10/10
kimbin01 2021 ápr. 23. - 12:50:38 10/10 Előzmény Ljerk
(238885/239045)
Szia! Sziasztok! Hol vagytok? Nagyjából utánanéztem a film történetének, és azt kaptam, amit vártam. Nem vagyok annyira romantikus alkat, megnézek én mindent, csak jó legyen! Az csak jó pont, ha egy kedvenc is helyet kapott benne.
10/10
Ljerk 2021 ápr. 21. - 20:55:05 10/10 Előzmény kimbin01
(238884/239045)
A Fashion '70 -et kínai szinkronnal, indonéz felirattal néztem - de nem JJM miatt természetesen, hanem Dokmán miatt... :) Jó csak vicceltem - de nem biztos, hogy olyan film lesz amire számítasz a Punch alapján.
10/10
kimbin01 2021 ápr. 20. - 22:36:27 10/10
(238883/239045)
Sziasztok! A facebook csoportban említettem JJM régebbi sorozatát, a Punch (2003) címmel, azt néztem meg a hétvégén. Olyan régi fajta szerelmes, szenvedős, de nem volt rossz. Mivel megkaptam a Fashion '70 feliratát, azt fogom megnézni. Ez egy kissé hosszabb, 28 részes. De mi az nekünk!?A Jejoongvont is 3 agy 4 ap alatt meg tudtam nézni, és a házimunka is el volt végezve. Igaz ez az alvás rovására ment.
https://www.youtube.com/watch?v=Wstux6VpKa4
Illiona 2021 ápr. 20. - 15:32:47
(238882/239045)
You are my hero- Te vagy az én hősöm

Remélem, páran azért megnéztétek ezt a nagyon jó kis sorit!

Folytatnám azt, hogy mi az, amiben ez a sorozat több volt, mint egy koreai sorozat.
A rendőr itt egyszerűen rendőr akart lenni, eldöntötte, megcsinálta.
Senki a családjában nem volt eddig.
A koreai sorozatokben megszokott, hogy valaki amiatt lesz ügyész, rendőr, hogy kinyomozza apja vagy anyja halálát, és bosszút álljon, és ez azért már a sokadik sorozat esetében unalmas. Itt Kínában nincs akkora jelentősége a családnak magának, igy ezeknek a bosszúknak sem. Ebben a sorozatban is vannak szülők, de azok valahol messzebb élnek, az egyik páros vidéken, a másik külföldön, annyira nem is szólnak bele a gyerekek életébe, nincs "mama hotel".

a másik lényeges: a kinai szinésznők általában normális hajviseletet hordanak. A koreai szinésznők most utóbbi években divatos középen elválasztva, és két oldalon lóg bele az arcukba- ez annyira tud idegesíteni - és igy dolgoznak, főznek, és igy üzennek nekünk, hogy ők ugyan soha nem dolgoznának, és soha nem főznének ha nem filmről lenne szó. Épp most egy nagyon jó filmsorozatban a főszereplőnő váltott ilyen bugyuta frizurára, pedig előtte szerettem, de most azon gondolkodom, hogy abbahagyom a sorozat nézését miatta.
Hogy miért nézek néha mégis koreait? Hát egyre kevesebbet, de még igy a rosszabb sorozatok is jobbak, mint más nemzetek sorozatai!
Illiona 2021 ápr. 20. - 15:18:56
(238881/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki?
Nemhiába vagyunk mindketten (mármint Kimbin és én)Szeged környékéről, és nem véletlen, hogy Kossuth is itt mondta el hiressé vált beszédét!! :))) Ugye?

Ebbe a nagy csendbe, és bezárkózásba egyre nő bennem az igény egy őszi filmnéző tábor megtartására, persze ha lecseng akkorra a virus, akkor, a korábbi feltételekkel. Hiába vannak népesebb fórumok, ahol több tag van, de kritikát, más véleményt megfogalmazni nem lehet, kellenek ezek a személyes filmkibeszélések.


10/10
kimbin01 2021 ápr. 18. - 10:13:52 10/10
(238880/239045)
Sziasztok! Igen, filmeket nézek, de semmi érdemleges, egyedül a Az én vagyok a királyt ismételtem, amit ajánlottam a facén. Közben megnéztem egy régebbi sorozatot is, azt még nem láttam, a Jejoonwon. Ez nagyon tetszett! Tudom, hogy volt már kitárgyalás róla, annak idején, de akkor még szabadon jöttünk-mentünk. Nem volt idő rá.
Illiona 2021 ápr. 11. - 18:46:30 Előzmény Illiona
(238879/239045)
You are my hero - Te vagy az én hősöm

Azért nem irom ki hogy spoiler, mert nem beszélek a sorozatban történtekről, az epizód előtt és utána 5 - 5 percben bemutatnak jövőre utaló képeket.
Azután meg lehet várni, hogy mikor jön már. :)
Arról irnék, hogy mik hiányoznak a sorozatból - nagyon.
Az egyik, hogy nincs olyan eset hogy 2 férfi lenne szerelmes az egy nőbe, de még olyan sem, hogy két nő szeretne egy férfit. Ez igy alig-alig kibirható hiány, egyáltalán hogy lehetett ilyet megirni!!!
Senki nem esik kóma után emlékezetkiesés állapotába! Pedig annyira jó lenne, ha a sok bűnözés meg sok súlyos beteg után néhány hónapra vagy évre lehetne nekik pihenni egy kicsit, de nem, igy marad a napi rutin, megoldásra váró feladatokkal.
Nincs olyan szerencsétlen, csak siró, akarnokoskodó szülőkkel, testvérekkel, amikor egy 60 perces részben 35 percig ezek a szerencsétlenek nyüszögnek csak. Én valahogy kibirtam, hogy nélkülözni kell őket.
Kép: egy plakát...
Illiona 2021 ápr. 11. - 15:57:52 Előzmény Illiona
(238878/239045)
You are my hero - Te vagy az én hősöm

A sorozatot fordítják, most tartanak a 3. epizódnál a 40-ből, én magam is a forditónál hallottam először erről a sorozatról. Vagyis aki ki birja várni, az csak várjon, és az ajánlást megtettem.
Az avistára először az elsö 18 epizódot tették csak föl, és utána pénteken az egészet egyben.
A YT-on nézegettem részeket, minden felirat nélkül.
Egy trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=3CZTTgQ5_6g

Kép: Xing kapitány, az uj kedvenc....
Illiona 2021 ápr. 11. - 15:43:18
(238877/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki?
Filmet néz?

Én kicsit el voltam szomorodva, hiszen az uj filmek , sorozatok között nincs kedvemre való, így főleg ujra néztem régebben látott sorozatokat, mozifilmeket.
Viszont most uj szivet melengető sorozatra bukkantam, a mult héten pénteken ért véget, leforditottam az angol feliratot, és már be is fejeztem, 40 félórás epizód, nagyon nagyon jó, mindenkinek ajánlom.
A sorozat kinai, (talán ezt mondanom sem kellene) a cime You are my Hero - Te vagy az én hősőm!

A férfi elit rendőr, a legbrutálisabb helyzetekhez küldik őt. Egy ilyen bankrabláshoz riasztva találkozik először Mi Ka doktornővel, aki sebész-rezidens egy kórházban. Az első találkozást már a "forró" jelző illeti, hiszen kezet fognak, sőt el sem eresztik egymás kezét, sőt, már az első alkalommal össze is fekszenek, a pillanat érezzük, hogy robbanásveszélyes, az érzelmek túláradása okán. Kell-e több valakinek hogy továbbnézze az első rész 1-15 percében????
Nos, igy inditják az első részt, de 40 részen keresztül van izgalom, feszültség, bizonytalanság, akció, földrengés+ utórengés, és még a 15. rész környékén az is elhangzik, hogy a "a fiúk a bányában dolgoznak" .
Közben pár könny, pár mosoly, és párszor hangosan hahota.
Némán mondják ki, hogy "vigyázz magadra" csak nekünk segitség a felirat. És mi hányszor mondjuk ki csak ugy rutinból, bele sem gondolva, a bucsúzáskor ugy odavágva, hogy "vigyázz magadra". De ebben a sorozatban uj értelmet nyer, az aggódás, a félelem, a valós veszély, a soha viszont nem látás.

Én már a jövőben biztosan soha nem fogom csak ugy odamondani ezt a a 2 szót: vigyázz magadra!!!

Kép: Mi Ka doktornő, és Xing kapitány, a két főszereplő
Illiona 2021 márc. 28. - 19:26:53 Előzmény edimir
(238876/239045)
Nos az orosz éveket természetesen szarkasztikusan gondoltam, azt hittem ez kihallik a sorok közül.

Az pedig hogy az Oscarra nevezhető film? szép lassan az Oscar már szitokszónak fog számitani, és az lesz az előny, ha valamit nem nevezhetnek az Oscarra.
Az Oscar Birodalom szétesésének leszünk tanúi, - mármint én biztosan nem, mert nem fogok ráfigyelni- de sebaj jönnek ujabb megmérettetési lehetőségek, majd egyszer ők is lesznek régiek.
A Föld meg csak forog tovább...
8/10
edimir 2021 márc. 28. - 11:19:07 8/10 Előzmény Illiona
(238875/239045)
Mind a kazahok, mind a kirgizek viszonylag frissen váltak ki az egykori Szovjetunióból, az identitás tudatuknak fontos volt, hogy maguk és a nagyvilág számára is megmutassák kik is ők, mik a gyökereik, ehhez pedig ugyanahhoz az eszközhöz fordultak, csinálj a történelmedből egy Oscarra benevezhető filmet!:)
Hmm, vajon mi mikor jövünk rá erre?

A Myn Bala időzítése is fontos volt, a függetlenségük 20. évfordulójára készült el.:)

KÉP: naplemente sokadszor - Myn Bala:))))))))))))))))))))))))
10/10
offtopic
Ljerk 2021 márc. 26. - 16:47:08 10/10 Előzmény kimbin01
(238874/239045)
Erről a mély hangról jut eszembe. :) Diana Ankudinova előbb tanult meg énekelni, mint beszélni tragikus gyermekkora miatt - nevelőanyja ugyanis énektanárhoz járatta egy pszichológus tanácsára. 15, illetve 14 éves korában már így énekelt: https://www.youtube.com/watch?v=7jv-DQnf2UY ; https://www.youtube.com/watch?v=35Dwo4QVLqs (orosz népdal - A folyó). Szerencsére gondnoka nem engedte szerződéseket kötni, hanem még most is tanul - nyilván sok függ attól, hogy kivel hozza össze a sors későbbi pályáján.
Illiona 2021 márc. 23. - 22:29:07
(238873/239045)
Ma lement a River Where the Moon Rises cimű filmsorozat 12. része.
Ez volt talán az első olyan epizód, ami tetszett. Ezt a sorozatot teljesen szétzilálta a főszereplő lecserélése - de hát muszáj volt, egytéetettem vele, jogosan. Mindenestre lett 3 olyan rész, amikor nem is volt főszereplő, csak a többiek PRÓBÁLKOZTAK - KEVÉS SIKERREL.
Tegnap azután még félszegen megjelent az uj főszeplő is, sőt kezdi kialakitani uj arcolatát,stilusát. Csak még attől a műlobonctől kell megszabadulnia.
De hogy megvátozott! megszabult a félszegségtől, a ráerőltettett könnyedségtől, arca felvidult, artikulált, szenvedélyes volt.
Csak igy tovább!
Go tábornokot viszont sajnálom. megérdelne egy rendes lányt, de csak a gyilkos gyógynövényárus jut neki.Annak meg szeretőjének lenni, annak még a halál is jobb.
Hercegnőnk is most az igazság bajnokaként lép fel, mintha annyira könnyen elfeledhetnénk orgyilkos multját, sőt SOHA.
Kép Aki lemarad....
Illiona 2021 márc. 23. - 21:56:29 Előzmény edimir
(238872/239045)
Kazahsztán ma is egy mohamedán ország.
Én csak Dimash családi képeit ismerem , innen tudom.
Mindössze annyi, hogy nem szélsőségesek, normálisan öltözködnek stb...
Hiába, azok a jótékony orosz évek!!!!
8/10
edimir 2021 márc. 23. - 19:57:27 8/10 Előzmény kimbin01
(238871/239045)
Úgy látom, készült folytatása 2019-ben az Arany trón alcímmel, tehát a Gyémánt kard (2017) csak az 1. rész volt.
Ismertető: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kazakh_Khanate_–_Golden_Throne
8/10
edimir 2021 márc. 23. - 19:45:57 8/10 Előzmény kimbin01
(238870/239045)
Off
Myn Bala: A szteppe harcosai - kazah film - 2011
Spoiler

Milyen jó, hogy felirattal néztük... A két nép két eltérő vallás is. A dzsungarok buddhisták, a kazahok muzulmánok. Volt egy pillanat a filmben, amikor egy fura gondolat futott végig rajtam. A kazahok indulnak a nagy támadásra Allah kiáltással.... Ugyebár nekik szurkolunk a filmben.... s közben az kattant be, hogy anno a törökök is pont így támadtak eleinkre Allah kiáltással.... hmm....

KÉP: még egy kis naplemente!:)))))))))))))))))))))))
10/10
kimbin01 2021 márc. 22. - 20:32:02 10/10
(238869/239045)
Megnéztem még egyszer én is magyar felirattal, és megnyugodva konstatáltam, hogy nem maradtam le semmi érdemleges részletről. A szavakból sokat ismerek, és ha a ragozás, és a mondatszerkezet nem is megy annyira, a cselekmény helyre tesz mindent. Így voltam anno a Jumonggal, és a Kingdom or the winds-sel is.
10/10
kimbin01 2021 márc. 22. - 20:26:50 10/10
(238868/239045)
Más. Geoff Castellucci egy másik száma, ami néhány énekesnél kiverte a biztosítékot.
https://www.youtube.com/watch?v=8rrg0ksSQdw
8/10
edimir 2021 márc. 22. - 17:32:17 8/10 Előzmény Illiona
(238867/239045)
Off
Myn Bala: A szteppe harcosai - kazah film - 2011
Spoiler

Én is magyar felirattal néztem meg online.:)
A "Myn Bala" cím is "beszélő", azt jelenti "több ezer bátor", utalva a dzsurgánokkal a nagy csatában harcoló kazah harcosokra.

Ez a film (1729) valamivel a Tobol : Szibéria meghódítása c. orosz film (1716) után játszódik. Mindkettőben a dzsungárok az ellenség. Az orosz filmnél írtam róluk, most nem tenném.

Egyébként a dzsungarok 2. nagy támadása indította a kazahokat, hogy az oroszok felé keressenek védelmet...

KÉP: temetés a naplementében
Illiona 2021 márc. 21. - 12:39:09
(238866/239045)
Myn Bala: A szteppe harcosai

megtaláltam ezt a mozifilmet a FilmVilág oldalán rendes magyar felirattal.
most nézem nagyon jó!