnak ő a "Nagybácsi", a védelmező, a támasz.....
Mi pedig a szívünkbe zárjuk ezt a nagyra nőtt renitenst!:))))))))))))))
8/10
edimir 2018 okt. 08. - 20:39:24 8/10
(234831/239043)
OFF

Along with the Gods - 2.
Spoiler

Már augusztusi megjelenése óta vártuk, hogy letölthető legyen. Elérkezett végre ez az idő, a film angol felirattal elérhetővé vált, letölthető, nézhető!:)))))))))))))))

Az első rész megteremtett egy túlvilágot a maga ítélkező kapuival, fantasztikus látványvilágával, erkölcsi kódexével. Szájtátva bámultuk, s közben azért igyekeztünk egy kicsit a látványtól elkábulva értelmezni is magunkban az erkölcsi mondanivalót. Már akkor nyilvánvalóvá vált a számunkra, hogy be vannak építve olyan elemek, amire egy második rész épülhet szervesen....

Nos, a készítők ezekre a rejtett pillérekre építették fel a 2. részt. De most kevésbé dominált a túlvilág fantasztikus látványvilága, fel-felbukkant, de plusz töltetet alig kapott, inkább a jelen valóság és a 1000 évvel ezelőtt történtek kötötték le a figyelmünk....

KÉP: az őrmester fivér, aki cseppet sem töri magát a reinkarnációért, úgy tűnik, a Kísérőit sokkal inkább izgatja, hogy méltányos elbírálásban részesüljön, mint őt..... Kivételesen nem tragikus a szerepkör, pedig a színészt eddig többnyire ilyenben láttuk tündökölni....
hanguktaekwondoo 2018 okt. 08. - 14:29:54
(234830/239043)
Miért is ne vágtathatnék be időnként? :-) Hiszen a fórumot már nem rendszeres ismeretterjesztésre használom; megcsinálták a rendszert úgy, hogy erre alkalmatlan legyen. Baráti kapcsolattartásra szintén nem használható.
De ha úgy hozza hangulatom, visszanézek. No nem rendszeresen, azt te csinálod, a port hallgatólagos hozzájárulásával :-)
Az emberi butaság, sündisznoizmus viszont, legyen a rendszer bármilyen, mulattat
ezenkívül az is elszórakoztat, mikor késve reagálsz :-)

lassult a reakcióidőd, bázis :-))
kiestél a ritmusból
hanguktaekwondoo 2018 okt. 08. - 13:21:13 Előzmény kimbin01
(234829/239043)
Én oroszlán vagyok. az ascendensem az. Egyébként Skorpió vagyok.
És vegetáriánus.
10/10
kimbin01 2018 okt. 08. - 06:35:07 10/10
(234828/239043)
Szép jó reggelt kívánok, megint hétfő, újabb munkás napok, de ennyivel rövidül a táborravárás ideje is. Csak egy röpke kérdés. Hányan leszünk hozzávetőlegesen? Tudom, tudom, inkább kevés oroszlán, mint sok nyúl.
Illiona 2018 okt. 08. - 01:05:08 Előzmény edimir
(234827/239043)
Azt hiszem a tábor filmjei tekintetében nem szorulunk magyarázatra, sem magyarázkodásra.
Akik jönnek, azok tudják mi is várható, akik pedig nem , azoknak a véleménye sem számit.

Azonkivül az együtt töltött időnek a filmek szüneteiben is "varázsa" van, amit nem is tudnak értékelni azok, akik nem barátkoznak, nem mennek el ilyen közösségekbe, nem vállalnak semmilyen közösségi munkát, áldozatot.
Illiona 2018 okt. 08. - 00:56:29
(234826/239043)
Én is nézem a Ms Ma-t.

Amit már sokszor elmondtam, szeretem ha egy sorozatnak egyszerű cime van, mint pl. volt a W, meg a K2. Ez a Ms Ma is ezek közé tartozik, vagyis egy jó pontja már van.
Tetszik a forgatókönyv, az egész sorozat hangulata.
Persze ez a késői , mai korra átirat nem igazán szerencsés.
(pl. az a zavar ott az Intézetben a szökéskor: ma már minden ilyen helyen Koreában (és Kínában is) arcfelismerő kamerák vannak, vagyis csak akkor ül a sztori, ha ezt nem vesszük figyelembe.)

Amugy én nem szeretem Agatha Christiet, számomra ő lehet bármennyire sikeres, de egy másik embercsoportnak a kedvence. Persze ezzel nem vonok le az érdemeiből, csak éppen én nem...

Egyáltalán, nem szeretem azokat a filmeket, (fiatal koromban sem szerettem!) amikben csupa öreg, vén szereplők játszanak, tekintettel arra, hogy már én is közéjük tartozom, vagyis elég a tükörbe nézni, és nem kell olvasni, meg filmen is ilyeneket nézni. Ez volt a bajom az angol változat(ok)kal is.

De ugy tünik, itt a koreai adaptációban ezt nem vették át, itt mindenki legfeljebb 40 éves.
A Nyomozó személye pedig telitalálat! Jung Woong In személye már lehet is garancia a sikerre.
Vagyis összegezve eddig mindenképpen 10 pontból 10-et kap.
8/10
edimir 2018 okt. 07. - 22:31:16 8/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(234825/239043)
Nos, erről Illionától érdeklődj. Általában több mint 100 filmből állít össze kínálatot, arra mindig ügyel, hogy műfaj, kor tekintetében is változatos legyen, akadjon közte régi klasszikus és új kasszasiker film is. A tavalyi táborban a két legnagyobb vitát kiváltó film az Apám háza és a Taxisofőr volt, ott némi indulatok felforrósodása és elszabadulása is fennforgott...

"Gatyapőcös csirkevadászok" nem szerepelnek a repertoárban, ha jól sejtem, hogy mire fordítandó a te olvasatodban, a plasztikai beavatkozás vagy annak hiánya pedig nálam sosem volt vki színészi teljesítményének fokmérője.

"A székrekedéses nyögdelmény"... nos, eddigi tapasztalataink szerint még nem akadt, de olyan annál inkább, ami hosszabb emésztést igényelt....
hanguktaekwondoo 2018 okt. 07. - 22:14:07 Előzmény edimir
(234824/239043)
Nem mindegyiket. Van közöttük sok selejt is, főleg, ahogyan haladunk előre az időben. Nagyjából 2014 után kezdődött a minőség renyhülése. Ma már sok a székrekedéses nyögdelmény, melyek elődeikből táplálkoznak.
Igaz, vannak remek kivételek.
Mi lesz a domináns műfaj?
A gatyapőcös csirkevadászok remélem, nem uralják a terepet.
Olyan filmek is legyenek, melyekben a hímtársak normális nadrágban flangálnak.
és vmi karakteres nőideál. nem baj, ha műtve van az ott már kötelező. csak ne keverjem már össze a többi százhatezerrel. utóbbi óhaj, belátom, magasra rakja a lécet.