10/10
Cilia 2019 ápr. 21. - 12:58:35 10/10 Előzmény edimir
(236765/239045)
Letöltögettem a részeket beégetett angol felirattal - még nem néztem meg, de valamennyire azért angolul is értem. Honnan veszitek a magyar szöveget, tudomásom szerint nem fordítják, vagy mégis? Vagy google-os fordítással nézitek?
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 12:47:54 8/10 Előzmény Illiona
(236764/239045)
off
The Fiery Priest - Feri atya - Nyomozó

Spoiler

A lezülléséről már beszéltem, arra nem térnék vissza.... a jövője? Azért most egy más közegben dolgozik, olyan társakkal, akikben hasonlóan ott a bizonyítási vágy a jó oldalon, kiköszörülni a csorbát... a Rendőrlány is állandó motiváló tényező.... hogy nyuszi maradt-e? Talán, nem lehet mindenki oroszlán, a lényeg, hogy a megfelelő helyzetben és megfelelő időben képes légy legyőzni a nyusziságod és azt tenni, ami helyes.....
Azért van benne makacsság és kitartás is, ez segíti a sikerhez, amikor bénázik... lásd kedvenc gengszterünk letartóztatása... a bokszolásban gyengébb, de a feje kőkemény... sosem lesz belőle sztárnyomozó, de egy rendes "iparos" talán....
Nem fényes páncélú Grál lovag, csak egy esendő ember, aki megpróbál visszakeveredni a jó útra....

Számomra színészként semleges volt....
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 12:29:13 8/10 Előzmény Cilia
(236763/239045)
Szia!:))) Csatlakozom az előttem szólóhoz!:)))))))))))))))
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!:)
Illiona 2019 ápr. 21. - 12:24:31
(236762/239045)
The Fiery Priest Feri Atya

Spoiler

Az ügyésznő az más! ő eleve negativ indulatot váltott ki, már amikor megjelent. A szinésznő is, meg a karaktere is. Ez végig párhuzamban volt egymással. Mert nézzük csak a jó utra térését!
Semmi nem mozditotta volna meg, kizárólag a saját létbiztonsága!! és eddig? hogy ilyen magasra felhúzott, az csak azért lehetett mert engedte magát korrumpálni, igy lett benne bizalma a főügyésznek, emiatt jutott kb 15 év alatt, ahová eljutott az ügyészségen.
És az eddigi kb. 15 év? hány esetben hozott ő döntést a bünözők érdekében?
És ezt bevallotta?
Vezekelt érte?
a 15 évér minimum 15 év ami kijárt volna neki?!!

mit is üzen ez a film a társadalomnak?
hát azt, hogy csak élj ugy ahogy tetszik, lophatsz, csalhatsz, fogadhatsz el jogosulatlan pénzeket, amikor majd észhez térsz, akkor mind ujjongani fogunk, és minden meg lesz bocsájtva, irány a főügyészi szék!!!

És valójában mi is történik Koreában?
Itt volt az elmult télen a nagy szex botrány, mindenkit meghurcoltak, a filmkészitéstől eltiltottak aki csak rá mert nézni egy kolléganőre 20 évvel ezelőtt! nem kellett bizonyiték! semmi! csak egy lotyóféle vallomása, és szinészek, rendezők egész pályafutása lett lenullázva. A sajtónak meg hir kell csak, és az sem baj, ha nem igaz hir!! mert túlnyomás van, mert verseny van, mert kell bármiféle hir, minél szaftosabb annál jobb.
Vagy itt van a legujabb Y. kábitószer botránya. Engem a részletek nem is érdekelnek, de szörnyű, hogy mennyire mélyen, mélyre lemennek. Mert a hiréhes sajtót ki kell szolgálni! Mert túl sok idol van már, kell egy kicsit ritkitani. Mert elegük van már a cselolok mindent megengedő világából, és ott ütnek, ahol csak birnak, mert ezek az idolokhoz csak dől a lé, irigység, meg nem értés van mindenütt.
Nem néznek senkit és semmit. Egyetlen kis félrelépés, amit én pl nem tekintek bűnnek, és felnagyitják, odadobják koncként a sajtónak, és akit az megtalál, annak nincs visszatérés.
Ez mind Igazságtalanság, és következetlenség!!!!!!

Mert ha ez igy igazságos lenne, akkor miért is kell néznünk PSH képét egy egész sorozatban? talán mert nem lehetett rábizonyitani a nőverést? Ki volt ott? De ha őt visszaengedték, akkor Y. -t is akarom egy egész 16 részzesben főszerepben!!!

Természetesen ezek a szinészek csak két kiragadott példa, több is volna.

Nos, ilyen társadalmi napi politikai incidensek között ez a Feri Atya féle sorozat vége azért ujra csak végiggondolandó.
Illiona 2019 ápr. 21. - 12:01:59
(236761/239045)
The Fiery Priest Feri Atya

Spoiler

a végéről, a 4-es fogatról:
a nyomozó, aki mint egy kis nyuszi (húsvéti persze) éldegélt, s végül az események hatására felbuzdulva tett néhány jó cselekedetet. De valójában megváltozott ő? A lelke legmélyebb bugyraiban vajon megmarad nyuszinak, vagy rendes nyomozó válik belőle? én nem kezeskednék érte, hogy egy kolléga halála, és néhány kudarc után nem lenne ujra csak nyuszi. Maga a szinész, hát engem nagyon hidegen hagyott, abszolut érdektelen, vagyis ha később szerepel valamiben, vagy ha nem , nem is érdekel. Olyan semmilyen.

10/10
Cilia 2019 ápr. 21. - 11:50:58 10/10
(236760/239045)
Sziasztok! Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 11:41:39 8/10 Előzmény Illiona
(236759/239045)
The Fiery Priest Feri Atya

Spoiler

A 37-38. részt én is felirat nélkül néztem meg, aztán már nem volt kedvem felirattal is,így vágtam az utolsó két résznek. Engem is megtévesztett az orvos arca, meg hogy utána nem mutatták a kispapot. Vártam a temetést, de gondoltam, elteszik a végére. Így aztán számomra is kellemes meglepetés volt, hogy másként alakult a dolog.

Márpedig, ha csinálnak netán 2.évadot, akkor....
KÉP: csak ez a négyes jöhet szóba.... Ügyésznőnk - Kim /Feri atya - a Nyomozó - Rendőrlány

Hacsak néhány évvel később nem játszódik a folytatás, akkor bizony kedvenceid kimaradnak belőle, mert még a börtönben csücsülnek.... a kis Migránsban és a folyton evő csillagászban már nincs több, nekem kicsit már így is túltengtek...

A végén vannak olyan beépített elemek, amikre a folytatás épülhetne akár.... Az Ügyésznő "büntetése", a "csapat", amit kér maga mellé a vezekléshez... és Kim/Feri atya szavai a "dühéről"... ez amolyan sorozatot lezáró jövőkép is lehet, de akár egy 2. évad csírája is....

Hmm, szerintem is nehéz lesz olyan jó kis karaktereket találni kedvenc gengszterünk, a Színes Öltönyös, de akár a Polgármesterasszony helyett, akik lendületet tudnak adni az új évadnak....

Nekem úgy rémlik, hogy a lekapcsolt és börtönbe küldött rosszfiúk között nem volt ott, akitől maga a főügyész is tartott, felette is állt vki, akinek a pártkasszájába a választási hadjárathoz kellett volna a pénz... őt mintha nem kapcsolták volna le, de lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé.

Nem tudom, hogy a "négyes fogat" elég lenne-e a 2. évad szekerét elhúzni.... újabb 40 részen keresztül már nem biztos, hogy érdekelne a verekedős pap.... és hát a tűz se mindegy, Parázs Pap, Aligpislákoló Atya ... mert azért ez a magas fokon égek nem mehet a végtelenségig....

Tudom, te nem kedvelted az elején meggyilkolt Lee atyát. De talán a végén a pápa szelfi helyett lehetett volna egy mise az emlékére. Mert rendben, hogy a hírekben bemondták a tisztázását, de szerencsétlen még rendes temetést se kaphatott anno, mivel "öngyilkosságot" követett el....
Illiona 2019 ápr. 21. - 09:40:20
(236758/239045)
The Fiery Priest Feri Atya

Spoiler

Hát én pont ugyanezt vártam, illetve reménykedtem benne, hogy ilyen lesz. A kispap felgyógyulása nekem ujszerű volt, felirat nélkül néztem meg az utolsó előtti epizódot, és ott egyértelműnek tünt az orvos arcából itélve, hogy meghalt. Hogy mégsem, az csak jó!
Nekem még a felirattal való ujranézés hátravan. Meg is értem, hogy népszerű a sorozat, minden megvolt hozzá. A koreaiaknak tetszhet is a befejezés, ők mindennek nagyon tudnak örülni, ami "cuki".
Nem kellene viszont a folytatásról ábrándozni sem!
Ki kiváncsi ennek a romlott szakácsnőnek a vihogására, az egész személyisége túl volt tolva, ennyi is sokK volt belőle. És ő nem tiszta, becsületes! Ezt csak elkenték!
Akkor ott volt a dagadt gyerek, aki mindenhol ott volt, az is humoros volt, jót lehetett rajta mosolyogni, de elég volt belőle, ha soha többé nem látnám, nem hiányozna. Sőt, végül már az ürbe is kilőtték! :))) A Thaiföldi migráns pedig üditő volt, a kis mootorjával, meg a vékonyka kis hangjával, de ennyi elég is volt belőle,
Egydül Kim Nam Gilt, és Joon Go volt az, akit tovább is elnéznék.
És még sok karakter van akiről irnék, de majd ha megnéztem a feliratos verziót.



8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 08:52:10 8/10 Előzmény edimir
(236757/239045)
off
The Fiery Priest - Feri atya - 39-40. rész - helyesbítés

A legmagasabb nézettséget a záró - 40. - rész érte el.
A nézettségi adatok alakulását itt követhetitek nyomon: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Fiery_Priest

Sokan vártuk, hogy miként zárul többek közt a volt parancsnok és Kim/Feri atya közötti ellentét...
KÉP: -felirat - valóban így van? Vagy mégis mások? A parancsnok sorsának alakulását jól oldotta meg a sorozat.....
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 04:50:11 8/10
(236756/239045)
off
The Fiery Priest - Feri atya - 39-40. rész

Spoiler

KÉP - felirat _ Bevallom, amikor megláttam a "visszatérünk" feliratot, átvillant rajtam a 2. évad lehetősége... egyelőre csak egy talk show van csütörtökre beígérve a rajongóknak.... mert bizony rajongó akad bőven.... hiszen a 24. rész nézettsége 24,7 % volt Szöulban, ezzel az első helyre ugrottak...

elviekben lehetne folytatni... hiszen rosszfiúk még maradtak Dél-Koreában,a nézőknek "bejött", de szerintem egy újabb évadra már kifulladna a dolog.... persze lehet rám cáfolni!:))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 04:30:35 8/10
(236755/239045)
off
The Fiery Priest - Feri atya - 39-40. rész

Spoiler

KÉP:... nos, én ennél a "szelfinél" éreztem, hogy túllőttek a célon... korábban a levelének tudtak gyermekien örülni, de ez a bratyizás kicsit sok a jóból... Ő csak legyen ott a Szent Péter térre nyíló erkélynél és mondja el az áldást a különböző népek nyelvein....
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 04:16:11 8/10 Előzmény Illiona
(236754/239045)
off
The Fiery Priest - Feri atya - 39-40. rész

Spoiler

Nem tudom, milyen befejezést vártál, szerinted mi lett volna az ideális"end"... tény, hogy elsimogatták a végét szép lightosan, hogy ne fájjon senkinek.... hogy "paródiaszerű"? Talán, de sokszor éltek azzal, hogy "kikacsintottak" a nézőre már korábban is.... alapvetően ez a sorozat vígjáték, amit színeztek egy kis nyomozással és sok bunyóval. Ennyi. Ezt túlragozni szerintem felesleges, mint ahogy mélyebb mondanivalót, üzenetet is felesleges benne keresni. Szórakoztatni akart és slussz.

KÉP: a 37. rész vége óta vártam erre a képre, megadatott!!!!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 02:34:22 8/10
(236753/239045)
Off

Wu császárnő

Korábban már Illiona tett felismertetőt Kína egyetlen császárnőjéről. Elnézést, de ezt most nem kerestem vissza. Történelmi sorozatba kívánkozó a története, mint ahogy ezt le is forgatták anno. Természetesen jól kiaknázható elem a könyörtelensége a hatalom megszerzése és megtartása érdekében, melynek során a saját családját, rokonait sem kímélte.

Most ehelyett inkább egy ismeretterjesztő filmet ajánlanék: https://port.hu/adatlap/film/tv/kina-elfeledett-uralkodonoje-chinas-forgotten-emperor/event-tv-417605093-9/movie-203568
Életrajza: http://wiki.konfuciuszintezet.hu/index.php/Wu_Zetian

Bevallom, engem az érdekelt,hogy a régészeti leletek alapján mivel egészül ki a császárnő portréja.
Csak néhány dolog, ami megdöbbentett....
1. Tehetséges embereket alkalmazott magas pozícióban a származástól függetlenül. Női miniszterelnöke volt!!!

2. A korabeli sírokban található szobrocskák női ábrázolása igazolja, hogy nők lovagoltak/utaztak, viseltek férfi öltözéket. ... A nők több szabadsággal és joggal rendelkeztek, mint korábban. Egyébként Wu császárnő megengedte a nők számára a válást is.

3. A külpolitikát és a külkereskedelmet egyaránt szolgálta, hogy a selyemutat azzal tette biztonságossá, hogy a mentén helyőrségeket állított fel, így már nem kellett tartani a fosztogató bandáktól, mint korábban.... egy sírból előkerült női fejdísz alapanyagai három olyan területről származtak, melyek 5 ezer km távolságra voltak a korabeli kínai fővárostól, a fejdísz magas szintű mesterségbeli tudásról is árulkodik és persze a korabeli jólétről is....

4. Fővárosában olyan hatalmas új palotakomplexumot építtetett,mely méreteiben a későbbi dinasztiák tiltott városainak 4-5 szöröse, több, mint húsz Akropolisz is elfért volna területén..Nem csoda, ha a külföldi követeknek tátva maradt a szájuk a lenyűgöző méretek láttán.

5. A nép jólétéről is gondoskodott. Hatalmas gabonaraktárakat építtetett, melyeknek speciális falazata biztosította, hogy akár 10 éven át se dohosodjon meg a bennük tárolt gabona!!! Az uralkodása alatt többször is sújtotta birodalma területét az aszály, így ezek a raktárak és bennük a gabona életmentő volt az éhínségek idején.

6. A köznép körében népszerű buddhizmust támogatta. A földrengésben megrongálódott Nagy Vadlúd pagodát újjáépítette úgy, hogy a korabeli Ázsia legmagasabb építménye lett. A Lomgmen/Sárkánykapu legnagyobb (18 méteres) Buddhájára állítólag a saját arcvonásait faragtatta.
A barlangtemplomról a leírás itt: http://gepeskonyv.btk.elte.hu/adatok/Okor-kelet/Okori.es.keleti.muveszet/index.asp_id=434.html
Bűneit megvallotta és egy aranylemezre vésette, melyet aztán ledobatott az egyik szent hegyről, az aranylemezt évszázadokkal később egy gazda találta meg.

Nos, lehet, hogy kegyetlen volt, de tény, hogy a birodalmat felvirágoztatta, népének jólétet hozott.

KÉP: Wu császárnő ( kép forrása lásd az életrajz)
Illiona 2019 ápr. 20. - 22:20:24
(236752/239045)
The Fiery Priest Feri Atya

SPOILER

végetért ez a 20-40 részes sorozat, és bár mindenki élve maradt a kedvenceim közül, egyáltalán nem vagyok elégedett.
Nekem olyan paródiaszerű vigjáték lett a vége, amin egyáltalán nem lehet nevetni.
A koreai filmesek nem okoztak csalódást, pont olyan vége, mint szokott, hogy ugy összevágták , hogy én szégyellem miatta magamat. De mindegy, legalább láthattuk Kim Nam Gilt "felnőni", lett egy csomó kedvencünk (kivéve a szakácsnőt és nekem Jukbang is kevés volt) Joon Go is megmutatta, hogy negativ szerepben is lehet brillirozni, az ő verőlegényei szinte mind jó karakterek voltak.
Kár volt azért as hasmenésért, illetve naturisztikus bemutatásáért. Nagyon kár.
Illiona 2019 ápr. 20. - 09:47:18 Előzmény edimir
(236751/239045)
Ezek a zenei videók mind ilyen túlzásokba esők, pont ez a cél, ez számomra egyáltalán nem probléma. Ezeket emiatt is nevezik videóklippnek, amely szót én egyáltalán nem szoktam használni.
A túlnyomórészt piros szin mi mást is jelképezhetne, mint az állandó szüntelen harcot! (a gyengébbeknek: Mars)
én egy pillanatnyi jeleneten döbbentem meg, magán a teremtésen: amikor a föld porából gyurnak egy emberformát...... na ezen még nekem törpölnöm kell.
Mert ez maga a teremtés, de igy csak önmagukat reprodukálják ujra!
Ahhoz, hagy valami más is születhessen, valami "misztikum" ahhoz a Teremtő kell, aki "belelehelte a saját lelkét" is. )lásd Biblia)
Nem tudjuk milyen vallásúak (Dimash muzulmán szerintem) , a klip készitői között lehetnek keresztények, sőt, ortodox keresztények is, és lehetnek ateisták(Kina).

A zene viszont stúdiófelvétel, vagyis kiszürték az esetleges zavaró hangokat, ez tisztán csak Dimash.
Hogy egy koncert másként hangzik, az más, de más az elvárás is.
Ideteszem a magyar szöveget, ami c sak olyan gyorsforditás, az érthetőség kedvéért:

A kezemben akarlak tartani /ölelni akarlak/
Annyira fáradtak voltunk és Beletudsz nézni a szemembe? Bocsáss meg, annyira sajnálom
annyira nehéz volt. Most egyedül vagyok
Nagyon hiányzol, Szerelem nélkül semmi más nem számít
Egy hattyúpár sosem int búcsút egymásnak, várj, ne hagyj engem egyedül
Ne mondd nekem hogy a szerelmünknek vége, és soha nem jön vissza
egy hattyúpár sosem int búcsút egymásnak, várj, ne hagyj engem egyedül
Ölelj meg gyorsan és kezdjük ujra a szerelmünket még egyszer
A fáradt hattyúk szerelmét
Visszanézek az életünkre, és emlékszek, hogyan kezdtek bonyolódni a dolgok
A visszanézés /átgondolás/ Könnyeket hoz
Hallgass meg engem a szerelmed nélkül fáj minden
Bocsánatodat kérem a szívem minden nap kínlódik
Egy kis időbe telt de most már értem, téged Drágám, szeretlek , te vagy az életem! Tudom már, szükségem van hogy veled legyek
akarlak és nem akarok új szerelmet
Egy hattyúpár sosem int búcsút egymásnak, várj, ne hagyj engem egyedül
Várj, ne fuss el tőlem, ölelj meg
Kezdjük a fáradt hattyúk szerelmét ujból

https://www.youtube.com/watch?v=hPOYfYP4ISY
8/10
edimir 2019 ápr. 19. - 22:39:57 8/10 Előzmény Illiona
(236750/239045)
Dimash Kudaibergen

Nagyon profi videó, én sem láttam még csak hasonlót sem... borzasztó látványos és roppant hatásos... talán nekem egy kicsit túlságosan is, mintha a látvány kerülne előtérbe, nem a zene...
Értem én, hogy a szerelem színe a vörös, de vhogy nekem harsány a hattyúhoz és a "fáradt"-hoz...
Tudom, ebben sem fogunk egyetérteni, de te kérdezted a véleményem....
8/10
edimir 2019 ápr. 19. - 22:26:23 8/10 Előzmény Illiona
(236749/239045)
off
The Fiery Priest - Feri atya - 37-38. rész

Spoiler

Felirat nélkül megnéztem. Sajnos, ami várható volt, az bekövetkezett... és igen, pont nagypéntekre időzítve.... ez a dupla rész amolyan ámokfutása Kim/Feri atyának.... azért végre megtudjuk, hogy hogyan is halt meg Lee atya a sorozat elején. Kedvenc gengszterünk azért nem egy szívtelen mocsok, nem kell benne csalódnunk...

Az öltöztetőnek biztos nem jár majd a túlórapénz, mert a befejező rész előzetesében ez

KÉP: ... a kép szerepel Kim/Feri atyáról... maradt a reverenda.... és ügyésznőnk hoppon....
Illiona 2019 ápr. 19. - 20:27:54
(236748/239045)
és most más: Dimash Kudaibergen

itt van az a videó, aminek a készitéséről korábban már hoztam ide fotókat:

https://www.youtube.com/watch?v=hPOYfYP4ISY

igy belső megtekintésre különleges, monumentális alkotás, más soha nem láttam hasonlót sem.

Vélemény?
Illiona 2019 ápr. 19. - 20:18:43
(236747/239045)
Sziasztok, szép estét mindenkinek!

Már elinditottam a Feri Atya letöltését, de ma úton lévén a telefonomon a koreai hireket olvasgattam (persze csak olvastattam, mert volt nyelv!!! ) a mai két epizódról. Azt persze nem tudtam meg, hogy a kis fiatal pap élve marad-e, de gondolom hogy nem, mert Feri atya leveti a papi ruhát, és felvesz egy fekete öltönyt.
Na legalább az öltöztetői nem kérhetnek túlórapénzt.

A másik: Hogy a kispap kiiktatása, (ha meghal) az pont nagypéntekre essen, azért ez bármennyire is nem keresztények Koreában, de ez azért az általános műveltséghez is hozzátartozik (már általános iskolás szinten is) . (nagypéntek: direkt kisbetű!)
Riamara 2019 ápr. 19. - 18:40:23 Előzmény edimir
(236746/239045)
Tényleg jó kis film volt! :) Köszi az ajánlást.