8/10
edimir 2019 ápr. 19. - 10:21:38 8/10
(236743/239043)
Off
My First First Love

Spoiler

S amiért még nagyon kedvelem....

KÉP: az a beszélgetések.... hmm, egy kis fagyizással tökéletes!:))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 19. - 10:19:35 8/10
(236742/239043)
Off
My First First Love

Spoiler

Ahol fiatalok vannak együtt, ott természetesen romantikus szál is szövődik.... A He is Psychometric-ben már láttuk, hogy a randi egyik helyszíne lehet egy kis kreatív műhely...abban a sorozatban egyéni zenedobozokat készíthettek, az alapot egyénileg díszíthették.

KÉP: ezúttal a kreatív műhelyecskében kis figurát festhetnek ki.... Hmm, nekem tetszenek ezek a kis kreatív műhelyek és az itt készíthető egyedi ajándékok.....
8/10
edimir 2019 ápr. 19. - 10:11:53 8/10
(236741/239043)
Off
My First First Love

Spoiler

A fiataloknak bizony sokféle akadállyal kell szembe néznie, az első részmunkaidős állás, az első meghallgatás... de van, akinek mindebből kicsit több teher jutott, s van, akinek látszólag gondtalanabb az élete, de talán mégsem olyan sima, mint elsőre gondolnánk. Amiért nagyon szerethető ez a sorozat. az az egymással való törődés, a másikért való aggódás...

KÉP: ha esik az eső..... a Romance is a Bonus Book-ban az elveszett tűsarkút húzzák a lábra, ezúttal viszont a saját edzőcipőjét ajánlja fel a "megmentő"
8/10
edimir 2019 ápr. 19. - 10:02:52 8/10
(236740/239043)
Off
My First First Love

Spoiler

Tegnap adták le egyben a minisorozat 8 részét. A vetítés hasonló a Kingdomhoz, az is a Netflix-en ment, ott is egyszerre adták le a részeket. Itt sem volt kapkodás, hiszen a 8 rész szeptember és január között készült, ami bizony nem jellemző az átlag koreai sorozatokra. S ahogy a Kingdomnak, úgy a My First First Love sorozatnak is szerintem készülni fog a folytatása. Bár nem olvastam ilyen jellegű hírt, de nyilvánvaló a lezáratlanságból a szándék, hogy kedvező fogadtatás esetén jön a második széria.

A sorozat ismertetője: https://en.wikipedia.org/wiki/Because_It%27s_My_First_Love
És a trailer: https://www.youtube.com/watch?v=tc9YvtGE16s

Yoon Tae-oh a 20. születésnapjára nagyapja egyik házát kéri, hogy ott lakhasson egyedül. Titkon azt reméli, hamarosan egy szép barátnővel oszthatja meg... A Sors azonban másként dönt... egy szép barátnő helyett három barátjával kell megosztani új otthonát, akik ugyan Yoon Tae-oh barátai, de egymást nem ismerték korábban. A szökött vállalatörökös, aki egy különleges vakációra vágyik, egy musicalénekes, akinek álmát nem osztják a szülei.... és a gyermekkori barát, akinek nincs más lehetősége....

KÉP: a 8. rész nyitóképe....:)))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 18. - 07:09:28 8/10 Előzmény Illiona
(236739/239043)
Én bizony mennék, de pont délután beszéltem le a festővel, hogy indul a fal projekt... Mestert pedig ilyentájt iszonyú nehéz találni, örülök, hogy egyáltalán sikerült. Pedig nagyon is érdekelne, főként a beszélgetés a rendezővel.
Illiona 2019 ápr. 17. - 23:39:50
(236738/239043)
The Fiery Priest - Feri Atya

itt van egy videó, lehet ennek a karakternek a mozdulatait tanulmányozni, vagy utána csinálni:
https://www.youtube.com/watch?v=LlnYFLom4hs

és amikor Kim Nam Gil nőnek öltözik: hát nőneműnek is jól néz ki:
https://www.youtube.com/watch?v=t6wWkVwzrqs
8/10
edimir 2019 ápr. 17. - 22:37:47 8/10
(236737/239043)
Off

Haechi - Queen Mum

Nem tudom, hogy a királynak a válság idején mondott szavai, miszerint nem hagyja el a népét, ott marad a fővárosban a bajok közepette.... mennyire ihlette meg egy legendás példa... nevezetesen Elizabeth Angela Marguerite Bowes-Lyoné, azaz II. Erzsébet brit uralkodó édesanyjáé....


Az angolok sohasem felejtették el neki, hogy a világháború idején a gyerekeivel a bombázásnak kitett Londonban maradt, személes példamutatásával adott hitet és reményt honfitársainak.
Itt olvashattok róla bővebben: https://en.wikipedia.org/wiki/Queen_Elizabeth_The_Queen_Mother
A kép forrása is egyben a link.
8/10
edimir 2019 ápr. 17. - 19:50:50 8/10
(236736/239043)
Off

Haechi - 37-40. rész

Spoiler

S amikor már kezdenénk kicsit fellélegezni, hogy kezdünk a bajokból kilábalni...

KÉP: ... akkor jön egy jól előkészített, országos méretű fegyveres lázadás... S bár a lázadók fennen hirdetik, hogy új világot hoznak, de mi tudjuk, hogy nem több üres lózungnál... Nincs szó az Ég akaratáról, a király alacsony származásáról, a valódi tekintély helyreállításáról, csak emberi mohóságról.... és a trónhoz, a zsíros új pozíciókhoz az út holttesteken, véren keresztül vezet...

Ezt a lázadást bizony nehéz lesz leszerelni.... Egy hét múlva komoly erőpróba vár az új királyra....

Hmm, így a sorozat az utolsó negyedében egyre izgalmasabb, egyre jobb lesz, erényei kezdenek kibontakozni... mi pedig még jobban megkedveljük a friss királyt és segítőit....
8/10
edimir 2019 ápr. 17. - 19:39:14 8/10
(236735/239043)
Off

Haechi - 37-40. rész

Spoiler

A bajban ismerszik meg a barát... és a király is.... Vhol ez a káosz hordoz a sok negatívuma mellett pozitívumot is... a régi barátok felismerik a bajt és mindegyik próbál segíteni a maga módján, a privát életbe való visszahúzódás helyett újra a király oldalán találjuk őket....

Ugyanakkor ez a káosz segít megmutatni, hogy milyen remek ember került a királyi trónra ezúttal. A válság nélkül talán ilyen markánsan és meggyőzően nem is tudná bizonyítani az új király...

KÉP: - felirat - és az okos, bátor lépések, az országért, annak népéért vállalt felelőssége két legfőbb politikai ellenlábasát is ráveszi az együttműködésre... normál körülmények között ehhez talán évek kellettek volna, vagy tán sosem következik be... DE most a rendkívüli körülmények között a személyes érzelmek háttérbe szorulnak a köz, az ország érdeke előrébb való... Szerencsére a nagy formátumú politikusok felismerik ezt, nincs kicsinyesség, ez roppant üdítően hatott....
8/10
edimir 2019 ápr. 17. - 19:27:11 8/10
(236734/239043)
Off

Haechi - 37-40. rész

Spoiler
KÉP: - felirat - a frissen koronázott uralkodót a legsebezhetőbb pontján támadja a röpirat, egyenesen őt teszi meg a pusztító járvány okozójának, mivel a Menny sújt le miatta az ország népére.... Ügyesen vegyíti a valós tényekhez az azokat elferdítő hazugságot...

Már eleve sokak csőrét piszkálta a király alacsony származású anyja...az, hogy az előző király mérgezését ellenméreggel próbálta kikezelni... ezt mérgezésnek, a belső puccs elhárítása végett az előírásos 5 napnál korábban megejtett koronázást pedig mohóságnak állította be. S bizony a pletyka rekord gyorsasággal terjed a trónra áhítozó, azért királyi testvérét megmérgező Koronahercegről, a friss királyról.... Tekintélyét, legitimitását lenullázza....

Az időzítés tökéletes, a friss király alatt még a trónszék se melegedett meg, legfőbb támaszai lemondtak pozíciójukról és visszavonultak.. az új főemberek még nem bíznak az új királyban, maguk is tele vannak bizonytalansággal, kétségekkel vele kapcsolatban....
8/10
edimir 2019 ápr. 17. - 19:11:52 8/10
(236733/239043)
Off

Haechi - 37-40. rész

Spoiler

Hogy mennyire nem kispályás összeesküvő, azt jelzi, hogy saját nyomdája is van, ahol tömegesen képes a röpiratokat előállítani....

KÉP: .. majd ország szerte kiragasztatni.....
8/10
edimir 2019 ápr. 17. - 19:08:25 8/10 Előzmény edimir
(236732/239043)
Off

Haechi - 37-40. rész

Spoiler

Jól tippeltem, az új intrikus valóban a királyi családhoz tartozik.

KÉP: - felirat - tehát Sejong király 4. fiának - Im Young hercegnek - a leszármazottja... királyi vér csörgedezik az ő ereiben is.... Sajnos tényleg roppant céltudatos, kitűnő szervező és stratéga..... nem véletlen, hogy a 39. és 40. résznek is "fekete káosz" a címe. Mellette Yi Ta herceg hőzöngő amatőr....

Megjegyzem, jól szúrtam ki, hogy Ko Joo-Won alakítja, most már feltették a szereplőkhöz az ázsiawikin...
Illiona 2019 ápr. 17. - 14:30:10
(236731/239043)
és a rendező, aki itt lesz majd Szegeden, és film után lehet vele beszélgetni a filmről:

Zheng Dasheng
Illiona 2019 ápr. 17. - 14:18:45
(236730/239043)
Az előzőhöz:
Már csak az időpont maradt le: 2019 május 04. szombat, 18 óra

Szeged Délvidék Ház.
Illiona 2019 ápr. 17. - 14:14:04
(236729/239043)
Szegediek és környékén élők figyelem
(A Délvidék Ház az Újszegeden, a Közép-Fasor 1-3 sz alatt található.)

'"Az SZTE Konfuciusz Intézet szervezésében Zheng Dasheng kínai rendező „Bangzi Melody” című filmje (1 óra 40 perc) eredeti nyelven magyar felirattal kerül bemutatásra a Délvidék Házban. A vetítést követően a közönség találkozhat a rendezővel, aki mesél a filmmel kapcsolatos történeteiről és válaszol a közönség kérdéseire.

Falusi dallam (Bangzi Melody)

Az 1980-as évek elején a Kínai Kommunista Párt földreformot hirdetett országszerte, aminek következtében lényegében megszüntették a kollektivizálást. Ez kihatott egész Kínára, így a cselekmény helyszínéül szolgáló kis falucskára is. Az említett faluba a földreform apropóján pártfunkcionáriusokat várnak a városból. A párt parancsba adta, hogy a helyiek egy klasszikus operadarabot játszanak el az érkezők számára. Ez már önmagában előrevetíti a változást, hiszen nem egy mozgalmi, kommunista darabot várnak el tőlük, hanem egy régi kedvenc előadását. Az előkészületek és a próbák nem feszültségmentesek, hiszen a falucska legbefolyásosabb embere egy személyben dönti el, hogy ki szerepelhet és ki nem. Ez rámutat a helyi önkényre és az ezzel kéz a kézben járó korrupcióra is.
A várható földosztás miatt a kis faluban rögtön elkezdődik a versengés a legjobb parcellákért. A földimogyoró termesztéshez – ami a település fő profilja – legjobb termőterület a falu bolondjához, Kuishenghez tartozik, amit a helyi lakosok nem néznek jó szemmel és folyamatosan meglopják őt. Kuisheng minden alkalommal egyre agresszívabban viselkedik, és újra és újra megpróbálja visszaszerezni a mogyorót. A falusiak többször élnek panasszal a helyi párttitkárnál, majd pedig egyre hevesebben követelik, hogy mielőbb legyen elosztva Kuisheng földje. Ám a vezető valamiért nem tesz semmit. Talán meg akarja várni a párt delegációját a földosztással?
Bár a film a földreform meghirdetésével indít, azonban az 1980-as évek erőteljesen elmaradott vidéki Kínájának bemutatása, valamint az operaelőadásra való felkészülés egyáltalán nem jelenti az alkotás középpontját, inkább csak keretet ad a jelen és múlt eseményeinek, amelyek fokozatosan öltenek alakot a néző előtt, hogy a végére kerek egésszé váljon a történet.
A mű újszerűsége és fontossága abban rejlik, hogy nem csak mer, de képes is szembenézni a kulturális forradalom nem egyszer szörnyű következményeivel, és teszi ezt egy rendkívül személyes, emberi nézőponton keresztül.

Zheng Dasheng

Zheng Dasheng (Cseng Daseng) Sanghajban született értelmiségi családba, apját elismert filmrendező és drámaíróként tartották számon a Kínai Köztársaság időszaka alatt és később a Kínai Népköztársaság kikiáltása után is. Édesanyja, Huang Shuqin, szintén a filmiparban dolgozott: Kína legelismertebb rendezői közé tartozik.
Zheng Dasheng fiatalkorát Tiencsinben töltötte. Felsőfokú tanulmányait a Sanghaji Színiakadémián kezdte meg, ahol BA diplomát szerzett, majd pedig az Amerikai Egyesült Államokban, Chicagoban folytatta, ahol MA képesítést kapott. Munkájára jellemző az emberközpontúság, és hogy a kiválasztott témáját mindig a történelmi tényekre való kellő reflektálással tárja a nézők elé.
2000-ben Tao című filmjéért a zsűri különdíját kapta meg a Sanghaj Nemzetközi TV Fesztiválon. 2005-ben a Wang Bo halála című művével Arany Kakas díjat kapott a kínai Száz Virág Filmfesztiválon. A 2010-es Sanghaji Világkiállításon is szerepelt egy filmjével, a Harmonikus Kínával. 2012-es munkája, a Haszontalan ember bekerült a 36. Montreali Nemzetközi Filmfesztivál mezőnyébe. Jól látható tehát, hogy mind Kínában, mind nemzetközileg egyre elismertebb rendező. Legutóbbi – most bemutatásra kerülő – alkotása, a Falusi dallam (Bangzi Melody), az első, célzottan moziba szánt filmje.

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük jegyigényét a konfuciusz@rekt.szte.hu címre küldjék el!"

Ki jön el velem?
Illiona 2019 ápr. 16. - 21:52:26
(236728/239043)
Confession
megnéztem a 7-8 részt is, immár felirattal.
Mostmár mindent értek is, persze ugy is érzem hogy nem értek semmit.

Nagyon szövevényes ez az ügy ami 10 évvel ezelőtti gyilkosságokat illeti.
izgalmas volt, de azért ez a 2 rész lehetett volna pörgősebb is. Ott a 7. rész elején amikor az alkoholista nő elnyöszörgi minden búját, vontatottan, és lassan, majdnem beletekertem. Olyan érzésem volt, mintha a Szomszédokat importálták volna Koreába .
Ebben a két részben amúgy is a mellékszereplőké volt a tér.
Kép: ez a kép valószinüleg késöbb készült valamilyen promociós eseményen.
Itt már ki van az alkoholista nőnek vasalva a haja (vagy nincs begöndöritve) vagyis biztosan fog kikupálódni. Persze csak másoknak!!!
Illiona 2019 ápr. 16. - 21:42:03
(236727/239043)
Sziasztok!
Biztosan sokan elolvastátok a tegnap éjjeli irományomat. Az az igazság, hogy ezt én már 2015-ben összeszedtem és ujrafogalmaztam, a Wikipédiát véve alapul. Azóta évről évre felteszem ide (meg persze a facéra is!) .
Miközben kerestem a régi beirást, miután ez valahol a több ezernyi dokumentum között volt, egy elfekvő wincsin, igy a nagy keresésben ezen a kompos megemlékezésen kivül megtaláltam egy tucatnyi irásomat, amit itt dokumentumban irtam meg, azután csak átmásoltam a Portra. Meg egy tucatnyi szellemes beirást másoktól a facéra is, elmentve az utókornak, mi korearajongók azután tudunk fogalmazni, -vagy éppen nagyon nem!
Majd hozok ezek közül párat ide. Ha felhuznak, akkor azután tudok fogalmazni!
itt van egy, a A Love To Kill cimű sorozatról irtam anno:

A LOVE TO KILL -

Adott egy fiatal lány, akinek szépen ivel felfelé a karrierje. Bájos, kedves, nincs elszállva magától. 5 éve jár egy fiúval, akivel úgy érzi, ez a tökéletes boldogság, a tökéletes szerelem.
Adott egy fiatal férfi, aki csak éppen élni akar, semmi mást, semmi többet. már 5 éve jár egy lánnyal, azt hiszi a tökéletes boldogság a tökéletes szerelem bírtokosa.
És persze adott a család. Koreai.
A lány családja, van egy sznob utálatos mostohaanya, egy gyenge akaratú , báb apa, és két helyes, de jellem nélküli testvér. Barátok, barátnők nincsenek.
A férfi családja egy fiatalabb testvér, akit már 10 éve nem is látott. Az öccsnek (RAIN) a báty a minden: az apa, a testvér, a barát. Megszállottan szereti a bátyját, de a báty ugyanilyen megszállottsággal viszont a lányt szereti.
A férfiú szakít a lánnyal, hagyja hogy az igazi karriert futhasson be. Harcolhatna érte, mellette lehetne, de nem, ő félreáll. .. A lányt félreértések és manipulációk sorozata egy gazdag fiú felé terelgeti, aki nyilvánosságra hozza eljegyzésüket. A férfi amikor megtudja, egyszerűen lelép a háztetőről, az öccse szeme láttára. Na persze meg nem hal, hanem kómás állapotban vegetál, súlyos fejsérülés miatt.
A fiú, az öccs pedig tépelődik, töpreng, terveket sző, manipulál és véghezvisz. Bosszú mindenáron!!! Az imádott testvéréért, annak a járdán szétplattyanó álmaiért.
Végül a lány testőre lesz. Bár megfogadja, soha nem néz majd a lány szemébe, de valójában már az első pillanatban. És attől a perctől kezdve izzik a levegő a két fiatal közt. Miközben a fiú tökéletesre csiszolt tervét viszi végbe, hogy majd magába bolondítva a lányt azt ráébreszti, milyen nyomorúságos is az, ha valaki szeret, és elhagyják, aközben maga is szerelmes lesz a lányba. Végzetesen.
De a testvér az testvér, a bosszú pedig bosszú. A testvér nője pedig ugye tabu!
Amikor a lány mindent felad érte, a pénzt, a karriert, elhagyja a családját, akkor teljesedik ki a bosszú, és mindketten egy mély fájdalmas örvénybe kerülnek.
A lány szenved, mert most tudja meg, régi szerelme min ment keresztül, és bűntudat gyötri, szenved mert az uj szerelem, illetve inkább szenvedély fogva tartja és nem ereszti.
A fiú szenved, mert bár akarta a bosszút, de az egyetlent kellett bántania, akit védeni, oltalmazni, szeretgetni akart. Közben rájött, hogy a lány is csak áldozat volt, nem is ő okozta a bátyja meghasonlását. De mégsem mehetett, hogy magához ölelje, mert az mégiscsak a báttyáé volt, és vallja, aki ezt az iratlan törvényt megszegi, annak a pokol a járandósága.
Amit eddig leírtam, az a fele ennek a sorozatnak. Hogy mi van még? van-e béke, van-e boldogság ennek a két szerelmesnek? Egymásra találnak-e, egymásra találhatnak-e?
Megöl-e a szerelem?
Egy vidám kép a soriból


Illiona 2019 ápr. 15. - 23:01:37
(236726/239043)
és még egy szivszoritó fotó:
Egy vidám osztály!

Sokat fényképeztem itt a megemlékezés helyén, de ezeket már korábbi években feltettem ide,

Nem tudom most mi van ott, hogy elbontották-e , vagy még most is ott áll a megemlékezés helye.
Illiona 2019 ápr. 15. - 22:57:50
(236725/239043)
Szevol komp balesete:

az áldozatoknak készitett kegyeleti hely Szöul főterén.
Illiona 2019 ápr. 15. - 22:56:26
(236724/239043)
Szevol komp balesete.

52 áldozat hozzátartozója nyiratja le a haját nyilvánosan: szigorú kivizsgálást követeltek igy